Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Co aktualnie czytacie?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Co aktualnie czytacie?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Bubeusz

Bubeusz

9.09.2007
Post ID: 19084

Ot taki luźniejszy temacik. Wiele jest książek, które nie są warte poświęcania im osobnego tematu, ale mimo wszystko zasługują na króciutką wzmiankę :)

Tutaj więc będzie można podzielić się refleksjami, opiniami, zasięgnąć porady, a bardzo często - jeśli tylko temat się rozwinie - poznać jakieś nowe, nieznane pozycje, które warto dopisać do swojej "listy zakupów" ;)

Tak więc - co aktualnie czytacie?

Crux

Crux

9.09.2007
Post ID: 19085

Los rzucił mi ciężar czytania Homera, Odyseję konkretnie katuję. A jako, że jestem ok. 80/300 stronie, a jest to na poniedziałek, niechęć do świata mnie niesamowita ogarnia.

Się rozpisał śpiewak jeden.

Moandor

Strażnik słów Moandor

9.09.2007
Post ID: 19088

Aktualnie czytam (chartreuse) Dobry Omen Terrego Pratchetta i Neila Gaimana. Trudno mi cokolwiek więcej na razie powiedzieć, bo jestem jeszcze przed połową.
Za jedną rzecz jednak książkę wyróżnię - świetne dialogi Azirafala z Crowleyem.

Moandor

Strażnik słów Moandor

14.09.2007
Post ID: 19226

Polecam ciekawy tekst o H.P Lovercrafcie - link

Moandor

Strażnik słów Moandor

16.09.2007
Post ID: 19286

Kończę czytać (chartreuse) Lapidarium VI Ryszarda Kapuścińskiego. Jest równie atrakcyjny jak i pięć poprzednich tomów. Lapidaria są zapiskami zebranych myśli, czasem ze sobą połączonych, czasem zupełnie innych. Ale każdy fragment jest ciekawy i wart zastanowienia, gdyż autor, w swoim wielkim reporterskim stylu przedstawia nam swoje przemyślenia. Lapidaria traktują o wielu rzeczach dotyczących naszego świata, naszej kultury, rzeczywistości. Jest dużo o mediach, o globalizacji, i literaturze i jej kondycji na rynku.

W szóstym tomie polecam szczególnie rozmowę autora z Edwinem Bendykiem na temat Herodota. Z pewnością będzie to ciekawy dodatek i uzupełnienie dla tych, którzy czytali Podróże z Herodotem.

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

16.09.2007
Post ID: 19288

Ja czytam kilka książek w sumie na raz ;).

Czerwoną Gorączkę - Andrzeja Pilipiuka (polecam z całego serduszka ;D)
Więzy Krwi - M.L. Kossakowskiej (ale przez to mam ciężkie czasy aby przebrnąć)
Krótka Historia Japonii

(chartreuse) Więzy Krwi - brzydka okładka ;). Ten diabełek ani troszeczkę mi sie nie spodobał. - Moa.

I to chyba tyle póki co, bo część książek czeka na swoje dobre czasy na półce.

Moandor

Strażnik słów Moandor

16.09.2007
Post ID: 19303

Po przeczytaniu Nigdziebądź, Amerykańskich bogów, Dobrego omenu i Gwiezdnego pyłu Gaimana i Lapidarium VI Ryszarda Kapuścińskiego teraz przyszedł czas na:

(chartreuse) Quo Vadis Henryka Sienkiewicza

Crux

Crux

16.09.2007
Post ID: 19308

Jako, że kończę Odyseję zgodnie z listą lektur jutro zaczynam "Faraona".

PS Czemu ja jestem taki uczciwy i wszystkie lektury czytam?

(chartreuse) To dobrze, że czytasz, jak na razie masz ciekawe książki. A Faraona wielce polecam.

Takeda

Takeda

17.09.2007
Post ID: 19361

Ostatnio przeczytałem Diunę i Mesjasza, Gaimana co go mam, a od jutra ambitnie Eneida, zobaczę co z tego wyniknie :), a potem w planie radziecka propagandówka, coś świeżego dla innego spojrzenia.

MiB

MiB

18.09.2007
Post ID: 19373

Od dłuższego już czasu Hrabia Monte Christo :P (od bardzo dłuższego). Do tego "ASP.NET - zapiski programisty", "SQL. Sztuka programowania" i "PHP. Bezpieczne programowanie" :P... ale to chyba nie ta półka ;)

Pozdrawiam

Morgraf

Skryba Morgraf

18.09.2007
Post ID: 19380

Aktualnie czytam „Gawędziarza” Mario Vargasa Llosy. Dopiero kilkadziesiąt stron przeczytałem więc nie mogę się wypowiedzieć o całości. Na razie czyta się przyjemnie, naprawdę dobrze napisane, sam treść nie porywa, ale to może się jeszcze w trakcie czytania zmienić.

