Gorące Dysputy

Świątynia Mahadevy - muzyka - "Ulubione piosenki XXI wieku"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Świątynia Mahadevy - muzyka > Ulubione piosenki XXI wieku
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Grok

Grok

12.01.2009
Post ID: 39538

Jakie macie ulubione piosenki XXI wieku? Jestem ciekaw waszych postów, jako że uwielbiam muzykę. Jakbym miał wybrać dziesięć moich ulubionych piosenek, to byłyby to takie piosenki:

1.Shaggy ft. Akon- What`s love.
2.Guru Josh Projects- Infinity 2008
3.Katy Perry- Hot n Cold
4.Morandi- Angels (love is the anwser)
5.Matt Pokora- Catch me if you can
6.Rio- Shine on
7.Katy Perry- I kissed a girl
8.Ne-yo- Closer
9.Akon- Right now (na, na, na, na)
10.Sylwia Grzeszczak ft. & Liber- Co z nami będzie

Wyróżniłbym jeszcze utwór Madoony "4 minutes",utwór Shaggy ft. Trix & Flix "Feel the rush" i "Dangerous" ft. Akon.

Uważam, że są świetne. A jakie Wy macie zdanie o nich?A może macie jakies inne ulubione piosenki? Piszcie.

Pozdrawiam.

Filus

Filus

19.02.2009
Post ID: 41256

Pewnie wyjdę na czepiającego się szczegółów zgreda, ale temat jest trochę nieadekwatny do zagadnienia. Po pierwsze piszesz o piosenkach XXI wieku, a w tym zestawieniu, które podałeś, występują prawie same piosenki z 2008. Poza tym, są to raczej piosenki typowo radiowe, co de facto zawęża znacznie rejon, w którym się mamy poruszać (zgodnie z tematem). Jak dla mnie zbyt wiele tu nieścisłości. Pomijając jednak takie czepianie się. Niektóre z tych wymienionych przez Ciebie wpadają w ucho, ale raczej nie mogę żadnej z nich nazwać "ulubioną". Ew. pozostając w tematyce "radiowej", to w lubianych przeze mnie piosenek mogę wymienić Morandi - Save Me.

Dirhavana

Dirhavana

7.08.2009
Post ID: 46719

To może mała Lista?

1. Paramore - Decode - za***ta piosenka. Ulubiony kawałek w sygnie
2. Paramore - Misery Buisness - za tekst, za teledysk no i za Hayley ofcourse ;]
3.Pink - Just like a pill - nic nie powiem... piękne
4. Morandi - Angel - za przekaz
5. Paramore - Crush crush crush - za refren, całość i świetną Hayley
5. Pink - So What
6. Pink - Sober
7. Pink - Stupid Girl(s?) - niepamiętam dokładnie :/
8. Chylińska - Koła Czasu - nie wiem czy XXI wiek ale cóż.....
9. Kasia Nosowska - Sobota
10. Kasia Nosowska - Zazdrość
11. Paramore - Born for this
12. Paramore - When it rains - mmmmm.... piękne
13. Paramore - We are Broken
14. Pink - Funhouse
15. Pink - Boring
16. Demi Lovato - This is me - nie wiem czemu.. tak przez przypadek

Tym akcentem kończę króciutka listę ;] Resztę stanowiły by niezliczone piosenki Pink i Paramore ;]

Wiem, przewaga dwóch zespołów, ale co zrobić? Moje ulubione ;p

Kordan

Kordan

16.08.2009
Post ID: 46972

Lacrimosa - Kelch der Liebe
Lacrimosa - Feuer
Lacrimosa - Prayer for Your Heart
Lacrimosa - A.u.S.
Lacrimosa - I Lost My Star In Krasnodar
Moonspell - Scorpion Flower
Moonspell - Night Eternal
Deathstars - Death Dies Hard
Deathstars - Babylon
Rammstein - Mein Teil
Rammstein - Steni um Stein
Rammstein - Rosenrot
Rammstein - Spring
Rammstein - Wo Bis Du
Riverside - O2 Panic Room
Riverside - Egoist Hedonist
Furia - Ohydny jestem
Furia - Płoń
Furia - Zgniję, nie odpowiem

Gdyby temat nazywał się "Ulubione piosenki" to prawdopodobnie ta lista byłaby 2 - 3 razy dłuższa.

