Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Zakupy w księgarni"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Zakupy w księgarni
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Mateusz

Mateusz

7.08.2014
Post ID: 77172

Dziś zakupiłem nową książkę Wojciecha Cejrowskiego Wyspa na prerii.

Moandor

Strażnik słów Moandor

24.08.2014
Post ID: 77403

Wyspę na prerii Cejrowskiego też postaram się zakupić. Cejrowski ma dar ciekawego pisania, na pewno nie będą to pieniądze wydane bezowocnie.

W czerwcu robiłem małe zamówienie uzupełniające w księgarni internetowej:

Cztery pory roku - Stephen King
Pan Mercedes - Stephen King
Długi film o miłości Powrót na Broad Peak- Jacek Hugo Bader
Świat Jonesa - Philip K. Dick
Wbrew wskazówkom zegara - Philip K. Dick
Krótki szczęśliwy żywot brązowego oksforda - Philip K. Dick
Marsjański poślizg w czasie - Philip K. Dick
Nawałnica mieczy Krew i złoto - G.R.R. Martin
I góry odpowiedziały echem - Khalid Hosseini
Imajica - Clive Baker
Tajemnica diabelskiego kręgu - Anna Kańtoch
Żywe srebro - Neal Stephenson

Niedawno, po dwóch tygodnia nieobecności w domu, stwierdziłem, że znów uzbierało się kilka książek, które wyszły niedawno i chciałem zakupić. Złożyłem zamówienie. Na początku tygodnia zapewne będę miał książki u siebie, wtedy się pochwalę. :)

Moandor

Strażnik słów Moandor

25.08.2014
Post ID: 77426

Dzisiejsze zakupy w księgarni:

John Steinbeck - Podróże z Charleyem
Sandor Marai - Dziennik
Sandor Marai - Wyznania patrycjusza
Neil Gaiman - Księga cmentarna
Mariusz Szczygieł - Zrób sobie raj
Henry James - Bostończycy

Sandor Marai - na spróbowanie, Steinbeck - bo bardzo lubię go czytać i w zasadzie w ciemno kupuje każdą kolejną wznowioną w serii Prószyńskiego książkę, James - również do kolekcji, którą zamierzam kiedyś przeczytać (na razie mi się głównie zbiera), Mariusz Szczygieł - bo Gottland było świetne a "Zrób sobie raj" jest, zdaniem moich znajomych, równie dobre.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

25.09.2014
Post ID: 77795

Fakt, warto by zajrzeć do księgarni ;)
Widziałem ostatnio wznowienie legendarnego komiksu "Ryzyko" (czyli Kaptajn Żbik nr 1) - a że niedawno przez moje ręce przeszedł próbny wydruk tej historyjki (jeszcze z pieczątkami i poprawkami cenzury) - to chyba sobie kupię do kolekcji, bo oryginały mają cenę zbyt kolekcjonerską.

Mateusz

Mateusz

27.01.2015
Post ID: 79123

To uczucie gdy kupujesz książki, których i tak nie masz czasu zajrzeć. W ten sposób ciągle powiększam kolekcję książek "na pewno niedługo przeczytam".

Najnowsza pozycja to:

Marc Elsber - Black out

Zachęcił mnie ciekawy opis i stosunkowo niska cena. Zobaczymy co z tego wyniknie.

A najbliższe plany nabywcze:

Terry Goodkind - Zerwane dusze

Czyli kolejny tom serii Miecz prawdy (piętnasty?)

Patrick Rothfuss - Muzyka milczącego świata

Wolałbym by autor wziął się za dokończenie serii o Kvothe miast pisać poboczne nowele. No ale co zrobisz...

Thanathos

Thanathos

29.01.2015
Post ID: 79154

Zerwane Dusze także są w mojej kolekcji "do przeczytania". Cóż okres sesji wymaga czytania nieco innych lektur toteż fantastykę z ubolewaniem muszę odstawić w tym momencie na bok. Liczę jednak, że będą lepsze niż Wróżebna Machina, na której się trochę zawiodłem.

Mateusz

Mateusz

29.01.2015
Post ID: 79161

Thanathosie, a Trzecie królestwo czytałeś?

Też liczę, że Zerwane dusze trochę poprawią kondycję serii.

Thanathos

Thanathos

2.02.2015
Post ID: 79242

Jestem w trakcie więc nie chcę narazie oceniać. Niestety widzę tendencję, która zaczęła mnie już dawno nużyć - motyw rozdzielenia Kahlan i Ryśka jest ciągle odgrzewany i naprawdę liczę w końcu na coś innego. W dodatku o ile zmiany w postaciach w zasadzie są na plus ( szczególnie Ryśka ), to już z jego drugą połówką jest coraz gorzej.
Jak porównasz ją w pierwszych tomach a teraz...
No cóż - być może trochę wydziwiam ;)

Mateusz

Mateusz

2.02.2015
Post ID: 79252

Doczytaj do końca, źle nie jest. Moim zdaniem Zerwane dusze mogą już wypaść pozytywnie.

