Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Zatęchłe Archiwum - "Pomost do sławy vel mięso"

Aktualnie w Osadzie: Ognisko jest zgaszone.
Osada 'Pazur Behemota' > Zatęchłe Archiwum > Pomost do sławy vel mięso
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Architectus

Architectus

29.08.2012
Post ID: 70815

Spis przeciwników występujących w Oberży

Biogolem - zbiór elementów otoczenia w formie humanoidalnej, sterowany przez osobę, o dużej mocy magicznej. Pierwszy raz pojawia się, jako kontakt ducha maga ze światem materialnym.

Wendigo -
człekokształtne coś

najskuteczniejszą bronią przeciwko wendigo, jest ogień. Ale uwaga! Nie możecie dać mu się dotknąć, nawet nie pozwólcie mu się zbliżyć do siebie. No chyba, że sami chcecie stać się potworami

Podobno ziemia, po której stąpa ten potwór, oddaje pochowanych w niej ludzi.

miał dziewięć stóp wzrostu. Jego umięśnione acz wychudzone ciało, w znacznej części, pokrywały białe włosy. W blasku księżyca widać było jego siwą skórę i ostre zębiska, nieokolone wargami. Ręce, zakończone długimi pazurami, miał dłuższe niż nogi – do złudzenia podobne do gnollowych. Jego oczy, z zapadniętymi gałkami ocznymi w oczodołach, świeciły na czerwono. Z głowy wyrastały długie, gęste włosy, sięgające do połowy pleców.

pierwszy raz pojawia się w temacie "Ratowanie świątecznego klimatu", 31.12.12.

Hayven

Hayven

21.10.2012
Post ID: 71732

Gargon - wielka na piętnaście stóp gadzina. Posiada cztery długie łapy. Jest pokryta łuską. Nikt nigdy nie zabił żadnego Gargona. Tego stwora może ujarzmić jedynie bardzo potężny czarnoksiężnik. Według niektórych jest to typ demona.