Gorące Dysputy

Pędzel i grafit - sztuki wizualne - "fototrynd Osadowy"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Pędzel i grafit - sztuki wizualne > fototrynd Osadowy
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Darkena

Darkena

1.05.2008
Post ID: 27349

Ale znów - wysoka aktywność kilku osób w Galerii przyciągnęła nowe/stare osoby.
...nowa prace umieściły Darkena...

Niet, to mnie nie przyciągnęło. Pracę wstawiłam na konkretną prośbę.

Zdjęcia nie zabijają klimatu, tylko możnaby zachować nieco samokrytyki przy ich wrzucaniu. Nie wszystko co zalega na dysku.

...wbrew pozorom do zdjęcia podchodzi się bardziej osobiście i uczuciowo niż dzieła stworzonego w pocie czoła przez malarza itp, bo jest w pewnym sensie takie "bezosobowe"

BWAHAHA!

Nie no, każdy ma prawo uważać to, co uważa, no ale wybaczcie państwo, nie ma czegoś takiego, jak bardziej osobiście/mniej osobiście. Do każdego dzieła twórca podchodzi uczuciowo, niezależnie co to jest.

Takeda

Takeda

1.05.2008
Post ID: 27353

No chyba źle się wyraziłem, chodziło mi akurat w tym momencie o odbiorcę, bo na mnie bardziej działa zdjęcie niż obraz/rzeźba itp. i w sensie, że zdjecie jest "bezosobowe"

Darkena

Darkena

1.05.2008
Post ID: 27354

Ano to jak tak, to tak :P

Dinah

Dinah

20.02.2009
Post ID: 41291

Ostatnio fotograficzna strona Galerii kwitnie, chciałabym więc wrócić do dyskusji nad limitem (dziennym?) zamieszczania zdjęć w Mistycznych. Jak myślicie, czy to dobry pomysł?

Bardzo się cieszę z ilości nowych Galerników. Widzę, że dbają o swoje osobiste Galerie i często w nich przesiadują, przecierając ramy i szybki.
Mistyczne nie straszą już pustymi korytarzami i pajęczynami, spotkać tu można nawet całe grupki mieszkańców, dyskutujących o rysunkach, obrazach i grafikach, o fotografii.
Młodzi właściciele kluczyków mogą wiele się dowiedzieć i posłuchać rad starszych kolegów :)

Nie podoba mi się za bardzo zamieszczanie kilku prac na raz- gubią się przez nie inne, nowe prace. Trudno też komentować kilka podobnych zdjęć, co powoduje, że zapał nowicjusza szybciej się wypala. Wiele zdjęć jest niezauważanych.

Może dobrym pomysłem, byłoby (umowne nawet) założenie, że można umieścić np. 1 nowe zdjęcie dziennie i maksymalnie 3 w tygodniu? Mam nadzieję, że taki limit spowodowałby zamieszczanie w Mistycznych lepszych prac, bardziej świadomie wybranych.

Czekam na Wasze opinie.

MiB

MiB

20.02.2009
Post ID: 41292

Prac ostatnio pojawia się sporo- zgodzę się. Ale nie limitowałbym, nawet (a może zwłaszcza!) umownie, liczby wrzucanych prac. Zamiast tego zastanowiłbym się nad rozszerzeniem funkcjonalności Galerii.
Może oznaczanie prac jako "promowanych"? Przez kogo? Autor? Moderatorzy Mistycznych? Gremium Galerników?
Może takie ustawienie mechanizmu, aby na stronie głównej nie prezentował wszystkich nowych prac autora, ale tylko ostatnią? A może "kolejkowanie" promowanych prac? (dodajesz 3 jednego dnia, ale system każdego kolejnego dnia pokazuje jedną nową pracą). Stwarzamy pozory większej aktywności, jednocześnie nie ograniczając autorów. Uważam, że jeżeli ktoś ma czas, niech dodaje nowe prace- może nie mieć kolejnej okazji przez kilka następnych dni.

Coś zrobić trzeba, ale jestem daleki od jakiegokolwiek karania tak autorów jak i przeglądających prace.

Pozdrawiam

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

20.02.2009
Post ID: 41293

Dinah

Nie podoba mi się za bardzo zamieszczanie kilku prac na raz- gubią się przez nie inne, nowe prace. Trudno też komentować kilka podobnych zdjęć, co powoduje, że zapał nowicjusza szybciej się wypala. Wiele zdjęć jest niezauważanych.

