Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Literackie starcia"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Literackie starcia
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Ignis

Ignis

30.07.2015
Post ID: 80630

Halo halo, słonie idą na północ, a wołki zbożowe podążają ich śladem... A za tytuł nie bijcie, nie chciało mi się myśleć.

Wpadł mi do głowy pewien dziwaczny pomysł, który być może skusiłby niektórych Jaskiniowców, młodszych lub starszych.

Zasady są proste:
1. 1 gracz rzuca wyzwanie dowolnemu, wybranemu przez siebie użytkownikowi JB.
Na przykład, Ignis kontra Tullusion...
(ave ja i mówienie o sobie w trzeciej osobie.
I nie musisz mnie już poprawiać, kochanie ;p )

2. Ignis, jako osoba, która pierwsza rzuciła rękawicę, ma prawo do wybrania 5 słów kluczowych, które muszą pojawić się w tekstach obu autorów, na przykład hasła typu:
a) Sowa, kociołek, świerszcz, Echo, Bychu.
b) Może to być cała fraza, jak np. "Słonie idą na północ, a wołki zbożowe podążają ich śladem".
c) Nie musi to być opowiadanie na temat tychże wymienionych haseł - może to być nawet coś w stylu "Bychu poszedł sobie na winko do znanej w całej Jaskini winiarni i dostrzegł kociołka, drepczącego na swych chlupoczących nóżkach...". Po prostu - aby te frazy były. Mały wygibas lingwistyczny nikomu jeszcze nie zaszkodził.

3. Teksty obu graczy mają określoną długość:
a) Do czterech stron, wedle uznania (im krócej tym większe wyzwanie, nieprawdaż?)
b) Czcionka: Times New Roman, 12, interlinia 1,5. Oba teksty powinny być zawarte w edytorze tekstowym, tak, aby osoba postronna, umieszczająca je w temacie, mogła je otworzyć.

4. Oba teksty wrzuciłaby osoba postronna, wybrana przez graczy, np. Silveres.
W takim wypadku Silveres nie uzyskałby możliwości głosowania, gdyż wiedziałby, kto napisał który tekst.

5. Ocenie podlegałby:
a) Styl
b) Pomysł na opowiadanie
c) Ogólna stylistyka
d) Ortografia
e) Interpunkcja.
Łącznie za każdą z tych kategorii podlegałoby 5 punktów na jedną, np:
Tekst 1: Styl 4/5, pomysł 3/5, stylistyka 4/5, ortografia i interpunkcja 5/5.
Tekst 2: Styl 3/5, pomysł 5/5, stylistyka 5/5, ortografia i interpunkcja 4/5.

Kto jest taki odważny? ;p

Wilczek

Wilczek

30.07.2015
Post ID: 80631

Oczywiście ja! Wielki Skald Wilczek Gostfang!

Ignis

Ignis

30.07.2015
Post ID: 80632

A komu chcesz rzucić wyzwanie i jakie są twoje warunki?

Wilczek

Wilczek

30.07.2015
Post ID: 80633

Rzucam me wyzwanie Silveresowi!
Opowiadanie ma zacząć się słowami: ''Dlaczego to wino jest pikantne?''

Ignis

Ignis

30.07.2015
Post ID: 80636

Silveres wyzwanie przyjął. Pff.

Zatem zgoda. Obaj zatem zawrzecie tę frazę w swoich tekstach, i ty, i Silveres.
Jeszcze tylko ustalcie między sobą termin, dajcie mi znać kiedy to wyślecie i jazda - jestem bardzo ciekawa waszych tekstów ^_^

Silveres

Silveres

31.07.2015
Post ID: 80639

Proponuję piątek za tydzień. Z klauzulą, że jeśli oboje skończymy wcześniej, to i teksty mogą zostać wcześniej opublikowane.

Co do zasad... Po co wykluczać jedną osobę z głosowania skoro ani ja, ani Wilczek - z oczywistych przyczyn - głosować nie będziemy? Jeden z nas może opowiadania opublikować. Można też stworzyć nowe konto, służące jedynie do tego celu i wrzucać za jego pośrednictwem. W ostateczności pozostaje użycie innej formy niż posty - ze swojej strony oferuję, na czas batalii, publikację obu na Gnomereganie. Jednak mamy obecnie tyle serwisów do wrzucania tekstów anonimowo, że to chyba nie będzie konieczne.

