Imperium

Ranking wojowników wszech czasów JB

Jak wiadomo JB ostatnio uroczyście obchodziła dziesięciolecie swojego powstania. Jak wiadomo wszystkim w pewnym czasie serwis przeżywał kłopoty ( zniknął na jakiś czas ). Po jego przywróceniu wiele lokacji na nowo zostało uruchomionych jednak niektóre z nich uległy zapomnieniu.

Do nich należą stare rankingi i archiwa turniejów jakie uświetniały Jaskinię kilkanaście lat temu.

Dlatego też postanowiłem poruszyć ten temat na forum Jaskiniowych wojowników.
Czy jest szansa na to, że archiwa i ranking zostaną przywrócone? Moim zdaniem warto zwłaszcza, że Jaskinia i jej turnieje wydatnie wpłynęły na rozwój polskiej sceny h3.

Dlatego też proszę was wojownicy o głosy poparcia i swoje pomysły co do formy rankingu wszech czasów. Sądzę, że jeżeli będzie grupa zwolenników tej reaktywacji to jest szansa uzyskania pomocy technicznej od administratorów portalu ( mam taką nadzieję ).


Cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych...

Nie przywrócenie akademii wojennej i areny było decydującą sprawą dzięki, której JB jest dzisiaj na drugim planie jeśli chodzi o turnieje.
Wtedy starym weteranom H3 nie spodobało się, że np. osada w pełni jest przywrócona a wyników ze starych turnieji do dzisiaj nie można nigdzie znaleźć.
Fajnie by było gdyby udało się to jednak przywrócić nawet po tak długim czasie - zwycięzcą turnieji się to po prostu należy.
Nikt nie będzie chciał grać na poważnie w JB jeśli sobie pomyśli, że po kolejnym padzie Jaskini następne turnieje będą zapomniane.
Na upamiętnianiu turnieji buduje się prestiż kolejnych rozgrywek.


Ostatnie pojedynki Ligi Masters:
Wielki Finał - Razer vs Black Moses 2-0
Półfinał - Razer vs Ginterlen 1-0
Półfinał - Black Moses vs Dawidu 1-0

Jak już napisałem w innym temacie, jestem zwolennikiem powstania, czy raczej reaktywowania takiego rankingu.
Byłaby to według mnie bardzo motywująca rzecz, nie tylko przyciągająca zawodników, ale co najważniejsze zatrzymująca ich na dłużej w JB i w turniejach.

Jeśli taki ranking powstanie, to chciałbym aby były w nim uwzględnione wszystkie turnieje jakie się odbyły od zarania Jaskini.
Oczywiście na ile to możliwe.


"Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej"

(nie mam tu nic do gadania, ale coś powiem ;))

oczywiście, jestem przede wszystkim za zarchiwizowaniem dawnych wyników

czy należy prowadzić jakiś ogólnych ranking - tu już bym się zastanawiał - nowy TW musi okrzepnąć, ale przede wszystkim potrzebny jest jele... ktoś kto to wszystko zrobi i będzie tym zawiadywał :)


The Road goes ever on and on

Eru nie martw się :) Stary ranking polegał na dobrowolności zgłoszeń się. Czyli nie uwzględniał wszystkich uczestników tylko osoby, które wyraziły zgodę na udział w tego typu rankingu. Jeżeli stany zachowały się z przed całej awarii to generalnie wszystkim w rankingu można dopisać punkty za obecne sezony PA i ew. TW. Co do jelenia hmm... jeżeli archiwa będą dostępne i będzie to chociażby w formie html ( ranking ). To generalnie mogę naliczać punkty do tego rankingu.

Najważniejsze to czy jest kopia zapasowa na serwerze i czy jest szansa odzyskania archiwów.

Mam nadzieję, że ktoś z administracji wypowie się w tym temacie jeżeli będzie więcej zwolenników.


Cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych...

