Gorące Dysputy

Tropiciele rzeczywistości - polityka i społeczeństwo - "Programy publicystyczne"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Tropiciele rzeczywistości - polityka i społeczeństwo > Programy publicystyczne
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

6.04.2008
Post ID: 26376

Każdego roku ruszają nowe stacje telewizyjne, w ofercie swojej, obowiązkowo, posiadające co najmniej jeden program publicystyczny. Próbuje ona rywalizacji z tuzami firmowanymi przez telewizję publiczną, TVN wraz z kanałami tematycznymi czy Polsatem. Mniemam, iż każdy, kogo polityka interesuje, jest stałym widzem, tego rodzaju audycji; jedni odkrywają cienie PRL-u wraz w Bronisławem Wildsteinem, inni wolą posłuchać pytającego Piotra Najsztuba czy skonsumować dzień podany w formie 10 minutowej pigułki.

Sam śledzę regularnie "Szkło kontaktowe", z zarzutami o stronniczość którego kompletnie się nie zgadzam (nie bez kozery większość tak twierdzących ludzi przyznaje się sama, że obejrzała je jeden, może dwa razy...), czasami również nowy program Tomasza Lisa (kawał profesjonalnego dziennikarstwa), Bronisława Wildsteina, Moniki Olejnik "Prosto w oczy" czy reportaże Elżbiety Jaworowicz.

A z jakie audycje Wy, drodzy politykierzy, śledzicie z zapartym tchem każdego tygodnia?...

Tabris

Tabris

9.04.2008
Post ID: 26525

Jedynymi audycjami publicystycznymi, które słucham to "Śniadanie w Trójce" - ciekawa koncepcja, dzięki temu można poznać opinię na wiele zagadnień. Drugą jest "Siódmy dzień tygodnia"dzięki prowadzącej Monice Olejnik. W telewizji nie oglądam nic. No, chyba, że uznamy "Rozmowy w tłoku" za audycję publicystyczną.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

9.04.2008
Post ID: 26543

Trawię tylko Wildsteina niestety. Reszta odpada. No może jeszcze czasem niektóre programy w TV Puls. Lis jak dla mnie za bardzo dba tylko o własną karierę. On nigdy nie przycisnął polityka do muru. Jest mdły i bez wyrazu. Olejnik - to samo - bo ona jest gwiazdą. A Pospieszalski zupełnie niewiarygodny - stronniczy. Dlatego wolę sam sobie wyrabiać zdanie, a nie za ich pomocą.

Hubertus

Hubertus

12.04.2008
Post ID: 26623

TV Puls robi się coraz ciekawsze, sam chętnie zerkam na ich programy, bo tam faktycznie panuje pluralizm poglądów, zagladam też do TVP3 i ogladam Gościa dnia i Gościa porannego, czasem też Kwadrans po ósmej, bardzo lubię weekendowe podsumowania tygodnia w Kawie na ławie i w TVP3, te ogladam najczęściej bo w tygodniu nie mam za bardzo czasu na telewizję,
Kiedyś oglądałem też 7 dni świat, ale zdjęli :(, pewno w ramach misji ;p

Greenman

Greenman

17.04.2008
Post ID: 26805

Polecam "Raport o stanie świata" w 3-ce w Soboty. Solidny przegląd wydarzeń ze świata z ostatniego tygodnia plus rozmowy ze znawcami tematu. Co ciekawe, każdy temat ze świata jest przerywany muzyką etniczną z tego regionu. Raz słyszałem np. afgański rap, hehe. Świetny program.