Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Nasza Klasa"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Nasza Klasa
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Kordan

Kordan

18.12.2008
Post ID: 38233

Wiesz wszystko jest dla ludzi. Ja pokazuję się w NK ale nie z zamiarem dowartościowania sie, tylko pokazania swoich fotek, pośmiania się z kumplami. Nie rozumiem co widzisz w tym złego? Jedni spędzaja czas na czytaniu, inni na krążeniu po Jaskini Behemota a inni lubią NK. A sortowanie ludzi według tego czy siedzą na NK to lekka przesada.

Meren Re

Meren Re

18.12.2008
Post ID: 38236

Ludzie i nie - ludzie czy wy umieice czytać ze zrozumieniem???? po pierwsze to jest to moja osobista opinia (co podkreśliłam), po drugie nie wartościuje ludzi w ten sposób, bo to jest za płytkie, po trzecie wogóle nie strwierdziłam że jest to złe, tylko, że dla mnie to strata czasu, a po czwarte to - też wyraźnie zaznaczyłam - nie uogólniam, a moje wnioski wysuwam na podstawie obserwacji zachowań znanych mi ludzi... tyle gwoli obrony, a co do tego, że wszystko jest dla ludzi a i owszem, ale jak pokazała historia trzeba mieć umiar i gust, a - jak powiedzieli starożytni - de gustibus non est disputandum, a więc dla mnie dyskusja jest skończona....

Grenadier

Kanclerz Grenadier

18.12.2008
Post ID: 38238

Dla mnie też nie ma już dyskusji - zlikwidowałem konto na NK, ponieważ moi znajomi stali się ofiarami niewybrednych ataków. NK nie daje niestety żadnej ochrony i nawet elementarnych zabezpieczeń. Przykre.

Videletz

Videletz

18.12.2008
Post ID: 38239

Aleście się rozpisali na ten temat... :) No to i ja coś dołożę.

Kiedyś zalogowałem się na naszej klasie, ale praktycznie w ogóle na tej stronie nie przebywam. Chyba zlikwiduję mój profil, bo to nie ma sensu. Ostatnio, jak sie tam pojawiłem, ujrzałem tylko idiotyczne komentarze na temat zdjęć moich kolegów.

Jak mnie chcą znaleźć, to niech szukają w książce telefonicznej, albo coś :)

Fentrir

Fentrir

29.12.2008
Post ID: 38771

Słaba ochrona danych osobowych to jeden problem. Ostatnio co raz częściej natykam się na artykuły typu: "Nasza-Klasa rajem dla cyberprzestępców" i tym podobne. Drugą sprawą jest fakt, że najczęściej serwis ten nie jest wykorzystywany zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Jak zostało wcześniej wspomniane, Nasza Klasa jest po to, aby nawiązywać kontakty/ odnawiać znajomości ze starymi kolegami ze szkolnej ławy. Natomiast w rzeczywistości są tam profile klas i osób, które widują się codziennie w szkole, a konta w tym serwisie służą im do szpanowania, obrażania się nawzajem, albo po prostu "żeby było". Jeszcze publikowanie zdjęć i tym podobnych. Czasem przechodząc niedaleko szkół - widzę jak jeden ucieka, bo gonią go dwaj inni z aparatami w komórkach, żeby zrobić głupie zdjęcie, wrzucić na Naszą Klasę i podpisać "PATRZCIE JAKI DEBIL!!!". Do tego dochodzi masa dzieci neo, spamerów, lub oszustów. To raczej nie zachęca do założenia konta...
Owszem, są tam ludzie którzy wiedzą jak korzystać z serwisu i korzystają poprawnie, niemniej jednak częściej można znaleźć tam dziecko neostrady niż porządnego użytkownika.

Invictus

Invictus

29.12.2008
Post ID: 38773

Ja nie mam konta na tej stronie, ale wszyscy moi znajomi mają, moja młodsza siostra również itp. Uważam, że taka strona to porządna rzecz - możliwość nawiązania ponownego kontaktu z ludźmi, z którymi nie widziało się od wieków. Widać jest potrzeba czegoś takiego, bo jeśli portal ma kilkanaście milionów użytkowników...
Natomiast zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie przesiadywanie godzinami na tej stronie osób, które chodzą do szkoły i wszystkich swoich znajomych mają niejako pod ręką, a jeszcze muszą się z nimi kontaktować na naszej klasie. Według mnie to totalny absurd.