Nebirios

Nebirios

17.08.2009
Post ID: 46987

1.Jay. Z and Linkink Park-Number Encore;
2.Red Hot Chili Pepers-Hard to Concentrate;
3.Midnight Oil-Beds Are Burning;
4.Red Hot Chili Pepers-Snow(Hey Oh);
5.Shaggy-Feel the Rush;
6.Berenice-I'd rather sleep alone;
7.Red Hot Chili Pepers-By the Way;
8.Morandi-Save my;
9.Madonna-Frozen;
10.Justin Timberlak-Dead And Gone;
11.Red Hot Chili Pepers-Californication;
12.Coolio-Gangsta Paradise;
13.Red Hot Chili Pepers-Otherside;
14.Kleerup/Titiyo-Longing For Lullabies;

Felagund

Felagund

1.10.2009
Post ID: 49113

Mniej więcej tak to wygląda...

Dragonforce - Through the Fire and Flames
Dragonforce - Operation Ground and Pound
Dragonforce - Heroes of Our Time
Dragonforce - Revolutions Deathsquad
Dragonforce - Prepare for War
Dragonforce - Strike of Ninja
Dragonforce - E.P.M.
Bullet for my Valentines - All things I hate
SoaD - Stealing Society
SoaD - Prison Song
SoaD - Attack
SoaD - Kill Rock'n Roll
Rammstein - Wollt Ihr das Bett in Flamen sehen?!
Rammstein - Sonne
Freedom Call - Starlight
Freedom Call - Circle of Life
Freedom Call - Metal Invasion
Freedom Call - Warriors

Corwin

Corwin

14.04.2011
Post ID: 61572

Szkoda że tylko 10 utworów, ciężko będzie wybrać te najbardziej lubiane.
Obawiam się, że jednak nie zmieszczę się w tej okragłej liczbie.

Uprzedzam również że to nie będą tylko piosenki z XXI wieku.
Pozwolę więc sobie skrócić pytanie do formy "Ulubione piosenki".Mam nadzieję że twórca tematu nie będzie miał mi tego za złe.
Większość z nich to lata 80 i 90, co zresztą będzie widać.

1.Kult - Arahja
2.Kult - Wódka
3.Kult - Polska lub jak ktoś woli Mieszkam w Polsce
4.Kult - Brooklyńska Rada Żydów
5.Daab - Fala ludzkich serc
6.Daab - Ogrodu serce
7.Daab - Podzielono świat
8.KNŻ - Nie zrobimy wam nic złego, tylko dajcie nam jego
9.KNŻ - Mądrość tego świata
10.Bakshish - Daj mi siłe
11.Bakshish - B 3
11.R.A.P. - Reggae Rockers
12.Izrael - Równe prawa
13.Izrael - Wolny naród
14.Izrael - Ile mil
15.Jafia Namuel - Zapamiętaj chwile
16.Happysad - Czysty jak łza
17.Happysad - Psychologa

Na koniec pragnąłbym dodać jeszcze Maleo Reggae Rockers, praktycznie
wszystkie utwory.
Myślę że wystarczy, chodź jescze sporo utworów się nie zmieściło.

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

15.04.2011
Post ID: 61577

1. Avenged Sevenfold - MIA
2. Avenged Sevenfold - Strength of the World
3. Avenged Sevenfold - A Little Piece of Heaven
4. Slipknot - Vermilion
5. My Chemical Romance - Bulletproof Heart
6. Radogost - Zając Poziomka 666 (Fasolki extended cover)
7. blink-182 - Not Now
8. Foo Fighters - My Hero
9. Angels & Airwaves - Some Origins of Fire
10. Angels & Airwaves - Valkyrie Missile

Myślę, że nie ma tu zbyt wiele do tłumaczenia, ot, po prostu, wymieniłem dziesięć ulubionych.

Tarnoob

Tarnoob

27.11.2014
Post ID: 78242

Widać, że paru Jaskiniowców ma podobne gusta. Widzę znane i lubiane zespoły – Rammstein, Dragonforce…

Wiek XXI widział parę hitów, które miewają teraz dziesiątki milionów wyświetleń. Najstarszy hicior, jaki pamiętam, to ten z lata 2004: Chihuauha. :-) Potem (2005) było 'Numa numa’ tamtego rumuńskiego zespołu i parę innych: np. Axel F. w wersji Crazy Frog, 'A-se-re-he’ z podobnych czasów, 'A thousand miles’, oj było tego.

Obecne hiciki to m.in. Daft Punk i wspomniana Katy Perry, ale chyba nikt nie zagwarantuje, że ich sława nie przeminie szybko, tak jak wielu gwiazdom przed nimi.

Architectus

Architectus

5.12.2020
Post ID: 86661

Na przestrzeni lat szukając brzmień jakie współgrają z moim wnętrzem, by w codziennym zabieganiu przypominać sobie o melodii wibracji grających z wnętrza ciała, trafiałem na różnorodne utwory muzyczne. Poszukiwanie często polegało na samotnym przemierzaniu otchłani światowej rozległej sieci komputerowej, z użyciem fraz dotyczących interesującego brzmienia, a także z losowością przeglądania. Bywały to odkrycia zapoczątkowujące niezapomniane przygody w spektrum kultury jakim jest muzyka.

