Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Zakupy w księgarni"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Zakupy w księgarni
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Laysander

Laysander

22.06.2012
Post ID: 69823

Niedawno pojechałem do Empiku wykorzystać kartę podarunkową zdobytą w szkolnym konkursie. Oto, com wypatrzył:
- Biuro tajnych spraw: kulisy Centralnego Biura Śledczego, Sylwester Latkowski i Piotr Pytlakowski;
- Długie ramię Moskwy, Sławomir Cenckiewicz;
- Rio Anaconda, Wojciech Cejrowski

Mosqua

Mosqua

23.06.2012
Post ID: 69829

Stosunkowo niedługo mają zostać wydane książki, które mnie interesują.
* „Bolesław Chrobry” - Jerzy Strzelczyk
* ”Początki Polski. Zagadki i tajemnice” – Andrzej Zieliński

Silveres

Silveres

31.08.2012
Post ID: 70849

Już zamówiona cała "seria" o Cmentarzu Zapomnianych Książek - Zafóna. To jest:
Cień Wiatru
Gra Anioła
Więzień Nieba

Dagon

Dagon

14.09.2012
Post ID: 71064

Jutro w Empikach rozpoczyna się "fantastyczna promocja". Co ciekawe nie obejmuje tylko fantastyki, ale całą książkę. Teoria mówi, że przy zakupie 3ech dowolnych książek, najtańszą z nich powinniśmy dostać za 0,00zł

W niektórych centrach handlowych będą się również przemieszczać Różowe Empikowe Hostessy rozdające kupony dające 20% rabatu na różne produkty i min. książki.

Zolw

Zolw

15.09.2012
Post ID: 71092

1. Geza Alfondy "Historia społeczna starożytnego Rzymu".
2. Maciej Maciejowski "Rzymski podbój Hiszpanii (218-178 przed Chr.)".
3. Krzysztof Kęciek "Wojny Macedońskie".
4. Red. Jadwiga Lipińska "Tajemnice papirusów".
5. Ian Worthington "Aleksander Wielki".
6. Philip de Souza "Piraci w świecie grecko-rzymskim".
7. Maciej Piegdoń "Galia Przedalpejska".
8. Krzysztof Kęciek "Wojna Hannibala".

Kordan

Kordan

15.09.2012
Post ID: 71093

Taki tam zakup na targach książki historycznej:

Gospodarka ludów morza Bałtyckiego: starożytność i średniowiecze, pod red. Michała Bogackiego, Macieja Franza, Zbigniewa Pilarczyka

Oraz dostałem w pakiecie
Polsza istorija, pod red. Jerzego Kłoczowskiego, Huberta Łaszkiewicza.

Ta druga książeczka jest całkiem, fajna, dużo obrazków z odpowiednim komentarzem, eleganckie wydanie od MSZ. Podoba mi się i to bardzo.

Dagon

Dagon

6.12.2012
Post ID: 72298

W dniach 7-9 grudnia w Empikach znowu odbędzie się promocja na książki. Wymogiem będzie płatność kartą mBanku. Jeżeli ktoś nie posiada tam konta to wydaje mi się, że warto od kogoś taką kartę pożyczyć. Zniżka wynosi 20%, a książka na prezent świąteczny to jak znalazł :)
Trzeba tylko się o ten rabat upomnieć, sprzedawcy nie będą go dawać ot tak sobie.

Corwin

Corwin

22.03.2013
Post ID: 73303

Zwykle raz miesiącu robię zakupy, a że kryterium którym kieruje się, jest w większości cena oraz zainteresowania moje.
Także i tym podporządkowałem się.
Na przedramieniu dźwigać mi przyszło:
Wojny złotego wieku Stephen Turnbull
Afrika Korps Rommla Pier Paolo Battistelli
Wojska amerykańskie w Wietnamie 1965 -1973Gordon L.Rottman

Mateusz

Mateusz

3.04.2013
Post ID: 73387

A ja wedle zapowiedzi udałem się dziś do empiku w celu nabycia nowej książki Petera V. Bretta Wojska w blasku dnia

Jeszcze nie zacząłem czytać, ale strasznie nie podoba mi się okładka.
O ile Malowany człowiek oraz Pustynna włócznia miały świetne okładki, to ta moim zdaniem kuleje.

Zupełnie nie mogę pojąć Fabryki słów, która zdecydowała się na takową miast wybrać tę, którą sami już wcześniej zapowiadali

Mimo wszystko cieszę się, że książka w końcu zawędrowała na Polski rynek i już czekam na kolejny tom.

Pozdrawiam.

Moandor

Strażnik słów Moandor

3.05.2013
Post ID: 73773

Na targach książki zakupiłem parę tytułów wyd. Czarne:

Przez drogi i bezdroża,
Gottland,
14.57 do Czyty,
Miedzianka. Historia znikania.

Niedawno też udało mi się dokupić Bitwę o Monte Cassino Wańkowicza, ostatni mi brakujący tom Dzieł Zebranych autora.

Dagon

Dagon

13.05.2013
Post ID: 73912

Kurcze, czasem można trafić fajne okazje w antykwariacie.

