Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Konwenty fantastyczne"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Konwenty fantastyczne
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Moandor

Strażnik słów Moandor

23.08.2009
Post ID: 47655

Każdego roku organizowane jest przynajmniej kilka większych konwentów miłośników fantastyki. Nie wspominam już o mniejszych imprezach, których także jest sporo.
Na dniach rozpoczyna się Polcon, chyba najbardziej znany konwent, na którym wyłonieni zostaną laureaci Nagrody im. Janusza Zajdla.

Czy zdarza Wam się jeździć na tego typu spotkania? Jeśli tak, podzielcie się wrażeniami z innymi. Może ktoś ostatnio był na jakimś konwencie albo jeszcze się wybiera.

Ja osobiście byłem na jednym takim spotkaniu (nie licząc naszego konwentu "miłośników fantasy" :)) i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. Nie spodziewałem się tak przyjaznej atmosfery, takiej otwartości i życzliwości autorów goszczących na konwencie. Już sama możliwość poznania na żywo ludzi, których książki zdarza mi się czytać jest czymś interesującym.

Krewal

Krewal

25.08.2009
Post ID: 47706

Owszem, udało mi sie kilkakrotnie odwiedzić tego rodzaju imprezę w rzeszowie. Całkiem sporę zjazdy, ciężko mówić o jakiś liczbach fanów ale napewno przez "szkołę" przetaczały się setki osób. Mnóstwo preelekcji, przydatnych wykładów dla tych którzy grają w rpg, prezentacje - książek, gier. Warto coś takiego zobaczyć.

A najbliższym czasie wybieram się na dni fantastyki w rzeszowie właśnie - odbywają sie na koniec sierpnia. Gdyby była osoba na forum która też planuje się wybrać, chętnie się poznam.
Ave!

Moandor

Strażnik słów Moandor

25.08.2009
Post ID: 47708

Krewal

Owszem, udało mi sie kilkakrotnie odwiedzić tego rodzaju imprezę w rzeszowie. Całkiem sporę zjazdy, ciężko mówić o jakiś liczbach fanów ale napewno przez "szkołę" przetaczały się setki osób. Mnóstwo preelekcji, przydatnych wykładów dla tych którzy grają w rpg, prezentacje - książek, gier. Warto coś takiego zobaczyć.

A najbliższym czasie wybieram się na dni fantastyki w rzeszowie właśnie - odbywają sie na koniec sierpnia. Gdyby była osoba na forum która też planuje się wybrać, chętnie się poznam.
Ave!

Cieszy mnie ten wpis. :) Opowiedz, jeśli możesz Krewalu, jak wygląda taki Konwent w Rzeszowie. Czy zapraszacie autorów polskiej sceny fantastycznej? Organizujecie spotkania autorskie?

Codhringher

Codhringher

25.08.2009
Post ID: 47714

Odzwiedzam Wrocławskie Dni Fantastyki. Jest to dość spora impreza, bo dofinansowywana przez miasto - 5 ścieżek prelekcyjnych, do tego games roomy, turnieje gier komputerowych - wszystko to dzieje się równocześnie, więc jest w czym wybierać. A na koniec jeszcze koncerty lokalnych początkujących filharmoników, pokazy walk Star Wars, pokazy filmów i pewnie jeszcze o czymś zapomniałem ;) Więcej info na http://www.dnifantastyki.pl/
Polecam, jeśli ktoś jest z Wrocławia lub okolic, bo program imprezy jest bogaty, a wejściówka poniżej 20PLN.

Moandor

Strażnik słów Moandor

28.08.2009
Post ID: 47835

Wczoraj zaczął się Polcon, chyba największy konwent fantastyczny w Polsce. Ciekaw jestem, czy ktoś z Osadników się wybiera? Ciekawie byłoby posłuchać opowieści z Polconu. :)

Tarnoob

Tarnoob

29.05.2014
Post ID: 76790

Przypomnę tylko o jednej ważnej sprawie, o której napisało kiedyś CD-Action.

Konwenty to jest świadectwo tego, że fantasy – trochę też komiksy, manga, anime i sci-fi – to zjawisko masowe, mające najwięcej czytelników i odbiorców, w różnych przedziałach wiekowych. Nie ma żadnych znanych konwentów o kryminale, horrorze, powieści obyczajowej ani nawet o serialach komediowych. One po prostu są czytane i oglądane przez za małą liczbę ludzi, albo ludzi niezdolnych się zorganizować, wynająć halę, ogłosić coś na cały kraj, itd. To znak, że właśnie fantasy – a nie np. powieści noblistów, których nikt nie zna – może być najdłużej pamiętane z naszej epoki.