Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Rozbijamy świnkę skarbonkę"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Rozbijamy świnkę skarbonkę
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
MiB

MiB

19.05.2008
Post ID: 28169

Witam!

Jak zapowiedziałem w nowinie, chcemy usłyszeć Wasze propozycje co do sposobu zagospodarowania nadwyżki pieniędzy zebranych podczas zbiórki na serwer.
Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

Crazy

Crazy

19.05.2008
Post ID: 28170

Proponowałbym przede wszystkim zabezpieczyć Jaskinię nie na dwa, ale na cztery najbliższe lata: 2*550 to 1100, do tego dodałbym jeszcze 100 złotych na wypadek zmiany kursu dolara. Czyli 1200.

Resztę rozłożyć na najbliższe konwenty i nagrody (gry) w turniejach, jeśli jakieś będą działały odpowiednio sprawnie.

Ingham

Chorąży Ingham

19.05.2008
Post ID: 28171

Tak, zamrożenie na lokacie dla zabezpieczenia roku przyszłego jest nie od rzeczy.
Może jakies pieniądze potrzebne są, na przywrócenie pełnej prężności stowarzyszeniu.

Jeżeli wydać na konwent, to ja obstawiłbym wydatek na trochę promocji i PRu. Przynajmniej niech kilka plakatów więcej wisi w Byczynie. Niech władze Byczyny dostana od nas jakiś ładny upominek, albo to my przysponsorujmy w tym roku "napoje chłodzące" i przekąskę po meczu.
Jest to zbyt mała kwota, żeby przepuścić ją na jakieś fanaberie końwentowe.

Irvin

Irvin

19.05.2008
Post ID: 28177

Ech, a i ja miałem zamiar nieco wpłacić, ale czekając na wypłatę zapomniałem... Jeśli wpłaty są wciąż możliwe to chętnie dorzucę swoje co nieco :)

A na co pieniądze przeznaczyć? Faktycznie byt Jaskini wypada zapewnić na dłuższy czas a i PR wspomniany przez Ingiego byłby jak najbardziej na miejscu. Można się również zastanowić nad wyprodukowaniem pewnej ilości flag imperialnych, czy też banerów, coby ośrodek w Byczynie zamienić w prawdziwą twierdzę widoczną z daleka. Tudzież stworzyć kilka reprezentatywnych stroi właśnie na potrzeby imprez oficjalnych. Bo gdy Burmistrz widzi człeka w kontuszu wie iż zacny to człek, a i dłoń takowemu chętniej poda czy też do zdjęcia obok stanie... A wieść o Jaskini poniesie się jak Polska długa i szeroka.

Vandergahast

Żywiołak Piwa Vandergahast

19.05.2008
Post ID: 28179

Ze strony KOKu pragnę zapewnić że nie mamy zamiaru wydawać wszystkiego na konwent a już na pewno nie na tegoroczny. Wydawanie pieniędzy na siłę i w pośpiechu to nic dobrego, dlatego czekamy na przemyślane propozycje. Dobrze byłoby, gdyby dało radę jakoś długofalowo Jaskinię i Konwent popromować za tę kasę. Chcemy uniknąć takiej wizji że ten Konwent (tak, jubileuszowy i w ogóle :]) będzie owszem przyćmiewał wszystkie poprzednie, ale na następny trzeba będzie znowu zrobić zrzutę po 1500 zł, bo to już było i się sprawdziło, do tego się ludzie przyzwyczaili, a tego jak nie będzie to nikt się nie zjawi. Jak dla mnie to promocja nas w samej Byczynie niewiele da, bo raczej zależy nam na nowych przyjezdnych, a i łatwiej znaleźć chętnego tam gdzie plakat może dziennie obejrzeć tylu ludzi ilu mają Polanowice + Byczyna :]

Mamy jubileuszowy Konwent, Jaskinia też okrągło liczbę latek, jeżeli mnie pamięć nie myli, posiada. Zafundujmy sobie artykuł w gazecie o nas. Jacyśmy to fajni, ile wzlotów i upadków, że nas dużo i takie tam. Albo na hyperze jest taki program o grach, strasznie polewczy swoją drogą, oni mają takie tematyczne wstawki o różnych rzeczach, myślę że się kwalifikujemy. Albo przejść się do jakiegoś z programów typu tvn biznes i jakoś do programu o własnej firmie się wkręcić jako długoletni niekomercyjny serwis ze znaną marką, co się utrzymuje tylko z tego że jesteśmy fajni i nam na sobie zależy. Strasznie chciałbym żeby o Jaskini było w jakimś poważnym medium. Może Drzyzga zrobi odcinek o sektach(no mamy Mahadevę :]) albo społecznościach internetowych?

