Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Co aktualnie czytacie?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Co aktualnie czytacie?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Dagon

Dagon

24.02.2008
Post ID: 24362
Jest niedzielny wieczór - przed godziną zabrałem się za Zimę Muminków :) Tak dla odstresowania. Jej! ale to się lajtowo czyta :) Szkoda tylko że taka krótka ta książeczka. Do wtorku już pewnie nie wystarczy... No ale cóż w zapasie mam jescze 4 książki o Muminkach od koleżanki :)))
Thausael

Thausael

24.02.2008
Post ID: 24375
W tej chwili mam w ręku "Ziemiomorze", dokładnie to trzeci tom. Słyszałem sporo dobrego (jak i złego, choć tego pierwszego więcej) o dziele Ursuli K. Le Guin, i jak na razie się nie zawiodłem. Dość nietypowy sposób pisania, jak i nietypowe podejście autorki przypadło mi do gustu, szczególnie założenie magii. Zaś Krogulec, główny bohater powieści robi na mnie coraz większe wrażenie z rozdziału na rozdział. W obecnej chwili śmiało mogę dać swoją rekomendację książce :)
Haart

Haart

25.02.2008
Post ID: 24393
Ja aktualnie skończyłem Zieloną Milę i Tylko dla orłów. Obydwie książki lajtowe :D Polecam każdemu ;] A teraz czytam Podróże Gullivera i Mistrza i Małgorzatę :]
Robal

Robal

3.03.2008
Post ID: 24927
Aktualnie czytam Chrzest Ognia A. Sapkowskiego. Następnie przeczytam jakąkolwiek powieść M. Musierowicz lub J. Chmielewskiej (mus szkolny). Potem przeczytam Wieżę jaskółki i Panią jeziora także A. Sapkowskiego. Potem zrobię sobie przerwę do początku wakacji (zobaczymy jak to zniosę...), a na początku wakacji zamierzam kupić Władcę Pierścieni (nie rozbitą na 3 tomy, w całości). Policzyłem sobie, że w 60 dni to przeczytam, jeśli będę czytać po ok.22 strony (książka ma 1300 stron). Czyli z moim tempem starczy na 2 tygodnie...
Thausael

Thausael

4.03.2008
Post ID: 24946
Właśnie skończyłem Ziemiomorze. Miałem zamiar zabrać się za dopiero co kupioną trylogię husycką ale przypadkowo wpadło mi w ręce dzieło Anthonego Piers'a - "Sos sznur". Książka leżała na półce kuzyna, nigdy nie przeczytana więc postanowiłem zaopiekować się nią (oczywiście za jego zgodą). Jestem w połowie i powiem że książka jest dość ciekawa i nieprzewidywalna. Akcja rozgrywa się po wojnie atomowej co nie jest zbyt oryginalne ale mogę was zapewnić że z książką jest odwrotnie.

edit:
ps. Właśnie zorientowałem się że to pierwszy z trzech tomów a całość nazywa się Krąg Walki ^^ Bystry chłopak ze mnie (z tym że okładka jest prawie nieczytelna). Muszę teraz zacząć poszukiwania dwojga pozostałych...
Codhringher

Codhringher

4.03.2008
Post ID: 24961
Ostatnio czytałem/czytam:

Katastrofa tunguska; Trójkąt Bermudzki; Obce ślady - Lucjan Znicz
Polecam zainteresowanym ze względu na olbrzymią ilość bezpośrednich relacji i materiałów źródłowych przywoływanych przez autora, pozostali mogą się znużyć jego pełnym ekscytacji stylem.

Pompeja - Robert Harris
Historyjka sensacyjna z wątkiem miłosnym w realiach historycznych, jeśli wierzyć okładce - "brytyjski bestseller #1". Rzeczywiście nie jest zła, szybko i lekko się czyta, idealna do zajęcia czasu w pociągu. Ciekawie opisuje ówczesny świat. Niestety zbyt przewidywalna, aby zasłużyć sobie na jakieś specjalne wyróżnienie.

