Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Gry Wyobraźni - "Sieciowa gra Heroes of Erathia"

Osada 'Pazur Behemota' > Gry Wyobraźni > Sieciowa gra Heroes of Erathia
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Telomo

Telomo

10.01.2007
Post ID: 7142

Mam pomysł na wykonanie gry Heroes of Erathia (wymagana jako tako znajomość HoMMIII), w której zrobiłoby się ligi. Ja byłbym Game Masterem, opowiadałbym itepe. (jak ktoś gra w Warhammera lub Dungeon and Dragons to wie co to) były by urządzane dla każdej ligi o określonej porze spotkania na chacie. Kolejna liga dostałaby jakieś (niekoniecznie) informacje o postępach innych. Z miejscem na zamieszczanie wszystkich info nie będę miał problemu. Tylko nie wiem czy takie coś by się przyjęło. Zrobiłbym listę artefaktów i takich tam różnych (oczywiście bez wyjawiania sekretów rozgrywki) czyli gra na wyobraźnie. Obliczanie kar i takich to byłby mój zawód. (oczywiście nie liczyłbym prędkości przemieszczania się...) Każda sesja trwałaby jakiś czas (przykładowo 7 dni w grze miałoby w naszym świecie czasu 168 minut czyli 2 godziny 48 minut - można by zmienić). Wymagana jakaś wyobraźnia i opis swojej postaci. Jak myślicie, przyjmie się?

Tarnum

Tarnum

10.01.2007
Post ID: 7143

Żeby stwierdzić czy się przyjmie lub czy będą chętni, trzeba poznać więcej szczegółów. Bo ja jak na razie nie widzę tutaj nic odbiegającego od starych Imperialnych Ballad czy zwykłych rozgrywek RPG na forach.

Telomo

Telomo

10.01.2007
Post ID: 7145

oto skrócony opis:

Profesje główne (mogą być mieszane niektóre):
(bez opisów narazie)
Wojownik
Paladyn
Druid
Nekromanta
Zabójca
Złodziej
Bard
Kapłan
Mag
Łucznik
Górnik
Zwiadowca
Barbarzyńca
Kartograf
Handlarz
Jeździec

Rasy:

Człowiek
Elf (różne rodzaje)
Gnom
Troll
Ork
Pół-smok (gdzie pół to jakaś inna rasa z tych: elf, człowiek, sarvin)
Sarvin (tego możecie nie znać. Wytłumaczę kiedy indziej)
Krasnolud
Nieumarły (chodzący trup)
Wilkołak
Sork (to pustynna odmiana orka - karłowata i zgryźliwa)

Posesje - w czasie podróży będzie można znaleźć opuszczone miejsca, nadające się na kryjówkę, kupić dom, dworek.

Artefakty - będzie można je znaleźć, zdobyć. Z dających możliwości będą rzadkie

Przedmioty (tj. pancerz, zwoje, bronie) będzie można kupić w odpowiednich do tego miejscach (poza przedmiotami rzadkimi, bardzo magicznymi, z zestawu, questowymi, artefaktami).

W czasie gry nie trzeba ciągle walczyć. Można zatrzymać się w mieście i dobrze bawić.

Będą różne grupy - wybierasz czy grasz w pojedynkę czy wraz z grupą. Dla graczy chcących grać na własną rękę będzie specjalna liga, o innych czasach spotkania (czyli normalna grupa, tyle, że każdemu z osobna będzie toczył się los, co jest mało ciekawe). Dla takich jest miejsc aż 4, gdyż ta gra jest dla wielu osób. Jeśli znudzi wam się los samotnika, możecie odszukać drugą grupę.

Zasady - to ja je będę ustalał. Jedna jest pewna: TRZYMAĆ KLIMAT!!

Uważaj co robisz! W każdym państwie inne prawo! Możesz być ścigany!

Żeby nie było oszustwa, każdy gracz gdzieś sobie wszystko notuje (trzeba kartę postaci modyfikować, nie będzie specjalna) Ja oczywiście będę wszystko notował.

Co wy na to?

(mój poprzedni post był bardziej rozbudowany ale go wcięło...)

Tarband

Admirał Tarband

10.01.2007
Post ID: 7154

http://jaskiniabehemota.net/osada/forum/forum/31

Tutaj z pewnością coś na ten temat poczytać możesz....

Telomo

Telomo

11.01.2007
Post ID: 7155

trochę poczytałem, ale i tak nie znalazłem nic ciekawego. Niektóre rzeczy śmieszą ;)

Tak przy okazji musiałbym rozbudować ten systemik. Byli by chętni do grania? Nie za szybko oczywiście.

Tristan

Tristan

11.01.2007
Post ID: 7166

Ciekawy pomysł, moim zdaniem się przyjmie:-)

Telomo

Telomo

11.01.2007
Post ID: 7168

szukam waszych sugestii na umiejętności dodatkowe oraz nowe rasy jak i profesje.

Nuk

Nuk

10.02.2007
Post ID: 7912

Mógłbyś dołączyć i rasę wiedźmina, która jest też od razu zawodem. W końcu to też ważna postać fantasy i miło byłoby się w nią wcielić. Oczywiście z przyjemnością wziąłbym udział w takiej grze.

Kordiss

Kordiss

22.08.2007
Post ID: 18286

Pomysł jeszcze aktualny? Bo ja byłbym chętny.

Ghost

Ghost

12.09.2007
Post ID: 19175

Z tego co pamiętam, rozmawiałem kiedyś z Górą, czy nie dałoby się podpiąć modułu czatowego pod Gildię Łowców Przygód, kiedy się rozrośnie, do takich właśnie sesji/Ballad na żywo.

A przede wszystkim - sugeruję poczekać z jakimikolwiek zabawami, bo a) fRPG rusza i im więcej chętnych do Ballad, tym większa ich popularność oraz więcej sposobności do wpływania na Górę i b) póki nie ma się dobrego planu i konspektu, nie za bardzo polecam takie zabawy póki co, bo wymienianie niecharakteryzujących się niczym profesji, raz czy ficzerów jest nieco śmieszne i deczko bezcelowe.

Zaperasziam do fRPG/Gildii, pomysł uznaję za ciekawy i IMO coś może z tego wyjść.