Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Dlaczego zostałeś Jaskiniowcem/Osadnikiem?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Dlaczego zostałeś Jaskiniowcem/Osadnikiem?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Crazy

Crazy

3.05.2003
Post ID: 11064

Dlaczego zostałeś Osadnikiem/Jaskiniowcem? Dla osady? Dla Heroes? Czy dla ludzi mieszkających w niej?

Acid Dragon

Acid Dragon

3.05.2003
Post ID: 11065

Może nie zadowoli was moja odpowiedź, ale dla żadnego z tych powodów (dlatego nie głosowałem). Zaistniałem w Osadzie, bo Avatar zachęcił mnie mówiąc, że jest miejsce w Polsce dla WoGa. Do tej pory jako Acid Dragon istniałem tylko na zagranicznym forumplanet na oficjalnym forum WoGa :), ale możnaby to na chama podsunąć pod 'dla herosów', ale początkowo nie interesowały mnie informacje, a jedynie kreowanie nowych herosów w następnym patchu WoGa.....

O kurcze...... i to mówi smok, który prowadzi stolik poświęcony wybitnie informacjom o HoMM :)))... jak to smoki zmienne są :)

tak więc ostatecznie: dla herosów i dla (lub 'przez') ludzi :)

Faramir

Faramir

3.05.2003
Post ID: 11066

... był bardzo podobny do tego Acida...

Tyle tylko, że zaprosił mnie Ururam Tururam, bym wypowiadał się przy jego stoliku o kartograstwie. Co też uczyniłem:) Potem zacząłem się rozglądać po całej Osadzie... znalazłem ciekawe osoby, ciekawe tematy...
Potem podesłałem jedno moje opowiadanie...

Potem zacząłem czytać opowieści innych...

Potem mnie wciągnęlo na amen:)

Voldo

Voldo

3.05.2003
Post ID: 11067

Ja się przyłączyłam do osadników z powodu niepowtarzalnej i bardzo nastrojowej atmosfery jak również dla ludzi już tu mieszkających. A na stronę Osady trafiłam przypadkiem (poprzez przeglądarkę google.com).

a dzięki Osadzie poszeżyłam swe wiadomości o Hirosłach, potraktowałam ich bardziej poważnie, napisałam pierwsze w życiu opowiadanie (rozwinęłam się intelektualnie), no i dołączyłam do grona graczy RD.

Ogólnie mówiąc nadałam sens swemu życiu.

Ingham

Chorąży Ingham

3.05.2003
Post ID: 11068

Hmmm.... jakoś brakuje mi tu odpowiedzi.
Ja wiem, to było tak dawno temu, że już nie pamiętam! Się ze stałego Jaskiniowca zrobił nagle Osadnik ;)
Były jakiś mapy... jakieś Forum... jakaś Tawerna... a potem siup! Osadnik ;)

Ilness

Oberżysta Ilness

3.05.2003
Post ID: 11069

I mojego powodu tu nie ma. Ja natrafiłem na Osadę gdy szukałem patcha spolszczającego do HOMM4, a co znalazłem, to widać :wink: Tak się składa, że do działu Osada zajrzałem tylko dlatego, że zauważyłem coś o kontach, które można tu mieć. Gdyby nie to, nie trafiłbym tam. NA szczęście, poczytałem co jest w mojej drogiej "bramie" i złożyłem prośbę o klucz :D Ah, wciągnęło to mnie - całe dni przed kompem w Osadzie, a przez pierwszy miesiąc działałem jeszcze na łączu TPSA, więc się poświęcałem :twisted:

Sewrey

Warlock Sewrey

3.05.2003
Post ID: 11070

Dla wielu osób, które z Jaskinią związane są od dawna, przeistoczenie się z Jaskiniowca w Osadnika bylo naturalnym krokiem...
Odbywało się to mniej więcej tak jak to opisał Ingham :)
mapy --> forum --> turniej --> tawerna -->osada

gOOmiAcK

Arbiter gOOmiAcK

3.05.2003
Post ID: 11071

Osadnikiem... kiedy ja nim w ogole zostalem? Moja odpowiedz jest podobna do Inghama... najpierw Turniej... potem Forum... Tawerna... a potem Osada. I okazalo sie ze ja tez jestem Osadnikiem! I tak juz zostalem az do dzisiaj i mam nadzieje ze bede jeszcze dluuuugo:).