Kordan

Kordan

30.12.2008
Post ID: 38777

Hmm... Nonsensopedia mówi:

Pozwala znaleźć swych dawnych przyjaciół spod celi, kumpli spod sklepu monopolowego, dłużników, ewentualnie znajomych ze starej klasy. W praktyce chodzi o to, żeby cudowna liczba znajomych znajdująca się przy profilu osiągnęła jak największą wartość.

Jak się z tym nie zgodzić ;].

A ja mam konto na NK i sie tego nie wstydzę. Przesiadywanie na tym portalu to dla mnie idealny zapełniacz czasu kiedy nie mam co robić. Co więcej jestem zapisany do kilku kont fikcyjnych (o zgrozo!) i mam sporo znajomych. Tyle tylko że nie zabiegam o to żeby mieć ich jak najwięcej, tylko sobie cierpliwie czekam aż ktoś zaprosi (Ważne aby to były osoby, które chociaż odrobinę znam, raz zaprosiła mnie jakaś dziewczyna z Gdańska, w którym nigdy nie byłem). Co prawda mnie też irytują fikcyjne konta typu: "Samotny przyjaciel", "Emmo Emma" czy też "Klan XYZ(Wpisane dowolne nazwisko)" ale cóż zrobić... Wszak wszystko jest dla ludzi ;p

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Nasza-klasa.pl

Sheogorath

Sheogorath

30.12.2008
Post ID: 38782

Również mam konto na naszej klasie i nie wstydzę się tego. Dzięki NK moja stara klasa z podstawówki zorganizowała ognisko klasowe, gdzie spędziliśmy bardzo miłe chwile.
Bez NK nigdy nie zebralibyśmy tak dużej liczby osób (19 na ognisku/28 ogólnie w klasie).

Nebirios

Nebirios

24.01.2009
Post ID: 40080

Nasza Klasa nie jest taka zła. Sam jestem zalogowany, ale nie podałem swojego GG i maila. Portal ten służy do utrzymania kontaktów z ludźmi z byłej klasy. Choć niektórzy korzystają z niego żeby się obrażać. Nie podoba mi się że są konta fikcyjne. Czasem niektóre konta [fikcyjne] zmieniają nazwę np. z Fani Heroes na Fani Tibi.

Pekuuz

Pekuuz

24.01.2009
Post ID: 40088

Nasza Klasa mi się podoba, bo odnowiłem kilka cennych znajomości. Za złą jej stronę uznałbym, że niektórzy na masę dodają sobie znajomych. Na początku dziwiło mnie trochę, że dostaję zaproszenia od osób, z którymi zamieniłem w życiu dwa zdania, ale jakoś się przyzwyczaiłem.

Shaggy

Shaggy

24.01.2009
Post ID: 40092

Podchodzę dość sceptycznie i zadziwia mnie ,że Nasza Klasa zdobyła aż taką popularność. To prawie szał! :P Kiedy trzeba własna rodzicielkę od kompa wyganiać to nie jest dobrze ;)
Konta nie mam, ale kiedy skończę Liceum to z nie uniknę zalogowania się.

Mr. Rabbit

Mr. Rabbit

10.08.2009
Post ID: 46815

Hihihi, a to Ci temacik.

Strona jak każda inna, tylko z odniesieniem do naszego real. Co właśnie mi się w niej podoba. Nie dość, że odświeżyłem wiele starych kontaktów sięgających szkoły podstawowej, a dodatkowo spotkałem się po kilkunastu latach w real z tymi osobami. To jeszcze wiem, co u nich słychać, kto wyszedł za mąż, a komu urodziły się dzieci.

