Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Historia nicka"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Historia nicka
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Fentrir

Fentrir

29.02.2008
Post ID: 24654
Mój nick? Kiedy rejestrowałem się w Jaskini myślałem sobie nad nickiem i przypomniałem sobie, że kiedyś kolega pokazał mi grę "Wiggles", w którą nawet trochę sobie pograłem, w grze pojawiła się postać Fenrisa, wściekłego wilka, którego trzeba złapać. Postać ta spodobała mi się, jednak chciałem trochę zmienić to imię, więc zamiast "s" wstawiłem "r", a między "n" i "r" wstawiłem literkę "t". Powstał nick "Fentrir", który nawet mi sie spodobał.
Co ciekawe, to parę miesięcy temu dowiedziałem się, że w mitologii skandynawskiej występuje wilk o imieniu "Fenrir"... Ale mimo wszystko najbardziej spodobał mi się nick "Fentrir".
Irath

Irath

2.03.2008
Post ID: 24809
A mój nick został stworzony na specjalnej stronie do tworzenia imion elfickich :())

(Post poprawiony przez Infero: proszę dbać o ortografię i interpunkcjię.)
Nekros

Nekros

10.03.2008
Post ID: 25217
Kryll i ja mamy podobne korzenie. Znaczy się nasze nicki pochodzą z Dnia Smoka.
Ynaf

Ynaf

10.03.2008
Post ID: 25221
Hahaha a mój nój nick sam mi przyszedł(pewnej burzliwej nocy :) ) do głowy, spodbał mi się i tak już pozostało...
Crux

Crux

10.03.2008
Post ID: 25229
Crux to po łacinie krzyż i od tego słowa nazwa krucjat, na których punkcie mam małego bzika. :) Jako, iż pewnego razu szukałem odpowiedniego, klimatycznego nicka, a nie uśmiechało mi się być kolejnym Ryszardem Lwie Serce, sięgnąłem do podstaw i od tej chwili jestem Cruxikiem.
MCaleb

MCaleb

16.03.2008
Post ID: 25495
Caleb wzięło się z pewnej zapomnianej obecnie gry komputerowej. Tak, mówię tu o Bloodzie. By być oryginalnym dorzuciłem Mkę na początek, która kilka razy zmieniała swe znaczenie. Obecnie oznacza Mirai i służy mi za nazwisko. Dlatego też nie jestem żaden "MacCaleb", a MCaleb - M czyta się osobno. No i skrótowo wyszło MC.

Na marginesie - chyba po raz pierwszy podaję publicznie etymologię mojego nicka. A przynajmniej pierwszy od bardzo długiego czasu.

No i witam po bardzo długiej przerwie (4 lata, jedna strata konta i przemiana w lisza - ostatnim razem w Jaskini byłem człekiem).
Fergard

Fergard

27.03.2008
Post ID: 25962

Mój nick wziął się z tego, że... No cóż, możecie się śmiać, ale zapisywałem tony kartek z jednostkami i ich statystykami. Myślałem, że ktoś je kiedyś wykorzysta... I pewnego dnia potrzebowałem znaleźć nazwę pewnej jednostki, ulepszonej wersji. Podstawowa nosiła tytuł:"Smoczy Golem", więc myślałem i wymyśliłem: "Jaszczurzy Golem". Podobało mi się, więc to tak zostawiłem. Zresztą chciałem nazwać się inaczej, ale nazwa albo nie pasowała, albo była już zajęta. Palnąłem więć coś z zakamarków pamięci i... tak to już zostało.

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

8.04.2008
Post ID: 26483

Pseudonim pojawił się po raz pierwszy w pewnym utworku prozatorskim (i wszech miar prozaicznym) jeszcze z lat szczenięcych. Była to ambitna próba przełożenia problemów współczesnych nastolatków (którym właśnie być zaczynałem) na język fantastyki.

Bohaterem głównym tej epopei, która zdechła po dwóch nader krótkich rozdziałach, był właśnie Tullusion. Imię, które pojawiło się dość niespodziewanie, prawdopodobnie podczas pobytu w wannie (gdzie rodzi się większość wizjonerskich teorii, co poświadcza swoim przykładem Archimedes), przetrwało swoją literacką "klatkę", wypuszczone wiele lat później, jako "czwarte imię".

Swoją drogą, w Oberży jest podobny temat...

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

27.05.2008
Post ID: 28558

Tak, w oberży jest taki (tyle że pod innym tytułem) ale i tu się wypowiem, a co!

Zaczęło się w 5. klasie podstawówki - czyli, bodajże, 2 lata temu - kiedy mój kumpel doznał jakiegoś katharsisu i innych takich.... W każdym razie zaczynał tworzyć jakieś porąbane słowa (taki durnowaty slang). Nie wiem czemu (swoją drogą, on też nie wie) odpowiednikiem słowa kumpel w jego "slangu" był meliasz.
Parę dni temu kolega doznał kolejnego oświecenia - i zaczął mieszać imiona swoich meliaszów z owym słówkiem. I tak on został Wojteliaszem, nasz kumpel Janek MelJANszem, a ja Kameliaszem.

