Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Jak zostać Osadnikiem, czyli same chęci to nie wszystko"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Jak zostać Osadnikiem, czyli same chęci to nie wszystko
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Wojo

Wojo

8.07.2007
Post ID: 16959

dlaczego? jestem fanem heroesów od conajmniej 5 lat. moją przygode zaczełem od H3. póżniej H4 i znowu H3 tylko że WoG. teraz gram cały czas w Heroes V. osadnikiem chce zostać po to żeby mógł podzielić się wiedzą o heroesie i też wiele sie nauczyć. wymieniać się modami i patchami. jestem od niedawna na tej stronie i już ją bardzo lubię. to czy zostane osadnikiem i będe mógł newsować ? czekam na odpowiedż Wojo. pozdrawiam.

MiB

MiB

8.07.2007
Post ID: 16966

Witam!

Chyba nie zrozumiałeś idei Osady.
Osada jest literacką częścią Jaskini - można tam publikować własne opowiadania, grafiki,
a także komentować twórczość innych Osadników (jak zwykliśmy nazywać mieszkańców Osady).
Póki co tytuł Osadnika jest raczej dla prestiżu, ale docelowo ma uprawniać do większej swobody podczas poruszania się po Osadzie.

Bycie Osadnikiem nie uprawnia do pisania nowin - tutaj trzeba przynależeć do jednej z grup posiadających takie prawa.
Również aby wypowiadać się na forum i dzielić wiedzą/doświadczeniem z innymi graczami nie trzeba przynależeć do Osady.

I na koniec - jak wspomniałem - Osada to część literacka - to implikuje pewien poziom wypowiedzi - zarówno w kwestii merytorycznej, jak i "technicznej" (objawiającej się poprzez stosowanie poprawnej interpunkcji i ortografii)....

Pozdrawiam

Wojo

Wojo

14.07.2007
Post ID: 17100

to znaczy że się nie dostałem. trudno. mam pytanie ja napisałem bardzo dużo postów a napisali mi że zero. o co chodzi?

MiB

MiB

14.07.2007
Post ID: 17108

Wojo

to znaczy że się nie dostałem.

Nie, gdyż to nie ode mnie zależy. Ja po prostu wyjaśniłem nieścisłości w Twoim pojmowaniu czym jest Osada i tytuł Osadnika. Jedyną osobą mogącą podnieść Cię do rangi Osadnika jest [[ Moandor]].

Wojo

mam pytanie ja napisałem bardzo dużo postów a napisali mi że zero. o co chodzi?

Nie tylko Ty napisałeś dużo postów - ja też.

Pozdrawiam

Moandor

Strażnik słów Moandor

14.07.2007
Post ID: 17112

Wojo,

Myślałem, że MiB w dość wyczerpujący sposób wyjaśnił Ci, czym jest tytuł Osadnika. To bardzo dobrze, że lubisz Heroesów, tyle, że Osada jest literacką częścią Jaskini. By pisać o Heroesach na forum, by grać w turniejach nie potrzebujesz być Osadnikiem. Zamiłowanie do gry nie jest też kryterium przyjmowania do Osady.

Jeżeli powiesz mi, że miłujesz się w literaturze, że lubisz fantasy, i masz ochotę podyskutować o książkach przy osadowych stolikach, jeśli zechcesz napisać swoje opowiadanie i zamieścić je w Osadzie, wtedy daj mi znać. :) Osada jest właśnie od tego. A od Heroesów, całe forum. :)

Pozdrawiam.

Wojo

Wojo

14.07.2007
Post ID: 17114

moją ulubioną książką fantasy jest trylogia WŁADCA PIERŚCIENI Tolkiena na temat tej książki oge dużo powiedzieć i opowiedzieć

[scalenie: 2007-07-15 00:06:49]

moge napisać opowiadanie, tylko powiedz na kiedy? i gdzie mam je umieścić?

Gwynbleidd

Gwynbleidd

15.07.2007
Post ID: 17116

Witaj Wojo.
Zagladam od czasu do czasu do karczmy ''Pazur Behemota'' i zauwazylem, ze chcialbys zostac obdarowany tytulem Osadnika. Widzialem tez ze MiB i Moandor starali sie w delikatny sposob dac ci cos do zrozumienia. Najwyrazniej nie zrozumiales ich Wojo.
Nie martw sie tym jednak, ja ci wszystko pomoge wyjasnic. Tylko zamow kufelek czegos zacniejszego, zeby mi w gardle nie zaschlo.

