Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Zakupy w księgarni"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Zakupy w księgarni
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Leryn

Leryn

29.05.2008
Post ID: 28716

Księgarnie? Co najdziwniejsze, zawsze, gdy obok jakiejś przechodzę, muszę wejść do środka ^^ Nawet, jeśli nie mam pieniędzy. :(
Osobiście rzadko kupuję w księgarniach. Wolę antykwariaty (jest taki w Oświęcimiu) w dodatku można tam znaleźć naprawdę niezłe "rarytasy", i to taniej, niż w Empiku. Ale jeśli już... Ostatnio kupowałam chyba "Siewcę Wiatru", o ile dobrze pamiętam. No i "Kuzynki" Pilipiuka, a także którąś z części George'a R.R.Martina (chyba Nawałnicę Mieczy, część II). No, ale niedługo znów jadę do Oświęcimia, a nuż się coś ciekawego znajdzie? :)

Moandor

Strażnik słów Moandor

5.07.2008
Post ID: 30854

Kupiłem wreszcie długo oczekiwaną powieść [color=#00FF00]Upadek Hyperiona[/color] Dana Simmonsa. Kontynuacja znakomitej książki pt. Hyperion nagrodzonej między innymi nagrodą Hugo.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

6.07.2008
Post ID: 30870

Antykwariaty, zapach starych książek... W poprzednim wcieleniu byłem chyba molem książkowym a nie rybą ;)

Powiadasz Moa, że warto. Hm... Jak skończę Ziemkiewicza mam w prawdzie w planie Pilcha, ale obawiam się, że będę potrzebował coś na odtrutkę ;) Z planów zastanawiam się jeszcze nad książką o legendarnym okręcie ORP Orzeł...

Ja podobnie jak Leryn przechodząc koło księgarni to przynajmniej zajrzę na wystawę. Wprawdzie kupiłem ostatnio tylko mało klimatyczna "Typografię typowej książki", ale polowałem na to dłuższy czas. No i podobny w nastroju podręcznik InDesigna 3 ;)

Nabu

Nabu

6.07.2008
Post ID: 30885

Grenadier

Z planów zastanawiam się jeszcze nad książką o legendarnym okręcie ORP Orzeł...

Czy może chodzi o książkę Guntona Orzeł. Tajemnice okrętu podwodnego?
Jeśli tak, to ja również zastanawiałem się przez pewien czas nad powiększeniem swojej morskiej biblioteczki o tę pozycję. Potem jednak przeczytałem, że "przedstawione tu wydarzenia nie pokrywają się w pełni z historią jednostki, choć ogólne ich zarysy są prawdziwe", i mój zapał stopniał do zera. Ale bardzo chętnie zmienię zdanie, jeśli zdecydujesz się kupić i wystawisz pochlebną recenzję :)

Z fantastyką właściwie dałem już sobie spokój. Pieniążki planuję wydać jedynie na nowe książki Pratchetta i ewentualnie jakieś cudeńka zahaczające o twórczość Tolkiena. Resztę przeznaczam na literaturę historyczną, której od ładnych paru lat jestem wiernym wyznawcą :)

Robal

Robal

8.07.2008
Post ID: 30938

Wczoraj zamówiłem sobie na Allegro Hobbita Tolkien'a. Już kiedyś zaczynałem tą książkę, ale po kilkunastu stronicach okazało się, że brakuje sporo stronic. Nie było sensu czytać książki na wyrywki, więc oddałem do biblioteki. Teraz zakupiłem własny egzemplarz. Książka co prawda z antykwariatu, ale przecież nie to jest najważniejsze.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

15.07.2008
Post ID: 31233

Polowanie zakończone, łup w saku :)

Igor Witkowski "Prawda o Wunderwaffe" T. 1

Polowałem na to długo i w urodziny upolowałem :)

Dinah

Dinah

23.07.2008
Post ID: 31662

Zbiża się urlop, więc się przygotowuję do nadrabiania zaległości w czytaniu.

