Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Co aktualnie czytacie?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Co aktualnie czytacie?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Leonidasuss

Leonidasuss

11.10.2009
Post ID: 49395

"Lux perpetua" - Andrzej Sapkowski.

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

11.10.2009
Post ID: 49400

...Antygona.
Tylko nie po twarzy!

Vandergahast

Żywiołak Piwa Vandergahast

14.10.2009
Post ID: 49464

Komentarz do kodeksu pracy i ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego :]

Taglar

Taglar

15.10.2009
Post ID: 49494

Mity o starożytnej Grecji...

Maghdar

Maghdar

15.10.2009
Post ID: 49497

Taglar

Mity o starożytnej Grecji...

Mógłbyś określić autora tegoż utworu? Ja również czytam "Mitologię" i spodziewam się, że to ten sam twórca, zresztą jak i większości tego typu książek.

Broghild

Broghild

15.10.2009
Post ID: 49502

Ja ostatnio przeczytałem ,,Krzyżowców'' Zofii Kossak, a teraz czytam fragmenty mitologii Jana Parandowskiego.

Mosqit

Mosqit

16.10.2009
Post ID: 49520

Sam fakt, że pisze posta w tym temacie to już coś, bo książek czytam o wiele za mało ale do rzeczy. Wziąłem na tapetę "Porwanie profesora Gąbki" Stanisława Pagaczewskiego. Ostatnio mój syn dość namiętnie ogląda bajkę na podstawie tej książki i myślę, że niejedna osoba z nas ją pamięta. Powiem wam, że bajka przy książce to wielkie nic, chociaż wyryła się w moim dzieciństwie jako niesamowite przeżycie. Od pierwszych stron wciąga niesamowicie. Polecam. Gdyby ktoś był chętny a miał trudności ze zdobyciem do piszcie.

Moandor

Strażnik słów Moandor

16.10.2009
Post ID: 49522

Mosqit

Sam fakt, że pisze posta w tym temacie to już coś, bo książek czytam o wiele za mało ale do rzeczy. Wziąłem na tapetę "Porwanie profesora Gąbki" Stanisława Pagaczewskiego. Ostatnio mój syn dość namiętnie ogląda bajkę na podstawie tej książki i myślę, że niejedna osoba z nas ją pamięta. Powiem wam, że bajka przy książce to wielkie nic, chociaż wyryła się w moim dzieciństwie jako niesamowite przeżycie. Od pierwszych stron wciąga niesamowicie. Polecam. Gdyby ktoś był chętny a miał trudności ze zdobyciem do piszcie.

Mam książki o profesorze Gąbce. :) I zgadzam się z Twoimi słowami. Bajka, choć bardzo ciekawa i bardzo miło ją z dzieciństwa wspominam to jednak opowiada wydarzenia w sporym skrócie i nieco upraszcza. Czytając Porwanie... nieraz się uśmiałem z pomysłów Pagaczewskiego, które, wydaje mi się, nadal śmieszą dzieci, które po książkę sięgną. Są Batmany, Spidermany, Czarodziejki z Księżyca, pokemony, ale staremu dobremu Smokowi Wawelskiemu wcale niczego nie brakuje.

Selina

Selina

18.10.2009
Post ID: 49585

Powrót do klasyki- Hobbit, czyli Tam i z powrotem J.R.R. Tolkien

Joel Rosenberg- Strażnicy Płomienia. Bardzo fajna książka o studentach wciągniętych przez grę. Polecam

Joanne Harris- Runy. Nawiązanie do nordyckiej mitologii, również ciekawe.

Tabris

Tabris

19.10.2009
Post ID: 49595

Stanisław Kostka Potocki "Podróż do Ciemnogrodu"

Moandor

Strażnik słów Moandor

19.10.2009
Post ID: 49600

//Jacek Dukaj// - Xavras Wyżryn

Leonidasuss

Leonidasuss

23.10.2009
Post ID: 49724

"Conan Najemnik" - R.E. Howard.

Tabris

Tabris

24.10.2009
Post ID: 49770

Edward Redliński "Konopielka"

Moandor

Strażnik słów Moandor

24.10.2009
Post ID: 49771

Drugi tom Archipelagu GUŁag Sołżenicyna, Cząstki elementarne Houellebecqa - na przemian.

Archol

Archol

25.10.2009
Post ID: 49797

,Kryształowy Relikt'- R.A. Salvatore
Bardzo fajna książka część 4 przygód mrocznego elfa o imieniu Drizzt' Do'Urden'

Ghulk

Ghulk

25.10.2009
Post ID: 49800

Wiktor Suworow, Żołnierze wolności, Dzień M i coś jeszcze się znajdzie.

Tabris

Tabris

26.10.2009
Post ID: 49826

Marek S. Huberath "Balsam długiego pożegnania", jak przeczytam to zreealizuję się w temacie
Catherine Merridale "Wojna Iwana"

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

26.10.2009
Post ID: 49827

Kwartalnik "Tatry". Zajmuje najwyższy priorytet zawsze, gdy tylko wyjdzie, a wbrew nazwie jest to aperiodyk - tak samo, jak CI.

Maghdar

Maghdar

26.10.2009
Post ID: 49843

"Delikatne uderzenie pioruna" Dariusza Domagalskiego.

Kastylia

Kastylia

29.10.2009
Post ID: 49920

A ja próbuję przebrnąć przez "Syzyfowe prace" Żeromskiego. I jak na razie zatrzymałam się w 1/4, ale doczytam do końca, bo ma być wypracowanie klasowe, a z resztą, tak zacząć jakąś książkę, i nie dowiedzieć się jak to tam dokładnie było...