Traveler - John Twelve Hawks
To dla odmiany powieść sensacyjna/science fiction z motywem spiskowym. Czyli oni - rząd, tajna organizacja czy też "Bractwo" nas podsłuchuje, więzi, ogranicza, strach się bać co jeszcze. Na szczęście są jeszcze tacy, którzy postanawiają coś z tym zrobić. Podsumowując - nic nowego, zwłaszcza że wiele podobnych książek już powstało i były znacznie lepsze. Przynajmniej akcja toczy się wartko, a i trup ściele się gęsto, więc lektura do przebrnięcia ;) Do tego autor Travelera (który nota bene nie posługuje się swoim prawdziwym nazwiskiem i ponoć komunikuje się ze światem tylko i wyłącznie za pomocą telefonu satelitarnego) operuje wielką lubością modnymi słowami-kluczami typu "sieć", "inwigilacja", "komputer kwantowy". To ostatnie jest zresztą najważniejsze, swoją droga z tej ksiażki można się dowiedzieć, że za pomocą komputera kwantowego można spuścić w bliżej nieokreslony sposób srogi łomot swoim wrogom, więc uważajcie! Jako ciekawostkę na koniec dodam, że książka była wielkim hitem na świecie i ponoć już powstaje film na jej podstawie...

W kolejce do przeczytania w najbliższym czasie mam jeszcze pożyczony niedawno "Lot nad kukułczym gniazdem" Keseya oraz "Ubik" Dicka.
Haart

Haart

25.03.2008
Post ID: 25884

Obecnie czytam "Twarde Ojczyzny" Bratnego. Polecam wszystkim, którzy choć trochę interesują się II wojną światową.
Po za nią na półce czekają: "Noc na Kremlu", "Róża i morze" oraz "Pięć lat kacetu".
Pozdrawiam.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

25.03.2008
Post ID: 25890

Bratny - gratulacje, myślałem, że już go nikt nie czyta...

Ja akurat Pilipiuka - Dziedziczki - pochłaniam wręcz :)

MiB

MiB

25.03.2008
Post ID: 25891

@Gren: ja wchłonąłem "Kuzynki" i "Dziedziczki" - teraz poluję na "Księżniczkę" :D

Aktualnie skończyłem "Mroczną Gwiazdę" Horowitza i rozpoczynam "Gwiezdny pył" Gaimana.

Pozdrawiam

Grenadier

Kanclerz Grenadier

25.03.2008
Post ID: 25893

Mały offtop - nie w kolejności zatem, ale mniejsza. Dziwnym jest, że też na to polowałem dość długo i dopiero na dworcu w Warszawie udało mi się, ale pan wygrzebał gdzieś z dna półek.
End offtop

Dziś chyba zacznę równoległą lekturę "Prawda o Wunderwaffe" Witkowskiego (2 tomy) - długo czekała na swoją kolej, ale warto :)

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

29.03.2008
Post ID: 26001

Czytam teraz wiele rzeczy naraz. Trylogię Dziedzictwo (Najstarszy, Christopher Paolini), serię Artemis Fowl (cz. 3 Kod Wieczności, Eoin Colfer), serię Ulysses Moore (cz. 4 Wyspa Masek, Pierdomenico Baccalario) i Barry'ego Trottera (cz. 3 Końska Kuracja, Michael Gerber). Nie zapominam też o polskich pisarzach - seria Felix, Net i Nika (cz. 3 Pałac Snów, Rafał Kolik)

Ynaf

Ynaf

29.03.2008
Post ID: 26006

Offtop: Ja pochnąłem dwie książki z trylogii 'Dziedzictwo' i teraz czekam na trzecią część- może wiecie kiedy pojawi sięna polskim rynku?
Aktualnie czytam 'Chrzest Ognia'...

Moandor

Strażnik słów Moandor

29.03.2008
Post ID: 26009

Trylogię Dziedzictwo

Tetralogię, albowiem autor stwierdził, że nie wyrobi się z zamknięciem wszystkich wątków w jednym tomie.

