Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Nowy tytuł - jak powinna brzmieć jego nazwa?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Nowy tytuł - jak powinna brzmieć jego nazwa?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Sulia

Sulia

16.02.2008
Post ID: 23782
Jak już wspomniałam w newsie na stronie głównej, potrzebna jest nazwa dla nowego tytułu jaskiniowego :) Do tej pory najwyższym stopniem awansu był Weteran, jednak ze względu na długowieczność JB przyda się tytuł obejmujący osoby z 6-letnim stażem w Jaskini. Padło już parę pomysłów. Jeden z nich przyprawił mnie o dreszcze przerażenia (mam nadzieję, że zobaczymy go tutaj ;) Przypominam, że owe "społeczne" tytuły (Rezydent/Mieszkaniec/Jaskiniowiec/Weteran) nie mają za bardzo nic wspólnego z HoMM - odznaczają się większą swobodą.

Zapraszam do popisania się wyobraźnią. Dyskusje mile widziane. Mamy na to jeden tydzień. Nagroda - satysfakcja/duma, iż za rok duża grupa jaskiniowców będzie nosiła właśnie Twój tytuł ;)
Ghulk

Ghulk

16.02.2008
Post ID: 23783
A może przesunąć Weterana na najwyższy poziom i coś wcisnąć w poprzednie miejsca? Jeśli nie, moją propozycją byłby "Starożytny".
Tabris

Tabris

16.02.2008
Post ID: 23784
Proponuję tytuł Odwieczny - jest dość ładny, nie oznacza zgrzybienia (jak wiekowy, pradawny itd)Nie oznacza też pewnego archaizmu jak Starożytny. Brzmi dumnie, wzbudza respekt, co prawda należałoby go odmieniać, ale cóż tam. Swoiście unaocznia zasługi wobec Jaskinii
Darkena

Darkena

16.02.2008
Post ID: 23786
Przychodzi mi do głowy Wiarus (wg słownika Wiarus jako zasłużony stary żołnierz).
DruidKot

DruidKot

16.02.2008
Post ID: 23788
Witam,

Mimo ryzyka, że to właśnie moja propozycja wzbudziła dreszcze przerażenia, powtórzę ją i tutaj:

Geront

Wiem, że w starożytnej Sparcie Geruzja skupiała ludzi u władzy, ale byli to właśnie najstarsi, najbardziej doświadczeni ze Spartiatów. Poza tym, nie oszukujmy się, większość sześciolatków w Jaskini jest albo już gdzieś u władzy, albo ich opinie zwyczajnie mają duży posłuch. Poza tym pewna dzikość tego słowa pozwala mi z łatwością widzieć tytuł Geronta obok tytułu Weterana czy Jaskiniowca.

Pozdrawiam,
DruidKot
Infero

Infero

16.02.2008
Post ID: 23789
Według mnie tytuł wcale nie musi kojarzyć się z armią.
Napiszę krótko: „Lady” – dla kobiet, „Sir” dla mężczyzn.
Krótkie i dosadne.
Caar Xoffek

Caar Xoffek

16.02.2008
Post ID: 23793
Tytuły wg. mnie:
Koczownik - do 30 postów
Jaskiniowiec - od 31 do 100 postów
Mieszkaniec - od 101 do 450 postów
Rezydent - od 451 do 1000 postów
Władca - od 1001 postów wzwyż

Grupę moderatorów przechrzciłbym na Paladynów. Pretorianie kojarzą mi się z katami. A nikt by nie chciał mieć ucinanej wirtualnie głowy, co?
Jaskier

Jaskier

16.02.2008
Post ID: 23794
Moim zdaniem powinno być Starożytny, również to popieram.
Caar Xoffek

Caar Xoffek

16.02.2008
Post ID: 23795
A może dajmy tytuł Przedwieczny?
Ynaf

Ynaf

16.02.2008
Post ID: 23796
Starożytny w ostateczności. Moim zdaniem ten tytuł powinien być raczej niebanalny, ale też nie specjalnie trudny... Aaa może wybitny???
DruidKot

DruidKot

16.02.2008
Post ID: 23798
Witam,

Ojjj, Caar, zdecydowanie się zamieszałeś. Tu nie chodzi o tytuły łączące się z ilością postów, a o tytuły nadawane za staż i zasługi. Dotychczasowa struktura tych wyróżnień to:

1. Rezydent - zaraz po rejestracji
2. Mieszkaniec - po zaakceptowaniu Pretorii
3. Jaskiniowiec - dziś dość niejasne, ogólnie około 2-3 miesięcy stażu, pozytywne opinie reszty Jaskiniowców
4. Weteran - dwa lata stażu, utrzymanie aktywności

Sulia prosi o pomoc w wymyśleniu piątej, najwyższej rangi.

