Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Baśniowe Gawędy - "W Karczmie..."

Osada 'Pazur Behemota' > Baśniowe Gawędy > W Karczmie...
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Mr. Rabbit

Mr. Rabbit

30.08.2009
Post ID: 47951

Cytując Tullusiona, a przy okazji Darkenę

Tullusion

Jak to Darkena słusznie napisała w wywiadzie, który ukaże się w najbliższym numerze CI: "Po prostu wielu nie może pogodzić się ze zmianami, wciąż narzekają na brak klimatu - bez sensu. Najlepiej przyzwyczaić się do nowego i pomóc go budować, bo zwykle Ci, co najwięcej narzekają - najmniej się wypowiadają. Na gorsze może zmieniło się to, że Jaskiniowcy tak są zapatrzeni w przeszłość, że porównując ją z teraźniejszością często skaczą sobie do gardeł.". Słowa tej krytyki są mocne i celnie wymierzone, a sama Darkena wie najlepiej, jaka kiedyś była Jaskinia, ponieważ jest jedną z najstarszych stażem wciąż udzielających się mieszkanek Jaskini.

Mamy odpowiedź dlaczego tylu Jaskiniowców już odeszło z Jaskini drogi Karczmarzu. I ja po 3 latach wędrówki, spędziwszy tutaj zaledwie miesiąc widzę, że to nie ma sensu. Konwenty będą się odbywać, ludzie będą utrzymywać kontakt. Wyruszam w podróż, opuszczam ponownie Jaskinię bo widzę, że miejsca tu nie zagrzeję takiego co kiedyś.

Crazy, wyznacz nowego szefa H3. Myślę, że Hexe sobie z tym dobrze poradzi. Przepraszam, że tak się układa bo nie zapału, a klimatu mi brakuje. To, o czym niektórzy jak widać nie mają zielonego pojęcia.

MiB, przepraszam Twojego zlecenia nie wykonam. Jednak mam wieści, że spokojnie z tym możesz zgłosić się do Hiro. Myślę, że z chęcią i bez żadnego problemu to wykona.

Podziękowania za ten miesiąc mam specjalne dla

-Arvilki :), że przypomniała mi jak to kiedyś było ;). Ty wiesz.
-Sam-uela za małe pogaduchy przy ognisku.
-Nuka, za chęci
-Craziego, za szansę
-Hexe, Hiro, MiBa, Enletha, Zagubionego, za chęć współpracy

Robię Logout na kolejne 3 lata. Może coś się zmieni... zatem bywaj Karczmarzu i bywajcie "Jaskiniowcy zapatrzeni w przeszłość".

Edit:
Zmieniłem sygnaturę na tą ze starego Imperium, bo ponownie powraca jej znaczenie.

Przeglądając natomiast ten topic Nacja krasnoludów, można zobaczyć jak bardzo różni się stara Karczma od nowej. I z łezką odczytałem mój stary podpis. A czytając Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota 3 razy się popłakałem.

:( gdzie te czasy... i czy jeszcze powrócą?

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

Darkena

Darkena

30.08.2009
Post ID: 47954

Cześć, jestem Rabbit. Powód mój był taki, że nikt nie pogłaskał mnie po główce za wrzucenie prac do galerii i nie zgodził się z moimi gwałtownymi i niegrzecznymi wypowiedziami.

Faktycznie, staczamy się coraz niżej, a razem z nami Imperium. Ośmielamy się wręcz wyrażać krytykę w stosunku do początkujących, a przecież oni są nietykalni. Wszyscy uciekajmy.

Kordan

Kordan

30.08.2009
Post ID: 47956

- Amen! - jęknął, podchmielony Kordan, wznosząc kielich z winem jabłkowym.