Ogólnie porównywanie do pierwszych tomów czegoś będzie nietrafione bo tomy 1-6 były doskonałe :)

Thanathos

Thanathos

2.02.2015
Post ID: 79259

Oczywiście, że były doskonałe :D
Tak mnie wciągnęły, że zamiast lektur maturalnych czytałem właśnie je!

Dagon

Dagon

5.02.2015
Post ID: 79306

http://aspirujacypisarz.pl/2015/02/03/cala-prawda-o-empiku/ - Cała prawda o Empiku :)

Przepraszam, że post trochę niezwiązany z tematem... chociaż, jakby się zastanowić, to może nie aż tak bardzo...
Generalnie jako były pracownik Empiku, gorąco polecam lekturę tegoż artykułu.

Moandor

Strażnik słów Moandor

6.02.2015
Post ID: 79314

Dagon

http://aspirujacypisarz.pl/2015/02/03/cala-prawda-o-empiku/ - Cała prawda o Empiku :)

Przepraszam, że post trochę niezwiązany z tematem... chociaż, jakby się zastanowić, to może nie aż tak bardzo...
Generalnie jako były pracownik Empiku, gorąco polecam lekturę tegoż artykułu.

Ciekawy artykuł. Przeczytałem wczoraj wieczorem. Czy zgadzasz się z przytoczonymi argumentami Dagonie? Nie miałem informacji jak wygląda wewnętrzne funkcjonowanie firmy natomiast bojkotuję Empik od dobrych kilku lat za chamstwo wobec wydawców książek, za bezczelne wykorzystywanie pozycji monopolisty. Za to, że wymuszają na wydawcach, żeby przez dwa tygodnie nowa pozycja była tylko i wyłącznie u nich, przez co ci, którzy preferują inne księgarnie muszą na książkę czekać.
Poza tym, książka to coś kulturalnego, a w Empiku to w zasadzie tylko towar. Sprzedawcy często nie znają się na literaturze, nieraz nie wiedząc nawet co gdzie leży. Mój ulubiony tekst - "sprawdzę w komputerze".
Zdecydowanie bardziej wolę pójść do małej kameralnej księgarni znajomych, i przy zakupach książek przy okazji pogawędzić sobie parę minut o literaturze, nowościach wydawniczych czy niedawno przeczytanych lekturach.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

6.02.2015
Post ID: 79315

Fakt, empik nadużywa swojej pozycji w sposób, w którym wydawca nie ma w zasadzie żadnego pola manewru, zwłaszcza wydawca mały - np. 3 miesiące czeka na pieniądze ze sprzedaży... Byłem wydawcą czasopisma i rozmowa z nimi (a w zasadzie z firmą zewnętrzną empiku) to rozmowa ze ścianą.
Ja nie bojkotuję, bo to bez sensu (ale i dyskusja na inną okazję), za to często bywam, bo niestety to dobre miejsce żeby mieć w ręce nowości i ocenić ich wartość. Dzięki temu np. zrezygnowałem z zakupu ksiązki o wyposażeniu Wehrmachtu - nihil novi po prostu.

PS. Uwaga językowa. Nie ma czegoś takiego jak "cała prawda", zwłaszcza w artykułach prasowych. Całą prawdę zna ewentualnie tylko Mahadeva.

Dagon

Dagon

8.02.2015
Post ID: 79349

Czy się zgadzam? W większości tak, chociaż sam nie doświadczyłem wszystkiego o czym pisze autor, jednak nie mam większych oporów, aby uwierzyć mu na słowo. Nie miałem dla przykładu styczności z kalendarzem pani Chodakowskiej, natomiast rozliczanie z umbrelli pamiętam aż za dobrze. Chociaż nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby samemu kupować ten chłam, aby tabelka się zgadzała xD
Ogólnie to niestety fakt, że empik jest molochem na rynku księgarskim. I co prawda nigdy nie powiedziałem, że będę go bojkotować, to i tak tam nie kupuję - głównie ze względu na astronomiczne ceny.

Tarnoob

Tarnoob

11.02.2015
Post ID: 79374

Doxiadis, Papadimitriou i inni, „Logicomix – an epic search for truth”, dzisiaj kupione i przeczytane w całości (dla komiksu ponad 300 stron w dzień jest możliwe).

