Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Zatęchłe Archiwum - "Ballada Defa"

Osada 'Pazur Behemota' > Zatęchłe Archiwum > Ballada Defa
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
MiB

MiB

13.02.2012
Post ID: 68100

Ja się tak tylko zastanawiam, czy nie możnaby stworzyć kart postaci zgodnie z systemem Tabrisa i później po prostu pisać książkę? Przygotowany system słowem nie wspomina o używaniu kostek, czy samej mechanice rozgrywki. Co jest takiego strasznego w dokładnym opisaniu odgrywanej postaci? Przecież w RPG/PBF chodzi o możliwie pełne zaangażowanie się gracza w kreowanie prowadzonego przez niego bohatera. Karta ma w tym pomóc, być drogowskazem i przypominajką mówiącą co można (pływać), a co będzie raczej trudne (rozwiązanie całki podwójnej gdy szarżuje na Ciebie banda rozwścieczonych zombie). Że Nowy System zabrania Wam odgrywania mhrocznego maga czy demona z piekła rodem? Obiecuję Wam, że będę pierwszym który zamknie balladę, które przeistoczy się w koncert jeszcze bardziej śmiercionośnych śmierci i jeszcze potężniejszych zaklęć ochronnych - sztywne reguły NS mają temu przeciwdziałać.

Spróbujcie znaleźć jakieś rozwiązanie, bo jak już to zostało zauważone - w GŁP nie ma ballad. Z jednej strony fajnie byłoby ożywić tę część Osady, z drugiej jednak strony - nikomu nie będzie żal przejechać się po tym miejscu buldożerem. Chcecie mieć miejsce na storytelling/RPG/PBF (jak zwał, tak zwał) - dogadajcie się. Proszę.

Pozdrawiam

Def

Def

21.02.2012
Post ID: 68165

Podoba mi się taki pomysł i na niego przystaję, tak więc sprawa rozwiązana :)
Otwieram również kanał z wiadomościami w sprawie tej ballady, bo tak mi prościej się komunikować (być może że popełniam błąd, ale pożyjem, zobaczym ;))

http://www.youtube.com/watch?v=mavHRuOKMVI&feature=youtu.be

MiB

MiB

21.02.2012
Post ID: 68166

Administratorzy (sztuk jeden) rzucili okiem - interesujący pomysł z tymi filmikami ;-) Myślę, że administracja (przynajmniej w mojej osobie) wybaczy Ci ten cał raban, jak już łaskawie ruszy Ballada :P

Pozdrawiam

Field

Imbryczkolot Field

21.02.2012
Post ID: 68167

Administrator i jego świta złożona z dziwnych istot również aprobują ;) Cthulhu obiecał już poszukać jedzenia gdzie indziej ;)

Tabris

Tabris

23.02.2012
Post ID: 68186

Aby móc dodawać tematy na terenie Gildii trzeba mieć członkostwo, więc wypełnienie karty będzie obowiązkowe. Co do nieskończoności tematu wolałbym taki, gdzie zakończenie jest, ale potrwa trochę nim do niego dojdzie, żeby temat nie skończył jak Klan, czy inna Moda na Sukces.