Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Zatęchłe Archiwum - "Przedmioty"

Aktualnie w Osadzie: Ognisko jest zgaszone.
Osada 'Pazur Behemota' > Zatęchłe Archiwum > Przedmioty
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Architectus

Architectus

29.08.2012
Post ID: 70814

Zastosowane w Oberży, razem z opisem.

Kamień Magicznej Rozwałki - skonstruowany przez Oprawcę. Pozostawiony w Przyb(ó)dówce Gildii Magów. Sam działa jak implozja, a w połączeniu z medalionem Architecti leczy. Duchy magów chciały z jego działaniem odświeżyć swoje nadgnite ciała, by do nich wrócić.

Hayven

Hayven

16.12.2012
Post ID: 72447

Medalion smoczego kła - brak właściwości specjalnych, choć podobno chroni przed złym okiem (czyt. klątwami). Został z nim związany Gargon, którego uwolnili Alchemicy z Gildii Alchemików.

Silveres

Silveres

10.07.2013
Post ID: 74753

Złoty zegarek - jest to symbol przynależności do tajemniczej grupy Złodziei Czasu. Nowicjusze otrzymują go podczas oficjalnej ceremonii przyjęcia w poczet Złodziei.
Zegarek ten - ze szczerego złota - jest zegarkiem kieszonkowym. Jest zamykany na tak zwaną "klapkę". Z tyłu zegarka jest mała dziurka od klucza, który - po włożeniu i przekręceniu - otwiera drogę do serca mechanizmu. Mechanizm to nic innego jak kilka przekładni, pokręteł i śrub - jest on odpowiedzialny za ruch wskazówek zegarka, jak i ustawienie daty na liczniku. Nad pokrętłami i wszystkim, co składa się na serce mechanizmu znajduje się mały guzik, służący do zaakceptowania zmienionych ustawień. Guzik ten jeszcze, gdy przytrzymany przez chwilę, anuluje ostatnie zmiany w czasoprzestrzeni.
Porcelanowa tarcza zegarowa jest biała, z dwunastoma czarnymi cyframi. Nad "szóstką" znajduje się licznik z datą (yyyy-mm-dd). Wskazówki również są złote.
Choć zegarków takich jest tyle, ilu Złodziei, to każdy zegarek ma tylko jeden, jedyny kluczyk. Silveres zegarek ten nosi zawsze w ukrytej kieszeni swego płaszcza.

Użyty został w:
- Relaks w lesie przy Oberży