Gorące Dysputy

Świątynia Mahadevy - muzyka - "Ulubione gatunki muzyczne"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Świątynia Mahadevy - muzyka > Ulubione gatunki muzyczne
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Melkior

Nadsztygar Melkior

10.06.2006
Post ID: 1183

Ktoś coś wspominał o jakimś robieniu statystyk - nie ma potrzeby - jeszcze za czasów starego Imperium część Jaskniniowców stworzyło grupę na www.last.fm i statystyki tam generują się same - nic tylko wchodzić i podziwiać :) .
Dla tych, co jeszcze nie wiedzą stronka http://last.fm jest to takie połączenie radia internetowego i bazy tego, co kto słucha. Baza działa tak, że do swojego ulubionego playera muzyki (są wtyczki chyba do wszystkiego) dodaje się wtyczkę i od tej pory to, czego słuchamy zapisuje się na stronce i można to sobie oglądać :) , można dodać się do różnych grup (np grupa Imperium Jaskini Behemota) i oglądać statystyki grupowe. Dostępne tam darmowe i całkowicie legalne radio internetowe działa w następujący sposób: ściągamy sobie playera last.fm, włączamy, wpisujemy albo nazwę artysty - wtedy odtwarzacz wyszuka nam podobne (gatunkowo) zespoły i umożliwi słuchanie ich piosenek (bez żadnych reklam, bez gadających DJ-ów itp...), zamiast nazwy artysty możemy też wyszukiwać po tzw "tagach" - można np wpisac, metal, rock, czy dowolne słowo jakie nam przyjdzie na myśl i o ile ktoś inny już "otagował" jakąś piosenkę, to nasze radyjko z radością nam wszystko odtworzy. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, przy rejetracji wystarczy podać tylko login i hasło - nie trzeba podawać nawet e-maila, a swoje wszystkie dane można zawsze usunąć. To tak pokrótce - wchodźcie i się zapisujcie :P . Fajny sposób na poznanie nowych kapel, wreszcie radio, które nie puszcza byle czego ;P . Dodatkowym bajerem jest automatyczna generacja obrazka, który można sobie wstawić na forum - zawierającego 3 ostatnio odtworzone piosenki - pewnie jest więcej opcji, ale nie bawiłem się tym. Coś tam jeszcze daje wersja płatna, ale mnie wystarcza to, co jest za darmo.
A żeby ktoś nie powiedział, że nie na temat piszę:
Ja jak zwykle - lubię prawie wszystko co ma gitary elektryczne, poza tym ostatnio trochę więcej elektroniki. HH raczej nie słucham a techno zwykle jest dobre żeby sobie poskakać... Resztę zobaczcie sobie tutaj: http://last.fm/user/Melkior
a tutaj są statystyki grupy IJB: http://www.last.fm/group/Imperium%2BJaskini%2BBehemotha

Trang Oul

Trang Oul

10.06.2006
Post ID: 1198

Ja najbardziej lubię muzykę...... z Heroes III!

Zielevitz

Zielevitz

12.06.2006
Post ID: 1264

.

Galadin

Galadin

13.06.2006
Post ID: 1358

Wałkowałem Nightwisha, ale po 2 latach słuchania ten wokal zaczął mnie dobijać. :/ Ale klimacik niezły. Nadal trwam przy power metalu - Blind Guardian, Rhapsody, Iced Earth, Hammerfall, Stratovarius. Lubię też Sonata Arctica. Nadal nie mam jednak ulubionego zespołu. Kiedyś myślałem, że to będzie Therion. Dla mnie muza i klimat najwyższej klasy. Ale z pewnego katolickiego powodu nie słucham już tej grupy. Można powiedzieć, że przesadzam.Nadal szukam czegoś, co mnie tak bardzo zafascynuje jak Therion. :) Chociaż muzyka z filmu Final Fantasy VII Advent Children bardzo mi się spodobała. Elektryka+symfonia - to jest to!

Zielevitz

Zielevitz

13.06.2006
Post ID: 1360

.

