Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Kontakty międzyludzkie TS"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Kontakty międzyludzkie TS
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Ra-V

Gromowładny Ra-V

14.06.2006
Post ID: 1386

Naprawdę nie wiedziałem gdzie ten tamacik wrzucić - ale jakoś tak z Karczmą mi się skojarzył - więc zaryzykowałem tutaj :) Trochu się stęskniłem za Waszymi głosami - a z Konwentem nie wiadomo jak będzie - coś w zamian musi więc być :)

Co to jest TS?

Większość już pewnie z Was miała z TS do czynienia. TeamSpeak to programik wymyślony dla ludzi którzy chcą komunikować się głosem poprzez Internet. Ceniony zwłaszcza przez graczy - zajmuje bardzo mało zasobów systemu - oferując przy okazji bardzo dobrą jakość połączeń. Od Skypa różni się tym, ze z założenia miał obsługiwać rozmowy wielu ludzi jednocześnie. Skype nie jest do rozmów podczas gry - od tego jest właśnie TS.

Nigdy bym o TSie tutaj nie pisał gdyby nie to, że niedawno przypadkiem znalazłem serwerek TSa, który oferuje wszystko co tylko można sobie dla naszych potrzeb wymarzyć.
Można na nim zakładać własne kanały (np IJB - coś ala ognisko głosowe) oraz podkanały. Oczywiście wszystko może być zablokowane hasłami - dla prywatności i bezpieczeństwa.

Od razu pomyslałem o Jaskinii - o ileż przyjemniej byłoby grac partyjkę w HV czy H3 a przy okazji móc sobie spokojnie z przeciwnikiem w wolnych chwilach pogadac. Na kanale ogólnym urządzało by się rozmowy ogólne o wszystkim i o niczym :) Można także założyć kanał radyjka Jaskiniowego - a wiem, że kiedyś takie plany byly. Wykorzystanie zależy tylko od nas...

To teraz parę końkretów:
Link do klienta TS'a - sciągnąć i zainstalować
http://www.goteamspeak.com/index.php?page=downloads&id=1a

Namiary na serwerek:
srv17.forall.pl:8000

Trochu obstrukcji insługi i parę screenów:
- po włączeniu sciagnietego programu wybieramy Connection -> Connect
- pojawi sie biale pole - na nim prawym przyciskiem mychy i wybieramy "Add server"
- w odpowiednie pola wpisujemy dane (robi się to tylko za pierwszym razem)
Screen pokazuje co gdzie wpisac:
http://rafalmd.googlepages.com/1TSConnect.jpg
- Label - byle co
- Server Address - srv17.forall.pl:8000
- Nickname - wiadomo
- zaznaczamy Anonymous
- klikamy Connect - i voila - jestesmy podlaczeni

Jezeli jestesmy pierwsi z Jaskiniowcow na serwerku - kanal IJB nie istnieje - po wyjsciu ostatniego z rozmowcow jest on kasowany. Dlatego nalezy go utworzyc.
- w menu Channels wybieramy Create Channel
- wypelniamy odpowiednimi danymi - na przyklad tak jak na screenie:
http://rafalmd.googlepages.com/TSCreateChannel.jpg
(aby dodawac podkanaly - po utworzeniu kanalu trzeba go jeszcze raz wyedytowac i zaznaczyc opcje SubChannels)
- wybieramy OK i jestesmy juz pierwszymi uczestnikami kanału

Oczywiscie - trzebaby jeszcze jakos ustalić jak powiadamiamy się, ze kanał istnieje (i jakie ma haslo) - chyba najlepiej pisac bedzie o tym w tym lub innym watku...

Gdy kanal juz istnieje wystarczy sie do niego juz tylko podłaczyc:
- klikamy dwukrotnie na nazwie - wpisujemy haselko i wsio.
- tak bedzie to wygladalo z dwoma podkanalami i dwoma uzytkownikami w kanale głownym:
http://rafalmd.googlepages.com/2TSIJBChannel.jpg

Co o tem myślicie?
Nawet jezeli nie przyda się do celów Jaskiniowych - to na pewno komuś info przyda się dla innych potrzeb (granie w druzynie w Guild Wars z TSkiem to naprawde niezapomniane przezycie :)). A serwerek jest darmowy - więc czemu by nie korzystać :)

Ps.
Modów proszę w razie konieczności o przerzucenie tematu w odpowiedniejsze miejsce... Zdaję sobie sprawę, ze nie za bardzo pasuje on do Karczmy.

Tristan

Tristan

16.06.2006
Post ID: 1518

Dzięki za info, serwerek napewno się przyda :-)

Melkior

Nadsztygar Melkior

16.06.2006
Post ID: 1526

Uwagi odnośnie uruchamiania tego pod pld:
Jak nie działa od razu to należy: sprawdzić ustawienia mikrofonu: ma być wybray jako urządzenie nagrywające, maksymalna głośność, wzmocbienie +20dB. U mnie nie działało, jak w mikserze było włączone iec958 mimo, że po odmutowaniu mikrofonu dźwięk było słychać...
podobno trzeba też wyłączyć system dźwięku w kde (Centrum sterowania->Dźwięk i multimedia->system dźwiękowy), ale z tym różnie bywa...
EDIT:
Chwilę po wejściu złapał mnie admin serwera, zarejestrował (tak, że kanał IJB nie zniknie z serwera) i podał nowy adres (podobno lepszy serwer):
srv17.forall.pl:8001

Mecku

Mecku

25.06.2006
Post ID: 2073

A jaki kodek głosowy ma "nasz" serwer? Zdecydowanie polecam GSM 14,8 KBit, bo jest on dobry zarówno na słabe jak i dobre kompy.

Melkior

Nadsztygar Melkior

25.06.2006
Post ID: 2075

Kodek jest taki, jak sobie ustawimy - zwykle jak ktoś nowy wejscie zaraz łapie go admin rejestruje i zakłada kanał, a tam już można sobie samemu wszystko wybrać... (Zdaje się, że jes tam kilku adminów, którzy podbierają sobie ludzi, ale to szczegół :P)