Gorące Dysputy

Świątynia Mahadevy - muzyka - "Ulubione gatunki muzyczne"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Świątynia Mahadevy - muzyka > Ulubione gatunki muzyczne
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Robal

Robal

23.02.2008
Post ID: 24252
Słucham głównie rocka, troszkę metalu. Pobudza, zazwyczaj jak idę sobie do szkoły, albo w jeszcze inne kultowe miejsce. Lubię sobie także posłuchać pod wieczorek reggae (uspokaja mnie), lub jak ktoś mi nerwy poszarpie. Szczególnie wsłuchuję się w (a raczej jedynie) Marleya.
Mój profil na last.fm (ale i tak to tylko komputer, mojej mp3ki nie da się do tego wkręcić...)
Caar Xoffek

Caar Xoffek

23.02.2008
Post ID: 24257
Wszędzie metalowcy i hiphopowcy. Ale ja głównie lubię posłuchać sobie co innego. Głównie muzykę lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, czyli ABBA, Boney M. czy początki działalności U2. ALe także ELO i inyych wykonawców, o których tylko wiadomo, że są pionierami "gwiazd jednego przeboju". Ale i obecną muzykę teżlubię, np.: Ladytron, Korpiklaani czy The Offspring. To źle, że słucham takiej a nie innej muzyki?
Infero

Infero

24.02.2008
Post ID: 24294
Caar Xoffek nie myślę, że to źle, każdy ma prawo do słuchania muzyki takiej jaka mu się podoba (tyle ile ludzi tyle różnych gustów). Poza tym również lubię muzykę lat 70-tych, U2 i podobają mi się niektóre kawałki The Offspring. ;)
Erin

Arcymag Erin

24.02.2008
Post ID: 24304
Caar Xoffek, tak się jakoś składa, że mojego ulubionego muzyka - jakim jest Tom Waits - nikt, o ile wiem, w Jaskini nie kojarzy, chyba że akurat komuś o nim wspominałem, więc niezupełnie wszyscy są w tych dwóch grupach - chociaż, fakt, że na drugim miejscu są u mnie Ironi, ale jak już rock i metal, to z lat '70-'90, z nowych zespołów jeszcze nic mi się nie spodobało. A na trzecim już Jan Sebastian Bach, na równi z Modestem Musorgskim i Antonínem Dvorákiem.

Jakiś profil na last.fm nawet mam, ale oglądanie go nie ma większego sensu, bo nie uwzględnia tego, co słucham na CD i winylu, czyli prawie połowy...
Tabris

Tabris

24.02.2008
Post ID: 24305
Uderz w stół, a nożyce się odezwą Caarze Xoffku. Ja nie słucham ani hip-hopu, ani metalu - oba te gatunki są zbyt głośne jak dla mnie. Wolę sobie posłuchać spokojnych, utworów Stinga, czy Myslovitz. A ostatnio zafascynowałem się Muzyką Lisy Gerrard.
Ghost

Ghost

24.02.2008
Post ID: 24308

Enleth

Caar Xoffek, tak się jakoś składa, że mojego ulubionego muzyka - jakim jest Tom Waits - nikt, o ile wiem, w Jaskini nie kojarzy, chyba że akurat komuś o nim wspominałem



Dość krzywdząca opinia, jak na mój gust. Waits jest ikoną i chyba tylko osoby upośledzone muzycznie go nie znają. Absolutnie każdy - poza technomułami miłujących wiksę, dziesięcioletnimi gangsterami i kinderpunkami/kindermetalami od Green Dayów i Slipknotów, ale tych ludzi nie liczę, bo nie wypada - słyszał "Rain Dogs", chociaż nie musi sobie z tego zdawać sprawy. Chociażby "Downtown Train", który to kawałek zarżnął swego czasu Rod Stewart.
Erin

Arcymag Erin

24.02.2008
Post ID: 24309
Słyszał, tak. Od czasu do czasu można go gdzieś usłyszeć. Ale wiedzieć, że to on i kim on właściwie jest - to inna sprawa.
Cliford

Cliford

9.03.2008
Post ID: 25201
Ja lubię Hip-Hop i Rap
Morgraf

Skryba Morgraf

19.03.2008
Post ID: 25592
Osobiście mam dwa preferowane nurty muzyczne.
Pierwszy to szeroko rozumiany punk, nie ograniczający się tylko do punk-rocka. Tutaj lubię klasykę: The Clash, Ramones. Z polskich: The Bill, KSU, Analogs.
Drugi gatunek to poezja śpiewana, aczkolwiek nie rozumiana zbyt szeroko. Jestem fanem „wojowniczej postkaczmarszczyzny” jak to ktoś kiedyś elokwentnie ujął. Także wszelkiego rodzaju „Kaczmarskich” z innych demoludów, na ten przykład Kryl z Czechosłowacji czy Biermana z NRD. Oczywiście samego Kaczmarskiego też.
Knopson

