Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Baśniowe Gawędy - "Żarcie?! Zawsze i wszędzie!"

Osada 'Pazur Behemota' > Baśniowe Gawędy > Żarcie?! Zawsze i wszędzie!
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Ilness

Oberżysta Ilness

19.06.2003
Post ID: 13660

-Ekhem, tu mi gadać o jedzonku! Tam nie ma miejsca!

tse tse

tse tse

20.06.2003
Post ID: 13661

Hm...... a więc pasztet z trola - dla najodważniejszych by się przydał :-)

Ingham

Chorąży Ingham

21.06.2003
Post ID: 13662

Czy ktoś wspominał smocze udka?
Rozpalcie na zewnątrz pięć ognisk i zetnijcie tą największą sosnę, coby było na co nadziać!

Lobo

Lobo

21.06.2003
Post ID: 13663

Ja polecam szaszłyk z hapii.Nadziewa się go zwykle na włucznię lub czasami u uboższych na widły.
Najlepiej polać je jeszcze wywarem z trolego nosa.

Mmmmm...pychota! :P

Fuuzy

Fuuzy

22.06.2003
Post ID: 13664

Ja polecam wszystkim pieczeń bananową... co prawda trudno o taką bo banana trudno upolować... no chyba, że ktoś ma małpe i umie chodzić po drzewach... no ale jak ma się teog banana to trzeba znaleźć smoka... który bywa groźniejszy niż wściekły ogrodnik... ale jak się go owieczkami przekupi to grzeczny będzie... więc no jak ma się tego smoka to on musi tego banana podgrzać.... i tyle... :)

MiB

MiB

29.06.2003
Post ID: 13665

.: Ostre dania, dla Osadniqw z Piekła rodem :twisted: :.

:arrow: Impowe Udka w sosie magmowym, z dodatkiem siarki :twisted:
:arrow: Red Hot Chilli Peppers (tą potrawę to w dalekiej krainie kosztowałem i mi zasmakowała) :twisted:

.: Ostre napoje, dla sług Lucyfera :.
:arrow: Siarkowe, Mocne, Dłuuugo Warzone :twisted: (jOjOwe Mocne się nie umywa :wink: )
:arrow: Magmowa nalewka Babuni :twisted:
:arrow: Drink "Lucyfer" (porcja dla 1 osoby):
- 3 kostki zastygłej magmy,
- 0,15 l świeżej lawy,
- 0,15 l krwi Acid Dragona,
- 0,15 l Grenaturatu,
Zmieszać i podgrzewać przez 5 s w Oddechu Smoka. Podawać w naczyniu wytrzymałym na temperaturę. Po 2 minutach od przyrządzenia nadaje się jush tylko jako chłodnik, a po 10 minutach- podawać jako lody :twisted:

AtakeeR

AtakeeR

30.06.2003
Post ID: 13666

A ja polecam jak zwykle mój firmowy MBzM czyli:
Mahakamski Bimber z Mandragory
podstawowy skład to (na 10000 l):
1t korzenia mandragory
1kg mithrilu
5kg stali (mahakamskiej)
5 szt. dużych diamentów
10kg siarki
5l rtęci
20kg węgla (różnych odmian)
1000l krasnoludzkiego piwa
500l innych alkoholi (jak ktoś chce to może być np. Grenaturat :))
200l górskich wód źródlanych (z okolic masywu Mahakamu)
300l ekstraktu z Mandragory (3t korzenia z mandragory gotowane z siarką w mithrilowym garze przez 356h)
szypta krwi demona (składnik dodatkowy)
łuska smoka (jw.)

Ostatnim składnikiem jest specjalna woda źrodlana której żródło znajduje się we wnętrzu masywu Mahakamu (a dokładniej w mojej grocie :)).

Avatar

Eremita Avatar

30.06.2003
Post ID: 13667

Polecam wszystkim domowy, niedzielny gorący rosołek z kluskami (broń boże z makaronem) naszych mamuś. Palce lizać :twisted:

Acid Dragon

Acid Dragon

1.07.2003
Post ID: 13668

MiB..... mojej krwi do tego nie mieszaj..... chyba, że chcesz spróbować ją zdobyć.... bardzo chętnie...... ostatnio nikogo między zębami nie miałem :twisted: ....... choć ta bananowa pieczeń smacznie brzmi :)

MiB

MiB

1.07.2003
Post ID: 13669

.: Acid :.

