Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Profanacja imion i avatarów!"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Profanacja imion i avatarów!
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Migilet

Migilet

8.02.2008
Post ID: 23162
Pewnego ponurego zimnego dnia Migilet szedł w stronę Krewlod. Bezlitosny, siarczysty wiatr szarpał mu zmęczoną twarz, pokrytą smutkiem. Przeżył coś strasznego. W Erathii spotykał różnych ludzi, również tych co podawali się za bohaterów. Niestety po dłuższej znajomości z jednym z nich odkrył straszną prawdę. Człowiek odgrywający szlachetnego Lorda Haarta nie okazał się prawdziwym bohaterem. To był nędzny, bez sumienny sobowtór który chciał skorzystać z dobrego imienia i sławy wspomnianego słynnego męża. Migilet nie dowierzał własnym oczom. Człowiek któremu zaufał, okazał się oszustem i krętaczem. Migilet miał go kiedyś za swój największy autorytet. Teraz maska opadła...

Nadeszła pora chwycenia za miecz i do rozprawienia się z bardzo ważnym i palącym problemem. Który ma miejsce nie tylko w Jaskini, lecz i w wielu innych miejscach. Tu i teraz oświadczam uroczyście ,że będę walczył o oczyszczenie dobrych imion które znaczą dla mnie bardzo wiele. Mam nadzieję że w tej bitwie nie będę sam.Jestem za zmienieniem regulaminu, aby nowe osoby nie mogły zakładać nowe konta obrażając mnie lub kogoś jeszcze wykorzystaniem imienia lub awataru. Jeśli nawet sam to długo nie złożę broni. Serdecznie zapraszam do dyskusji :P

Czy zgadzacie się ze mną? Proszę o uzasadnienie i długie posty.

Tabris

Tabris

8.02.2008
Post ID: 23163
Możesz podać miano tego męża. Lubię poetyckość przekazu, ale nie bardzo wiem o co chodzi? To temat do dyskusji? O czym?

MiB nie jest diabłem?
Big Boss

Big Boss

8.02.2008
Post ID: 23164
BTW radzę poprawić ortografię.
MiB

MiB

8.02.2008
Post ID: 23166
Witam!

@Tabris: po zmianie treści posta już chyba wiadomo o co chodzi ;)
Przy okazji: mam Ci pokazać swój ogonek, żebyś uwierzył, że jestem diabłem? :> (wiem, kiepski żart ;) )

@Big Boss: spokojnie, pracujemy nad tym - ort, po orcie post jest sukcesywnie poprawiany ;)

Pozdrawiam
Haart

Haart

8.02.2008
Post ID: 23167
Hmm cy to o mnie chodzi w pierwszym poście ? :P
EDIT :
A tak w ogóle, to o co chodzi w tym temacie ?
Migilet

Migilet

8.02.2008
Post ID: 23168
Tak również o ciebie Haarcie. Błędy poprawiłem. Przyznam nie jestem za dobry z ortografii. Pozytwna krytyka jest przydatna. Ja z pokorą się dostosuję :P
Tabris

Tabris

8.02.2008
Post ID: 23169
Nadal niedokładnie wiem o co ci chodzi... Chodzi o to co się stało po 'wielkim sadzie Jaskinii'? Część osób nie wie, że miało to miejsce... Czy chodzi ci, aby osoby nie używały imion bohaterów z Heroes.