Moandor

Strażnik słów Moandor

3.05.2003
Post ID: 11072

Jeśli chodzi o mnie to na pytanie w ankiecie zaznaczyłbym odpowiedź 'dla osadników'. Również jak niektórzy z was trafiłem na strnę Jaskinii Behemota przypadkowo. Pewnego jesiennego wieczora, a do tego padał deszcz, z nudów siedziałem sobie przy komputerze przeglądając strony internetowe. I stało się, znalazłem stronę Jaskinii. A że w Heroesów gram już sporo czasu i jest to jedna z moich ulubionych gier, tematyka strony, a także profesjonalne wykonanie od razu zwróciły moją uwagę. Tamtego wieczora dosyć długo przeglądałem każdy zakątek Jaskinii, szczególnie zaś Osady, która spodobała mi się najbardziej. Miło jest spotkać tak wielu ludzi mających podobne zainteresowania w jednym miejscu. Lokacją w Osadzie szczególnie dlz mnie interesującą są Gorące Dysputy. Miałem możliwość wypowiadana się przy stolikach (szczególnie Fantasy S-F i filmowym) i jeśli moje wypowiedzi były komuś pomocne, naprowadziły go na jakąś polecaną przeze mnie pozycję, to cieszy mnie to niezmiernie.
Potem dopiero zacząłem rozgrywać mapy turniejowe na Arenie, niestety z powodu braku czasu musiałem chwilowo tego zaniechać.

To tyle.

AtakeeR

AtakeeR

4.05.2003
Post ID: 11073

Ja zostałem osadnikiem w identyczny sposób jak Acid Dragon i Faramir - Też czytałem Forum WoG i kiedyś prosiłem kogoś o przysłanie mi nieoficjalnych skryptów :). Wtedy dostałem dwa maile - w różnych odstępach czasu - pierwszy od Avatara a drugi jakiś tydzieńpózniej od Acida. Pózniej Acid mi powiedział że istnieje taka Osada więc tu wylądowałem :)). To jest też wytłumaczenie dlaczego wstąpiłem do Osady dwa dni po Acid Dragonie :))).

Eldacar

Strażnik Krypty Eldacar

4.05.2003
Post ID: 11074

Jak zostałem Osadnikiem, przypadkiem najzwyklejszym przypadkiem. I jestem z tego bardzo zadowolony. Szukałem jakiś taktyk na przejście kampanii w H4, bo sam miałem z nią problemy i zaintrigował mnie link Osada... Wszedłem, trafiłem na bramę, poczytałem, poczytałem i wysłałem zgłoszenie, a jako nick wrzuciłem Qbooś ... przyszła odpowiedź, dostałem hasło, ale jakoś ociągałem się zalogowaniem... w końcu wszedłem do Logowania, wpisałem nicka, hasło, klikam OK a tam komunikat że nick lub hasło nie prawidłowe - pomyślałem spox, dostałem odpowiedź z wadliwym hasłem. Jak się później okazało moje konto zostało usunięte podczas Wielkiej Zamieci... normalnie byłbym z leksza podirytowany, lecz natychmaistowa odpowiedź zawierajca pełne wytłumaczenie i przeprosiny za zaistnaiły fakt od WWalkera spowodowały, że poczułem respekt do Osady... Czym prędzej nowego nicka wyszykowałem, i ponownie wysłalem zgłoszenie o konto... później tylko mój kochany avatar wybrałem i oto jestem...