Acid Dragon

MiB..... mojej krwi do tego nie mieszaj..... chyba, że chcesz spróbować ją zdobyć.... bardzo chętnie...... ostatnio nikogo między zębami nie miałem :twisted: ....... choć ta bananowa pieczeń smacznie brzmi :)

Aciu- jeden Kwaśny Dragon na Świecie? A tak WoGóle, to Ty się nigdy nie skaleczyłeś? Poza tym, upuścić 0,15 l krwi, dla takiego mocnego, silnego, wytrzymałego, pięknego, męskiego, odważnego, bohaterskiego smoka jak Ty, to powinien być pryszcz... chyba, ze Ty się igieł boisz :P. Namówić Cię, na 5 seqndowe, stało temperaturowe i ciśnieniowe zionięcie, to chyba nie powinno być trudno?? :twisted: . A jakbyś się nie dał nakłonić, to mogę Cię przedstawić, mojej nowiutkiej, lśniącej, kuriozalnej, kosie spręzynowej :twisted: :twisted: :twisted:.

BTW: Kto wie, skąd wziąłem hasełko: "Kuriozalna kosa sprężynowa"? Sam tego nie wymyśliłem, tylko początek dodałem, a reszta pochodzi z... no właśnie, kto wie skąd? Jak ftoś zna odpowiedź, to niech napisze mi prywatną wiadomość. Nagrodą jest kolejka na mój koszt w Oberży "P.O.D. Rozbrykanym..." :wink: .

Fuuzy

Fuuzy

2.07.2003
Post ID: 13670

Co do tej pieczeni bananowej... smoka już znalazłem... trzeba jeszcze tylko banana upolować... hmm...

A co do ogrodnika... wiadomo do kogo (lub jaśniej - czego) ta aluzja ;)

Grenadier

Kanclerz Grenadier

2.07.2003
Post ID: 13671

Ale pod warunkiem, że będzie to banan magiczny, tzn. prosty, spełniający normy Unii Magicznej ;)

AtakeeR

AtakeeR

2.07.2003
Post ID: 13672

Chce ktoś kupić Artefaktyczny Młot z Mithrilu do Prostowania Bananów mojej produkcji ?? (zawiera tez domieszki innych metali oraz kamienie szlachetne). Cena promocyjna to 300 ton tytanu, srebra i platyny (moga byc nie wydobyte (ale min 500 ton) lub tez kamienie szlachetne (do uzgodnienia w zaleznie od rodzaju.

Faramir

Faramir

6.07.2003
Post ID: 13673

Hmmmm...

Red Hot Chili Peppers? brzmi zachęcająco!
Powiedziałbym, że wręcz śpiewająco! :)

Ilness

Oberżysta Ilness

10.08.2003
Post ID: 13674

Ja bym był za pieczenią bananową :)

MiB

MiB

30.08.2003
Post ID: 13675

.: 2 Potrawy na Krakowskim Sotkaniu pomyślane :.
:arrow: Omlet z... 4 jOjEk :mrgreen:
:arrow: jOjEcznica
:mrgreen:
Chyba przepisów podawać nie muszę, bo sna je kazdy :-P

Faramir

Faramir

31.08.2003
Post ID: 13676

MiB

.: 2 Potrawy na Krakowskim Sotkaniu pomyślane :.
:arrow: Omlet z... 4 jOjEk :mrgreen:
:arrow: jOjEcznica
:mrgreen:
Chyba przepisów podawać nie muszę, bo sna je kazdy :-P

Eeee... to była jOjO'cznica! :) A autor jej aninomowy pozostać woli ;))...

Samuel

Samuel

31.08.2003
Post ID: 13677

Faramir

[quote:73872dcc6f="MiB"].: 2 Potrawy na Krakowskim Sotkaniu pomyślane :.
:arrow: Omlet z... 4 jOjEk :mrgreen:
:arrow: jOjEcznica
:mrgreen:
Chyba przepisów podawać nie muszę, bo sna je kazdy :-P

Eeee... to była jOjO'cznica! :) A autor jej aninomowy pozostać woli ;))...[/quote:73872dcc6f]

A czy to nie powinny być:

jOj'ka sadzone na łysej głowie hetmana a do popicia mocne jOjO'we?

A co ze skrzydełkami z Dinah w sosie gotowanym w kociołku?

Autorzy anonimowi...

Ilness

Oberżysta Ilness

13.10.2003
Post ID: 13678

Ja bym tego ostatniego nie dodawał lepiej :D

Infero

Infero

17.12.2003
Post ID: 13679

Ja polecam gorzałke na przepisie mojej babuni (kto probowal to wie jaki to ognisty trunek), niestety tu jej nie ma . Jezeli ktos ma ochote sprobowac wie gdzie mnie znalesc. :twisted: