Gorące Dysputy

Ruchome obrazy - film - "Poszukiwany (poszukiwana) nowy moderator"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Ruchome obrazy - film > Poszukiwany (poszukiwana) nowy moderator
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Infero

Infero

17.04.2010
Post ID: 54837

Poszukiwana jest osoba, która lubi kino, interesuje się filmem, ma czas i chciałyby zostać moderatorem Ruchomych Obrazów.
Swoje (uzasadnione) kandydatury proszę zamieszczać w tym temacie.

Duzeom

Duzeom

2.06.2012
Post ID: 69523

Witam

Chciałbym zostać moderatorem Ruchomych Obrazów. Uwielbiam kinematografię i staram się być na bieżąco z produkcjami. Szczególnie lubię dramaty, thrillery, sf, czasem sięgnę po japońską animację. Prowadzę też amatorski blog o filmach w którym co jakiś czas zamieszczam moje przemyślenia i recenzje (http://theoryisfutile.wordpress.com/). Znajomi raczej mówią, że znam się na filmach i warto mnie zapytać o zdanie na jakiś film.

Na razie tylko oglądam i piszę o filmach, więc moja rola ogranicza się do bycia widzem. Jednak czynię coraz odważniejsze kroki by samemu coś zacząć tworzyć lub przynajmniej uczestniczyć w tym procesie. Jestem operatorem telewizji studenckiej w Warszawie. Dodatkowo uczęszczam na grupę, która zajmuje się amatorskim tworzeniem krótkich form. Na razie byłem jedynie klapserem, ale kto wie co czeka mnie dalej?

Dziękuję za rozpatrzenie mojej kandydatury. Pozdrawiam.
Michał aka Duzeom

Sawyer

Sawyer

3.06.2012
Post ID: 69527

Witam!

Chciałbym zostać moderatorem tego działu ponieważ uważam siebie w jakimś stopniu za kinomana, fana kinematografii i osobę która potrafi obejrzeć każdy film, bez względu na to czy był on faktycznie tak słaby, bądź tak niepoprawny moralnie/politycznie. Mam bardzo dużo czasu i praktycznie jestem codziennie w osadzie i sprawdzam co w niej "piszczy".

Nie mam ulubionego gatunku filmowego ponieważ, jak już pisałem, jestem skłonny obejrzeć każdy film, mniej czy bardziej ciekawy, fantastyczny film akcji czy też film dokumentalny, twory z Hollywood jak i z Bollywoood. Zwracam również uwagę na grę aktorów typu mimika twarzy, gesty, akcent i detale takie jak właściwy ubiór bohatera. (jeżeli jest to oczywiście ekranizacja danej książki bądź takiej gry) Bardzo lubię dyskutować na temat filmu po jego obejrzeniu, przykładowo o tym jakie mogło by być alternatywne zakończenie, o scenach które wzbudziły u nas takie a nie inne uczucia, o rekwiztych użytych w filmach bądź ciekawych "znaleziskach" podczas trwania seansu. Chciałbym pełnić funkcje moderatora "Ruchomych Obrazów" ponieważ, twierdzę że będę świetnie się czuł pilnując porządku w moim ulubionym zajęciu którym zajmuje się w wolnych chwilach.

Serdecznie dziękuję za przeczytanie mojego zgłoszenia.
Pozdrawiam, Sawyer.

Infero

Infero

3.06.2012
Post ID: 69532

Chłopaki!!!
Bardzo się cieszę, że moje ogłoszenie wreszcie zostało zauważone i to od razu przez dwie osoby.
Proponuję Wam, byście napisali kilka postów w Ruchomych Obrazach na najbardziej ciekawe dla Was tematy. Decyzję podejmę za dwa, dwa i pół tygodnia na podstawie waszych wypowiedzi. Zachęcam do zakładania nowych tematów. W razie problemów proszę pisać w propozycjach nowych tematów, albo bezpośrednio do mnie na maila.
Do dzieła! :D

Agon

Agon

5.06.2012
Post ID: 69565

Zgłaszam się na moderatora Ruchomych Obrazów, chcę zrobić coś pożytecznego dla Jaskini, a lubię dobre filmy, więc się nadam.

Duzeom

Duzeom

23.06.2012
Post ID: 69831

Umieszczam tutaj podsuwanie moich przemyśleń z rozmowy mailowej z Infero:

Chciałbym podzielić się z wami moimi pomysłami:

1. Stworzenie w dziale Ruchomych Obrazów podfor, które każde podforum będzie związane z jednym konkretnym gatunkiem filmowym. W ramach podfor użytkownicy mogą dodawać nowe tematy, lecz tematy powinny cechować się szczegółowością. To znaczy, że temat powinien powstać o konkretnym filmie lub konkretnym reżyserze, a zamieszczone tam posty powinny odnosić się bezpośrednio do danego filmu w którym ten post został oznaczony. Fajnie by było gdyby każdy tego typu temat zaczynał się krótkim wstępem o filmie, najważniejszych informacjach (data, miejsce, reżyser, aktorzy) i opinią użytkownika.

Jeżeli nie możliwe jest stworzenie podfor to proponuje zrobić tak, że w jednym temacie jest zebrane wiele filmów o podobnej tematyce. Wyszukiwanie recenzji i opinii na konkretny film może być w tedy utrudnione, aczkolwiek nie ma bałaganu w całych RO.

2. Stworzenie tematu (lub podforum) o filmach dokomentalnych, w którym to temacie będą obowiązywały zasady wymienione wyżej: czyli każdy nowy post o danym filmie powinien zaczynać się informacjami o filmie i recenzja/opinią użytkownika o danym dokumencie.

3. Stworzenie tematów/podfor które będą bardziej luźne, gdzie moderacja będzie ograniczona, a rozmowy bardziej frywolne. Np. temat który już istnieje "Co teraz oglądacie?".

Wyraz też prośbę o przedłużenie procesu rekrutacji, gdyż System Eliminacji Studentów Jest Aktywny.

Ymir

Ymir

24.06.2012
Post ID: 69842

Jestem w stanie podjąć się moderacji RO jednak to nie jeszcze większy podział jest tu kluczowy, gdyż na skutek tego powstanie nam cała masa kategorii i podkategorii, które są najzwyczajniej w świecie puste, sprawiające sztuczny ruch. Poszedłbym raczej w kierunku zachęcania ludzi do rozmowy na tematy bardziej związane z filmem jako formą sztuki (do czego zmierza, ewolucja filmu przez lata, omówienie poszczególnych gatunków)niż zajmowanie się indywidualnymi dziełami (co nie znaczy, że całkowicie porzucę aktualną formę).

Czasu mam sporo, a ruch w osadzie jest tak wątły, że przynajmniej na początku, nie powinno być problemów związanych z natłokiem postów. ;D

Jak to widzicie?

Irydus

Irydus

24.06.2012
Post ID: 69844

Duzeom

1. Stworzenie w dziale Ruchomych Obrazów podfor, które każde podforum będzie związane z jednym konkretnym gatunkiem filmowym. W ramach podfor użytkownicy mogą dodawać nowe tematy, lecz tematy powinny cechować się szczegółowością. To znaczy, że temat powinien powstać o konkretnym filmie lub konkretnym reżyserze, a zamieszczone tam posty powinny odnosić się bezpośrednio do danego filmu w którym ten post został oznaczony. Fajnie by było gdyby każdy tego typu temat zaczynał się krótkim wstępem o filmie, najważniejszych informacjach (data, miejsce, reżyser, aktorzy) i opinią użytkownika.

Jeżeli nie możliwe jest stworzenie podfor to proponuje zrobić tak, że w jednym temacie jest zebrane wiele filmów o podobnej tematyce. Wyszukiwanie recenzji i opinii na konkretny film może być w tedy utrudnione, aczkolwiek nie ma bałaganu w całych RO.

Z technicznego punktu widzenia jest to możliwe do zrobienie, ale, z przyczyn takich i owakich, nieprędko zostanie to zrobione [najpewniej nigdy ;P]. Najpierw musiałby Gnom skończyć zmiany w osadzie, a dopiero potem można się nad czymś takim zastanawiać.

Duzeom

Duzeom

25.06.2012
Post ID: 69850

Fakt ruch w RO nie jest szaleńczy... w sumie jak w całej jaskini.

Infero

Infero

10.07.2012
Post ID: 70133

Witam
Czas na rozstrzygnięcie!
Ogłaszam, ze nowymi moderatorami w Ruchomych Obrazach zostają Duzeom i Sawyer!
Wybrałam dwóch Panów, ponieważ widzę ogromy zapał i ciekawe pomysły u obu. Mam nadzieję, że zapał nie zgaśnie i pomysłów tez nie braknie.
Powodzenia!!!