Udało mi się nabyć wręcz idealnie zachowany egzemplarz najnowszego wydania Niedokończonych opowieści za połowę normalnej ceny!! :)
Nakręcony okazją jaka mi się trafiła nabyłem - również za połowę nominalnej wartości - Podróżnika WC, wydanie II poprawione. Stan nieco gorszy niż poprzednika, ale wciąż oceniłbym na +90% :D A po przeczytaniu "Gringo wśród dzikich plemion" nie moglem sobie odmówić i tej przyjemności :P

Z mniej ambitnych tytułów - za to wciągających - pozwoliłem sobie na 3 i 4 tom Herezji Horusa. Pierwszy tom bardzo zainteresował mnie już 3 lata temu, natomiast teraz Fabryka słów przejęła prawa do serii, dzięki czemu przymierzam się do kontynuacji.
Nabyłem również drugi egzemplarz Pustynnej włóczni - pierwszy ku mojej rozpaczy uległ fatalnemu wypadkowi :(

Grenadier

Kanclerz Grenadier

13.05.2013
Post ID: 73919

Zgadza się. Pogarda dla słowa drukowanego sprawia wiele radości nam, konserwom, bo antykwariaty pęcznieją :)
Pomijam już, że w jednym z warszawskich antykwariatów za złotówkę kupiłem słownik pl-ang ang-pl wydany w Lipsku w 1914 roku plus kurs języka angielskiego (5 pln) wydany przez dowództwo II Korpusu we Włoszech w 1945 roku. Ostatnio udało mi się dorwać też za złotówkę emigracyjne wydanie (Londyn 1961 - czyli bez cenzury) wspomnień generała Kopańskiego w stanie jakby przed chwilą zeszły z prasy drukarskiej.
Chwała bibliofilom!!!

Dagon

Dagon

21.06.2013
Post ID: 74461

W empiku można już nabyć drugi tom "Wojny w blasku dnia". I chyba tylko tam, gdyż na stronie Fabryki słów, znalazłem informację typu "19.06-23.06 TYLKO W EMPIKU". Jednakże pozytywnym aspektem tej kilkudniowej wyłączności, jest upust w wysokości 25%, co przy porażającej cenie tej książki daje całkiem wymierny efekt :)

Silveres

Silveres

22.06.2013
Post ID: 74505

Ostatnio - wczoraj wieczorem - doceniłem istnienie księgarni internetowych i możliwość zamawiania książek przez internet. Wprawdzie to nie to samo, co wybranie się osobiście i na własne oczy przekonanie się o fakturze książki, lecz czasami trzeba z czegoś zrezygnować, na rzecz czegoś innego. Tak było tym razem, gdyż książki Gościu. Auto-bio Grabaż w zwykłej księgarni dostać niełatwo.
Zakup dokonany, czekam na przesyłkę.

Fundin

Fundin

2.08.2013
Post ID: 74925

W końcu nabyłem wyczekiwane z utęsknieniem tomiszcze "Wróżebna Machina". Studia nie pozwoliły na szybszy zakup ;) i niestety znowu Terry mnie zaczyna irytować rozłąką głównych bohaterów...Ileż można?!

Mateusz

Mateusz

4.08.2013
Post ID: 74931

Fundinie, a Pierwszą spowiedniczkę już czytałeś?
Btw. Niebawem anglojęzyczna premiera Trzeciego królestwa. Czyli kolejnego tomu z serii Miecz prawdy :)

Moandor

Strażnik słów Moandor

28.09.2013
Post ID: 75317

Ostatnio kupiłem:

Doktor Sen - Stephena Kinga

a zamówione mam już:

Przedksiężycowi t.1 - Anna Kańtoch
Przedksiężycowi t.2 - Anna Kańtoch

Moandor

Strażnik słów Moandor

28.02.2014
Post ID: 76417

Ah, od września nikt nie kupił ani jednej książki?? :)

Ja zamówiłem dziś najnowszy zbiór opowiadań Jacka Piekary: Ja inkwizytor, a także najnowszą powieść Dana Simmonsa: Trupia otucha.

Mateusz

Mateusz

28.02.2014
Post ID: 76418

Moandor

Ja zamówiłem dziś najnowszy zbiór opowiadań Jacka Piekary: Ja inkwizytor

O, dzięki za informację Moandorze. Już wiem jaki będzie mój najbliższy zakup.

Takeda

Takeda

26.03.2014
Post ID: 76561

Hmm... kolejna aktualizacja, skoro juz wyszedłem na chwile z pustelni

Uniwersum Metro 2033
Szymon Wroczek "Piter"
Andriej Diakow "W Mrok", "Do światła" oraz "Za horyzont" (niestety ostatnia częśc trylogii dostaje zadyszki)
Tullio Avoledo "Korzenie niebios"
Suren Cormudian "Dziedzictwo Przodków"
.................
Jose Saramago "Podróż słonia" i "Baltazar i Blimunda"
Marcello Simoni "Handlarz ksiąg przeklętych"
Mikołaj Nikulin "Sołdat"
Isaac Asimov "Równi bogom" oraz "Koniec wieczności"
David Grann "Zaginione miasto Z"
Ken Follett "Filary Ziemi" (w opcji wielkanocno-zającowej jedzie "Swiat bez końca")
Aleksander Sołżenicyn "Krąg pierwszy" i "Archipelag Gułag"
Charlotte Roche "Modlitwy waginy" (czysta ciekawość co tez popełniła prezenterka ostatniej normalnej stacji muzycznej prezentującej zacne utwory, czyli VIVY Zwei, po przeczytaniu "Wilgotne miejsca" czekają na zakup przy najbliższej okazji)