Jak pewnie zauwazyles, ja podobnie jak i ty, tytulu Osadnika nie nosze, choc w Jaskini jestem juz od przeszlo roku. Nie jest to jednak zadne kryterium przy przyjmowaniu do Osady, podobnie jak ilosc napisanych postow. Bardziej liczy sie styl pisanych wypowiedzi. Powiedzialbym nawet ze jest to sprawa najwazniejsza. Widzisz, Osada to miejsce dla osob, ktore moga sie poszczycic chocby minimalnym talentem literackim. Dlatego wlasnie ja nigdy do tego grona nie staralem sie dostac. Ciagle zdaza mi sie popelniac okropne bledy ortograficzne i nie chcialbym przez to osmieszac calej Osady.
Nie obraz sie Wojo, ale musze ci powiedziec, ze ty strzelasz w swoich postach duzo gorsze gafy ode mnie. Przede wszystkim zaczynaj zdania z duzej litery, bo to najczestszy chyba blad jaki popelniasz. Staraj sie tez nie robic ortografow, i umiejetnie uzywac znakow interpunkcyjnych, takich jak kropka i przecinek . Szczeze radzilbym ci popracowac najpierw nad pisaniem postow, nim porwiesz sie na pisanie opowiadania. Zanim ponownie poprosisz o klucze Moandora, postaraj sie tez lepiej poznac miejsce do ktorego chcialbys przynalezec. Ja, nie chwalac sie wiem juz co nieco na temat Osady, i powiem ci ze nie potrzeba mi tytulu Osadnika, aby swobodnie sie czuc w tym wspanialym zakatku Jaskini Behemota. Ufam ze i tobie nie jest on niezbedny.

Na koniec Wojo sprawa najwazniejsza, chodzi tu o twoje bezpieczenstwo.
Popelniles (zapewnie niechcacy) wykroczenie przeciwko Imperium, jak i przeciw calej ludzkosci.
Przyznam ze mnie samemu reka powedrowala do gardy miecza, jak tylko przeczytalem nazwisko Tolkiena, napisane z malej litery w twoim ostatnim poscie. Zobaczylem jednak ze poczciwy z ciebie czlek i mysle ze poprawisz sie zanim tu ponownie zawitam. Uwazaj jednak na siebie, bo kreci sie tu kilku jeszcze bardziej porywczych ode mnie typow.
Dzieki za piwo Wojo. Bywaj w zdrowiu.

Wojo

Wojo

15.07.2007
Post ID: 17121

Czy teraz lepiej?

MiB

MiB

16.07.2007
Post ID: 17172

Pozwoliłem sobie wydzielić offtop z tematu "Zostań Osadnikiem!" do osobnego wątku.

Dodam również treść ostatniej wypowiedzi Moandora:

Moandor

To nie jest topic dla takich dyskusji, robi się nieporządek. Zapraszam Wojo na Ognisko, ew. na GG. Aby zostać Osadnikiem nie trzeba koniecznie napisać opowiadania. Osada daje jedynie taką możliwość. Jeśli chcesz zostać Osadnikiem zapraszam Cię serdecznie do tego lokalu: Gorące Dysputy. Lubisz mistrza Tolkiena, wyraź więc swą opinię, porozmawiaj o swoich wrażeniach z lektury z innymi. I nie tylko o Tolkienie, także o reszcie literatury fantastycznej i nie tylko.

Wstąp też koniecznie tu: Misterne Rękopisy. Jest to biblioteka, w której zgromadzona jest twórczość Osadników. Wiele wspaniałych tekstów, które z pasją się czyta, niektóre nawet godne publikacji.

Jeśli interesuje Cię sztuka nie możesz ominąć osadowej Galerii: Galeria

Pozwiedzaj, spróbuj się zadomowić, napisz parę postów, będę wtedy widział, że prawdziwie chcesz zostać Osadnikiem. A jeśli Ci się nie spodoba, jeśli uznasz, że to nie to, nic sie nie stanie, drzwi do Osady i tak zawsze będą otwarte z tytułem Osadnika czy bez niego.

Pozdrawiam,

PS: Ewentualną dalszą dysputę przenoszę na ognisko. Więc, Wojo, jeśli masz jakieś pytania na ognisku udzielę na nie odpowiedzi.

Nie zamykam, a nóż widelec ktoś jeszcze będzie chciał o coś zapytać :)

Pozdrawiam