Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Cytaty, sentencje, aforyzmy..."

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Cytaty, sentencje, aforyzmy...
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Avonu

Avonu

7.01.2008
Post ID: 21875

Zyrpak

10. "Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi."


Zawsze wolałem (i nadal wolę) poniższą wersję tego cytatu:

Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale ci co ją przeżyją, w czwartej będą walczyć maczugami.
Hellscream

Hellscream

16.03.2008
Post ID: 25469
"Jeżeli podczas III wojny światowej użyjemy broni jądrowej, to IV stoczymy za pomocą łuków i kijów."
Prawdziwe i rzeczywiste, niestety,
"Jestem wredny. Ale tylko z subiektywnego punktu widzenie. Z obiektywnego jestem tylko złośliwy."
Niestety nie pamiętam gdzie, ale wiem że z jakiejś książki Terry'ego Prattcheta.
Crux

Crux

16.03.2008
Post ID: 25474
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie" - Dmowski
"Spokojnie, dobry człowieku, to nie czas na robienie sobie wrogów" - ostatnie słowa Woltera
"Wybaczcie, panie" - jak wyżej, tyle, że powiedziała je Maria Antonina, która przypadkiem nadepnęła na nogę katowi
"I tak powiedziałem więcej niż wiem" - Urban podczas przesłuchania przez Komisję Rywina (a pamiętacie słynny dialog Michnik-Błochowiak?)
"Kobieta zmienną jest" - również z komisji, tylko, że wypowiedziane przez Lwicę :)

Edit: Ach, w sumie mam trochę czasu, to pododaję kilka powiedzonek Janusza Korwin-Mikke :)
"Nie kradnij – rząd nie lubi konkurencji!"
"Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba."
I najpełniejsze podsumowanie poglądów JKM :):
"Białe jest białe, czarne jest czarne a czerwone jest wredne!"

Uwielbiam te jego powiedzonka.

Kolejny edit (do konkursu):
"Bóg nie zajmuje się grą w kości."
To będzie na pewno Albert Einstein.
Moandor

Strażnik słów Moandor

16.03.2008
Post ID: 25475

14. Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.



Napoleon Bonaparte


16. "Rzucić palenie? To łatwe. Robiłem to ze sto razy."



Mark Twain

11. "Jedna śmierć to tragedia, milion to statystyka"



Józef Stalin

4. "Jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku "Niepodległość", ale tam wysiadłem"


Wydaje mi się, że to Józef Piłsudski

7. "Wiem, że nic nie wiem"



Sokrates
Tabris

Tabris

16.03.2008
Post ID: 25479

Zyrpak

8. "Mam takie marzenie, że pewnego dnia czworo moich małych dzieci będzie żyło w społeczeństwie, które nie będzie ich osądzało wedle koloru skóry, lecz wedle ich charakterów."



Martin Luther King

"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać."



Ernest Hemigway

Morgraf

Skryba Morgraf

19.03.2008
Post ID: 25591
„Nie wydaje mi się, by ten fantastycznie cudowny wszechświat, ta ogromna przestrzeń istniejąca przez tyle czasu oraz różne gatunki zwierząt, wszystkie te rozmaite planety i atomy z wszystkimi ich ruchami, i tak dalej, aby ten cały skomplikowany świat był jedynie sceną stworzoną po to, by Bóg mógł obserwować ludzi walczących o dobro i zło – a taki jest właśnie pogląd religijny. Ta scena jest zbyt duża jak na ten dramat.”
Richard Feynman
Laysander

Laysander

21.03.2008
Post ID: 25742

17.Najlepszą obroną jest atak.
Carl von Clausewitz

Mój ulubiony...

Islington

Mistrz Islington

1.04.2008
Post ID: 26132

Hellscream

"Jeżeli podczas III wojny światowej użyjemy broni jądrowej, to IV stoczymy za pomocą łuków i kijów."
Prawdziwe i rzeczywiste, niestety,

Nie zgodzę się z prawdziwością tego stwierdzenia. To ładny cytat, ale wojna światowa wymaga pewnego postępu cywilizacyjnego, komunikowania się. Jakbyśmy rzeczywiście byli wyposażeni w kije i pałki to walczylibyśmy tylko z sąsiednimi krajami (tak jak kiedyś).

