Gorące Dysputy

Ruchome obrazy - film - "Wspomnienia z dawnych lat"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Ruchome obrazy - film > Wspomnienia z dawnych lat
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Moandor

Strażnik słów Moandor

18.06.2007
Post ID: 16540

Rozmawialiśmy sobie przy ogniu o starych programach telewizyjnych i w pewnym momencie zahaczyliśmy o Magazyn Morze. Zapewne wielu z was nie pamięta dokładnie odcinków, ale na pewno kojarzycie czołówkę, dwa pirackie okręty ostrzeliwujące się z dział.
Przeglądałem potem forum onetu i przytoczę kilka komentarzy:

Heh, zawsze oglądałem czołówkę, ale reszty programu nigdy ;)

Nie będę oryginalny, ale zawsze przybiegałem na początek i na koniec, żeby posłuchać tego niesamowitego utworu.
Ajwaj, jak to dawno było.

dziecinstwo mi sie przypomnialo :)

Cześć i chwała zamieszczającemu - jako dziecko miałem prawdziwego hopla na punkcie tego kawałka - czekałem cały tydzień na magazyn "Morze",a gdy miałem już własny magnetofon od razu nagrałem.Teraz moge słuchać kiedy zechce - dzięki !

Normalnie włos na ręku się jeży:D tyle lat czekałem na tę piosenkę - ech, dziecinne lata;D

Kiedy magazyn "Morze" leciał w TV, miałem może z 4-5 lat, ale bardzo dokładnie pamiętam tę piosenkę! Bardzo miło ją znów usłyszeć po tylu latach

Ja tez mam wspomnienia zwiazane z ta piosenka. Mialem max 10 i zawsze w niedzialne popoludnis przy obiedzie ogladalem magazyn "Morze" tylko dla tej piosenki. Jak przegapilem to chodzilem zly caly dzien:) Dzieki za przypomnienie i za linka!

Posłuchajcie, może obudzą się wspomnienia Magazyn Morze

Możemy porozmawiać także o innych starych programach, które już dawno odeszły z tv, a które pozostały gdzieś głęboko w naszej pamięci i wciąż przywołują miłe wspomnienia.

Kordan

Kordan

21.06.2007
Post ID: 16588

Pogadajmy o Janosiku albo o Stawce większej niż życie. Na tych serialach się wychowałem :D

Moandor

Strażnik słów Moandor

22.06.2007
Post ID: 16603

Janosika jakoś w dzieciństwie przegapiłem, ale Stawkę... lubiłem oglądać, podobnie jak Czterech pancernych...

Zażenowało mnie to, jak jakiś czas temu władze TVP chciały zdjąć te seriale z anteny, gdyż, jak to zapamiętałem "zniekształcają wizję historii". Nie wiem co to w ogóle miało znaczyć. Pokolenia ludzi się na tym wychowało i żadna krzywda nikomu się nie stała. To nie są przecież dokumenty, lecz po prostu seriale, których nikt, za wyjątkiem chyba tych ludzi z TVP nie traktował jako podręcznika historii.

Kordan

Kordan

22.06.2007
Post ID: 16604

Mnie się wydaje że to po prostu była czysta zagrywka polityczna, która miała pokazać "zwalczanie komunizmu w telewizji". Jak widać nie bardzo im to wyszło:D

A pancerni też byli( i dalej są) niczego sobie :D

Melkior

Nadsztygar Melkior

22.06.2007
Post ID: 16605

W komentarzach na youtube jest nawet link do mp3 z tą piosenką. A jeśli się nie mylę, to niedawno sam film był do obejrzenia na jakimś ogólnodostępnym kanale. Swoją drogą to jest to chyba najlepsza scena bitwy morskiej jaką kiedykolwiek nakręcono.

Moandor

Strażnik słów Moandor

2.07.2007
Post ID: 16735

Pamiętacie taką ciekawą bajkę, która leciała dawno temu rano na dwójce? Zwie się Tajemnicze złote miasta. Kilka dni temu zacząłem oglądać początkowe odcinki. Uwielbiałem ją oglądać w dzieciństwie, jednak nigdy nie udało mi się obejrzeć w całości. Teraz być może to nadrobię.

Bajka opowiada o trójce dzieci, Estebanie, Tao i Zii, przemierzających Amerykę Południową w poszukiwaniu legendarnych złotych miast. Pomagają im nawigator Mendoza, jego daj sympatyczny, lecz trochę tchórzliwi podwładni, Sancho i Pedro.

Na razie dotarłem do momentu, gdy odkryli ukryty w podziemnej jaskini statek Solaris.

[scalenie: Mon Jul 02, 2007 7:04 pm]

Posłuchajcie, tę melodię zapamiętałem daawno daawno temu, a teraz słucham jej znowu, jakie to uczucie. :)


====Klik====

Infero

Infero

29.07.2007
Post ID: 17731

Moa pamiętam ten serial animowany;), pamiętam oglądałam z zaciekawieniem każdy odcinek. Ech stare dobre czasy...;).
I ta czołówka za magazynu „Morze” – miodzik.;)