Jeśli chodzi o język, to Jaskinia nie jest w htmlu ;) co najwyżej mozna liczyć na zrobienie mechanizmu, który ktoś bedzie musiał uaktualniać

Mam nadzieję, że ktoś z administracji wypowie się w tym temacie jeżeli będzie więcej zwolenników

Jeżeli MiB faktycznie pójdzie wreszcie na ten urlop, to raczej inicjatywa musi wyjść od graczy (teoretycznie od szefa AW, ale ja tu tylko sprzątam ;))


The Road goes ever on and on

Eru

Jeśli chodzi o język, to Jaskinia nie jest w htmlu ;) co najwyżej mozna liczyć na zrobienie mechanizmu, który ktoś bedzie musiał uaktualniać

Tu się nie zgodzę :) Jaskinie nie jest w htmlu hmm.... to w czym jest Krypta Map i większa część serwisów? Dla przykładu w Krypcie Map jak na razie działa jedno połączenie w php Diariusz do którego automatycznie są przenoszone newsy dotyczące tego działu.
Więc część serwisu jest w php, ale niektóre lokacje nadal bazują na tym archaicznym języku.

Jeżeli byłby dostęp do plików archiwalnych to możliwe, że mógłbym się rozpatrzyć w sprawie. Akurat od przyszłego poniedziałku idę na 8 dni urlopu :P i nie mam żadnych konkretnych planów więc czas posiadam.


Cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych...

Ja taki ranking miałby powstać to trzeba byłoby wliczyć wyniki ze starych turniejów takich jak „ST” i turniej w H4, ale inicjatywa jest bardzo dobra bo da graczom nowy cel dostać się na pierwsze miejsce tego rankingu.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.12.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia


Każdy jest więźniem swojego losu

Hej Raj!!!

Właśnie o to chodzi. Fakt taki, że wypadało by odkopać jeszcze stary system dodawania punktów
za turniej H1, H2, ST, NT, PAH3, PAH4.( Jeżeli się nie mylę to tyle było wtedy turniejów off-line) Pozatym stary ranking już był i jeżeli ktoś tu pamięta lub jeżeli nie pamięta to pierwszym szefem tego rankingu był Komendant Giater ( zajmował się przyjmowaniem nowych członków, aktualizował punktacje dawał misje specjalne).

Więc na dzień dzisiejszy najważniejsze jest czy pliki te są do odzyskania.... jeżeli to ruszy to wtedy będzie trzeba wymyślić nowy sposób naliczania w oparciu o stary system, który mniej więcej pamiętam :), i generalnie mam wizję jakie punkty powinny być naliczane w wypadku PA co do TW będzie trzeba je opracować w podobny sposób jak to było w ST bo generalnie jest to nowa odsłona tego pierwszego turnieju off-line.


Cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych...

Co do pomysłu rankingu wszech czasów uważam, że jest to pomysł ciekawy.

Akurat na portal Jaskinia Behemota trafiłam w momencie, kiedy portal ten został odtworzony po kryzysie dlatego nie wiem jakie były wcześniejsze turnieje i ogólnie jak rozwijała się społeczność internetowa związana z tą grą i światem fantazy. Od czasu do czasu zaglądam tu i niekiedy biorę udział w PA. Więc być może tego typu ranking stanowiłby dla mnie większą motywację, aby starać się częściej oddawać mapy i być może popróbować swoich sił w TW.

Gwynbleidd nie martw się swoją pozycją jeżeli ranking taki powstanie chętnie zapiszę się do niego żebyś nie był na samym dole listy :)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.12.2008, Ostatnio modyfikował: Meren Re


" w srebrnej poświacie szła, dziewczęcy duch, Bogini Ziemi..."

Wiadomość z ostatniej chwili :)
Administracja wyraziła zgodę na pomoc w odzyskaniu danych.

Więc teraz kwestia jak współpraca będzie się układała. Na bieżąco postaram się w tym temacie informować na jakim etapie są prace.

Właśnie stara akademia i arena trafiły do mnie na dysk twardy :)
Wszystko śmiga prawie jak sprzed awarii, aż dziwota, że po reaktywacji serwisu nikomu nie chciało się tego przywrócić w starej formie.....