MiB

MiB

30.08.2009
Post ID: 47960

@Mr.Rabbit: rozmawialiśmy na priv - moje zdanie znasz. Szerokiej drogi Skrytobójco - zaglądaj do nas czasem :-)

@Darkena, Kordan, Tullusion: powiedzcie mi - prowadzicie krucjatę przeciwko osobom, które mają inne poglądy od Was? Czy naprawdę musicie odpowiadać w ten sposób? Nie wydaje mi się, abyśmy mieli w JB zbyt wielu aktywnych użytkowników i mogli sobie pozwolić na odejście niektórych... Nie wnikam o co poszło, bo nie znam sytuacji. Ale takie posty jak powyższe nie powinny się w ogóle pojawić!

Pozdrawiam

Darkena

Darkena

30.08.2009
Post ID: 47961

MiB, musiałbyś śledzić posty w Galerii i dyskusję o rankingu. Nie sądzę, żeby wina leżała całkiem po naszej stronie.

Ptakuba

Ptakuba

30.08.2009
Post ID: 47962

Spokojnie, ja też już parę razy odchodziłem z Jaskini po bardziej dotkliwej krytyce, ale jak widać niestety nadal tu jestem :D

Kordan

Kordan

30.08.2009
Post ID: 47966

- Właaaaaśnie! - Dosiada się do Ptakuby - Wciąż Ci jeszcze pamiętamy aferę z Ambasadą w Tawernie... To czego się napijesz? Ja stawiam!

Laysander

Laysander

30.08.2009
Post ID: 47969

- Swoją drogą, pomysł nie był taki zły... - mruknął z kąta Lays... Popijając soczek jabłkowy z kartonika.

Ptakuba

Ptakuba

30.08.2009
Post ID: 47981

- Dwuznaczność, Laysie, dwuznaczność. Choć ufam, że mówisz o pomyśle z ambasadą, a nie z moim odejściem.

Laysander

Laysander

30.08.2009
Post ID: 47993

- Tak sobie wmawiaj - odezwał się znów z mroku złowieszczy głos siorbiący soczek jabłkowy... - Bułkachachachachachacha! Już niedługo, już niedługo...

Kordan

Kordan

30.08.2009
Post ID: 47995

- Pomysł to był zły - Stwierdził Kordan kiwając głową - Tam w Tawernie lepiej się nie pokazywać bo pokemony tam podobno się kręcą i kasę kradną!

Fergard

Fergard

30.08.2009
Post ID: 47997

- No, nie powiedziałbym. - Odezwał się siedzący w kącie Fergard Stratoavis, sącząc Kwaśną Smoczą. - Razem z Hellscreamem, Konstruktorem i Irydusem zajechaliśmy niegdyś w te strony. Tak, po Tawernie kręci się wielu takich, co nie powinni nosić swojego tytułu mieszkańca. Jednakże część z nich można spokojnie zaliczyć do elity - Piszą sensownie, z jakością. Części z nich nie da się nie lubić. Co niektórych oskarżenia o rozpustę panującą w Tawernie - Tak, czasem zdarzy się podobnie nikczemny osobnik, lecz Gwardia Tawerniana, zwana także Moderatorami szybko eliminuje zarodki niebezpieczeństwa. Co prawda, zdarza im się popełniać pewne błędy, ale errare humanum est... - Zadowolony ze swojego przemówienia wychylił do dna kubeczek.

Kordan

Kordan

30.08.2009
Post ID: 47999

- Gwardia Tawerniana? Brzmi podejrzanie znajomo. Generalnie uprzedziłem się do tamtejszego towarzystwa po przeczytaniu wypowiedzi niektórych person, tam urzędujących na temat JB i KG.

Ptakuba

Ptakuba

30.08.2009
Post ID: 48005

Jednak myślę że np. Lays czy Tab mogliby polubić Dabu.
A Tull Luka, Up The Irons!

Fergard

Fergard

30.08.2009
Post ID: 48007

- Nah, GT to moja własna nazwa. - Na twarzy półdemona pojawił się uśmiech. - Powtórzę też swoje słowa - Można tam spotkać zarówno trolle, jak i wartościowych użytkowników.

Tabris

Tabris

30.08.2009
Post ID: 48011

Masz coś do trolli masz coś do mnie, masz coś do mnie masz coś do Sulii. Oj, dłuuugo nie pożyjesz

Dinah

Dinah

31.08.2009
Post ID: 48020

Długo zastanawiałam się, czy się odezwać :)
Moje zdanie również Mr. Rabbit zna i przykro mi, że stało się tak a nie inaczej.