Jarosław Grzędowicz "Popiół i kurz"
Antonina Kańtoch "Zabawki diabła"
Rafał Ziemkiewicz "Ognie na skałach"

oraz dwa tomy "Almanachów rosyjskiej fantastyki" ("Mroczny Bies" i "Czarna Msza")

Robal

Robal

24.07.2008
Post ID: 31698

Biegnie do mnie Władca Pierścieni Tolkiena. W jednym tomie.

Moandor

Strażnik słów Moandor

19.08.2008
Post ID: 33052

Właśnie nabyłem [color=#00FF00]Płomień i krzyż - tom 1[/color] Jacka Piekary. Autorowi jednak trudno zostawić swojego sztandarowego świata i bohatera. Ale w zasadzie to się nawet cieszę. To da się czytać i jeśli tylko nie zniżył poziomu z chęcią przeczytam jeszcze tom 2 jak i "Czarną śmierć" jeśli w ogóle się pojawi.

Moandor

Strażnik słów Moandor

27.08.2008
Post ID: 33525

[color=#00FF00]Gra o tron[/color] G.R.R. Martin
[color=#00FF00]Starcie królów[/color] G.R.R. Martin

Czytanie na komputerze jest jednak męczące więc postanowiłem, że kupię sobie te książki. Żałuję, że nikt nie wydał ich w większym formacie i twardej oprawie, tak jak np Dukaja ostatnio.
Jeśli Starcie królów mi się spodoba to pozostałe tomy pewnie również w niedługim czasie staną na mojej półce.

Ale książki naprawdę są warte przeczytania.

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

27.08.2008
Post ID: 33534

Ostatnio zostawiłam trochę na raz w księgarni, ale miałam dość spore zaległości :) :
Milena Wójtowicz - Wrota 2
Robert J. Szmidt - Apokalipsa Pana Jana
Andrzej Ziemiański - Toy Wars
Jim C. Hines - Zadanie Goblina
Maja L. Kossakowska - Żarna Niebios
Jacek Piekara - Płomień i krzyż
Ałła Gorelikowa - Korund i Salamandra
Fabian Dusan - Rytuał 1
Fabian Dusan - Rytuał 2
Siergiej Sadow - Rzecz o zabłąkanej duszy 1
Siergiej Sadow - Rzecz o zabłąkanej duszy 2
Jakub Ćwiek - Ciemność płonie
Jack Campbell - Zaginiona Flota Nieulękły
Jack Campbell - Zaginiona Flota Nieustraszony
Wiktoria Ugriumowa i Oleg Ugriumow - Nekromeron

Kordan

Kordan

27.08.2008
Post ID: 33555

A ja dzisiaj nabyłem "Cudnów 1660"

Moandor

Strażnik słów Moandor

1.09.2008
Post ID: 33786

Zamówiłem w sumie już we czwartek, ale dziś dopiero odebrałem z księgarni. Nowi mieszkańcy mojej półki z książkami to:

George R.R. Martin - [color=#00FF00]Nawałnica mieczy: Stal i śnieg[/color]
George R.R. Martin - [color=#00FF00]Nawałnica mieczy: Krew i złoto[/color]

George R.R. Martin - [color=#00FF00]Uczta dla wron: Cienie śmierci[/color]
George R.R. Martin - [color=#00FF00]Uczta dla wron: Sieć spisków[/color]

Tym samym mam już całą serię Pieśni Lodu i Ognia jaka się dotychczas ukazała. Chyba wrzesień minie mi pod znakiem Martina... Dobrze się czyta, czasem może trochę za wulgarna, zbyt przyziemna, ale nie rzucę książką o ścianę z tego powodu bo ma i swoje dobre strony.