Knopson

27.07.2008
Post ID: 31824

Ja słucham wszelkich odmian Rock'n'Rolla, z naciskiem na klasyki.
Poczynając od Chucka Berry'ego, przez Elvisa, idąc przec Black Sabbath, Led Zeppelin,ACDC ,Sex Pistols, Guns'n'Roses, Dio; na Slayer i Behemoth kończąc.
Lubię także posłuchać stare kawałki R&B (nie ma nic wspólnego z tym dzisiejszym popowo- gangsta rapowym szajsem) Raya Charlesa, Caba Callowaya lub Johna Lee Hookera (tu bardziej Blues).
Z Reggae uwielbiam Nieśmiertelnego Boba.
Moimi najulubieńszymi zespołami i wykonawcami są: Black Sabbath, Led Zeppelin, Ronnie James Dio, Alice Cooper i Jimi Hendrix

Hip hopu nie cierpię i mam takie powiedzenie: Rap=Crap, a od Techno to można zdechnąć

Podsumowując:
I SOLD MY SOUL FOR ROCK'N'ROLL! YEAH!

Xeronka

Xeronka

3.08.2008
Post ID: 32082

Uwielbiam Nightwisha, Lordi, Lady Pank, Matallicę, Korna, Kukiza, Maleńczuka etc... więc metal i rock :-)

Ynaf

Ynaf

3.08.2008
Post ID: 32083

No to ja pojadę z klasyką... Mój ulubiony rodzaj muzyki to klasyka... -> Walijska orkiestra narodowa... (fajnie mieszają instrumenty rockowe z klasycznymi;)

Asmodeusz

Asmodeusz

3.08.2008
Post ID: 32087

To i ja się wypowiem. Ja słucham rocka i metalu. Żeby precyzyjniej określić czego można spodziewać się po mojej playliście, wymienię kilku wykonawców: Linkin Park, Iron Maiden, Tenacious D, Green Day, Rhapsody, HammerFall, znajdzie się też trochę The Offspring, Apocalyptica, a ostatnio Korpiklaani. Chyba niczego nie pominąłem.

Konstruktor

Konstruktor

3.08.2008
Post ID: 32088

Jeżeli chodzi o mnie to... wszystko co się nawinie. :)

Zyrpak

Zyrpak

3.08.2008
Post ID: 32103

Najbardziej lubię metal i połączenie techno z mrocznymi szeptami. Moje ulubione zespoły to Crafle of Filth, Hocico, God Module, Dawn of Ashes, Metallica, Iron Maiden i Slavland.
Ponadto słucham właściwie wszystkiego, od Mozarta po Liroya.

"...że mojego ulubionego muzyka - jakim jest Tom Waits - nikt, o ile wiem, w Jaskini nie kojarzy..."
Kojarzę go trochę, gdzieś chyba widziałem. Taki przygarbiony, chyba łysy, w czarnym kapeluszu i takim zachrypniętym głosem śpiewa coś "Chocolade Jesus". Tak go zapamiętałem.

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

6.08.2008
Post ID: 32282

No trochę tego będzie...

Alrernrock (Angels & Airwaves, 30 Seconds To Mars)
Californian Punkrock (blink-182, Green Day)
Progressive Rock (Porcupine Tree)
Numetal (Linkin Park)
Gothic Metal (Mandragora Scream)
Reggae (Bob Marley, Sean Paul <tak, to jest reggae>)
Metal (Iron Maiden, Metallica)
Hip-hop (bardzo sporadycznie i tylko Kanye West)

Erick

Erick

18.10.2008
Post ID: 35298

Ja lubię mocny Hip - hop. Nie przepadam za Techno. Może to dziwne, ale nie zachwyca mnie donośne słuchanie ( upc,upc itp.) . Ostatnio słucham cały czas piosenek zespołu Nickelback.

Kainblade

Kainblade

18.10.2008
Post ID: 35307

Ja słucham głównie rocka i metalu (ale nie takiego ryczenia jak polski Behemoth:D). Polecam zespoły Sabaton i Kamelot;)

Kordan

Kordan

18.10.2008
Post ID: 35315

Oj to my się chyba nie polubimy :) Ja jestem fanatykiem Behemoth (Slaves Shaaaal Seeeeerve!). Za Sabaton nie przepadam.

Pagan, Black i Death Metal to moje klimaty m/

Haav Gyr

Haav Gyr

18.10.2008
Post ID: 35318

Ja słucham tego co mi wpadnie w ucho;) - a to może być różnie. Od HH, jakies rockowe czy popowe kawałki po muzykę filmową czy instrumentalną, klasykę muzyki tanecznej itp... Nie lubie przesadzyzmu oraz tandety i udawania hardkorowego, nie trawię też disco polo;)