Grothard

Grothard

15.06.2006
Post ID: 1455

Ja słucham metalu, ewentualnie jakiś Hard Rock (ale very hard musi być :P). Głównie Power Metal (Blind Guardian, Helloween, Nightwish itp.) no i Heavy (Iron Maiden). Nienawidzę hip-hopu, inne gatunki ujdą.
Ziel, ten Nevermore to na pewno Power Metal (czytaj: podobny do Bardów :P)? Bo właśnie szukam jakiejś nowej kapeli do posłuchania.

Raguel

Raguel

17.06.2006
Post ID: 1567

punk's not dead!
a poza tym, to to co najlepsze z kazdego gatunku.

Mecku

Mecku

19.06.2006
Post ID: 1754

Ja generalnie słucham kalifornijskiego rocka typu CKY (Camp Kill Yorself), dla tych co nie kojarzą to gra tam brat jackassowca i skateboardzisty Bama Margery - Jessie. Metal także bardzo chętnie. Techno i Hip-Hopu nie trawię. Niektóre pisoenki popowe, które wpadają w ucho też mi leżą. Generalnie jestem tolerancyjny co do gatunków muzycznych :) .

Ururam Tururam

Geomanta Ururam Tururam

20.06.2006
Post ID: 1788

Melkior

Baza działa tak, że do swojego ulubionego playera muzyki (są wtyczki chyba do wszystkiego) dodaje się wtyczkę i od tej pory to, czego słuchamy zapisuje się na stronce i można to sobie oglądać :)

Jak dołączyć tę wtyczkę do playera QUAD99 CD-P, albo Yamaha CDX596? ;)

Nurgel

Nurgel

24.06.2006
Post ID: 2052

Ja to jedyny w swoim rodzaju… głównie polski Hip-Hop, ale nie te gów... co teraz robią, oj nie! To jest jeden pier... syf! Mówiąc polski HH mam na myśli Paktofonika, WWO ( starsze utwory) czy Łone (oj tak ^^). Do tego trafie reggae a z Techno to Beny Bennasi i Kalwi & Remi – Explosion. Słucham również Linki Park i teraz mnie wzieło maniakalnie na Evanescence. No, to chyba na tyle.

Darkena

Darkena

29.06.2006
Post ID: 2316

To, czego aktualnie słucham można czasem obczaić na moich statusach gg ;).

Rubenos

Rubenos

1.08.2006
Post ID: 3497

Ja słucham przede wszystkim metalu, ze wskazaniem na numetal(Linkin park, Papa Roach), poza tym uwielbiam słuchać System of a down. Czasami ballady Iron Maiden. Nie słucham death- black metalu, za polskim hip- hopem nie przepadam(zagraniczny ujdzie), nie trawię techno.

Chrisverto

Chrisverto

23.08.2006
Post ID: 4204

Tak ogólnie to słucham wszystkiego co wpada w ucho. Priorytetowo amerykański hip-hop i punk rock. Jedynie nie trawię raegge bo jest monotonny. Najbardziej klawiszowiec może się spełnić w zespole raegge (akord na "i" i tak przez cały utwór hehe!!! nuuuda) poza tym nie lubię death metalu. Ulubieni wykonawcy to Eminem, 50 Cent, Papa Roach i Bloodhound Gang.

Targon

Targon

3.09.2006
Post ID: 4575

Ogólnie lubie muzykę i nie ma (chyba) gatunku, którego nie znoszę. Słuchałem hip-hop'u, czasem czegoś cięższego, ale i mase innych utworów, które (jak to bywa z fajnymi utworami) słyszałem pare razy jak nie raz. Obecnie z zafascynowaniem słucham Linkin Park'a, którego pierwsze kawałki pamiętałem od dziecka. Takiej muzyki się nie zapomina ;)

Mr. Rabbit

Mr. Rabbit

14.09.2006
Post ID: 4850

Witam

Jak widzę, są osoby którym nieco się pozmieniało i są takie, które wciąż słuchają danego rodzaju czy nawet konkretnego zespołu.