Nie widzę za bardzo motywów, które mogłyby mi jakoś bezpośrednio z tej strony zaszkodzić. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się że sporo skorzystałem. Serwery już mają stabilne, przysłowiowego "Pana gąbki" w tym roku nie widziałem chyba. A jeżeli ktoś ma jakieś obawy to może obejrzeć sobie mój profilek :P. A co mi tam.
Mr. Rabbit na NK

Oczywiście decyzja należy do każdego indywidualnie, czy korzysta z takich serwisów, czy nie. Ja wychodzę z założenia, że jak słyszałem o kradzieży z kont bankowych poprzez bankomaty, to nie znaczy, że i mnie to musi spotkać. Korzystam zarówno z karty bankomatowej i z NK :P.

Zdravim
Mr. Rabbit

David Gryphoeart

David Gryphoeart

10.08.2009
Post ID: 46828

Pewnie, że nasza-klasa.pl to fajny portal. Gdyby nie on, nie poznałbym bardziej ludzi których znam z widzenia. Więc nie widzę żadnych wad tego portalu.

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

10.08.2009
Post ID: 46850

Typowy polski must-have, w dodatku na siódmej lokacie w rankingu najcześciej wpisywanych fraz wg Zeitgeista. Jak dla mnie - kolejny zbędny bajer, tak jak inni reprezentanci zupełnie niepotrzebnego nurtu portali społecznościowych, ale rozumiem, ze poważna część populacji tkwi korzeniami w przeszłości na tyle mocno, że tego rodzaju reminiscencje są im w jakiś sposób potrzebne, zapewniając komfort psychiczny. Jedyną, jak dla mnie, zaletą Naszej Klasy jest wyświetlanie nazwisk małżeńskich.

Tabris

Tabris

10.08.2009
Post ID: 46854

Tullusion

Ale rozumiem, że poważna część populacji tkwi korzeniami w przeszłości na tyle mocno, że tego rodzaju reminiscencje są im w jakiś sposób potrzebne

Przeszłość? Ależ NK służy głównie osobom młodym tj. o ubogiej przeszłości. Nadto celem tego Portalu jest w założeniach, poznać teraźniejszość innych osób z który niegdyś łączyło nas miejsce edukacji. W praktyce to służy osobom do komunikacji z osobami, z którymi w kontakcie jesteśmy na bieżąco. Fenomen NK polega raczej na możliwości zabicia czasu i to w sposób wcale sentymentalny, bądź wręcz pożyteczny.

Mr. Rabbit

Mr. Rabbit

10.08.2009
Post ID: 46855

Tullusion

ale rozumiem, ze powazna czesc populacji tkwi korzeniami w przeszlosci na tyle mocno, ze tego rodzaju reminiscencje sa im w jakis sposob potrzebne, zapewniajac komfort psychiczny

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, ale z pewnością masz rację, bo jak nie Ty to kto... ja jestem na to za głupi ;). Nie będę bronił mojej wypowiedzi, bo przy tego typu tekstach to i tak mija się z celem.

Jak już powiedziałem każdy ma swoje indywidualne podejście. Szkoda, że na podstawie tego jesteśmy oceniani właśnie przez tego typu komentarze.

Zdravim
Mr. Rabbit

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

12.08.2009
Post ID: 46919

Tabris

Tullusion: Ale rozumiem, że poważna część populacji tkwi korzeniami w przeszłości na tyle mocno, że tego rodzaju reminiscencje są im w jakiś sposób potrzebne

Przeszłość? Ależ NK służy głównie osobom młodym tj. o ubogiej przeszłości. Nadto celem tego Portalu jest w założeniach, poznać teraźniejszość innych osób z który niegdyś łączyło nas miejsce edukacji. W praktyce to służy osobom do komunikacji z osobami, z którymi w kontakcie jesteśmy na bieżąco. Fenomen NK polega raczej na możliwości zabicia czasu i to w sposób wcale sentymentalny, bądź wręcz pożyteczny.

Co wszelako wynika wlasnie z przeszlosci - bo to tam zawiazane zostaly znajomosci, o ktore teraz troszczy sie internauta. Ona implikuje terazniejszosc w takich przejawach, jakie wymienileś.