Może dobrym pomysłem, byłoby (umowne nawet) założenie, że można umieścić np. 1 nowe zdjęcie dziennie i maksymalnie 3 w tygodniu? Mam nadzieję, że taki limit spowodowałby zamieszczanie w Mistycznych lepszych prac, bardziej świadomie wybranych.

1. Dwie prace dziennie - tak było kiedyś, w złotych czasach fototryndu - oddaję to pod rozwagę.
2. Dla umieszczających zdjęcia kotów - 0 prac w miesiącu. Dopóki nie pojmą swojego błędu. :]

MiB

Może oznaczanie prac jako "promowanych"? Przez kogo? Autor? Moderatorzy Mistycznych? Gremium Galerników?
Może takie ustawienie mechanizmu, aby na stronie głównej nie prezentował wszystkich nowych prac autora, ale tylko ostatnią? A może "kolejkowanie" promowanych prac? (dodajesz 3 jednego dnia, ale system każdego kolejnego dnia pokazuje jedną nową pracą).

Dobre pomysły, warte głębszego zastanowienia.

Hubertus

Hubertus

20.02.2009
Post ID: 41298

Cóż, ostatnio w Mistycznych jest zalew prac raczej małowartościowych, w związku z tym jakieś ograniczenia by się przydały, w sumie pomysł MiBa jest ciekawy, ale czy nie lepiej postawić na prostotę i wstawić ograniczenie? Na pewno Mistyczne na tym nie ucierpią, a umożliwi się odwiedzajacym spokojniejszą kontemplację i ocenę dzieł.
Szkoda też że do komentowania zabierają się zawsze te same osoby, nadal nie powstał ranking, który jak omawialiśmy już dawno byłby świetnym motorem aktywności w Osadzie, może zamiast robić skomplikowane mechanizmy promowania i pokazywania prac lepiej dopracować te rankingi?

Infero

Infero

21.02.2009
Post ID: 41307

Też jestem za limitem dziennym. Ostatnio zaglądam rzadziej do Galerii i umykają mi prace.
Dobrym pomysłem jest też jakaś weryfikacja prac, bo pojawia się coraz więcej naprawdę słabych, które (przynajmniej mi) przeszkadzaniem w wyłuskaniu tych wartościowych.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

21.02.2009
Post ID: 41309

A może przeflancować system z Opowiadań. Oceny, ocenianie debiutów, weryfikacja wartościowych prac przez oglądających itp, które muszą przejść przez takie sitko, by trafić do Galerii.
Poprzez ranking (chociaż w sztuce przez duże Sz to brzmi jak bluźnierstwo) można dopingować autorów do przyłożenia się do swoich prac. Można by także podzielić Galerię na komnaty tematyczne, łatwiej wtedy ogarnąć zdjęcia i wyłowić z masy najciekawsze.

Hiro

Hiro

24.02.2009
Post ID: 41403

Hmmm...

Nad tą kwestią będzie trzeba trochę pomyśleć.
Zdjęcie - to przecież także obraz, a jeśli zachowuje klimat, to prezentuje się bardzo pięknie. Kto powiedział, że fotki są gorsze od grafik?

Gdy fotografujemy zachód słońca, widok z gór, itp. wyjdą nam bardzo ładne i jakże klimatyczne zdjęcia.

Także grafiki - uzyskamy nimi to, czego nie uzyskamy aparatem - po prostu nasze myśli przelane na papier.

Ptakuba

Ptakuba

25.02.2009
Post ID: 41450

Gdzie dzieją się zue flejmy, tam rychło pojawia się pierzasty elf i je kontynuuje.
Otóż wszyscy będący za fototryndem podają jako argument to, że dzięki temu Mistyczne ożyły. Fail. Część ze zdjęciami ożyła, część graficzno-rysunkowa niby się trzyma, ale słabo. Bo to, że czasem ktoś z elity (czyt. Phaere, Serce Tygrysicy itp.) coś wrzuci, to nic nie znaczy przy dziesiątkach dodawanych tygodniowo zdjęć byle czego. Wcześniej zdjęcia coś przedstawiały, rzeczywiście widać było sztukę - sztukę uchwycenia chwili. Teraz szczytem sztuki jest dobre nastawienie aparatu i złapanie ostrości, bo o zrobieniu zdjęcia wartego uwagi już nikt chyba nie śmie marzyć. Przynajmniej ja tak to odbieram.
A podział na klimatyczne i nie uważam za kiepskie rozwiązanie. Chociaż wtedy przynajmniej będzie widać, jak bardzo umiera część klimatyczna.
Dobra, kończę pisać, biorę się za ołówek. Pokażę wam, co oznaczają tak piękne słowa jak np. "porażka", "żal", czy "OMGWTF? GTFO!".
@Edit: No dobra, dopiero teraz zauważyłem Cyndera. Niech wam będzie, coś się dzieje. Ale w mojej skromnej pierzastej opinii to dalej nie to.

