Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Czym kierujesz się przy zakupie książki?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Czym kierujesz się przy zakupie książki?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Leryn

Leryn

29.05.2008
Post ID: 28715

Skąd wiem? To proste, po prostu przeprowadzam wywiad w bibliotece i wybieram książki ^^ Poza tym tak się składa, że moi znajomi raczej mało co czytają.
Zdaję sobie sprawę z tego, że są różne opinie. :) Problem polega na tym, że ja nie wiem, co mogę sądzić o danej książce, więc wolę ją najpierw sprawdzić sama. :)

Moandor

Strażnik słów Moandor

29.05.2008
Post ID: 28718

Był taki czas, że nie miało się zbyt pieniędzy na zakupy dużych ilości książek. I wtedy dużo dawały mi biblioteki. A później, gdy skarbonka coraz częściej była pełniejsza kupowałem sobie własne egzemplarze niegdyś przeczytanych książek, tych, które mnie urzekły. Większość z nich mam już na półkach. Więc dawniej, można powiedzieć, kierowałem się przy zakupie treścią książki, którą znałem w momencie podejmowania decyzji.

Jest taki syndrom przyzwyczajenia do wydania książki z pierwszej lektury. Wiele książek nabywałem potem w tym samym dokładnie wydaniu, w jakim czytałem z bilbioteki. Często były to wydania stare, więc pomocne było allegro, antykwariaty. Jakoś tak mam. Kupiłem sobie Olivera Twista z wydania Czytelnika sprzed ponad 20 lat, W 80 dni dookoła świata, Hrabiego Monte Christo w wydaniu Książnicy i trochę jeszcze innych.

Silveres

Silveres

4.09.2012
Post ID: 70910

Zanim kupię książkę na jej korzyść (lub nie) musi świadczyć kilka czynników:
- Okładka, wszyscy mówią "Nie oceniaj książki po okładce" ale tak naprawdę jeśli szuka się czegoś nowego, to okładka musi się wyróżniać, przyciągać wzrok.
- Tematyka, zazwyczaj fantasy, ale nie tylko. Od czasu do czasu trzeba, chcąc nie chcąc, od tego odpocząć.
- Recenzja, przed kupnem książki zawsze staram się czytać kilka recenzji. Jeśli znajdę coś nowego, to czytam kilka pierwszych stron i zależnie od tego czy książka jest wciągająca, czy nie, kupuję ją.

Magmol

Magmol

5.09.2012
Post ID: 70916

Ceną, bo lepiej kupić używaną, tanią książkę na kiermaszu, niż nówkę dwa razy droższą.

Hayven

Hayven

5.09.2012
Post ID: 70926

Raz, że kieruję się ceną. Dwa, że najczęściej wybieram książki sprawdzonych wydawnictw i autorów. Trzy, najczęściej kupuję kolejne tomy rozpoczętych serii. Cztery, jeśli książka nie spełnia drugiego i trzeciego warunku, musi być fantasy, a jeśli nie spełnia żadnego z tych wszystkich warunków, musi być to książka polecona mi przez kolegę/rodzica/nauczyciela.