Mr Rabbicie, jakeś rzekł, każdy ma swoje indywidualne podejście. Bez obaw. nie nastawałem na Twoje zdanie, nie musisz go bronić. Nie w moim typie jest konfrontacyjny kurs na opinie inne od mojej. ;)

Inf - tak, NADAL jestem zagranicą, zastosowałem tylko słownik symboli z OO. I przy okazji zgłaszam, ze mam wystawiony bląd, ktorego żadną mocą nie da sie dowieść linkiem.

Inf - Diabel jest z Toba na qnwencie. :P

Volkolak

Volkolak

12.08.2009
Post ID: 46922

Ongiś portal "nasza - klasa", służył do tego co zawarte jest w tytule strony, czyli do wyszukiwania swoich znajomych ze szkolnych lat i tworzenie wirtualnych odpowiedników klas do których uczęszczali. Dzisiaj niestety portal ten stał się komercyjną papką, której twórcy usiłują wrzucić wszystko do jednego "wora" i stworzyć największą społeczność internetową, a co za tym idzie, pobierane są opłaty za dostęp do niektórych usług serwisu i czerpanie pomysłów od innych portali, np. fotka.pl. Istnienie kont fikcyjnych sprawia, że można tam znaleść wszystko i pogadać o wszystkim, bo z istnieniem tych kont wiąrzą się fora. Dodam jeszcze, że "nasza - klasa" uzależnia. :D Przyznaję się bez bicia, że sam posiadam konto w portalu, ale wspomniane przezemnie fora sprawiają, że można porozmawiać tam na interesujące nas tematy, wymienić poglądy i poznać ciekawych ludzi. :) Sporo zawdzięczam naszej klasie, a mianowicie poznałem tam swoją ukochaną dziewczynę z którą jestem do dziś i planujemy wspólną przyszłość. :D:D:D

Zyrpak

Zyrpak

12.08.2009
Post ID: 46925

Założyłem na próbę konto i wszedłem na nie może z 20 razy. Największy miałem ubaw gdy wchodziłem po kolei na konta dziewczyn z moich byłych klas i muszę stwierdzić, że przynajmniej 35% wrzucała zdjęcia z wypiętym biustem/wystawionym na wierzchu językiem/innej seksownej pozie. Nie jestem moherowym beretem i nie drażni mnie zbytnio erotyzm (nawet nachalny), ale ludzie święci, jakbym chciał dokonać samogwałtu to znalazłbym strony bardziej kompatybilne z moim zamierzeniem. Ja tam wchodzę, bo chcę pooglądać znajome twarze, rozbudzić różne wspomnienia i w ogóle ze względów czysto sentymentalnych. Nie chcę, żeby mnie ktoś na siłę próbował podniecić, czy wzbudzić we mnie podziw dla swojej urody. Społeczeństwo zrobiło sobie z tego jakiś portal do leczenia się z kompleksów (o chłopakach nie wspomniałem, ale podobny procent wrzuca zdjęcia na motorach, z imprez na których alkohol leje się strumieniami, więc tu sprawa wygląda podobnie). Moja ocena naszej-klasy jak najbardziej negatywna, bo tylko boleśnie mnie sprowadziła na ziemię pokazując, że nawet wspomnienia mogą się stać obiektem handlu czy chwytem reklamowym. Nawet taka pozorna zaleta, że "można znaleźć znajomych z dawnych lat" jest przytłumiona (tym bardziej, że zazwyczaj nikomu do niczego ten kontakt potrzebny nie był).

Sirius

Sirius

25.06.2010
Post ID: 56234

Miałem konto przez mniej więcej 2 lata ale jak zobaczyłem ,że portal bardzo schodzi na psy usunąłem je i sądzę że zrobiłem dobrze. Jak widziałem te wszystkie tak zwane pokemony no cóż można to uczucie nazwać aż by się chciało powybijać te dzieci neostrady i techniawy z antychrystem przy boku. Ale kiedy zobaczyłem co ten portal zrobił z moim przyjacielem satanistą to chciałem wziąć scorpiona z tłumikiem i zajść twórce tego byle czego w ciemnej uliczce.
Wiem ,że użyłem tutaj ciężkich zwrotów ale sądzę ,że każdy zrozumie o co chodziło.