Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Składzik na zapleczu - "Sprawy organizacyjne - Stare dzieje"

Osada 'Pazur Behemota' > Składzik na zapleczu > Sprawy organizacyjne - Stare dzieje
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Fergard

Fergard

19.07.2009
Post ID: 46221

Zakładam temat, gdzie możemy podebatować odnośnie przyszłości wspaniałego projektu Vokiala, Origarus. Wszelkie pomysły, koncepty i sugestie mile widziane.

MiB

MiB

6.09.2009
Post ID: 48230

Witam

Dzielnica Portowa
Dzielnica Rządowa
Dzielnica Handlowa

Dzielnice są widoczne tylko dla grupy moderatorów. Dzielnice NIE są widoczne w spisie stolików dopóki nie dodacie pierwszego tematu.
Proszę o opisy dla dzielnic oraz tego forum.

Pozdrawiam

Vokial

Vokial

6.09.2009
Post ID: 48236

Myślałem, że to będzie wyglądać troszkę inaczej, czyli coś w stylu Origarus->Dzielnica-> Temat-budynek, ale jak się nie da, to trzeba będzie się do tego przystosować. A co do opisów, podeślę we właściwym czasie.

Mr. Rabbit

Mr. Rabbit

7.09.2009
Post ID: 48262

Skromnie witam :).

Przepraszam, ale ten i następny tydzień to ciężko z czasem, jednak postanowiłem przynajmniej rzucić okiem i powiem, że link do mapy nie działa ;).

Proponuję go zamieścić albo gdzieś na Jaskini, albo skorzystać z http://www.imageshack.us, ewentualnie zamieścić na jakimkolwiek darmowym koncie pocztowym z udostępnionym serwerem, przykładowo www.interia.pl ;).

Muszę się wgryźć i znaleźć chwilę, żeby z Wami porozmawiać, abyście mi opowiedzieli dokładniej co i jak ;).

Zdravim

Vokial

Vokial

8.09.2009
Post ID: 48266

Znowu nie działa... Tym razem poszedłem za radą Mr. Rabitta i jest na ImageShack.

http://img7.imageshack.us/img7/7688/mapaorigarus.jpg

A teraz krótki opis, tego, co tutaj robimy.
Jest to po prostu to, co zazwyczaj przyciąga wszystkim fanów forumowego RPG, czyli miasto ze swoimi własnymi zasadami i znakami szczególnymi. Niektóre postacie z JB, w tym Bubeusz, Fristron i kilka innych osób, stworzyli też takie miasto, o nazwie Nimnaros. Projekt miał się dobrze, a teraz nie wiem jak tam jest, od przeniesienia forum na inny serwer rzadko tam zaglądam. No tak, projekt może zachęcić większą ilość osób do wzięcia udziału w tej "zabawie" lub rozrywce, jak kto chce. To tyle z tego projektu. A teraz o Gildii. Gildia nie ma się za dobrze, choć trochę ludzi interesuje się tym, można powiedzieć, że GŁP się zestarzała. Wina to wymyślonych zasad Ballad i gry, także braku chęci pomocy dużej ilości osób. Jeśli stworzymy to miasto, chciałem stworzyć prawie wszystkie zasady GŁP od nowa, a później zrobić też coś z mechanizmem samego forum. A teraz w skrócie co jest do zrobienia.
1. Napisanie opisów wszystkich lokacji w poszczególnych dzielnicach i skrótów dzielnic.
2. Wymyślenie ( niektóre już zostały wymyślone, ale nie/i opisane) oryginalnych postaci niezależnych (NPC jak to w cRPG jest).
3. Wszelkie inne potrzebne rzeczy, jak system monetarny, cennik w sklepach itp.
4. Opisać świat w którym jest Origarus dokładnie.
5. Dostosować i napisać nowe zasady do Origarus.
6. Napisać opisy do stolików.
7. Wyłapać wszelkie błędy i dopisać to co się zapomniało.
8. Napisać news na głównej, przygotować się do otwarcia, udostępnić stoliki dla wszystkich i otworzyć szampana.