Bubeusz

Bubeusz

22.09.2007
Post ID: 19552

Margaret Lobenstine - Renesansowa Dusza
Planowanie życia dla ludzi, którzy mają zbyt wiele pasji, aby wybrać tylko jedną.

Jeśli zazdrościłeś ludziom, którzy mówili: "od dziecka wiedziałem, kim będę w przyszłości" i nie znosisz dokonywać wyborów pomiędzy pasjami, to polecam :)

Dragon Killer

Dragon Killer

23.09.2007
Post ID: 19570

Antoni Libera - *Madame*

Ironiczny portret artysty z czasów młodości na tle peerelowskiej rzeczywistości schyłku lat sześćdziesiątych.

Opowieść o potrzebie marzenia, o wierze w siłę Słowa i naturze mitu.

O fascynacji starszą od niego...

Moandor

Strażnik słów Moandor

23.09.2007
Post ID: 19585

(chartreuse) Srebrne skrzydło Mirabell - świetne opowiadanie.

Kto czytał dawno temu, powinien sobie przypomnieć, kto nie, zachęcam. :) Ja przeczytałem wczoraj. A dziś zacząłem (chartreuse) Faraona Bolesława Prusa

Bubeusz

Bubeusz

8.10.2007
Post ID: 20078

Znowu Faraona? :)

Ja teraz dorwałem kolejny psychopodręcznik z serii - uczyń swe życie lżejszym i szczęśliwszym.

A nosi on tytuł: "Tak poskromisz swojego wewnętrznego lenia" :D

Polecam wszystkim, którzy mają problem z poderwaniem dupska z fotela, z podjęciem jakiejś ważnej decyzji, z wprowadzeniem zmian do swojego życia, czy pozbyciem się wrednych przyzwyczajeń.
Czyli w sumie każdemu. Każdy z nas zna ten stan, kiedy coś musisz koniecznie zrobić, ale wszystko Ci przeszkadza i wszystko Ci mówi: "Nie teraz, jeszcze chwilkę, muszę jeszcze coś innego, to wcale nie jest takie ważne, tylko zbiorę sił, zawsze mogę odłożyć to na później..."

MiB

MiB

8.10.2007
Post ID: 20083

"Piąty Elefant" T. Pratchett :)
(tak Moa - zmęcz^Wskończyłem Hrabiego :P)

Pozdrawiam

Diramonidus

Diramonidus

9.10.2007
Post ID: 20088

Aktualnie na mojej tapecie znajduje się książka ks. Andrzeja Zwolińskiego "Wojna - wybrane zagadnienia". Jak już się pewnie domyśliliście nie jest to tekst przygodowy, fabularny itp. Polecam ją każdemu kto interesuje się konfliktami zbrojnymi, wojnami, terroryzmem, gdyż zawiera ona podstawowe pojęcia z tych dziedzin jak również ukazuje jak rozwijało się pojęcie wojna przez tysiąclecia.
Polecam.

A skończyłem właśnie "Ruchome obrazki" Pratchett'a.

Moandor

Strażnik słów Moandor

9.10.2007
Post ID: 20101

Ja aktualnie z ciekawości rozpocząłem Most śmierci Karola Maya, książkę, którą kupiłem w antykwariacie. Równolegle kontynuuje także Dzieci Hurina, które rozpocząłem jakiś czas temu.

@MiB - jakże się cieszę, żeś doszedł do końca. Teraz już wiesz skąd mój opis pochodzi. :)

Tarnum

Tarnum

10.10.2007
Post ID: 20111

A ja męczę serię Pilipiuka "Kuzynki", "Księżniczka", "Dziedziczki". Jestem pod koniec 2 tomu i muszę przyznać, że jak na Pilipiuka przystało to książki lekkie, łatwe i przyjemne.

Dagon

Dagon

10.10.2007
Post ID: 20112

Ja jestem w trakcie czytania 2-óch książek jednocześnie ;p

Jadąc na uczelnie (1h) czytam "Strumienie Srebra" Salvatore'a - 5 część Legendy Drizzta.
A w domu - głównie w weekendy - kolejny raz kończe Silmarillion.