@MiB, nie musisz; jak wchodzę na twój profil to czuć siarką...
Kordan

Kordan

8.02.2008
Post ID: 23171
Migilet, wydaje mi się że za bardzo bierzesz do siebie niektóre nicki. Nie ma innych problemów tylko represjonowanie osób z nickami bądź avatarami z gier?
Haart

Haart

8.02.2008
Post ID: 23172

Migilet

Tak również o ciebie Haarcie. Błędy poprawiłem. Przyznam nie jestem za dobry z ortografii. Pozytwna krytyka jest przydatna. Ja z pokorą się dostosuję :P


No to kurde o co ci chodzi ? Co z tego, że taki mam nick ? Co to ja ci coś zrobiłem czy jak ? Bo po pierwszym poście to właśnie to odczułem. Ale powiem Ci jedno. Od roku jestem w Jaskini i jeszcze nikt nie czepiał się mnie o mój nick. Ale z resztą, najlepiej mnie zbanować...
MiB

MiB

8.02.2008
Post ID: 23173
Witam!

Nikt nie będzie nikogo banował/blokował, tylko za to, że ma nick/avatar zaczerpnięty z gry/filmu/książki/etc (póki nie łamią regulaminu...).

Niemniej jednak możemy sobie porozmawiać o pierwowzorach naszych nicków. Fakt - temat o tym skąd czerpaliśmy wzór dla naszych nicków/avatarów istnieje, ale nie porusza się tam kwestii np.: oceny postaci, z którą się utożsamiamy ;)

Może w tę stronę potoczy się dyskusja? Będzie zapewne mniej kontrowersyjna ;)

Pozdrawiam
Migilet

Migilet

8.02.2008
Post ID: 23174
Większość się zachowuje jakby to była mała błaha i nieistotna sprawa. Cytuję Haarta: ,,no kurde" Bez przesady proszę o wysoki poziom kulturalny dyskusji, i zachowanie klimatu. Może rzeczywiście zbytnio wziąłem to do siebie. Ale czy jest to takie w porządku ? Przychodzi ktoś do Jaskini nazywa się jak bohater z heroes III i wszystko pięknie ;/

Nie zamierzam nikogo blokować ani banować, nie mam nawet takiej władzy. :D Chce zwrócić uwagę społeczności Jaskini Behemota na ten problem. Diable widzę ,że chcesz ukierunkować dyskusję na inne wody. Nie chcę wywoływać konfliktów. Przyznam że napisałem dosyć kontrowersyjny temat. Ale zasady są po to żeby je łamać.
Hellburn

Włodarz Hellburn

8.02.2008
Post ID: 23175
Moim skromnym zdaniem, jeżeli już coś reformować to powrócić do tego systemu z przed wielkiego padu serwera... czyli pozostawić przyjmowanie nowych praetorianom. "Stara Gwardia" napewno zrozumie o co mi chodzi.
Tabris

Tabris

8.02.2008
Post ID: 23176
@Hellburn, jestem Nowy, więc możesz mi podać ile to zajmowało? Gdy się rejestrowałem przeczytałem info, że coś tam zostanie sprawdzone przez Pretorię i dostanę maila, ale nic się stało...

@Migilet, uważasz, że jak ktoś ma nicka z Heroes III to ma mówić archaizmami? Ponad to część osób używa go od dawna, bardzo dawna (np. Moandor) i pozbawienie Ich go, nie wchodzi w rachubę.
Kordan

Kordan

8.02.2008
Post ID: 23181
Ojej Ojej większego wulgaryzmu niż "kurde" nie słyszałem.
Uważam że dopatrujesz się problemu tam gdzie go nie ma.
Migilet

Migilet

8.02.2008
Post ID: 23182
@Tabris : czytaj uważnie moje posty. Pisze przecież ,że nie zamierzam wcale pozbawiać forumowiczów ich imion, lecz zwracam uwagę na to że, może trzeba zmienić regulamin i inaczej potraktować nowych.
Co do archaicznego języka nie zmuszam, twój wybór jakim sie posługujesz.

Moandora znam z tegorocznego konwentu. Moandorze Migilet cię pozdrawia .:) Jest w porządku i zna się na serii Heroes. Jego imię? Trudno takie wybrał i szanuje ten wybór, ponieważ ma do tego jakieś podstawy. Zna sie przynajmniej dobrze na fabule Heroes i jest dobrym strategiem
MiB

MiB

8.02.2008
Post ID: 23185

Tabris

@Hellburn, jestem Nowy, więc możesz mi podać ile to zajmowało?


