Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Zatęchłe Archiwum - "Nowy Konspekt Gildii"

Osada 'Pazur Behemota' > Zatęchłe Archiwum > Nowy Konspekt Gildii
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Irydus

Irydus

10.04.2012
Post ID: 68721

Dzisiaj przy okazji prac na mapą Wespy nasunęła mi się (znowu) pewna myśl, jak to chaotycznie wszystko jest nawrzucane do budynku Gildii. Postanowiłem więc stworzyć nowy konspekt podziału działów i tematów, tak aby całość była przejrzysta i zdatna do użycia. W miarę możliwości planowałem z uwzględnieniem zmian Fielda.

Uwaga! Nowy konspekt jest potrzebny, czy tego chcecie czy nie. Więc proszę wypowiadać się tu tylko na temat ewentualnych poprawek planu. Nie zamierzam wywalać stąd żadnego tematu, no może poza zupełnie niepotrzebnymi.

Wszystko opiera się na obecnym systemie podziału forum, w którym mamy dwa oddzielne fora (GŁP i Origarius). Należy je połączyć. Nie ukrywam, że tworząc konspekt pragnę zachować klimat osady. Przy pracach przejrzałem kilka większych forów zajmujących się tego typu storylingiem (Nimnaros, Granica, Mgławica Mocy, Tales and Legends) i postanowiłem wzorować się na ich konspekcie.

W całości nie uwzględniam Borysady, która prawdopodobnie zostanie zaorana.

Nie uwzględniam także Oberży z przyczyn takich i owakich ;P

Ścieżka ogólna: Osada 'Pazur Behemota' > Gildia Łowców Przygód

Lokacja: Gildia Łowców Przygód

Dział: Księga Praw i Rozliczeń [Ogólnie zasady panujące w GŁP + ogłoszenia mistrzów, projekty, technikalia itp.]

Tematy:
- Regulamin
- Słowem wyjaśnienia
- Wieści i nowinki
- Komentarze, wnioski, zażalenia

Dział: Księga Opisania Świata [Karty postaci, opisy uniwersum + cały historyczno-geograficzny syf tworzony przez Fergarda ;P Trzeba będzie tu mocno zagęścić teść, bo jest cała masa różnych tematów.]

Tematy:
- Galeria Bohaterów
- Atuty, klasy, rasy
- Kompendium Czarów
- Pieniądz
- Metrologia
- Mapy
- Origarus - Dane
- Klimat i okolice
- Sąsiedzi Origarus
- Bestiariusz
- Religie Origarus
- Podział klasowy
- Kalendarium

Dział: Dzielnica Handlowa

Tematy:
- wszystkie z dzielnicy

Dział: Dzielnica Rządowa

Tematy:
- wszystkie z dzielnicy

Dział: Dzielnica Portowa

Tematy:
- wszystkie z dzielnicy

Dział: Dzielnica Świątynna

Tematy:
- wszystkie z dzielnicy

Dział: Dzielnica Biedoty

Tematy:
- wszystkie z dzielnicy

Dział: Miasto Origarius, Criegville i okolice [Dział na wątki dziejące się w całym mieście lub jego bezpośredniej okolicy.]

Tematy:
- Noc i ciemność

Dział: Kariatyd [Dział na ballady których akcja rozgrywa się w Karitaydzie.]

Dział: Tyus [Dział na ballady których akcja rozgrywa się w Tyus.]

Dział: Syrconia [Dział na ballady których akcja rozgrywa się w Syrconii.]

Dział: Zuberen [Dział na ballady których akcja rozgrywa się w Tyus.]

Dział: Nowe Rott [Dział na ballady których akcja rozgrywa się w Nowym Rott.]

Dział: Nowy Terron [Dział na ballady których akcja rozgrywa się w Nowym Terronie.]

Dział: Rubieże [Dział na ballady których akcja rozgrywa się w Rubierzach.]

itp. itd. Generalnie działy na początku nie muszą być wszystkie, można je potem dodać jak będzie na nie popyt.

Dział: Zaginione Księgi [Tutaj trafia syf z tematów organizacyjnych + wszystko co było do dziś w archiwum + cała reszta która na dzień dzisiejszy powinna się tam znaleźć. Każdy temat w Zaginionych Księgach ma być zablokowany. Nowe ballady po ukończeniu nie będą trafiały do archiwum, tylko będą pozostawały w swoich działach.]

Dział: Kanciapa Woźnego [Dział tylko dla mistrzów. Trafią tutaj tematy z Namiotu zarządców i Obłoków stwórców.]

O ewentualne nieścisłości proszę pytać.

