Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Zbiórka na serwer"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Zbiórka na serwer
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
MiB

MiB

8.02.2008
Post ID: 23189

Witam!

Jak zostało napisane w nowinie - trwa zbiórka pieniędzy na opłacenie serwera.
Zbiórka jest całkowicie dobrowolna

Wpłaty przyjmujemy na konto udostępnione dzięki uprzejmości [[ Arvilli]]:

cenzura by MiB

W tytule proszę wpisać "Składka na serwer".

Aby uniknąć wszelkich podejrzeń o manipulacje finansowe, do konta mają dostęp 3 osoby:
- Arvilla (jako właścicielka)
- Tarband (z ramienia Stowarzyszenia Miłośników Fantasy Jaskinia Behemota)
- ja (z ramienia Wysokiej Rady)

Przy czym kartę do konta posiada Tarband, zaś każda operacja wymaga autoryzacji kodami jednorazowymi, które posiada Arvilla.

Każdy wpłacający, niezależnie od kwoty, może liczyć na umieszczenie na specjalnej "tablicy pamiątkowej",
która powstanie po zakończeniu zbiórki. W tym celu proszę dodać swój nick do pola "tytułem".
W takim wypadku całość wyglądać powinna tak: "Składka na serwer, TWÓJ_NICK".

W miarę postępów w zbiórce będziemy informowali o zebranej kwocie.
Fundusze zostaną przekazane w pierwszej kolejności na serwer, następnie na organizację Konwentu i nagrody.
Uwaga! Udział w zbiórce nie zwalnia z żadnych opłat w wypadku przybycia na Konwent.
Może się okazać, że zebrane pieniądze nie będą wystarczające i będzie trzeba ponownie wprowadzić opłatę konwentową (choć szczerze wolelibyśmy tego uniknąć).

Wszelkie pytania związane ze zbiórką proszę pisać w tym temacie.

Pozdrawiam

Moandor

Strażnik słów Moandor

9.02.2008
Post ID: 23241
Jak wielka suma potrzebna jest na opłacenie serwera?
MiB

MiB

9.02.2008
Post ID: 23244
@Moandor: jak napisałem w podlinkowanym newsie: dwuletni hosting u naszego dotychczasowego operatora kosztuje 166$, co przy pesymistycznym kursie dolara na poziomie 3zł daje nam niecałe 500zł.
Do tego dochodzi 100zł na domenę.

Pozdrawiam
Black Emper

Black Emper

11.02.2008
Post ID: 23382
A czy nie można by było umieścić płatnych reklam na JB?
Erin

Arcymag Erin

11.02.2008
Post ID: 23396
Powiem krótko, ostatni i jedyny raz, na wypadek, gdyby ktoś jeszcze chciał to sugerować:

REKLAM NIE BYŁO, NIE MA I NIE BĘDZIE.

Przynajmniej tak długo, jak długo ja mam tu coś do powiedzenia. Jeden banner 3it ma taryfę ulgową, jeden banner Google na razie też, ale kto wie, czy nie wyleci. I na tym wyjątki się kończą. Choćbym miał z własnej kieszeni za serwery płacić.
Moandor

Strażnik słów Moandor

11.02.2008
Post ID: 23403
Już dwa razy słyszałem narzekanie i powątpiewanie. Takie podejście jest grobowcem wszelkich inicjatyw.

Matematyka mówi, że gdyby 12 osób poświęciło po 50 złotych dla dobra Jaskini uzbieralibyśmy potrzebną sumę. Oczywiście jednak nie wydaje się sprawiedliwe, by tylko 12 osób miało dźwigać ten ciężar. Gdy będą to 24 osoby składka zmaleje do połowy, do 25 złotych. A przecież to zaledwie ułamek ludności imperium, Idąc dalej, 60 osób, z których każda dorzuci cegiełkę w wysokości 10 złotych również problem rozwiąże.

Czy uważacie, że mieszkańców Imperium nie stać na gest, który przyczyni się do dalszego stabilnego rozwoju naszej społeczności? Czasu jest dużo, a ja póki co jeszcze nie straciłem wiary w mieszkańców Imperium, które od ponad 5 lat jest dla mnie drugim domem w sieci.

Solidarność w tej sprawie pokazałaby, że mieszkańcy IJB są naprawdę wyjątkowi.

Niezależnie od wszystkiego ja swoją cegiełkę dokładam. Jako Grododzierżca i jako zwykły członek tej wyjątkowej społeczności.

mah

mah

12.02.2008
Post ID: 23553
Jak zwykle konstruujesz wspaniale Swe wypowiedzi Moandorze.

Uzbiera się.

Pozdrowienia :)

PS. Można by zedytować nowinę na stronie głównej, ażeby zawsze była widoczna na pierwszym miejscu? W końcu to sprawa priorytetowa.
Caar Xoffek

Caar Xoffek

15.02.2008
Post ID: 23731
Gdzieś w sieci widziałem i słyszałem o czymś takim jak reklamy google, na które jak będziesz klikał, to na konto danego serwisu wpływa określona suma. Idąc dalej tym tropem uzmysłowiłem, że można i u nas takie coś wprowadzić. Na wielu zagranicznych i parudziesięciu krajowych serwisach już takie reklamy działają, a ich twórcy są zachwyceni możliwością ewentualnej rozbudowy wirtualnej infrastruktury danego serwisu. Wtedy takie dysputy i wylewanie pomyj jeden na drugiego nie miałoby sensu ani możliwości.
MiB

MiB

15.02.2008
Post ID: 23733
@Caar Xoffek: a wystarczyło przeczytać post Enletha:

Enleth

Jeden banner 3it ma taryfę ulgową, jeden banner Google na razie też, ale kto wie, czy nie wyleci.