A odnośnie usprawnień konwentowych, to przydałby się nam jakiś nowy fajny stały punkt programu, może zamiast gubienia się w kukurydzy i tego nieszczęsnego paintballa urządzimy sobie bitwę na pomidory? Byłaby to promocja lokalnego rolnictwa przy okazji i zawsze jakaś grupowa zabawa dla każdego. To tylko luźne propozyje co by poruszyć wasze leniwe szare komórki :]

Grenadier

Kanclerz Grenadier

20.05.2008
Post ID: 28188

Komputer Świat w każdym numerze reklamuje (nie wiem czy za frajer czy nie) kilka portali. Gazetka poziomem jest taka sobie, ale za to ma sprzedaż, bo to koncern medialny. Mają też mutację poświęconą tylko grom.
Sam artykuł sponsorowany - szkoda kasy. Zarówno na media lokalne jak i "fachowe". Ceny sa jak za powierzchnię reklamową. Lepiej spróbować zainteresować jakąś redakcję tematem, wtedy sami to zrobią, ale - nie będziemy miec zbyt wielkiego wpływu jak to zrobią.

PS. Lokalna telewizja w Opolu - odradzam. Pracują pod zamówienie polityczne i mogą nas skrzywdzić, tzn. posłużyć się nami by komuś dokopać lub szukać taniego poklasku. Mówię o debilnych skojarzeniach nazwy "behemoth", zwłaszcza, że moherowe kręgi mają ją ostatnio na celowniku, a dyrektor oddziału jest z PiS i ostatnio na siłę udowadnia swoją przydatność.

Hubertus

Hubertus

20.05.2008
Post ID: 28192

Reklamowanie się na siłę uważam za pomysl całkowicie chybiony, jesli będziemy coraz więcej znaczyć w polskim swiecie Heroes i fantasy to sami o nas zaczną pisać bez zabiegania o to z naszej strony. Poza tym tak jak powiedział Gren, kosztowałoby to sporo.

Zebrane pieniądze najlepiej spożytkowac na rozpropagowanie turnieju pod naszą banderą i ciekawe nagrody, to spowoduje że Konwent i JB staną się bardziej atrakcyjne dla nowych. Również dodaktowa rozrywka na Konwencie w postaci Bractwa Rycerskiego czy ogniska w Grodzie (może takie jak na I Konwencie, z grillem?, wtedy podobało się wszystkim).
To będzie 5 Konwent, moze zasponsorować pamiątkowe kubki, koszulki czy dyplomy dla uczestników.
Dobrze ogadżetowana impreza plus rozpoznawalny i atrakcyjny turniej pomogą nam zrobić pozytywny PR i być może przyciągną jakiś sponsorów, zorganizowane działanie to najlepsza reklama.

Tarnoob

Tarnoob

20.05.2008
Post ID: 28193

HoMM… Tak zapewne wszyscy tu obecni, jestem niebywale zaskoczony.

Przejdźmy do konkretów:

Jak trafnie zaznaczył Vandergahast, nie możemy tej nadwyżki przebimbać na najbliższy Konwent i bieżące potrzeby. Reklama w mediach byłaby pewnie sporym zastrzykiem userów, odwiedzin, itp. aczkolwiek, jak słusznie powiedział Kanclerz – silenie się na popularność może też przynieść nam sporo kłopotów, a w skrajnych przypadkach może nam zrujnować reputację. Rację trzeba przyznać Pretorianinowi Hubertusowi - powinniśmy się lansować jakością jaskini, a nie reklamami.

Dla mnie osobiście ten szokujący wynik daje dużo do myślenia – świadczy o niewiarygodnych możliwościach Jaskini. Myślę, że powinniśmy znaczną część odłożyć do najgłębszych zakamarków skarbca i stopniowo dążyć do czegoś większego, poważniejszego i bardziej złotochłonnego. Tak, warto oszczędzać. Zastanawiałem się nad niewielkim pomnikiem JVC/NWC „za wybitne osiągnięcia w sztuce tworzenia gier komputerowych i zapewnienie wieloletniej rozrywki milionom ludzi”, ale to chyba mimo wszystko projekt na następną dekadę. Chociaż, kto wie?

Islington

Mistrz Islington

20.05.2008
Post ID: 28204

Jeśli chodzi o upominki dla burmistra i Okaja to tak owe zostały im w zeszłym roku przekazane (każdy z nich dostał koszulkę konwentową), w tym roku też to planujemy.
Jeśli chodzi o poczęstunek czy zimne napoje to myślałbym bardziej o cateringu w grodzie rycerskim.
Nie wiadomo co z rycerzami, na razie mam niewiele wieści, ale wychodzi na to, że to droga zabawa jeśli chcielibyśmy to załatwić bez znajomości.

Jak najbardziej większość pieniędzy zostawić. Na konwent potrzebne będą pieniądze, ale na pewno nie tyle. Dużo pieniędzy to duża odpowiedzialność i też duży kłopot.

Crux

Crux

20.05.2008
Post ID: 28208

A więc przede wszystkim to należy pójść do monopolo... Nieważne.