MiB

MiB

25.02.2009
Post ID: 41451

@Ptakuba: taki mały offtop: racz zauważyć, że a) Cynder to dziewczyna :> (avatar nie pozostawia wątpliwości) b) nie tylko Ona jest ostatnio pozytywnie aktywna :>

Pozdrawiam

Ptakuba

Ptakuba

25.02.2009
Post ID: 41454

Kontynuując offtop:
Avatar pozostawia wątpliwości, a na forum NWN2 nauczyłem się nie patrzeć na avatar, bo tam dziesiątki facetów mają jakieś elfki, drowki i inne panie w avach :P Patrzyłem więc na nick i tyle. Przepraszam ;O

Dinah

Dinah

26.02.2009
Post ID: 41478

Ptakuba

Gdzie dzieją się zue flejmy, tam rychło pojawia się pierzasty elf i je kontynuuje.

Z grzeczności nie zaprzeczę :)

Otóż wszyscy będący za fototryndem podają jako argument to, że dzięki temu Mistyczne ożyły. Fail. Część ze zdjęciami ożyła, część graficzno-rysunkowa niby się trzyma, ale słabo. Bo to, że czasem ktoś z elity (czyt. Phaere, Serce Tygrysicy itp.) coś wrzuci, to nic nie znaczy przy dziesiątkach dodawanych tygodniowo zdjęć byle czego.

Hmm... Zdaję się ja do innych Mistycznych, niż Ty zaglądam.

Wcale nie jest tak, że Wcześniej zdjęcia coś przedstawiały, rzeczywiście widać było sztukę - sztukę uchwycenia chwili. Teraz szczytem sztuki jest dobre nastawienie aparatu i złapanie ostrości, bo o zrobieniu zdjęcia wartego uwagi już nikt chyba nie śmie marzyć. Przynajmniej ja tak to odbieram.

To, moim zdaniem, nie do końca jest prawda. Pojawiają się ostatnio złe zdjęcia, lecz również złe grafiki.
Mnie najbardziej martwi poziom jakościowy, że wymienię choćby: krzywe skany, niewyraźne zdjęcia rysunków i (o zgrozo!) kartki w kratkę.
Boli mnie brak szacunku dla Mistycznych Obrazów. Brak super-umiejętności rysunkowych mnie osobiście nie bardzo przeszkadza. Bardziej liczy się staranie, pomysł, poświęcenie czasu i myśli Osadzie i Galerii.
Swoim poprzednim postem chciałam na to Właśnie zwrócić uwagę, mam nadzieję, że się udało :)

*****
Bardzo podobają mi się Twoje pomysły MiB.
Grena pomysł, by wprowadzić coś na kształt Misternych też jest wart przemyślenia.

Może właśnie coś na kształt "poczekalni" sprawdziłoby się?

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

26.02.2009
Post ID: 41479

Padło onegdaj hasło galerii autorskich, w których dyskusja toczyłaby się na temat ogólnych koncepcji wystawcy. Wieki temu w Jaskini do każdego światlejszego luminarza literatury dostawiony był stolik autorski na łokietki oraz klęcznik dla pątników... Taka księga pamiątkowa na stole przy wejściu do sal eksponujących prace pojedynczego artysty należałaby do tego samego kanonu.

Bo w końcu trudno szukać wśród 100 zdjęć tego jednego, pod którym ktoś napisał fotografowi, że coraz lepiej ustawia ostrość... Wszak słowa rzucane pod adresem zdjęć to jedno, a charakterystyka przekrojowa to drugie. Taka ścianka z całościowym układem prac mogłaby wyglądać tak, jak obecnie strona poszczególnych autorów. A pod spodem tylko zaimplementować coś na kształt systemu komentowania, ale pozbawionego licznika i wyróżniania - bo i po co?

Co więcej, taki schemat pozwoliłby w łatwy sposób prześledzić rozwój stylu, rozbudowę warsztatu, na miniaturach. A podlinkowanie, zresztą istniejące w pożądanej formie od dawien dawna, odsyłałoby do poszczególnych prac.