Nie mogę jednak w tym przypadku nie stanąć w obronie i po stronie Darkeny.
Nie uważam, by zdanie: "Bardzo ciekawe, ale przeszkadza czarny kontur, a oczy mogłyby być bardziej wtopione w twarz, bo wyglądają obco, jak część innego obrazka." było personalnym atakiem lub straszliwą krytyką. To konstruktywna podpowiedź.

Każdy ma prawo do swojego zdania, oczywiście wyrażonego w odpowiedni sposób.
Tym razem wszyscy związani z Galerią zostali wrzuceni do jednego worka i potraktowani bardzo nieuprzejmie przez Mr.Rabbita, na co nie mogę się zgodzić.
Śledzę na bierząco wszystko, co pojawia się w Galerii (zarówno prace, jak i komentarze). Widzę podpowiedzi i wskazówki, których udziela Darkena nowym Autorom. Również Tull poświęca Mistycznym dużo czasu, nigdy też nie odmówił rady czy odpowiedzi na pytanie.
Podpowiada nowym fotografom również na Ognisku i cierpliwie odpowiada na listy nadesłane Gońcem.

Do wyłączenia komentarzy każdy Autor w Mistycznych ma prawo i nikt nigdy tego prawa nie negował. Jeśli Ktoś, kto umieszcza swoją pracę w Galerii nie życzy sobie wiedzieć, co o niej myślą inni- wystarczy, że wyłączy komentarze.

Mr. Rabbit

Mr. Rabbit

31.08.2009
Post ID: 48022

Miałem się nie logować, ale jak widzę to co wypisujecie to ostatniego posta wrzucę. Nie do wszystkich mam maile, ale jest część osób do których również chciałem napisać, zamiast tego przytoczę fragment listu, jaki napisałem do niektórych Jaskiniowców, bo widzę, że ostatniego mojego posta mało kto czytał z uwagą.

"...

Mój post dotyczący Jaskinii jest dokładnie przemyślany i wbrew temu co sobie Darkena ubzdurała nie jest bezpośrednio z jej powodu. Jaskinia nie jest już tym samym miejscem. Kiedyś wchodziłem do Jaskinii i się cieszyłem, bawiłem, śmiałem, radowałem, czytałem, pisałem i trochę pracowałem. Dzisiaj Jaskinia po prostu jest, ale już bez tego klimatu. Po dwóch miesiącach poza paroma przydatnymi mam nadzieję rzeczami, które zrobiłem dla Jaskinii nie potrafię się w niej odnaleźć.

Zacząłem przeglądać Stare Imperium. Po przejrzeniu pierwszego, lepszego tematu widać różnicę pomiędzy tym co było kiedyś, a tym co jest dzisiaj. Nie jest to już mój świat i nie chcę uczestniczyć w nim w takiej postaci. Brakuje mi wypowiedzi ludzi, którzy kiedyś tworzyli ten klimat. I nie mówię tutaj o Hetmanie przykładowo, ale jego tekstów też bardzo mi brakuje.

..."

Zdravim
Mr. Rabbit

Dinah

Dinah

31.08.2009
Post ID: 48023

Ja to, co napisałeś powyżej, naprawdę rozumiem.

Nie wiem tylko, jak chciałbyś to zmienić (i naprawić) obrażając innych i obrażając się na innych. Po prostu uważam, że nie tędy droga.

Szanuję Twoje zdanie i Twoją decyzję, lecz się z nią nie zgadzam.

Arvilla

Arvilla

31.08.2009
Post ID: 48025

Nie mogę! Di obrażając innych? Poczytaj kochanie w jaki sposób wczoraj pewien mieszkaniec wypowiadał się o Rabbicie na ognisku! Zdaje mi się, że Rabbit nikogo od chamów nie wyzywał. Temat jak dla mnie jest skończony i WCALE się nie dziwie, że odszedł.