No to tyle... A tak. Ballady będę teraz przedłużeniem akcji poza miasto i prawie tylko temu będą służyć. Wyjątki pewnie się znajdą, ale to podczas gry najpewniej.

Prośba do MiBa: Naprawdę nie dałoby się coś zrobić, by w stoliku "Origarus" znalazły się stoliki "Dzielnica ..."? Czy jeszcze nie próbowałeś tego zrobić?

Pewnie coś zapomniałem napisać, więc jak to zrobiłem, to przepraszam.

MiB

MiB

30.09.2009
Post ID: 49103

MiB

Proszę o opisy dla dzielnic oraz tego forum.

Właściwy czas nastąpił. Macie 24h później przestanę być miły.

Pozdrawiam

p.s. zwracam Waszą uwagę na zmieniony szablon i ścieżkę dostępu: Osada > Origarus > stolik > temat

pp.s. dopóki nie wymyślicie jakiegoś opisu dla Origarus nie będę mógł tego na powrót przypiąć do listy stolików w GŁP.

Vokial

Vokial

2.10.2009
Post ID: 49164

Tak więc oto opis do Origarus:

Patrzysz na portal w środku holu. Nie wyróżnia się on niczym, jest kamienny i wykonany w prosty sposób. Z jego prawej strony znajduje się drewniana tablica, która jest obwieszona kartkami pergaminu. Na najbardziej wyróżniającym się (czyli największym i najpewniej najstarszym) kawałku ozdobnymi literami jest napisane: "Przed przejściem przez portal, proszę udać się do gabinetu obecnego Mistrza Bractwa w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej i podania informacji o sobie, by był możliwy powrót do tego świata." Próbujesz sobie przypomnieć czy kiedykolwiek odbyła się taka "pogawędka"...

Piszę to tutaj, by mogli swoja opinię na temat opisu przedstawić inni. Reszta opisów pojawi się jutro lub w niedzielę.

Pozdrawiam,
Vokial

MiB

MiB

19.10.2009
Post ID: 49599

Vokial

Reszta opisów pojawi się jutro lub w niedzielę.

"jutro lub w niedzielę" minęło dawno, a opisów nie ma.

Puk, puk?

Pozdrawiam

Vokial

Vokial

22.10.2009
Post ID: 49688

Nawet się nie obejrzysz, a minęły trzy tygodnie... Jak ten czas leci...

Hmmm... Napisałem wstępny opis do Dzielnicy Portowej, inne dzielnice muszą poczekać na opis dopóki nie będzie opisów budynków i tu zwracam się do dwóch panów od długich postów... A więc opis...

Dzielnica Portowa zwana najbardziej ruchliwą częścią miasta lub jego "płucami", ale i tak ludzie i nieludzie uważają, że to miejsce gdzie, oczywiście oprócz Slumsów, można najszybciej dostać pałką w łeb lub zostać zadźganym sztyletem w jakiejś uliczce za kilka tynfów. W sezonie żeglugowym, jak to w porcie, można zobaczyć statki najróżniejszych wielkości. Każdy, kto chce kupić różnorakie rzeczy potrzebne mu do rejsu, nie znajdzie lepszego miejsca w mieście, bo ceny niższe niż w dzielnicy handlowej, ale niekiedy jakość ma wiele do życzenia.

Pozdrawiam,
Vokial

Tabris

Tabris

26.03.2010
Post ID: 54073

AiIOs:

Płeć:
Rasa:
Wiek:
Pochodzenie:
Stan:
Funkcja:
Można spotkać w:
Wygląd:
Wysokość
Masywność
Budowa
Włosy
Oczy
Twarz
(Cycki)
Defekty
Charakterystyczna przyodziewa
Charakter:
Cechy szczególne:
Rodzina:
Wyznanie:
Historia:
Broń:
(Magia:)
(Może zlecić misję:)