Farmerus

Farmerus

5.05.2003
Post ID: 11075

No to ladnie....

brakuje odpowiedzi, która byłaby dla mnie odpowiednią, czyli:

dla literatury, czytania opowieści, rozrywki, przyjemnego i ciekawego sposobu spędzania czasu...

to główne powody jak dla mnie

a dowiedziałem się o Osadzie od mego wiernego drucha z RD, któym to jest powszechnie lubiany, szanowany i nieznany (bo nieśmiały) Blazifigus :)

Grenadier

Kanclerz Grenadier

5.05.2003
Post ID: 11076

i Osadniczek, drogi panie, Osadniczek :)

Farmerus

Farmerus

5.05.2003
Post ID: 11077

Fakt...:-)

P.S.
Ładna facjata Gren.
Ciemna Strona Mocy? :-):):):)

Lobo

Lobo

5.05.2003
Post ID: 11078

Ja pewnego popołudnia wróciłem ze szkoły.Nudziłem się więc postanowiłem wybadać siakieś info i mapy do hersów.Wklepałem w google heroes i wyskoczyła mi osada.Pospacerowałem sobie po lokacjach spodobały mi sie zwłaszcza dysputy i stolik o fantasy.Zacząłem odwiedzać tę stronę regularnie.Pisać opowieści nie próbowałem choć bardzo bym chciał ale nie mam talentu :( .
Tak zostałem nałogowym osadnikiem i to tu dowiedziałem się co to jest RD:) gra przy której spędzam regularnie wiele czasu.

skryty

skryty

5.05.2003
Post ID: 11079

No cóż. Ja zostałem z jeszcze innego powodu. W końcu przestało mnie cieszyć tylko granie i zapragnąłem stworzyć cos własnego. Podczas przymiarek do map okazało się, że skrypty w HoMMIV są naprawdę dużym wyzwaniem. Podjąłem je i po pewnym czasie byłem w stanie jako tako sobie radzić. To jednak mnie nie satysfakcjonowało. Wyruszyłem więc w poszukiwania po sieci, żeby znaleźć jakies rady itp. W ten sposób w mojej przeglądarce wylądował szlak do Osady. Pierwsze trzy dni tylko czytałem, czytałem i czytałem. W końcu sam zapragnąłem mieć w tym swój udział i wysłałem prosbe o klucze. Reakcja nastąpiła zadziwiająco szybko, a do tego w moim szkicu postaci znalazło się te kilka słów jakie skrobnąłem przy zgłaszaniu się. Teraz czuję się tutaj jak w domu i mam nadzieję zabawić sporo dłużej...

tse tse

tse tse

5.05.2003
Post ID: 11080

Ze mną było tak.

Pewnego pięknego popołudnia szukając wiadomości o ukochanych hirołsikach trafiłem na stronę Jaskinii.
Przez kilka dni czytałem posty przy różnych stolikach zaglądałem też na ognisko jako gość.
Spodobał mi się klimat osady wysłałem zgłoszenie i jeszcze tego samego dnia dostałem m@ilika, że mogę się już zalogować jako mieszkaniec co też szybko uczyniłem.
Od tamtej pory przynajmniej raz dziennie powtarzam tą czynność (no może niedokładnie, bo stronkę mam ustawioną jako startową i logować się nie muszę, bo się nie wylogowuję) :lol:

P.S. Którą mam odpowiedź zaznaczyć ???

Gizmo

Gizmo

6.05.2003
Post ID: 11081

Szczerze mówiąc to jakoś specjalnie do Osady mnie nigdy specjalnie nie ciągnęło. Znałem ją, ale nie potrzebne mi było konto. Dopiero kiedy powstało Bractwo Kartografów i wraz z Inghamem i Ururamem dyskutowaliśmy na temat jego fuzji z WK, dołączyłem do Osady...

Fuuzy

Fuuzy

6.05.2003
Post ID: 11082

Hmm... u mnie to jest trochę inaczej niż u innych.
Jaskinię odwiedzałem już wcześniej... mapy... H3... i wogle.
Kiedyś pomyślałem sobie, że jednej lokacji nie odiwedzałem... Tawerny.
Porozglądałem się wokoło... tu i tam. Po czym chciałem się zalogować na forum. Coś jednak miałem problem z zalogowaniem się i zrezygnowany odszedłem od tego. Minęło kilka dni... i nagle ujrzałem Osadę. Od razu wysłałem zgloszenie. I oto jestem. Poznałem wielu przyjaciół... i wogle moje życie ma teraz jakiś sens.

Crazy

Crazy

6.05.2003
Post ID: 11083

JA trafiłem, bo szukałem.... patcha spolszczajcego h4, tak samo ja Ilness :) Ech, spędzam to długie godziny... :)