Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "[Peter V. Brett] - twórczość"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > [Peter V. Brett] - twórczość
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Mateusz

Mateusz

5.03.2011
Post ID: 60667

Przejrzałem tematy w Osadzie i nie znalazłem osobnego dla twórczości Petera V. Bretta...

Kto czytał całą serię? Kto chociaż jedną część? Jak wrażenia?

Greyhound

Greyhound

30.05.2011
Post ID: 62789

Świetna książka:) Na początku dosyć ciężko,mi szło jej czytanie,ale im dalej,tym ciekawiej się robiło.Czytałem i Malowanego Człowieka,i Pustynną Włócznię,i nie mogę doczekać się kolejnej części sagi:)Ciekawi mnie jak będzie wyglądać samo zejście do otchłani.

Mateusz

Mateusz

30.05.2011
Post ID: 62791

No, w końcu ktoś się odezwał...
Jak najbardziej zgadzam się z tym, że seria zaiste interesująca i godna polecenia. Również wyczekuję kolejnego tomu na horyzoncie.

Greyhound

Greyhound

31.05.2011
Post ID: 62805

Ciekawe czym skończy,się zejście Arlena do otchłani, i czy Jardir połączy swoje siły z Arlenem. Interesujące są także demony umysłu.

Po za tym ostatni tom pozostawią wiele pytań, czym są faktycznie demony, albo chociażby napomknięcia zdawkowe autora na temat cywilizacji poprzedzającej obecną.

Spacje po kropkach i przecinkach - Sulia

Mateusz

Mateusz

31.05.2011
Post ID: 62810

Pewnie uprzedzę wyższą władzę mówiąc byś dbał o pisownie. Braki spacji rażą w oczy. (To taki offtop) :)

Alkarin

Alkarin

9.12.2011
Post ID: 66724

Właśnie skończyłem czytać Pustynną Włócznię i jestem zachwycony całą serią. Na początku pierwszego tomu czytało mi się ciężko, ale później fabuła zaciekawiła mnie i czytało mi się coraz lżej. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu, który ma wyjść w 2012.

Co do postaci to najciekawszą jest moim zdaniem Leesha. Ciekawi mnie jaki wynalazek utworzy z demonicznych kośći, które zobaczyła u Inevery.

Chodzą też pogłoski, że zostały zakupione już prawa do ekranizacji Malowanego Człowieka.

Homczuk

Homczuk

9.12.2011
Post ID: 66731

Co do filmu mam mieszane uczucia... Z jednej strony świetnie będzie zobaczyć ekranizacje Malowanego Człowieka, ale jeśli ma to wyglądać podobnie do Eragona, to ja dziękuje bardzo. Przy okazji, czytał ktoś Wielki Bazar i Złoto Brayana?

Mateusz

Mateusz

9.12.2011
Post ID: 66732

Fakt, jeśli to ma być ekranizacja rodem z Eragona... Mam spore obawy czy nie zepsują świetniej książki. A co do Bazaru. Nie czytałem, wygląda mi to na potrzebę gotówki ze strony autora.

Są jakieś konkretne i potwierdzone informacje co do daty wydania kolejnego (ostatniego?) tomu?

Homczuk

Homczuk

13.12.2011
Post ID: 66802

Ma być w 2012r. Mam nadzieję, że nie usłyszymy tekstu w stylu blizzarda "when it's done" albo nie będziemy czekać na tłumaczenie tak długo jak w przypadku Strachu mędrca.

Yarzapp

Yarzapp

2.02.2012
Post ID: 67844

Czytałem jakoś miesiąc temu wszystkie cztery tomy, zjadłem je w około tydzień. Złoto Brayana i Wielki Bazar pewnie sobie przeczytam za jakiś czas, ale póki co mam inne pozycje w planach. Również czekam na kolejną część.

Mateusz

Mateusz

24.03.2012
Post ID: 68468

Dwie wieści. Tradycyjnie w takich sytuacjach jedna jest dobra a druga zła.
Zacznę od dobrej. Cykl nie będzie składał się z trzech części a z pięciu!
Także będziemy mieć demoniczny kwintet!

Zła wiadomość jest taka, że The Daylight War, czyli kolejny tom sagi ukaże się dopiero na początku 2013 roku.

Ponad to możemy zapoznać się ze tytułami kolejnych dwóch części.

Odsyłam do strony autora

Dagon

Dagon

31.03.2012
Post ID: 68553

Cykl składający się z 5 tomów to bardzo dobra wiadomość(inna sprawa że FS zrobi pewnie z tego 10 książek).
Zastanawiałem, się w jaki sposób autor chciał w jednym tomie zmieścić zakończenie kilku wątków rozpoczętych w Pustynnej włóczni. Teraz przynajmniej można mniemać, że będą one sensownie rozwiązane, a nie na siłę.
Jednakże nie trudno przewidzieć, że cały cykl zakończy się pewnie gdzieś koło 2017 roku... Trochę mnie zabije takie czekanie, ale na szczęście niedługo premiera Warhammera, która mi na pewno osłodzi ten okres :)

Yarzapp

Yarzapp

11.04.2012
Post ID: 68727

Fakt, że wydawnictwu należy się konkretna bura za formę, w jakiej wydają te książki, spokojnie zamiast dwóch tomów można zrobić jeden, napisany jakąś mniejszą czcionką, z mniejszymi odstępami, rysunki są fajne, ale te 50 słów na stronę jest moim zdaniem karygodne. Sam książek nie kupuję, więc tam jedno licho, ale jak już bym kupował, to od takich wydań trzymałbym się z daleka.