Ta powieść komiksowa opowiada niedawne dzieje logiki, matematyki i początków filozofii analitycznej oczami jednego z ich gigantów – Lorda Bertranda Russella, od jego dzieciństwa w latach 80. XIX w. aż do wybuchu II WŚ.

To jest ten fascynujący okres w dziejach matematyki, kiedy przestała przekraczać ludzkie pojęcie – dotykać nieskończoności, paradoksów, pewnych niezupełności i tajemnic, czy kompletnie patologicznych obiektów – które są tutaj pominięte, tym niemniej znane każdemu fanowi takich dziwactw, jak paradoks Tarskiego-Banacha, fraktale i dziwne wymiary, inne nieintuicyjne przykłady, przerastające ludzkie pojęcie ale piękne w tym, że ludzka matematyka sięga dalej niż intuicja, często też pełne piękna w rozumowaniu no i jedności w różnorodności.

Podobny czas „szaleństwa” i „zawrotu głowy”, pełen paradoksów, w fizyce się zaczął dopiero w XX w., z teorią względności i mechaniką kwantową, trwając do dzisiaj. W matmie był wcześniejszy i się w miarę „ustabilizował” chyba właśnie wtedy, kiedy Logicomix się kończy.

Książkę pierwszy raz widziałem już chyba gdzieś w 2009–2010 na obozie nerdów (WWW5/6), przywiezioną przez studentów informatyki i matmy. Sandro na naszym minizlocie w Londynie w 2011 wspomniał o tym, jak to przeczytał w noc. O książce słyszeli też pewnie inni tutejsi filozofowie (Tabris, Tullusion i Thanatos) i ci związani z matmą jak Infero, Moandor, Eru i Ururam Tururam (jeśli tu zaglądają).

Tym niemniej dopiero dzisiaj się za to chwyciłem – i jeśli jeszcze przeczytam inne klasyczne dzieło tego typu dla nerdów filozofii i logiki, tzn. „Gödel, Escher, Bach”, plus ewentualnie klasyki z filozofii nauki (jak Popper i Kuhn), to będę się mógł czuć w miarę oczytany jak na laika w tej dziedzinie.

Mateusz

Mateusz

11.05.2015
Post ID: 80167

Z ostatnich zakupów:

Wojciech Sumliński - Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego
Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz - Resortowe dzieci. Media
Ayn Rand - Cnota egoizmu

Reldi

Reldi

3.09.2015
Post ID: 80821

Gdyby był ktoś zainteresowany, od środy w empiku rusza 3za2 na fantastykę i horror(przynajmniej takimi danymi dysponuję w tej chwili) ;)

Silveres

Silveres

6.12.2015
Post ID: 81369

Brian Cogan & Jeff Massey - "Wszystkiego, co ważne o historii, sztuce, poezji, komunizmie, filozofii, mediach, narodzinach, śmierci, religii, literaturze, łacinie, transwestytach, botanice, Francuzach, systemach klasowych, mitologii, policzkowaniu rybami i wielu innych rzeczach dowiedziałem się od Monty Pythona"
<3

Takeda

Takeda

14.12.2015
Post ID: 81395

"Nadejszła" wiekopomna chwila, wreszcie po eonach oczekiwania ;)

Stephen King - "Mroczna Wieża"

poza tym

Andre Norton
"Świat Czarownic"
"Świat Czarownic w pułapce"
"Troje przeciwko Światu Czarownic"
"Czarodziej ze Świata Czarownic"
"Czarodziejka ze Świata Czarownic"

Arthur C. Clarke
"Odyseja Kosmiczna"
"Spotkanie z ramą"

Arthur C. Clarke, Stephen Baxter - "Odyseja Czasu"

Jose Saramago - "Kain"
L.G. Buchheim - "Okręt"
Nikołaj Iwanow - "Zapomniane Ludobójstwo"
Przemysław Piotrowski - "Kod Himmlera"

Siergiej Łukjanienko
"Nowy Patrol"
"Szósty Patrol"

Gustav Meyrink - "Golem"
Przemysław Słowiński, Krzysztof K. Słowiński - "Władca Piorunów"
James Clavell - "Shogun"
E.A. Poe - "Opowieści Miłosne, Śmiertelne i Tajemnicze"

Uniwersum Metro 2033

Dmitry Glukhovsky - "Metro 2035"
Paweł Majka - "Dzielnica Obiecana"
Rusłan Mielnikow - "Mrówańcza"
Siergiej Antonow - "Ciemne Tunele"
Robert J. Szmidt - "Otchłań"

Silveres

Silveres

26.12.2015
Post ID: 81451

Sergiusz Trzeciak - "Marketing polityczny w Internecie"
Typowy podręcznik. Jeden z lepszych dostępnych na rynku w Polsce - za rekomendacją mojego nauczyciela marketingu. :)