Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Co aktualnie czytacie?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Co aktualnie czytacie?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

18.01.2008
Post ID: 22265
W obecnej chwili czytam cztery książki na raz ;). Dwie fantasy:
- Niedobry Królewicz Karolek - John'a Moora - ubaw po pachy jak dla mnie
- Rycerz Kielichów - Jacka Piekary - akcja się dopiero rozkręca więc nie jestem jeszcze w stanie dużo powiedzieć

no i dwie związane z nadchodzącymi egzaminami..
- Gorączka Latynoamerykańska - Artura Domosławskiego
- Moja Rewolucja - Che Guevara
Shadow

Shadow

20.01.2008
Post ID: 22343
Aktualnie czytam 3 książki z serii Najemnicy R.A Salvatore. Kolejny losy Artemisa Entreri i Jerlaxle'a, wydarzenia po książce "Sługa Reliktu"

Później Sztuka Wojenna - Sun Zi
Infero

Infero

2.02.2008
Post ID: 22830
Sukces – skończyłam Silmarillion! ;)
Jestem w połowie „Dzieci Hurina” i zaglądam troszkę do „Niedokończonych opowieści” – może teraz uda mi się przez nie przebrnąć. ;)
Hellmike

Hellmike

2.02.2008
Post ID: 22856
Harry Potter - jakoś się oderwać nie mogę... (all tomy)

Ojciec Chrzestny
Feanor

Feanor

2.02.2008
Post ID: 22867
Przeczytałem 7 część Pottera - z obowiązku, kiedyś uważałem te książki za cudowne, potem zmieniłem zdanie i sądziłem, że to crap. Ale z ciekawości przeczytałem. Jedna z lepszych książek serii ;)

Wcześniej skończyłem "Chłopaków Anansiego" Gaimana i muszę przyznać, że całkiem przyjemne :)

Poza tym przeczytałem "Dobry Omen" Gaimana i Pratchetta, i rzeczywiście dialogi Crowleya z Azirafalem rządzą :)

W tej chwili czytam "Lód" Jacka Dukaja. Muszę przyznać, że łatwe nie jest. Na tekście trzeba się skupiać, autor archaizuje składnię, dość szybko "normalną" formę "zrobiłem to, byłem tam, umyłem się" zastępuje "zrobiło się to, było się tam, się umyło się". Wszystko to nadaje książce specyficznego klimatu. Często w podrozdziałach wtrąca przemyślenia filozoficzne, egzystencjalne. Jestem dopiero po stukilkunastu stronach z tysiąca, ale mam nadzieję, że dotrwam do końca.
Haart

Haart

2.02.2008
Post ID: 22873
Obecnie męczę się z Silmarillionem Tolkiena. Później zamierzam przeczytać Mistrza i Małgorzatę, czy jakieś inne fantasy. A najnowszego Harry'ego nawet nie wziąłem do rąk, bo po przeczytaniu Wiedźmina i innych "fantastyków" stwierdziłem, że Potter jest nie dla mnie.
Pozdrawiam
Moandor

Strażnik słów Moandor

3.02.2008
Post ID: 22877
Feanorze, myślę, że uda Ci się dotrzeć do końca Lodu. Ja bym nie powiedział, że to książka trudna. Prezentuje całkiem normalny poziom (jeśli chodzi o język). Moim zdaniem nawet dość wysoki. Po prostu wiele fantastyki pisze się teraz na poziomie 'prosto, łatwo i przyjemnie' i może stąd to wrażenie.
Ja cieszę się, że Dukaj nie poszedł tą drogą. Lektura wymaga nieco skupienia, ale, przynajmniej dla mnie, czytanie nie stanowi problemu.
Nie oceniam jej jako całości, bo podobnie jak ty jestem może na 10%. :)

"Się patrzy się". Taka narracja może być trochę irytująca. Całe szczęście jednak, że bohater tylko w stosunku do czytelnika stosuje tą dziwną narrację. Gdy odzywa się do innych postaci mówi normalnie.
Czytałem wcześniej kilka recenzji 'Lodu'. Mówiono tam o stylizacji na rosyjski. Początkowo trochę się tego bałem. Ale chyba nie ma czego. Autor wtrąca od czasu do czasu coś z rosyjskiego, trochę przestawia momentami szyk zdań. Ale ogólnie język jest w miarę współczesny i nie trzeba się specjalnie mocno przestawiać jak przy lekturze np Trylogii Sienkiewicza.


Dobry Omen, Chłopaki Anansiego - też czytałem owe książki. Temat o Gaimanie jest, więc z chęcią usłyszałbym od Ciebie coś więcej.