Dagon

Dagon

2.04.2013
Post ID: 73370

Dla osób zainteresowanych tematem pewnie to żaden news, niemniej może pozostałe osoby to zainteresuje.
Już jutro(tj. 3kwietnia) nastąpi polska premiera Wojny w blasku dnia!

Oczywiście księgi pierwszej...
Niemniej bardzo interesujący jest fakt, że całość ma być nieco obszerniejsza niż Pustynna włócznia, co zapowiada dość obszerne w gabarytach tomy :)

Mateusz

Mateusz

2.04.2013
Post ID: 73373

Dagon

Dla osób zainteresowanych tematem pewnie to żaden news, niemniej może pozostałe osoby to zainteresuje.
Już jutro(tj. 3kwietnia) nastąpi polska premiera Wojny w blasku dnia!

Oczywiście księgi pierwszej...
Niemniej bardzo interesujący jest fakt, że całość ma być nieco obszerniejsza niż Pustynna włócznia, co zapowiada dość obszerne w gabarytach tomy :)

Dziękuję za przypomnienie, bo mi się kojarzyło, że to jakoś w połowie kwietnia.
Czyli trzeba się przejść do empiku jutro...

Pozdrawiam.

Mateusz

Mateusz

27.01.2015
Post ID: 79124

Odkopuję temat. Może na temat serii wypowiedzą się inne osoby. Książki są dosyć popularne, so?

Ponadto przyjrzałem się kilku tegorocznym premierom. W marcu możemy spodziewać się kolejnej części zatytułowanej [b]Tron czaszek[/b. Niestety... po angielsku.

The Skull Throne na portalu goodreads: http://www.goodreads.com/book/show/13630171-the-skull-throne

Informacja na stronie Fabryki Słów sugeruje, że polska wersja pojawi się jeszcze w tym roku.

Oczywiście książka zostanie podzielona na dwa tomy, oba liczące około 460 stron. Praca nad polską okładką w toku.

Dagon

Dagon

27.01.2015
Post ID: 79126

Dobra wiadomość.
Jeszcze mam w pamięci wydarzenia z poprzedniego tomu więc nawet nie będę musiał sobie odświeżać. Mam tylko nadzieję, że pomimo krótkiego czasu od wydania ostatniej części książka będzie się nadawać do czytania. Wojna w blasku dnia jakoś nie była dla mnie tak porywająca jak dwie poprzednie części

Podziału na 2tomy nawet nie skomentuję, po co się złościć :P A co do okładki liczę, że utrzyma dotychczasowy, czyli wysoki poziom. To samo ilustracje. Ale to w sumie Fabryka - oni dbają o takie rzeczy.

Ehh... akurat wykorzystałem swój bon do empiku...

Mateusz

Mateusz

27.01.2015
Post ID: 79127

Jak dla mnie to Wojna w blasku dnia była równie dobra co poprzednie części.

Fakt, trochę inna. Jakby bardziej dojrzała, co niekoniecznie musi być wielką zaletą.

Moim zdaniem, trochę kulały rozdziały z perspektywy demona. Potem już było znacznie lepiej, a rozdziały z Ineverą zdecydowanie na plus. Zakończenie (hłe hłe) świetne.

Co do okładki i ilustracji. W tej materii na Fabrykę Słów zawsze można liczyć. Swoją drogą, zagraniczna okładka jest tragiczna. Bardziej by pasowała do gry komputerowej.

Mateusz

Mateusz

11.06.2015
Post ID: 80342

Polska premiera pierwszego tomu Tronu z czaszek będzie miała miejsce za dwa tygodnie - 26 czerwca.

Ubolewam nad przeciętną okładką, ale liczę, że treść wszystko zrekompensuje :)

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/229861/tron-z-czaszek-ksiega-i

Dagon

Dagon

11.06.2015
Post ID: 80344

Doskonała wiadomość!! ;D
Kurcze, ale chyba jednak zapomniałem co działo się w poprzednim tomie... a tu obecnie trzy książki rozpoczęte, głupio tak brać się za 4tą...

Co do okładki, to uważam, że graficznie prezentuje się świetnie. Dynamizm i surowość. Ładnie. Szkoda, że akurat Rennę wybrali, bo nie lubię tej postaci. Leesha...hmm trochę, za nudna na okładkę, ale Rojer ze skrzypkami nadałby się świetnie.