Tilogour

Tilogour

27.05.2008
Post ID: 28563

W 2-giej gimnazjum była moda na rpg tekstowe.Postanowiłem spróbować swoich sił w takiej grze,więc musiałem wymyślić nick.Na początku zarejestrowałem się z nickiem "Tradycjonalista" [xD],ale dostałem PW od osób sprawujących tam władzę, żebym zmienił nick na inny ponieważ ten nie pasuje do gry.Tak więc zmieniłem na Tilogour :) [nick stworzyłem sam]

Mój 2-gi nick "Dammoni" mam z gry Seven Kingdoms II (ciekawe czy ktoś "znalazł" tam ten nick ;) )...[niektórzy złośliwie rodzielają ten nick na 2 słowa (wiadomo jakie).Tworząc ten nick nawet nie pomyślałem o tym że ktoś może go tak *interpretować*

Irydus

Irydus

6.08.2008
Post ID: 32295

Mój nick pochodzi od fantastycznego stworzenia zwanego Idrus. Przeczytałem o nim w jakiejś książce, a gdy potrzebowałem nicka do jakiejś gry(ale nie pamiętam jakiej) wygrzebałem z pamięci to zwierzę, tylko nazwy niezbyt dobrze pamiętałem, więc wpisałem "Irydus" i tak zostało.

Jak wpisałem w Google "Irydus", to 15 na 22 linków dotyczyło mnie, więc jak spotkacie kogoś kto się tak przedstawia w necie, zwłaszcza na polskich stronach, to zapewne ja.

Kaco

Kaco

7.08.2008
Post ID: 32344

Czy trzeba długo zastanawiać się nad historią mojego nicku? Tak więc była pewna noc, biesiada u kumpla na całego. Popiliśmy się okropnie. Nazajutrz strasznie bolała mnie głowa. Przyszła siostra i pyta:

-Kac?

-A co?

Długo przewijała mi się ta scena, w końcu tak powstał nick.

Aghael

Aghael

13.08.2008
Post ID: 32721

Przede wszystkim chciałbym powitać wszystkich jako nowy mieszkaniec Groty:)
Mój nick - Aghael - wymyśliłem bez po prostu żadnej inspiracji. Dawno temu zacząłem grać w Baldur's Gate. Szukałem imienia które pasowałoby do mojego paladyna - no i w końcu znalazłem. Skończyłem BG i transferowałem postać do BG2 a potem do Neverwinter Nights. Szczerze mówiąc trochę się zżyłem z moją postacią i jej imienia używam do dziś na wielu forach.

Neverwinter

Neverwinter

13.08.2008
Post ID: 32726

Mój Nick powstał tak po prostu od popularnej gry Neverwinter Nights. Gdy miałem się zarejestrować na jednej stronce zobaczyłem na moją półkę z grami i od razu wpadło mi wyraz Neverwinter z opakowania po grze no i tak powstał mój nick którego używam na wielu forach.

Draptyrio

Draptyrio

2.09.2008
Post ID: 33821

Mój nick to nic a nic tylko wymysł...Na jednym forum gdy byłem młody strasznie spamowałem więc mnie zbanowali. A z tego powodu że nie chciałem żeby mnie zbanowali co chwila powracałem pod nowym nickiem. i tak przez 3 lata póki przestałem pisać spamy i wymyśliłem nowy nick Draptyrio.Wszyscy na mnie mówią Drap ale lepsze to niż mój stary nick Mordhak134 ("Morda nie spamuj","Morda dostajesz osta" itd.)A sam nick wymyśliłem od Drap czyli w komiksach ogłos drapania i końcówka.Wyszło coś podobnego do nazwy Dinozaura ale cóż. :)

Ryuuku

Ryuuku

5.10.2008
Post ID: 34774

Mój nick wziął sie z anime/mangi Death Note. Ryuuku jest moją ulubioną postacią stamtąd. ;)

Infero

Infero

5.10.2008
Post ID: 34781

Witam serdecznie w JB ;)
Jeśli lubisz mange i anim to zapewne zainteresują Cię te tematy:
http://osada.heroes.net.pl/forum/temat/1716
http://osada.heroes.net.pl/forum/temat/589

Erick

Erick

18.10.2008
Post ID: 35292

Mój nick sam wymyśliłem. Chciałem, żeby moim nickiem było imię jakiegoś znanego bohatera, jednak pozostał Erick.

Dirhavana

Dirhavana

25.06.2009
Post ID: 45317

Dirhavana

Mój nick? To było takie olśnienie. Chociaż miał w tym coś wspólnego j. angielski, "Deer" - Dir, a "havana" to obszar jakiś w Ameryce, a ja kocham Stany ! :D

Tak... i pamiętam, że jak potem majstrowałam przy nim zobaczyłam, że jakoś-tam gdzieś-tam oznacza (podobnej wersji, bodajże Diarhavany) osobę niestabilną emocjonalnie i wybuchową, no i pasowało jak znalazł! Musiałam jednak to powiązać z USA, bo bym chora była ;)

Kordan

Kordan

26.06.2009
Post ID: 45323

Cóż 2 lata temu, kiedy poznałem Jaskinię, postawiono przede mną trudne i wymagające zadanie - Wymyśl sobie nick. Trochę się głowiłem, aż w końcu przyszła mi do głowy koncepcja, aby wziąć "Kordana"(Wtedy nie pamiętałem jak się gostek dokładnie nazywał, ale podobało mi się to imię) bohatera dramatu romantycznego "Kordian"(-.-" żal). Jak już było po wszystkim i skapnąłem się że gdzieś "i". Uznałem że "Kordan" też ładnie i zostawiłem.

Kordian oznacza tyle co "Dający serce"