Trzecia część wyjdzie wyjdzie jesienią lub zimą 2008. Prawdopodobnie w okolicach grudnia. Angielski tytuł: Brisingr. Czy po polsku będzie inny, nie wiem.

Ghulk

Ghulk

29.03.2008
Post ID: 26013

Moandorze: czy wiesz, czy zamieszczony wcześniej fragment "trzeciej" części (Eragon zalicza omdlenie w walce z ulepszony Ra'zakiem), znajdzie się w trzecim, czy czwartym tomie?
Obecnie wchłaniam Świat Dysku, teraz "Piąty Elefant". Przeczytałem też ostatnio prawie wszystkie utwory o wiedźminie (za wyjątkiem "Czasu Pogardy").

Robal

Robal

29.03.2008
Post ID: 26015

Ghulk

Przeczytałem też ostatnio prawie wszystkie utwory o wiedźminie (za wyjątkiem "Czasu Pogardy").

Nie wiem jak ty to robisz, ale Czas pogardy jest drugim tomem, a ty go czytasz na końcu. To tak jak czytać Władcę Pierścieni, ale Dwie Wieże jako ostatnie...

A ja aktualnie czytam książkę Noelka M. Musierowicz. Właściwie to przymierzam się, żeby zacząć to czytać. Nauczycielka kazała nam przeczytać jakąkolwiek (kto ich zrozumie...) książkę M. Musierowicz lub J. Chmielewskiej. Jakaś książka p. Chmielewskiej wpadła mi do ręki, bodajże Wszyscy jesteśmy podejrzani (głowy nie dam...), ale nie przypadła mi do gustu i po 50 stronach odłożyłem ją. Teraz z powodu zbliżającego się terminu wziąłem to, co było, a że moja szkolna biblioteka uboga i były tylko dwa tytuły, to wziąłem pierwsze z brzegu...

Edit

No przymierzałem się, przymierzałem się, i nic z tego nie wyszło. Po kilkunastu stronicach (jakże nudnych) koleżanka wykazała chęć wymienienia się (na Wszyscy jesteśmy podejrzani co prawda, ale w porównaniu dobrze wyszyłem na tej wymianie). Nawet się cieszę, bo wolę przeczytać kryminał niż (jak to zostało określone na książce) "książkę z serii dla dziewcząt" nudną, wręcz wprowadzającą do stanu pół-snu...

Ghulk

Ghulk

29.03.2008
Post ID: 26021

//Czas pogardy// czytam na końcu, bo w bibliotece go nie ma (dobra, jest w bibliotece na drugim końcu miasta, to tylko 20 km...).

Mosqit

Mosqit

30.03.2008
Post ID: 26024

Ostatnio próbuje dokończyć STAR WARS Republic commando - Hard contact, bo poluje juz na serwisie aukcyjnym na STAR WARS X-Wing I Eskadra Łotrów :D

Haart

Haart

30.03.2008
Post ID: 26033

Po przeczytaniu "Twardych Ojczyzn" Bratnego, wziąłem się za Wiedźmina, który dopiero co przyszedł :D Kupiłem Edycję Kolekcjonerską. Wszystkim polecam!

Nuk

Nuk

30.03.2008
Post ID: 26057

A ja dzisiaj kupiłem w Empiku "Straż Nocną" Pratchetta, zabieram się za czytanie. "Złodziej Czasu" leży na półce, właśnie skończyłem czytać.

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

4.04.2008
Post ID: 26307

Symultanicznie "Współzawodnictwo i współpraca w szkole" Barbary Karolczak - Biernackiej oraz "Polacy w Związku Radzieckim w latach 1921 - 1939" Mikołaja Iwanowa.

Zaś całkowicie dla rozrywki śledzę "Prace z zakresu prawa cywilnego i własności intelektualnej" Serdy i Szwai. Kopalnia absurdu z stanie czystym.