Chcąc podzielić się z Wami pasją do brzmień, wskażę dzieła harmonizujące ze mną w swych aspektach muzyki elektronicznej, o jakich mówiłem jedynie przy Ognisku, miejscami uruchamiając gramofon by puszczać trafiające do mnie kawałki. Może komuś z Was także przytrafi się przygoda na całe życie? Przypominając elektroniczność wymienionego gatunku materii, jest ona tworzona za pomocą elektromechanicznych instrumentów oraz urządzeń elektronicznych przetwarzających dźwięki.

Opierając się na wypowiedziach przedmówców, najpierw zaprezentuję piosenki, które zachwycająco zabłysnęły w mych uszach podczas ich poznawania. Przyglądając im się mam wrażenie, że podczas słuchanych śpiewów roboty żwawo dyskutują. Utwory te wystosowuję bez numerowania, gdyż cenię na równi każde z tych dzieł kultury:
- Excision - "Drowning" (gościnnie Akylla);
- Jasmine Thompson - "Adore" (remix A New Vision);
- HeadRush (gościnnie Belle Humble) - "501" (cover Jesseiego Salazara na perkusji);
- Stadiumx Taylr Renee - "Howl At The Moon" (remix Aftershock);
- Krewella - "Rise & Fall" (remix Pichi Pitch);
- Feint & Boyinaband (gościnnie Veela) - "Time Bomb" (rap wersja);
- Little Boots - "Earthquake" (remix TheLaLaTranceGirl remixu Fytch;
- Klaypex (gościnnie Sara Kay) - "Rain" (remix DJiLovis).
W jakim zakresie znacie tę twórczość?

Wraz z natrafieniem na powyższe piosenki, zetknąłem się także z utworem pochodzącym z dokonań zespołu "Koven", które od pory odkrycia zagościły u mnie na stałe z całą swoją twórczością. Po czasie okazał się być debiutanckim singlem tej kapeli. Pośród ciekawostek, zespół ubogaca muzykę elektroniczną od 2011 roku. Składa się z duetu, który obecnie tworzą producent i DJ Max Rowat oraz wokalistka Katie Boyle. Dla przypomnienia definicji, DJ to osoba prowadząca i modulująca otwarzaną dla publiczności muzykę.

Styl, w jakim wskazana kapela gra, określany jest gatunkami: Drum & Bass, Dance, Dubstep. Otrzymuje również miano kinowej muzyki o niskich tonach.

Odświeżając definicję Drum & Bass, to gatunek elektronicznej muzyki tanecznej, wskazywany jako jej najbardziej skrupulatnie wykonana forma. Charakteryzuje się stosowaniem dźwięków przypominających gitarę basową i perkusję, z przedłużanym rytmem, występującym dodatkowym akcentem rytmicznym, a także szybkim ich tempem - około 160 uderzeń na minutę.

Przywołując zaś znaczenie gatunku Dance, typowy do tańca z wyraźną linią basu oraz sprytnymi pętlami dźwiękowymi.

Natomiast Dubstep to gatunek elektronicznej muzyki Dance, przy którym na pierwszym planie najczęściej gra bęben basowy, a na dalszym dźwięki takie, jak odgłos werbli.

Koven komponuje przenikliwe melodie, doładowujące rytmy i wywołujące refleksję teksty. Ciężką wieloletnią pracą nad swoją twórczością dba o porywanie słuchaczy do tańca pozytywnym brzmieniem, niekierowanym na wulgarność w wyrażaniu sprostania wartościom w codzienności, czym zyskał poważanie na scenie muzyki tanecznej. Interesującym jest, że artyści ci pozostawiają znaczenie utworów otwarte, chcą aby ich słuchacze sami odkryli w nich sens. W 2020 wydali swój debiutancki album "Butterfly Effect".

Aby zaprezentować esencję twórczości tej kapeli zapodam Wam pokrzepiający kawałek
"Love Wins Again". Natomiast spośród najnowszych dokonań tego duetu jest dzieło "Good Enough", opowiadające o sięganiu po marzenia pośród tego, co już jest, i cieszeniu się tym. Poza standardowym komponowaniem nowej muzyki, zespół tworzy też remixy, takie, jak - na przykład - utworu "Suffocate" The Prototypes czy "Levitate" kapeli Hadouken!.

Również Was pozdrawiam, a dla chętnych przypominam o odwiedzeniu Gabinetu Luster by poprzymierzać i wybrać świąteczne dekoracje.