No rzecz jasna większość jest w Htmlu i nieład jest straszny..... ale co za sentyment ujrzeć siebie na 7 miejscu w PA :) miodzio :P Na razie muszę ogarnąć dział WoG w Krypcie jak to skończę to zacznę zgłębiać wiedzę nad starą akademią bo plików jest masa do przebrnięcia prawie 70MB :D

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.12.2008, Ostatnio modyfikował: Thant


Cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych...

Nie edytuję startego posta :)

Na dzień dzisiejszy została przywrócona stara arena (oczywiście w celach archiwalnych).

Na razie jeszcze nie ma odnośnika w akademii więc wszyscy chętni chcący pooglądać stare wyniki turniejów mogą klikać na poniższy link:

http://www.arena.heroes.net.pl


Cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych...

Fajnie, że można zobaczyć jak Arena wyglądała dawniej. To żywa historia. Zwłaszcza, że rok 2003 to zamierzchłe czasy, kiedy jeszcze nie miałem dostępu do Internetu, nie widziałem na oczy H3 - grałem dopiero w pierwszą część serii.


Wieczna chwała żołnierzom Armii Krajowej!

trochę ciężko się połapać;] paru osób ciekaw jestem , np ten zwycięzca Pit Klos, albo ten gOOmiack (miał dobre wyniki z małą ilością gier o ile obczaiłem) - skojarze pod innym nickiem?
Całkiem wiele znajomych 'twarzy' ... mr.pool, emti, granda (siny, xex, moon, spaniard) i GA (ginterlen, bury) szczególnie w online to top5 praktycznie zapełniali:P
A co do twoich thant gadek to ja już byłem pewny że tam znajdę coś takiego jak ToH - 8edycji (w tym wypadku po kilka różnych turniejów) i ranking ogólny w którym są różne osiągnięcia przerzucone na pkty, bo tak mówiłeś coś o jakichś szczytach ogólnych rankingów itp... bo o ile się zorientowałem był jakby TW jako stary i nowy turniej, max po 2x rozegrane, jakiś na arenie 5x osobny i TO 2x osobny... ?

P.S. rekord w tych turniejach na pkty to twierdza na necro 145pkt przez pit klosa, ogólnie rekordy (130+) głównie padały w grach necro i twierdzą, najciekawsze że np dużo necro na necro:)
a nie, jest gdzie indziej ForStr 177 mr.poola :P
P.P.S. jakoś nigdzie Haava nie dostrzegłem hmm dziwne:P

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.03.2009, Ostatnio modyfikował: Pentacz


BO jakbyś zauważył Haav ma konto na Jaskini od 2004;P a stały dostęp do internetu od końca 2005, a nigdy nie uczestniczłem w PAH z braku czasu, podobnie jak teraz. Czasem zagram coś poza konkursem. Dla siebie.


//From the beginnin to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin the same//

Witam

Fajnie Thant że odkopałeś starą arene milo było zobaczyć stare wyniki w ST, aż przyszły wspomnienia jak z Rastlinem i Zelbagiem losowaliśmy sejwy żeby były dobre umiejętności, to były niezapomniane chwile, bo od tego turnieju zaczęła się całą moją przygoda z JB we turniejach i jako arbiter zaczynałem od NT.

Pozdrawiam Raj


Każdy jest więźniem swojego losu

Tak, odkopanie Areny to rzecz z całą pewnością wyjątkowa w historii JB. Umożliwi ona przypomnienie zamierzchłych już chyba czasów, ale przecież niezapomnianych. Thant, dziękuję Ci za masę roboty odwalonej przy tym projekcie. Twoje zaangażowanie zasługuje na najwyższe uznanie!

Zaś co do tytułu tematu, to może weterani turniejowi podchwyciliby go i rozwinęli we wspomnieniach, które już się w JB tworzą, specjalnym temacie poświęconym jaskiniowym turniejom.

Sorki, że odkopuję stary temat ale mam kilka pytań:
- Macie jakieś nowsze rankingi? Puchar Areny jest z 2004 roku.
- Kiedy w najbliższym czasie będą jakieś turnieje, jeśli będą?
- Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w takim turnieju?