Haart: Czemu zaraz "męczę się"? Chyba nie jest aż tak tragicznie?
Haart

Haart

3.02.2008
Post ID: 22890
A no ponieważ bardzo dużo występuje tam opisów krain itp., jest wiele nazw do zapamiętania więc na początku na prawdę było ciężko, chociaż teraz jak już przeczytałem 5/8 książki, ot akcja się polepszyła :P Aha i muszę dodac, że fanem Władcy Pierścieni nie jestem ;]
Tabris

Tabris

5.02.2008
Post ID: 22970
Ja czytam aktualnie "Rewolucja Rosyjska,Trzy pytania" R. Pipesa. Ta książka jest absolutnie genialna, podobnie jak jej twórca! Ubóstwiam go.
Kordan

Kordan

5.02.2008
Post ID: 22995
A ja czytam "Dobry wojak Szwejk na wojnie światowej" Jaroslava Haska
Ghulk

Ghulk

5.02.2008
Post ID: 23001
Niedawno przeczytałem "Krew elfów" i "Wieżę Jaskółki" A. Sapkwoskiego. Spodobało mi się, i czekam, aż zwolnią się inne tomy w bibliotece.
Haart

Haart

11.02.2008
Post ID: 23420
No nareszcie się uporałem z Silamrillionem :P Nie mówię, że książka jest zła, ale koniec np. pod koniec już wytrzymać nie mogłem :D
A teraz zaczynam moją przygodę z "Tylko dla orłów" Alistaira MacLeana. Mogę na razie powiedzieć tyle, że chodzi tu o II wojnę światową.
Moandor

Strażnik słów Moandor

11.02.2008
Post ID: 23421

Haart

ale koniec np. pod koniec już wytrzymać nie mogłem :D




Pierścienie Władzy i III Era - najciekawszy dla mnie rozdział Silmarillionu, to już się prawie łączy z historią z Władcy a tu piszą, że wytrzymać nie mogą. :)
Haart

Haart

11.02.2008
Post ID: 23422
Hehe, chciałbym dodać, że nie jestem fanem Tolkiena :D A Władcy nie trawię :P
Robal

Robal

13.02.2008
Post ID: 23591
Jako przykładny uczeń czytam prawie wszystkie lektury (tylko po co mi to, skoro jest tyle streszczeń...), więc w ferie połknąłem "Dywizjon 303" i "Kamienie na szaniec". Bardziej podobał mi się dywizjon, bo nie lubię, kiedy jest masa bohaterów, a prawie nic nie mówią, jak to miało miejsce w kamieniach. Jak już jestem z lekturami 2 miesiące do przodu, to przeczytałem 7 część Harrego Pottera. Teraz czytam "Krew elfów" Sapkowskiego.
MiB

MiB

14.02.2008
Post ID: 23617
Witam!

Aktualnie kończę "Folwark Zwierzęcy" Orwella. Już czeka na mnie najnowsza część przygód Artemisa Fowla - "Zaginiona kolonia" oraz "Krucze Wrota" Anthony`ego Horowitza.

Pozdrawiam
Ynaf

Ynaf

14.02.2008
Post ID: 23624
Przeczytałem "Zaginioną Kolonię" i "Insygnia Śmierci"- nawet fajne, ale ostatni Artemis zdecydowanie za krótki!!!
Aktualnie czytam "Krew Elfów" Andrzeja Sapkowskiego - nawet ciekawe.
A potem biorę się za "Czarodzicielstwo"- T.Pratchetha i "Alchemika"- P. Coelho.
Grenadier

Kanclerz Grenadier

14.02.2008
Post ID: 23625
To ja was zagnę :P
W pociągu z Warszawy zacząłem "Zapalniczkę" Chmielewskiej. Niezła odskocznia od gnomów, ogrów, wywern itp. ;) W życiu bym nie przypuszczam, że to przeczytam :)
Big Boss

Big Boss

14.02.2008
Post ID: 23635
W ramach przygotowań do matury ustnej z polskiego wchłonąłem "Rok 1984" i "Folwark zwierzęcy" Orwella, "Małą apokalipsę" Konwickiego, "Nowy wspaniały świat" Huxleya, teraz zajmuje sie "Innym światem" Herlinga- Grudzińskiego. Ciekawe książki, polecam. Nieco dołujące i przygnębiające, ale warte tego:)
Robal

Robal

24.02.2008
Post ID: 24361
Czytam "Czas pogardy" p. Sapkowskiego. Właściwie to już kończę (ok. 80 str. do końca). Strasznie dużo nazw miast, rzek i gór. Dobrze, że mam mapę świata z gry, bo bym nic nie wiedział. Pierwszy tom mi się spodobał, jak p. AS niczego nie sknoci to przeczytam wszystkie części.