U mnie bez większych zmian. W dalszym ciągu dominium stanowi Techno. Dzisiaj strasznie się niestety moim zdaniem ten gatunek popsuł i nie wiele się dzieje, ale Westbam, Faithless, ATB, Deepack czy Prophet dalej rządzą na mojej liście. Jednak nie jestem ograniczony tylko do tego rodzaju muzyki. Bardzo chętnie w dalszym ciągu słucham i innych rodzajów muzyki. Ostatnio powróciła do łask płyta z Powrotu Króla, nie mniej chętnie posłucham również Metallic'i czy Guano Apes. Również Blind Guardian nie znika z mojej listy odtwarzania. Co do Hip Hopu to oczywiście Kaliber 44 czy Paktofonika, ale również 52 Dębiec, Peja, Łona, Trzeci Wymiar i inni znajdują się na liście.

Myślę, że mam prawo powiedzieć, że słucham wszystkiego czego da się słuchać :). Podoba mi się bardzo wiele przeróżnych utworów z przeróżnych rodzajów muzyki.

Zdravim
Mr. Rabbit

Stachnie

Stachnie

1.10.2006
Post ID: 5219

Ogólnie rzecz biorąc, jestem dość mało podatny na muzykę. Najbardziej lubię poezję śpiewaną (zwłaszcza Kaczmarskiego), pieśni patriotyczno-wojskowe i marsze. Reszta muzyki jest mi dość obojętna, tylko drażni mnie bardziej wrzaskliwa i jazgotliwa muzyka nowoczesna.

S.

Danio

Danio

26.11.2006
Post ID: 6217

Ja również lubię Kaczmarskiego. Ba można powiedzieć, że ubóstwiam. To geniusz nieogarniony, niezrozumiany. Ale nie samym Kaczmarskim człowiek żyje, czasem trzeba posłuchać czegoś innego. Wyciągam wtedy pokrowiec na płyty i wyciągam Linkin Park, albo Pink Floydów...

Sevorn

Sevorn

26.11.2006
Post ID: 6230

Tutaj można zobaczyć czego słucham.

Joka

Joka

27.11.2006
Post ID: 6249

Wbrew pozorom nie jestem jakaś maniaczką muzyki elektroniczenej. Oczywiśćie przy takim rodzaju brzmienia dobrze się bawie, ale w domu na codzień raczej tego nie słucham (chyba, że mnie pokusi). Zazwyczaj na winampie leci to na co w danej chwili mam ochotę; zarówno może to być muzyka popularna, jazz, rock, czy ścieżka dźwiękowa z jakiegoś filmu, ale nigdy HH czy coś opero podobnego.

Moandor

Strażnik słów Moandor

27.11.2006
Post ID: 6252

Joka

Wbrew pozorom nie jestem jakaś maniaczką muzyki elektroniczenej. Oczywiśćie przy takim rodzaju brzmienia dobrze się bawie, ale w domu na codzień raczej tego nie słucham

Muzyka elektroniczna to dość szerokie zagadnienie. Lubię słuchać Vangelisa, Jean Michel Jarre, nawet bardzo lubię, ale dzisiejszej muzyki dyskotekowej, techno ani trochę.

Joka

Zazwyczaj na winampie leci to na co w danej chwili mam ochotę; zarówno może to być muzyka popularna, jazz, rock, czy ścieżka dźwiękowa z jakiegoś filmu, ale nigdy HH czy coś opero podobnego.

No to u mnie jest podobnie w zasadzie, choć na pewno słuchamy muzyki z zupełnie innych beczek. :) Zdarza mi się czasem puszczać w winampie Beethovena, Mozarta, Straussa, Bacha czy Czajkowskiego. Całkiem niedawno naszło mnie na puszczanie Wagnera, ale najwyraźniej moja rodzina nie lubi tej, jak to oni nazywają "kociej muzyki" z Pierścienia Nibelungów, czy Latającego Holendra...