Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Co oraz gdzie studiujecie?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Co oraz gdzie studiujecie?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Reldi

Reldi

10.07.2008
Post ID: 31000

Że tak powiem, ja jestem pomiędzy 1 a 1 rokiem studiów na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek informatyka na wydziale matematyki i informatyki:)

Z pewnych powodów nie udało mi się pokazać na co mnie stać, więc postanowiłem zacząć wszystko od początku i zacząć kierunek od nowa;)
Ogólnie zarówno studenci jak i większość profesorów jest ok, chociaż niektórzy zagubieni w tym co robią;]

Infero

Infero

10.07.2008
Post ID: 31004

Znam dobrze ten wydział i profesorów. Spędziłam tam miłe, ale także pracowite 5 lat.
Wytrwałości, sumienności i powodzenia życzę. ;)

PS. Icarium, proszę popraw ortografie i interpunkcję w swoim poście.

Tabris

Tabris

17.10.2008
Post ID: 35237

Jak się okazuje, sporo (ktoś stwierdził nawet "pół Jaskini") Jaskiniowców w tym roku pisało maturę. I nikt, bo zdali niechybnie wszyscy, się nie chwali gdzie też go przyjęli? Nieładnie. Niechże rocznik teraz napisze, gdzie też go spotkać można, na jakiej uczelni, na jakim wydziale, na jakim kierunku, pierwsze wrażenia etc.

Ja sam, studiuję na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale Historii. Studia są dzienne, zaś już drugiego dnia dostałem się na specjalnoś archiwistyczną. Na pytanie, czemu ta uczelnia, czemu ten kierunek bez adwokata ani myślę odpowiadać, tym niemniej same studia są dość ciekawe, choć ilość kserówek do wykonania przeraża...

Filus

Filus

17.10.2008
Post ID: 35241

Jako przedstawiciel rocznika, piszącego w tym roku maturę zgłaszam sprzeciw. Może nie każdy chce się pochwalić (lub zdradzać) gdzie studiuje. Należy to uszanować. Tyle odnośnie offtopa.

Co do mnie. Ja zacząłem studia na wydziale Górnictwa i Geoinżynierii na kierunku Górnictwo i Geologia na AGH. Studia dzienne, tyle tylko, że zajęcia mam w filii (jednakże profesorowie tacy sami, jak na AGH;p - co jest tak plusem jak minusem - zależy jak na to się spojrzy.)

Pierwsze wrażenie? Profesor, który wykłada fizykę jest lekko mówiąc porąbany;).

Wkasia

Wkasia

20.09.2010
Post ID: 58513

A jak u Was w tym roku ze studiami ? Może warto odkopać stary temat bo zbliża się rok akademicki. Ja wybrałam WSB (studia Poznań). Kierunek Finanse i Rachunkowość, specjalność Bankowość i Usługi Finansowe. Jeśli ktos jest z tej uczelni z Poznania, to chętnie posłucham jakis uwag. Lub moze być nawet wsb z innego miasta. Studia oczywiście zaoczne w weekendy, bo trzeba zarobić na nie :)

Samete

Samete

10.01.2011
Post ID: 59945

Chyba się trochę wyłamię, ja studiuję obecnie filologię rumuńską na UAM-ie w Poznaniu :)

Serce Tygrysicy

Serce Tygrysicy

22.03.2011
Post ID: 61021

Oświeżam trochę temat. ;)
Ja studiuję Architekturę Krajobrazu na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa znajdującym się na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym (w skrócie ZUT ;)) w Szczecinie. Uczelnia powstała właściwie nie dawno z połączenia dwóch Uczelni: Politechniki Szczecińskiej oraz Akademii Rolniczej. Jestem na I roku (czyli na II semestrze :D), ale i tak zostały mi ćwiczenia z ekologii do zaliczenia z poprzedniego semestru... :( Przede wszystkim na ten kierunek idą ludzie, którzy mają jakiś talent artystyczny. A dokładniej coś związanego z rysowaniem, malowaniem. Po prostu muszą ładnie rysować. :D Oprócz tego ważna jest staranność, dokładność, precyzja i wyobrażanie sobie przestrzeni oraz tego co może się w niej znaleźć. Przykładowe przedmioty to: rysunek i rzeźba, grafika czyli rysunek techniczny, dendrologia, gleboznawstwo, matematyka, materiałoznawstwo, ergonomia, ekologia, botanika i wiele innych. :) W kolejnych semestrach również rośliny ozdobne, projektowanie, język obcy. Część przedmiotów trzeba się po prostu wyuczyć. Podany jest materiał na kolokwium i do roboty. Z takich przedmiotów jak rysunek czy rysunek techniczny trzeba się wykazać talentem malarskim. Są zadane projekty, które trzeba wykonać. Rzut, przekrój drogi (czyli wszystkie warstwy, podbudowy, podsypka itp) na kalce rapitografem w odpowieniej skali. :D Ja to uwielbiam, więc mi to sprawia przyjemność... ;) Wykładowcy jak to wykładowcy. Różni. Ludzie na kierunku również. Akurat mnie się trafiła miła grupa, z którą można ciekawie spędzić czas. To chyba wszystko co chciałam napisać. :)
Pozdrawiam!

