Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Nasz wiek, a czytelnicze przyzwyczajenia"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Nasz wiek, a czytelnicze przyzwyczajenia
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Tarnoob

Tarnoob

7.04.2015
Post ID: 79921

To luźno związane z tematem, ale znalazłem [url=http://www.buzzfeed.com/jarrylee/can-we-guess-your-age-based-on-your-taste-in-books#.kuNeo6B5eY
]test[/url], który na podstawie zwyczajów czytelniczych zgaduje wiek.

Wyszło mi 28, czyli jest to albo mało celne, albo ja niepasujący do wieku. :-P

Kammer

Kammer

8.04.2015
Post ID: 79925

Też mam 28. Jakoś mnie to nieszczególnie dziwi.

Andruids

Andruids

8.04.2015
Post ID: 79926

36. Chyba mocno zawyżyli wyniki. Mi przybyło pewnie latek przy przedostatnim pytaniu. Ale dawać Gatsbyego jako przykład "prawdziwej miłości?" Przecież to był jeden, wielki miłosny FAIL. Zarówno w książce JAK I ekranizacji. Więc... po tym jednym pytaniu wątpię w kompetencje osoby układającej ten test. I błagam. Mieszać literaturę z popularnymi popłuczynami? Gdzie Hrabia Monte Christo? Dzwonnik z Notre Dame? Gdzie Pratchett? Ktoś, kto nie czyta napędzanego przez media chłamu od razu jest starym dziadkiem?

Silveres

Silveres

8.04.2015
Post ID: 79929

Co temat "Co aktualnie czytacie?" ma się do internetowego quizu, czy choćby przyzwyczajeń czytelniczych? Wydzieliłem posty do osobnego tematu. Na przyszłość radzę jednak unikać offtopów.

Żeby samemu go nie robić... Wyszedł mi wynik: 22, a więc zawyżony.

Mateusz

Mateusz

8.04.2015
Post ID: 79936

Ten test to żart. Mam wrażenie, że prawie każdej osobie wychodzi 28 lat (mi także).

Poza tym, parę pytań "dało mi raka". Gdy zobaczyłem jaki mam wybór wśród literackich związków... Problem miałem też w pytaniu o straszne historie bo takiej nie poznałem. Słowo pisane nigdy nie wywołało we mnie lęku.

Silveres

Silveres

8.04.2015
Post ID: 79937

To fakt. Ten test jest krótki, a przez to niedokładny. Tego typu quizy są przygotowywane pod ludzi, którym nie chce się zastanawiać, a chcą się pochwalić wynikiem na facebooku. Ostatnio jest tego pełno, bo i są osoby, które takie rzeczy lubią. Nie mniej jednak, rzadko który z tych testów ma porządne zaplecze merytoryczne.

Wracając stricte do tego konkretnego... Jedyna odpowiedź, jaka faktycznie do mnie pasowała, to "Alice's Adventures in Wonderland". Reszta... Cóż.

Thanathos

Thanathos

8.04.2015
Post ID: 79940

Mi strzeliło 22 - niecałe 2 lata różnicy to celny wynik.
Ale fakt - pytań mało oraz mało książek przy wyborze.

Agon

Agon

9.04.2015
Post ID: 79946

You got

28
You’ve read your fair share of books but are ready to delve into even more. You’ve probably fallen in love with a few books, but don’t be surprised if you keep finding new ones that take your breath away — there are still so many great books out there that you haven’t read yet!

Tia, wynik w teście na wiek mentalny też mi wyszedł zawyżony. Każdy chce poczuć się dojrzale i mądrze i po to są takie testy.

Hobbicus

Hobbicus

9.04.2015
Post ID: 79949

Rozwiązałem test dwa razy, za każdym razem wychodziło mi 28 lat. Aczkolwiek pewnie to jakaś średnia młodych i starych zwyczajów (dowiadywanie się o nowych książkach z mediów + Przeminęło z wiatrem... Taa...).

Grodmar

Grodmar

9.04.2015
Post ID: 79952

Heh, ten test jest badziewny. Jakimś cudem wyszło mi 22. Meh.

EDIT: Rozwiązałem drugi raz... i wyszło mi 45

Nicolai

Nicolai

9.04.2015
Post ID: 79954

Zaskoczę wszystkich, wyszło mi... 28 lat ;)