Hellscream

Hellscream

2.09.2008
Post ID: 33805

Mało i rzadko w tym temacie pisałem...choć książki często kupuję... Więc tak relacja z pary tygodni:
1. "Sztuka Perswazji" - pożyczone, a autora nie pamiętam. Tania jak barszcz, a pewnie kiedyś się przyda:) "Rozdział 6 - Jak być guru":)
2. "Ciało i Krew" - horror Grahama Mastertona. Nie polecam tym, którzy nie lubią jego książek.
3. "Wyznawcy Płomienia" - kolejny horror. Mogę śmiało polecić miłośnikom gatunku.
4. "Wendigo" - również Grahama Mastertona. Polecić mogę tylko bardzo niewybrednym sympantykom G.H.
5. "Drapieżcy" - grube, horrorzaste tomiszcze Mastertona. Polecam miłośnikom horrorów.
6. "Smok Jego Królewskiej Mości" - pierwsza część "sagi" pod tytułem "Temeraire", autorstwa Naomi Novik. Temeraire to też imię głównego bohatera serii - niebiańskiego smoka z Chin. Polecam tym, którzy lubią relaksujące lektury fantasy.
7. "Nefrytowy Tron" - druga część "Temeraire". Lepsza niż poprzednik. Polecam.
8. "Wojna Prochowa" - kolejna część - tym razem w Turcji i Polsce. Gorąco polecam jako najlepszą część na razie nieukończonego cyklu.
9. "Podręcznik Gracza" do D&D, wersja 3.5. Poprzedni został zalany herbatą.

I to by było na tyle. W planach mam zakup kilku tomów Świata Dysku (nigdy Pratchetta nie czytałem:() oraz Czarciego Foliału (również do D&D)
Pozdrawiam

Tabris

Tabris

2.09.2008
Post ID: 33813

"Rosja carów" czwarta już książka pana Pipesa.

Hellscream

Hellscream

20.09.2008
Post ID: 34231

Gra o Tron
Starcie Królów
Czas męczyć Martina:P
Swoją drogą - 900 stron, małe wydanie, papierowa okładka, cena nieadekwatna... Cóż, minus dla Zysku. Czy Martin zbierze plusy - to się okaże...

Denadareth

Denadareth

20.09.2008
Post ID: 34236

@ Hells: W takim razie liczę, że pojawi się nowy głos w dyskusji o Martinie.

By nie robić offtopu: ja zakupiłem G.G.Kay'a "Lwy Al-Rassanu" i "Ostatnie promienie słońca", ponoć pisze on podobnie jak Martin.

Islington

Mistrz Islington

21.09.2008
Post ID: 34270

Ja ostatnio zakupiłem "Interświat" współautorstwa Gaimana. Całkiem ładnie napisany, ale zbyt dziecinny.
Na dworcu w Katowicach udało mi się również odgrzebać "Skąpca" Moliera i "Ojca Goriota" Balzaca po 4 zł sztuka ;)

Hellscream

Hellscream

4.10.2008
Post ID: 34733

"Mroczny Rycerz" Dennisa O'Neila. Oczywiście oparty o film z Batmanem.

Moandor

Strażnik słów Moandor

5.10.2008
Post ID: 34735

Wczoraj zaszedłem do księgarni, ale niestety była już zamknięta. W najbliższym czasie planuję w zasadzie trzy zakupy:

Atramentowa śmierć Cornelii Funke - trzecia część atramentowej trylogii, której jeszcze nie zacząłem czytać, a o której wiele słyszałem dobrego.

Czarne oceany Jacka Dukaja - nie trzeba przedstawiać. Wychodzi właśnie nowe wydanie w twardej oprawie. A że tej książki jeszcze nie mam z twórczoci Dukaja, więc jest dobra okazja by ją wreszcie nabyć.

Endnymion Dana Simmonsa - ukaże się dopiero w listopadzie, ale już niecierpliwie na nią czekam. Jest to trzecia książka z cyklu zapoczątkowanego znakomitym arcydziełem s-f, Hyperionem.

I w zasadzie to jest najbliższa przyszłość, choć niewykluczone, że coś jeszcze wpadnie do koszyka z zakupami. :)