"Bajki są bardziej niż prawdziwe. Nie dlatego, że twierdzą, iż smoki istnieją, ale ponieważ mówią, że smoka da się pokonać"

G.K. Chesterton

Garoozis

Garoozis

5.04.2011
Post ID: 61346

"Wolę polskie g***o w polu niż fijołki w Neapolu". - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć". - Antoine de Saint-Exupéry
"Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane". — Carlos Ruíz Zafón

Juliuszcezar

Juliuszcezar

5.04.2011
Post ID: 61347

Fryderyk II Wielki
" Psy, czy chcecie żyć wiecznie?" do swoich żołnierzy
" Teraz, gdy już poznałem się na ludziach, wolę psy"
" Biednych tych Irokezów będę starał się oswoić z cywilizacją europejską" o Polakach.
" Kiedy August pił cała Polska była pijana" o królu Auguście III .
Gajusz Juliusz Cezar
" Kości zostały rzucone"
"Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem,"
" To przemoc" ostatnie słowa Cezara wg Aleksandra Krawczuka.
" Wieziesz Cezara i jego losy"
" Wolałbym być pierwszym tutaj niż drugim w Rzymie"
" Zdradę kocham, zdrajców nienawidzę"
"Galia jako całość dzieli się na trzy części"
" Czyż nie wydaje się wam, że mam powód do płaczu, jeżeli Aleksander będąc w moim wieku panował już nad tyloma ludami, a ja nie dokonałem jeszcze ani jednego sławnego czynu?"
" Żona Cezara musi być ponad wszelkie podejrzenia"
" Wierzymy chętnie w to, czego pragniemy, i spodziewamy się, że nasze uczucia podzielają inni"
Maharbal, jeden z dowódców armii Hannibala
" Umiesz wygrywać Hannibalu, ale nie umiesz wykorzystać zwycięstwa" po bitwie pod Kannami.
Archimedes
" Nie zamazuj moich kół" prawdopodobnie do legionisty, który go zabił.
Katon Starszy
" Uważam, że Kartaginę należy zniszczyć"
Diogenes
" Odsuń się, zasłaniasz mi słońce" do Aleksandra Wielkiego

Tarnoob

Tarnoob

29.07.2011
Post ID: 64056

Owidiusz, „Ars Amatoria”, Księga II

Gdyby sam Homer się zjawił
w towarzystwie Muz dziewięciu,
ale z pustymi rękoma,
wyznając miłość dziewczęciu,

Choć nad jego utworami
wszędzie słyszymy zachwyty -
sam Homer, mimo swej sławy,
wyleciałby na łeb zbity.

Niech nikomu nie przyjdzie do głowy narzekać, że teraz to się liczą tylko pieniądze, nie to co kiedyś. :-P

Morgraf

„Nie wydaje mi się, by ten fantastycznie cudowny wszechświat, ta ogromna przestrzeń istniejąca przez tyle czasu oraz różne gatunki zwierząt, wszystkie te rozmaite planety i atomy z wszystkimi ich ruchami, i tak dalej, aby ten cały skomplikowany świat był jedynie sceną stworzoną po to, by Bóg mógł obserwować ludzi walczących o dobro i zło – a taki jest właśnie pogląd religijny. Ta scena jest zbyt duża jak na ten dramat.”
Richard Feynman

Lubisz twardy naturalizm? :-?

Avonu

Avonu

31.07.2011
Post ID: 64075

Komentarz odnośnie przewagi biotechnologii nad tradycyjną technologią:

Damn this organic technology, there's no exhaust port to fire a torpedo into.
That's cheating.

(Oczywiście miliony lat zaawansowania w porównaniu do marnych 25 000 lat też robi swoje :P)

David Xanathos

"Pay a man enough and he'll walk barefoot into hell."

"The richer you are the more enemies you'll have, and I'm very rich."