Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Nicki"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Nicki
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Laxx

Laxx

8.11.2014
Post ID: 78023

Mój nick jak widać jest dwuczłonowy: składa się z imienia i nazwiska (tak, tak tłumaczę jakby nikt nie był bystry i nie mógł na to wpaść sam xd)

Imię: Powstało na potrzeby gry forumowej na Tawernie i w sumie postanowiłam je używać już jako własnego nicku :D
Nazwisko: Chciałam, aby moja postać (demonica) była związana z zemstą, dlatego Nemezis ;) Pisownia celowo przez z.

Andruids

Andruids

8.11.2014
Post ID: 78028

Mój nick to trochę zawiła sprawa, został "uszyty" specjalnie na miarę, kiedy rejestrowałem się na portalu Kwasowej Groty. Miał przywodzić na myśl "starożytnych kosmitów", a przez pisownię podwójnymi wersalikami, skrócony dawać formę ANDR, co mogło być wykorzystane do wymyślenia wygodniejszych zwrotów, ale też miało kojarzyć się z 4-literowymi nazwami spod znaku M&M, jak VARN i CRON. Niestety fortepian sięgnął bruku dosyć szybko i długo obmyślane, mające przywodzić na myśl fantastykę naukową miano, zostało pieszczotliwie zredukowane do "Andrzeja". Niemniej, kiedy tropem wielu znajomych z tamtych wirtualnych stron postanowiłem rozszerzyć horyzonty i rozejrzeć się po Behemociej Jaskini, nick mój okazał się zbyt "długi" i zupełnie nie pasował do noszonych tutaj, dlatego za pomocą krawca Nuka został czym prędzej skrócony do postaci, pod jaką widać mnie teraz : )

Sojlex

Sojlex

14.11.2014
Post ID: 78099

Nicku używam jeszcze od czasów gimnazjum, genezy nie pamiętam, ale to była chyba przeróbka imienia któregoś z Bionicli, z braku pomysłu. I jakoś tak używam do dziś.

Grodmar

Grodmar

30.12.2014
Post ID: 78847

Jakby ktoś się nie zorientował, to mój nick pochodzi od angielskiego słowa "nightmare". Na początku przerobiłem to do Grotmare, bo Jaskinimare brzmi głupio. Ale chciałem go nieco spolszczyć. No i zabrałem to "e" z końca. Ale Grotmar trochę brzmiało głupio i przypomniało mi się to takie mówienie ze stwardnieniem(?), takie np. zamiast cześć to dżeźdź itd. itd. No i stąd wziął się Grodmar :P

Tarnoob

Tarnoob

30.12.2014
Post ID: 78851

Grodmar, piszesz o udźwięcznieniu. [t] jest bezdźwięczne, a [d] jest dźwięczne. Twardość i miękkość to chyba inne cechy – niech się wypowie Fiel… a nie, nie ma Fielda; niech się wypowie jakiś fonetyk.

Dawidelec

Dawidelec

3.08.2016
Post ID: 82339

Mój nick został wymyślony przez mojego Ojca lata temu.
Graliśmy wtedy wspólnie w Titan Quest. Stare dobre czasy.