Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Gry Wyobraźni - "Wampir: Maskarada - a może by tak sesję RPG, co?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gry Wyobraźni > Wampir: Maskarada - a może by tak sesję RPG, co?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Ghost

Ghost

4.04.2009
Post ID: 42855

Howgh!

Ostatnimi czasy, nachodzi mnie ochota na zorganizowanie prostej sesji-opowieści we współczesnym systemie Wampira: Maskarady.

Jaskinia - z racji swojego dość swobodnego, otwartego charakteru i dobrego zaplecza "klimatu" w postaci Osady - wydawała mi się naturalnym miejscem przez długi czas na stworzenie czegoś takiego.

Ale po kolei...

1. Co to za Wampir?!

Będę trochę... leniwy?... i wkleję po prostu link. Po prostu dla niektórych to pytanie może być trywialne, a tłumaczenie nowicjuszom może zająć zbyt wiele miejsca i pewnie będzie mniej zgrabne niż to, co można znaleźć na niżej podanej WWW.

Generalnie, to system współczesny, w którym pomieszkują Wampiry. :-p

Adresy usunięto ze względów bezpieczeństwa.

To niweluje kwestię podręcznika.

2. Czemu Wampir?!

Wampir to system o trochę skomplikowanej, ale b. przystępnej mechanice i osadzony w naprawdę dobrym, fascynującym świecie. Przede wszystkim - nie jest tak niewolniczo przypisany cyferkom jak D&D, jest świetny do kreowania dobrych fabuł, wygodniej prowadzi się w nim walki (jeśli w ogóle do nich dochodzi).

Łatwiej też pozwolić sobie w nim na swobodę w omijaniu tudzież zmienianiu poszczególnych reguł.

3. Jak?!

Przede wszystkim, nie umieszczam tematu w Gildii Łowców Przygód, ponieważ:

a) sesja, którą bym planował nie byłaby forumową,

b) Karczmę odwiedza mimo wszystko więcej ludzi,

c) forma samej sesji jest znacznie bardziej dowolna,

d) sesja nie byłaby czystym storytellingiem, jakim są Ballady w Gildii,

e) nie szefuję tam już,

f) Imperium ma lepszy edytor postów niż Osada. :-p

Poziom komplikacji reguł trzeba by ustalić - sam proponuję, żeby pewne podpunkty w rozdawaniu punktów i tworzeniu bohatera znacznie uprościć, a samą rozgrywkę powierzyć graczom i wyobraźni MG, a nie kostkom i matematyce. Czemu? Tak jest znacznie prościej, Wampir na to przyzwala i pozwoliłoby to skupić się na historii, zachowując jednocześnie płynność w grze.

4. Jakiś problem?!

Tak, nawet dwa.

Po pierwsze - sesje byłyby na żywo, ale trzeba by do niej wyznaczyć miejsce. Konferencja odpada z racji niskiej wygody, Ognisko jest zaś miejscem o tyle specyficznym, że przystosowanie go na ok. 3 godziny tygodniowo (optymistycznie zakładając!) w tym celu byłoby chyba zbyt ciężkie i czasochłonne. Proponuję kanał IRC, najlepiej na quakenet. :-p

Po drugie - nie mamy... Narratora, czyli Mistrza Gry w Wampirze. Ja odpadam i mógłbym się na coś takiego pisać, gdybym był jedynym człowiekiem na ziemi, z racji tego, że nie uważam się za odpowiednią osobę.
Narrator ma w zasadzie proste zadanie: wystarczą wyobraźnia i pomysł.

Jest szansa 4 do 1, że w IJB znajdą się weterani tej gry w wersji matematik-kropka-w-kropkę i skrytykują moje podejście do prowadzenia sesji wampirycznych. W porządku, można, ja podałem propozycję która dla mnie i dla graczy byłaby optymalna i gwarantuje najlepszą zabawę w każdej okazji. Takich prosiłbym o... wzięcie udziału i pokazywanie innym chętnym, jak-to-się-robi.

Gdybym znalazł chętnych, to bym się cieszył, jeśli do pewnego momentu temat będzie świecił pustkami a moje GG nie zostanie zalane przez rzesze chętnych graczy to po prostu temat najpierw się zamknie, a potem wyrzuci. Tudzież przeniesie w inne miejsce.

Więc... Są chętni?!

Howgh!

Robal

Robal

4.04.2009
Post ID: 42856

No to ja mam pytanie. Dlaczego pe kliknięciu na link NOD alarmuje mnie o trojanie?

Ghost

Ghost

4.04.2009
Post ID: 42857

Ciśnie mi się pod palce zdanie "bo jest głupi", ale nie mam pojęcia - u mnie wszystko w porządku i nic nie wrzeszczy. Nie ma się czego bać z tą WWW, jeśli mi dobrze wiadomo.

Konstruktor

Konstruktor

4.04.2009
Post ID: 42858

Tak, u mnie to samo. Może ktoś z innym systemem antywirusowym powinien to sprawdzić.

Irydus

Irydus

4.04.2009
Post ID: 42860

U mnie link nie działa, pisze że przerwało połączenie z serwerem.

Ghost

Ghost

4.04.2009
Post ID: 42862

Co człowiek, to problem. U mnie i u przynajmniej kilku innych ludzi na różnych antywirach: AVG, Avast'cie, Nortonie i Kaspersky'm działa dobrze, dorzuciłem direct linka do tematu, powinno być dobrze.

Odzew super, nie taki, jak chciałem, ale nie czekałem 2 tygodni na pierwszego posta. :-D

Ghost

Ghost

12.04.2009
Post ID: 43187

Po pierwsze - zalążek wirusa z wampir.prv.pl został wywalony i nie powinno już być żadnych problemów. :-)

Po drugie - nie szukam już graczy (przynajmniej na razie), za to szukam Narratora lub kogoś chętnego do wypróbowania się w tej roli. Zapraszamy!

Dirhavana

Dirhavana

13.04.2009
Post ID: 43193

Ghost

Po pierwsze - zalążek wirusa z wampir.prv.pl został wywalony i nie powinno już być żadnych problemów. :-)

No więc u mnie antywirus dalej nie daje mi włączyć te strony. Może coś rzeczywiście tam siedzi?

Nuk

Nuk

13.04.2009
Post ID: 43194

Faktycznie, Kaspersky Internet Security 2009(nie mam zamiaru go reklamować, podaję nazwę tylko jako szczegół) znajduje trojana na przekierowaniu do "http://pamcia.tenet.pro24.pl/www/".

Ghost

Ghost

13.04.2009
Post ID: 43197

Znowu temat ucieka. [']

Jest news na samej www, sam admin został poinformowany, zdaje sobie sprawę z tego śmiecia na stronie. Prawdopodobnie bot podpiął się pod reklamę.

Temat można zamknąć albo i wywalić, bo nie widzę sensu tego dalej ciągnąć, a może skończyć się na oskarżeniach, że ktoś komuś próbuje konto zeżreć. A ciągłe posty nt. trojana (a raczej jego zalążków, na stronie był/jest skrypt który służył albo służy do podpięcia się trojana i przygotowania mu miejsca do załadowania się) niczemu tutaj raczej nie służą.

Infero

Infero

13.04.2009
Post ID: 43203

Ghost

Znowu temat ucieka. [']
...
Temat można zamknąć albo i wywalić, bo nie widzę sensu tego dalej ciągnąć...

Dobrze. Temat zamykam.