Irydus

Irydus

13.04.2012
Post ID: 68737

Jeśli nikt nie zgłosi uwag do środy, 18 kwietnia, to zacznę wprowadzać zmiany w życie :P

Edit: Odtajniam, coby zwykli GŁuPole mogli się wypowiedzieć. A nuż widelec będzie miał któryś coś mądrego do powiedzenia.

Field

Imbryczkolot Field

13.04.2012
Post ID: 68739

IMO wygląda to sensownie. Jeśli Tabris się nie będzie pultał, to działaj. Dzięki wielkie, Iryd :)

Sulia

Sulia

16.04.2012
Post ID: 68764

Ir

Nie uwzględniam także Oberży z przyczyn takich i owakich ;P

Gdzieś ją trzeba w końcu umiejscowić, więc co to za przyczyny? :)

Tabris

Tabris

17.04.2012
Post ID: 68773

Zasadniczo za, ale dział Księgi opisania świata rozbiłbym i tak na dwa, jedno tyczące miasta, drugie jego okolic i innych ziem, kontynentów. Ponad to dział ballad raczej powinien być jeden, bez podziału na geografię, bowiem jeśli przygoda zaczynałaby się w Origarus, a kończyła w Kariatydzie rodziłoby to trudność w jej zaszeregowaniu.

Irydus

Irydus

17.04.2012
Post ID: 68777

Sulia

Gdzieś ją trzeba w końcu umiejscowić, więc co to za przyczyny? :)

Wiem, że trzeba oberżę gdzieś umiejscowić, i znajdę na nią miejsce ;P ale na pewno nie będzie to GŁP. Po za tym, nie chcę w tej chwili włazić w kompetencje Fieldowi, poczekam aż przedstawi jakieś konkretne propozycje związane z budynkiem Oberży. Na razie pozostanie tam gdzie jest.

Tabris

Zasadniczo za, ale dział Księgi opisania świata rozbiłbym i tak na dwa, jedno tyczące miasta, drugie jego okolic i innych ziem, kontynentów.

Generalnie wszystko wypadałoby maksymalnie zagęścić, a nie rozdzielać. Im więcej podziałów tym większy bałagan.

Tabris

Ponad to dział ballad raczej powinien być jeden, bez podziału na geografię, bowiem jeśli przygoda zaczynałaby się w Origarus, a kończyła w Kariatydzie rodziłoby to trudność w jej zaszeregowaniu.

Nie widzę tutaj żadnego problemu. Generalnie większość ballad będzie pewno zaczynać w Oriagrius i z czasem przenosić się dalej. Mistrz Gry sam powinien zdecydować czy ballada będzie w Kariatydzie, Origarius czy jakimkolwiek innym miejscu, a być powinna tam, gdzie się kończy ;P Po za tym ballady powinny się mieszać i przeplatać tworząc sieć wątków. Dla przykładu dział "Miasto Origarius, Criegville i okolice" w ogóle bym wywalił, ale wiem, że nie potrafilibyście bez niego żyć :] a ballady rozgrywające się w mieście powinny być toczone w tematach miejskich, to jest w tematach budynków, itp.

Field

Imbryczkolot Field

18.04.2012
Post ID: 68784

Iryd ma rację - rozbicie nic nie da, poza chaosem. I tak już mamy tego od cholery.

Co do Oberży - najchętniej bym ją zrów... scalił z Karczmą ;) Ale najwyraźniej nigdy się tego nie doczekam... :>

Laysander

Laysander

18.04.2012
Post ID: 68786

No chyba Cię pogięło...

...oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

A do konspektu nie mam zastrzeżeń, tylko te wszystkie działy poszczególnych lokacji wpakowałbym do jakiegoś większego, zbiorczego.

Sulia

Sulia

18.04.2012
Post ID: 68787

Field, cokolwiek postanowisz zrobić z Oberżą, to już twoja decyzja. Ja nie będę się wtrącać w koncepcję :) W końcu trzeba gdzieś jej miejsce znaleźć.

Irydus

Irydus

18.04.2012
Post ID: 68788

Field

Co do Oberży - najchętniej bym ją zrów... scalił z Karczmą ;) Ale najwyraźniej nigdy się tego nie doczekam... :>

W sumie połączenie oberży z karczmą nie jest złym pomysłem. Myślę że idzie to zrobić po wywaleniu kilku spam-tematów z karczmy. Lays chętnie się tym zajmie, bo ciągle narzeka, że nie ma co robić ;D

Irydus

Irydus

31.05.2012
Post ID: 69472

Skoro mogę już wprowadzić konspekt, bez zawracania głowy adminom, zabieram się do roboty :]