Juliuszcezar

Juliuszcezar

22.03.2011
Post ID: 61026

Ja studiuję archeologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie jestem na trzecim roku. Co mogę powiedzieć o tym kierunku? Jest to kierunek humanistyczny, bliski historii, ale stanowiący osobną naukę. W archeologii przydaje się wiedza historyczna jeśli zajmujemy się okresami w których istniały źródła pisane. Archeologia zajmuje się odtwarzaniem przeszłości na podstawie śladów materialnych pozostawionych przez ludzi, tak w skrócie. Teraz może krótko powiem jakie miałem przedmioty i jakie mam. Otóż archeologię paleolitu i mezolitu, neolitu, epoki brązu, żelaza, wczesne i późne średniowiecze. historię od starożytności po średniowiecze, metodykę badań archeologicznych, łacinę, historię archeologii.

MiB

MiB

22.03.2011
Post ID: 61029

Skoro odświeżamy...

ATH udało mi się ukończyć, obecnie zmagam się z 4 i - miejmy nadzieję - ostatnim semestrem SUMa na kierunku "Systemy komputerowe" na wydziale EAIiE (aka samogłoski ;) ) krakowskiej AGH (tryb niestacjonarny).

Pozdrawiam

Irydus

Irydus

22.03.2011
Post ID: 61030

Zapytam z ciekawości :D Jeździsz na wykopaliska na praktyki? Jeśli tak to powiedź czy fajna to zabawa, i jak to mniej więcej wygląda, bo zawsze chciałem zostać archeologiem :] i się zastanawiam czy nie iść na ten kierunek.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

22.03.2011
Post ID: 61031

Obecnie studiuję strukturę i organizację Wehrmachtu. Ten przedmiot nie jest wykładany na żadnej uczeni. Ponadto wgłębiam się w fałszerstwa dokumentów.

Juliuszcezar

Juliuszcezar

23.03.2011
Post ID: 61043

Irydus, po każdym roku studiów są obowiązkowe praktyki. W moim przypadku trwały one 4 tygodnie, było kilka miejsc do wyboru. Jeśli chodzi o przebieg wykopalisk to jest przede wszystkim praca fizyczna, polegająca na ściąganiu warstwy o określonej grubości, np będąc na wykopaliskach w jaskini schodziliśmy co 0,5 cm, zbieraliśmy zabytki z wykopu, robiliśmy zdjęcia większych artefaktów a następnie schodziliśmy kolejne 0,5 cm niżej itd. Poza eksploracją ( potocznie nazywane "kopaniem") można robić wspomniane zdjęcia, rysować wydobyte zabytki, myć je i wiele innych.

Irhak

As Gier Irhak

27.04.2011
Post ID: 62006

No, no... naliczyłem co najmniej 3 osoby w Poznaniu... nieźle...

Politechnika Poznańska, Wydział Informatyki, kierunek informatyka, I rok, II semestr,m studia I stopnia, dzienne ;)

Laxx

Laxx

9.11.2014
Post ID: 78060

Posiadam tytuł licencjata ze stosunków międzynarodowych ;)

Teraz przede mną ostatni rok studiów magisterskich - I kierunek studiuję dziennie i jest nim zarządzanie a II zaocznie i jest to bezpieczeństwo narodowe ;)

Jeśli chodzi o to gdzie studiuję, to dziennie w Bielsku-Białej na ATH a zaocznie w Krakowie na UJ.

Thanathos

Thanathos

10.11.2014
Post ID: 78075

Studiuję Filozofię na Uniwersytecie Śląskim - licencjat zrobiony w Rybniku ( bezczelnie zamkniętym przez władze uczelni z powodów bliżej nikomu nieznanych ). A aktualnie powtarzam 1 rok magisterki w Katowicach.
Powód powtarzania jest na tym kierunku bardzo popularny - zaleganie z pracą ;)
(studia wybrane z powodu hobby - na paleontologię niestety się nie dostałem).

Tarnoob

Tarnoob

10.11.2014
Post ID: 78076

Też jestem filozofem, ale to nie mój kierunek studiów – bo jestem na II roku fizyki.

Thanatosie, zapytam trochę troskliwie: nie boisz się o rynek pracy? Filozofia jest super, tylko po uczelni dość mało wpływowej mogą być kłopoty z takim „niezawodowym” kierunkiem. To coś zupełnie innego niż np. sytuacja Sandro, który tę filozofię studiował na uczelni światowej.

Laxx

Laxx

11.11.2014
Post ID: 78079

Jeśli Thanathos planuje karierę wykładowcy, to nie bałabym się o jego karierę. U mnie na bezpieczeństwie np. mieliśmy zupełnie nowy przedmiot - filozofia bezpieczeństwa. Tyle, co normalna filozofia ale ze słowem "bezpieczeństwo" w nazwie ;)

Thanathos

Thanathos

11.11.2014
Post ID: 78081

Cóż u nas otwarli nawet Coaching Filozoficzny... cokolwiek tam robią.
Ja traktuję to jako hobby - kwestia zarobkowa z której już zaczynam się utrzymywać jest zupełnie z tym kierunkiem niezwiązana... chociaż oczywiście filozofia jest obecna wszędzie :D

Co do światowych wykładowców - na szczęście kilku z mojej uczelni ma kontakty zagraniczne i co chwila przyjeżdżają z różnych uczelni - na przykład z Izraela, Niemiec czy Austrii - więc źle nie jest, a ja zawsze jestem chętny na rozwój tych dziedzin filozofii, których u nas po prostu nie ma szans poznać.

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

11.11.2014
Post ID: 78082

Ostatnie tygodnie do uzyskania absolutorium na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

II rok studiów doktoranckich na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Laxx

Laxx

13.11.2014
Post ID: 78089

Uaah, doktorat? Podziwiam za chęci i poświęcenie!

Planujesz karierę naukową? ;)