Cała procedura trwała do kilku dni. Głównym zadaniem tej "filtracji" było odsianie zawczasu wszelkich "PoKeMoNóW" i innych dzieci neostrady. Sprawdzany był nick (również pod kątem podobieństwa do już istniejących), biogram (tak - trzeba było pisać biogram w formularzu rejestracji ;) ) i "powód" przybycia do JB.
W sumie całość kończyła się pomyślnie, bez większych problemów, o ile nick spełniał dość rygorystyczne wymagania.

Tabris

Gdy się rejestrowałem przeczytałem info, że coś tam zostanie sprawdzone przez Pretorię i dostanę maila, ale nic się stało...


W chwili obecnej rolę pretorii przejął automat - sam sprawdza poprawność nicku. Niemniej jednak nie można całkowicie zaniechać ręcznego sprawdzania nicków, gdyż nie zawsze automat wyłapie wszystkie niuanse.
I tutaj pojawia się problem. Okres, gdzie działał tylko automat był dość długi i nazbierało się ponad 1200 podań do rozpatrzenia! Zatem to jeszcze chwilę potrwa, nim dostaniesz informacje, że Twoje podanie zostało pozytywnie rozpatrzone (i pozbędziesz się tytułu "Rezydent", w zamian otrzymując tytuł "Mieszkaniec" ;) ).
Pretoria jeszcze nie rozpoczęła pracy - wciąż nie skończyłem odpowiedniego mechanizmu.

@Migilet: mam nadzieję, że wiesz co robisz. Los tematu pozostawiam w rękach dysputantów/moderatorów Karczmy.

Pozdrawiam
Haart

Haart

8.02.2008
Post ID: 23187
Nie no proszę przestań mnie wkurzać... Jakoś mój nick był zmieniany, bodajże przez Sulię bo miałem Lord Haart. Zmieniła na Haart i żadnych problemów nie było. A teraz ty wypowiadasz się, że nie powinno tak być. Jest wielu użytkowników z nickami z Heroesów. Np. Ingham czy Moandor. Jeżeli ktoś nie jest zbytnio obeznany, ot niech się nie wypowiada. A to że powiedziałem kurde, to już Cię uraziło ? Nie ja już nie mam nic do powiedzenia w tym temacie...
Kordan

Kordan

8.02.2008
Post ID: 23188
Zastanawiam się czy warto kontynuować ten temat.
Migilet

Migilet

8.02.2008
Post ID: 23190
@Haart: Zdziwyłbyś się na serii Heroes of might and magic znam się całkiem mocno. Gram w lidze heroes III . Z chwile zacznę 2 etap Mistrzostw Polski. Mam jeszcze dosyć mało postów, ale to się zmieni.

Ale trzeba wrócić do tematu: napisałem go , ale reakcje są dziwne. Zostałem chyba uznany za kogoś nietolerancyjnego. Wciąż mam nadzieję, że ktoś zauważy słuszność mojej postawy. To prawda dużo ludzi ma ma imiona , awatary z heroes oraz innych znanych gier i książek. Niektórzy z nich uważają się za nie wiadomo kogo.
Haart

Haart

8.02.2008
Post ID: 23191
..........
Mi chodziło nie o Heroes III tylko o forum ! Tak więc po pierwsze : Mib i spółka nie mają nic przeciwko, a przynajmniej nie mieli. A po drugie to o co Ci chodzi, jak to w pierwszym poście napisałeś : "Jestem za zmienieniem regulaminu, aby nowe osoby niemogły zakładać nowe konta obrażając mnie lub kogoś jeszcze wykorzystaniem imienia lub avataru." Więc jak Ci tutaj tyle rzeczy przeszkadza, to po co tu jeszcze jesteś ?

Moderatorzy zamknijcie ten temat...