A tak na poważnie - 2400 zł (o ile dobrze zapamiętałem) to kupa kasy i należałoby rozsądnie pomyśleć, jak wydać te pieniądze. Ja jestem za opłaceniem serwera i wydaniem części na konwent (ale rozsądnie, by nie okazało się, że najhuczniejszy konwent okazał się jednocześnie ostatnim) wrzuceniem je na konto, lokatę czy co tam jeszcze banki oferują, niech się pomnażają i stanowią zabezpieczenie na przyszłość. Co będzie za rok albo dwa- nie wiemy, a konto w banku pozostanie. Podpisuję się pod postem Crazy'ego rękami, nogami i telepatycznie także.

Ynaf

Ynaf

20.05.2008
Post ID: 28209

Zgadzam się, aby zabezpieczyć Jaskinię na dłużej, można trochę wydać na konwent, ale po co reklamować JB, skoro z dnia na dzień przybywają nowi użykownicy?
Myślę, iż za pozostałość można wyposażyć Jaskinkę w coś użytecznego jak na XXIw.
Tak ogólnie 2400zł to wcale nie tak dużo- żeby naprawdę coś hiper-ekstra-mega bajeranckiego zakupić trzeba o wiele więcej!

Tarband

Admirał Tarband

20.05.2008
Post ID: 28214

Ynaf a możesz coś więcej powiedzieć na temat tego czegoś hiper-ekstra-mega bajeranckiego

Crux

Crux

20.05.2008
Post ID: 28219

Ynaf, zależy kiedy... W tym wypadku to jest to sporo.

Mecku

Mecku

20.05.2008
Post ID: 28223

Grunt to zabezpieczyć Jaskinię na pewien okres czasu. Warto wydać także trochę na konwent. Natomiast resztę może lokata?

Erin

Arcymag Erin

20.05.2008
Post ID: 28228

Temat reklamowania się już raz był - i już mówiłem, że nie ma sensu. Jaskinia i bez tego jest wystarczająco znana, a reklamowanie się mogłoby doprowadzić chyba tylko do zalewu dzieci Neostrady. Poza tym, osobiście na reklamy stron internetowych nie zwracam kompletnie żadnej uwagi i przypuszczam, że nie jestem w tym podejściu sam.

Co do zabezpieczenia części kwoty na przyszłość - dobry pomysł, jak po innych rzeczach zostanie, można go wprowadzić w życie bez specjalnego zastanawiania się.

Nagrody na turniej - idealnie. Jakaś w miarę konkretna główna nagroda nie byłaby przesadnym wydatkiem, a z pewnością zostałaby doceniona.

Haav Gyr

Haav Gyr

22.05.2008
Post ID: 28311

Crazy

Proponowałbym przede wszystkim zabezpieczyć Jaskinię nie na dwa, ale na cztery najbliższe lata: 2*550 to 1100, do tego dodałbym jeszcze 100 złotych na wypadek zmiany kursu dolara. Czyli 1200.

Resztę rozłożyć na najbliższe konwenty i nagrody (gry) w turniejach, jeśli jakieś będą działały odpowiednio sprawnie.

Podpisuje się pod tym wszystkimi rękami i nogami ;)

Moandor

Strażnik słów Moandor

24.05.2008
Post ID: 28391

Może drobny ułamek tej sumy przeznaczyć na konkursy które mogłyby być organizowane przez Osadę. No. na najlepszą recenzję, pracę plastyczną czy opowiadanie fantasy. Albo też na nagrody w konkursach wiedzy o literaturze.

Na nagrody konwentowe za konkurs wiedzy o fantasy, który mam nadzieję, się odbędzie.

Już o turniejach Heroes nie wspominam bo to oczywiste się wydaje.

Deamon

Deamon

24.05.2008
Post ID: 28398

Pomysł z turniejem- można by rzec iż coś obowiązkowego. Jednakże jeśli byśmy trafili na zapyszałego zwycięzcę, to wszędzie by się tym chwalił, że to on jest najlepszy, że nikt nie ma prawa go oceniać czy też komentować, on tu rządzi, chciałby wziąć kasę dla siebie na chama i to jak najwięcej. Ogółem, będzie się wywyższał. Ale mam nadzieję, że kogoś takiego nie mamy w jaskini :) ( o ile miałby to być turniej tylko dla jaskiniowców).

McGregor

McGregor

26.05.2008
Post ID: 28543

Mnie wynik zbiórki raczej nie zaskoczył:) Zawsze miałem dobre zdanie o mieszkańcach tego jedynego w swoim rodzaju miejsca.

Moja propozycja jest taka, żeby jeśli tylko to możliwe, wszystkie pieniadze przeznaczyc na byt IJB w necie.
Na to była zbiórka i takie wg mnie powinno byc przeznaczenie.

Jeśli chodzi o przeznaczenie pieniędzy na konwent, myślę że coś takiego jak upominki dla władz Byczyny itp powinny byc zebrane osobno. W końcu to nasza wizytówka.

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

27.05.2008
Post ID: 28553

Połowę przeznaczyć na opłaty hostingowe (by starczyło na ładnych kilka lat), a z resztą to róbta, co chceta. Nie opowiadam się za Konwentem, bo nigdy nie byłem (i znając życie i rodziców - nie będę).