Ten "banner Google" to te linki pod newsami na głównej. Po pół roku mamy z tego 9.91$.

I nie, nie ciągnij tego tematu, bo będę musiał usunąć posta (zapraszam na priv jak coś).

Pozdrawiam
Erin

Arcymag Erin

15.02.2008
Post ID: 23736
Coś takiego nawet jest na głównej, gdzie trafiło w celu spłacenia kwoty, którą dostaliśmy w prezencie od CH - i, jak widać, doskonale spełnia założenia zupełnego braku nachalności, skoro tego nawet nie zauważyłeś - ale dochody są na poziomie $10 na pół roku. A zorganizowane klikanie na siłę, albo, co gorsza, skrypty FF do automatycznego klikania, są banalne do wykrycia i Google blokuje za to konta. Bez możliwości ściągnięcia z nich tego, co już się uzbierało.

Poza tym, czy ja się wyrażam niezrozumiale? Już powiedziałem, że więcej reklam nie będzie, a sugerując cokolwiek w tej kwestii jedynie zużywasz sobie klawiaturę.
mah

mah

15.03.2008
Post ID: 25443
Do czerwca pozostało trochę czasu, jednak od napisania informacji o rozpoczęciu zbiórki minął już przeszło miesiąć.

Może jakaś informacja o zapełnieniu skarbca? ;)
Tarband

Admirał Tarband

16.03.2008
Post ID: 25466
Ceadmill

Skarbiec powoli się zapełnia...

Informacje na temat kwoty zebranej podane będą po zakończeniu zbiórki.
Nuk

Nuk

8.05.2008
Post ID: 27642

Moja cegiełka poszła, przy okazji pozbyłem się tych groszy z konta w mBanku ;) Mam nadzieję, że uda nam się zebrać potrzebną kwotę...

Agon

Agon

22.01.2012
Post ID: 67596

Enleth

REKLAM NIE BYŁO, NIE MA I NIE BĘDZIE.

Przynajmniej tak długo, jak długo ja mam tu coś do powiedzenia. Jeden banner 3it ma taryfę ulgową, jeden banner Google na razie też, ale kto wie, czy nie wyleci. I na tym wyjątki się kończą. Choćbym miał z własnej kieszeni za serwery płacić.

Masz bardzo dziwne podejście Enleth. Jaskinia Behemota to nie jest jakiś tam wortal o HoMM, tylko jeden z największych, o ile nie największy wortal o HoMM. Po pierwsze skończyłyby się wasze problemy z opłacaniem serwera, a po drugie jako administratorzy prawdopodobnie zarobilibyście, gdyby na stronie głównej umieścić kilka reklam. Po co płacić, jak można zarabiać na tym? Masz kompletnie irracjonalne podejście, bo zakładam, że wiesz o co chodzi, a wolisz ot tak dopłacać.

Moandor

Czy uważacie, że mieszkańców Imperium nie stać na gest, który przyczyni się do dalszego stabilnego rozwoju naszej społeczności? Czasu jest dużo, a ja póki co jeszcze nie straciłem wiary w mieszkańców Imperium, które od ponad 5 lat jest dla mnie drugim domem w sieci.

Ładne słowa, ale mieszkańcy, to nie administratorzy. Administratorzy mogą w razie potrzeby zmienić taktykę, umieścić reklamy i zacząć sami zarabiać.

MiB

MiB

23.01.2012
Post ID: 67602

Po pierwsze odkopałeś antyczny temat sprzed 4 lat i jak ktoś nie sprawdził daty utworzenia, to mógł czuć się zniesmaczony. Dlatego z całą stanowczością podkreślam: od kilku lat kwestią finansowania z powodzeniem zajmuje się SMF i wszelkie zbiórki nie są konieczne. Działalność wortalu nie jest w żaden sposób zagrożona i nie musimy organizować żadnej zbiórki.

Po drugie Twoja wypowiedź jest żenująco płytka. Żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski dotyczące umieszczania reklam tudzież zarabiania na działalności wortalu przez Administrację powinieneś nas wcześniej poznać - nie zrobiłeś tego, nie wiesz kim jesteśmy, jakie mamy poglądy ani czym się zajmujemy na codzień i nie mam zamiaru o tym z Tobą dyskutować. Nie odrobiłeś również lekcji i nie sprawdziłeś kto jest prawnym właścicielem domen oraz serwera, więc pozwól, że Cię teraz oświecę:

Whois

firma: STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW FANTASY JASKINIA BEHEMOTHA

Tak, prawnie JB jest własnością SMF JB, będącej OPP, czyli z definicji organizacją non-profit.

Temat zamykam, dyskusję uznaję za zakończoną, zażaleń nie przyjmuję.