Co zaś tyczy się Pretorii, to wcale nie moderatorzy! Pretorianie sprawdzają klimatyczność nicku, avatara, służą pomocą przy zagubieniu się w strukturach Imperium - stąd ten mój post wyjaśniający. Nazywa się ich więc Strażnikami Bram Imperium. Dawniej to oni zakładali konta tym, którzy złożyli o to wniosek.

Pozdrawiam,
DruidKot
Tabris

Tabris

16.02.2008
Post ID: 23799

Caar Xoffek

Tytuły wg. mnie:
Koczownik - do 30 postów
Jaskiniowiec - od 31 do 100 postów
Mieszkaniec - od 101 do 450 postów
Rezydent - od 451 do 1000 postów
Władca - od 1001 postów wzwyż


Nie liczy się liczba postów tylko zaangażowanie i wytrwałość. Sprawdź jaką rangę by miały pewne osoby. WOGóle ten temat jest o nowym tytule, a nie o rewolucji w nazewnictwie. Twe propozycje wrowadziły by tylko zamęt i zwiększyły spamowanie, tudzież offtop.

moderatorów przechrzciłbym na Paladynów. Pretorianie kojarzą mi się z katami


Nie obowiązuje nazewnictwo z Heroesów, zresztą modzi to nie Pretorianie. Pretorianie byli jedynym oddziałem legionów Rzymskich który mógł przebywać w Italii. Mieli olbrzymie wpływy, zwłaszcza ich przywódca i dlatego zostali rozwiązani...

Tym niemniej spodobał by mi się tytuł Geront - brzmiałby dumnie, nieco tajemniczo i oczywiście niewiele osób wiedziałoby o co chodzi. (Taka aura tajemniczości)
Jaskier

Jaskier

16.02.2008
Post ID: 23804
No,czytając poprzednie posty, spodobał mi się Geront. Po przemyśleniach, Starożytny to trochę...denne.
Grenadier

Kanclerz Grenadier

16.02.2008
Post ID: 23806
GERONT - OK, mi sie podoba, ale może być niezrozumiałe dla wielu.

albo SENATOR

albo LORD lub coś w tym stylu chociaż tu może być kolizja z niektórymi nickami

Co do Lady i Sir - bardzo fajne, ale może czasem nie pasować do reszty postaci czyli nicka.
DruidKot

DruidKot

16.02.2008
Post ID: 23807
Witam,

Niezrozumiałe - od czego są Google? Niech Jaskinia też edukuje... poza tym pojęcie Geruzji pojawia się już chyba w podstawówce, jak tylko zaczyna się uczyć historii. Chyba.

Senator - też o tym myślałem, ale wydaje mi się to jednak zbyt przesiąknięte współczesnymi skojarzeniami, zwłaszcza z polityką. Tutaj Geront wygrywa, bo jak sam zauważyłeś, on raczej jest tajemniczy, już nie w użyciu. I zdecydowanie jednak bardziej w klimacie - od ustanowienia Senatu tylko krok do proklamowania republiki ;).

Pozdrawiam,
DruidKot
Fristron

Fristron

16.02.2008
Post ID: 23811

Infero

Według mnie tytuł wcale nie musi kojarzyć się z armią.
Napiszę krótko: „Lady” – dla kobiet, „Sir” dla mężczyzn.
Krótkie i dosadne.



Stuprocentowe poparcie. Lady Sulia albo Sir DruidKot - czyż to nie brzmi ładnie? :)
Nuk

Nuk

16.02.2008
Post ID: 23815
Wydaje mi się, że Geront to idealny tytuł. Mamy starożytnych rzymskich Pretorian, idźmy więc dalej tym "tropem" (tak, wiem, że Pretorianin to nie tytuł). Generalnie 90% aktywnych mieszkańców Jaskini zna genezę tego słowa. Pozostali zapytają w Kordegardzie/dowiedzą się z Przewodnika/użyją przeglądarki. Oczywiście, jeżeli ktoś przedstawi lepszy pomysł, czemu nie? :)
Crazy

Crazy

16.02.2008
Post ID: 23819
"Sir Crazy"? Nie brzmi to zbyt poważnie. Chyba przyjdzie mi za rok zmieniać nick. :)

Zdecydowanie najbardziej z wszystkiego, coście tutaj napisali, podoba mi się Geront. Odpowiednio klimatyczne, odpowiednio nieużywane, nieskażone skojarzeniami. To, że część tytułu nie zrozumie, w niczym nie przeszkadza - za to wprowadzi nutkę starego klimatu, kiedy to nowych trzeba było wprowadzać w zawiłości Jaskiniowego (i przede wszystkim - Osadowego) życia.
Sulia

Sulia

16.02.2008
Post ID: 23820
Widzę, że przerażająca mnie wizja Geronta zdobywa uznanie ;)
Wybaczcie, ale moim pierwszym skojarzeniem był odział geriatryczny :P Musiałam spać na tych lekcjach historii... Ale jeśli większości się spodoba, nie będę mieć nic przeciwko
Cliford

Cliford

16.02.2008
Post ID: 23821
Moja propozycja to Radny:)