Ponadto druga sprawa, nie posiadam programu Microsoft Word. Prosiłbym więc o podanie granic w ilości znaków. Wydaje mi się to sensowniejsze z kilku powodów:
- ilość znaków można łatwo sprawdzić nawet w notatniku;
- nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania;
- teksty z wieloma akapitami nie będą poszkodowane ograniczeniami wyłącznie wizualnymi (ilość stron, nawet przy jasno określonej czcionce, może spowodować widoczne różnice między tekstami uczestników);
- teksty z niewielką ilością akapitów zostaną znacznie ograniczone, dzięki czemu nikt nie będzie musiał się przedzierać przez cztery strony jednolitej tafli znaków;

Ignis

Ignis

31.07.2015
Post ID: 80640

1. Zgoda.
2. Zgoda. W takim razie proszę, abyś je zamieścił w tym temacie w określonym terminie (chyba, że napiszecie je wcześniej, tak jak pisałeś).
3. Trzy razy na tak. Ilość znaków... Biorąc pod uwagę fakt, że około 4 tys. wynosi 1 strona... ok. 10 tys. znaków myślę, że może być. Wilczku, to również odnosi się do ciebie.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, bardzo proszę. Nie biję młoteczkiem ani stetoskopem.

Wilczek

Wilczek

31.07.2015
Post ID: 80641

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi wyjaśnił w jaki sposób (a dokładnie gdzie) mamy publikować nasze wypoooo... arcydzieła?

Ignis

Ignis

31.07.2015
Post ID: 80642

Podeślij je Silveresowi; on je zamieści tutaj, bez zaznaczania swojego ani twojego autorstwa, tak, aby inni czytelnicy mogli być obiektywni.

Silveres

Silveres

31.07.2015
Post ID: 80643

Wilczku, dam Ci znać kiedy skończę swoje i dopiero wtedy wymienimy się tekstami. Nie chciałbym zostać oskarżony o oszukiwanie - ot przeczytanie Twojego, by następnie do swojego wprowadzić jakieś zmiany. Zgoda?

Kammer

Kammer

31.07.2015
Post ID: 80645

A może ja będę tym niezależnym i obiektywnym sędzią?

Silveres

Silveres

31.07.2015
Post ID: 80646

Chodzi o to, żeby opublikował to ktoś, kto i tak się nie wypowie i nie zagłosuje. W sumie... Bychu mógłby.

Wilczek

Wilczek

19.09.2015
Post ID: 80905

Ktoś jeszcze się tym interesuje?

Morglin

Morglin

19.09.2015
Post ID: 80907

Tak.

Fimrys

Fimrys

19.09.2015
Post ID: 80910

Tak.
Wyczuwam, że grono obserwujących jest bardziej zaciekłe i większe niż sami walczący, których póki co brak. Ale publiczność jest cierpliwa...
Póki co.

Ignis

Ignis

19.09.2015
Post ID: 80911

A więc proszę! Kto z was, panowie, pierwszy rzuci wyzwanie i komu?

Morglin

Morglin

23.09.2015
Post ID: 80936

Wyzywam Filmrysa! Tematyką, wybraną przez wielce szanownego Kammera, jest kontynent, na którym leży Ziemia Ognista. Interpretacja dowolna. Jeśli chodzi o czas, to jako termin ostateczny sugerowałbym 5 października, tak by na spokojnie znaleźć czas w natłoku codziennego życia.

A jeśli Filmrys się nie zgodzi, to wtedy wyzwanie kieruję do Wilczka.

Fimrys

Fimrys

23.09.2015
Post ID: 80937

Z wielką chęcią przyjmuję wyzwanie, termin piątego października w zupełności mi wystarczy.
Niech wygra najlepszy!

"Szykuje się pyszna zabawa!"

Ignis

Ignis

23.09.2015
Post ID: 80938

Świetnie. Zatem czekam do piątego października, aż nadeślecie mi swoje teksty, a wówczas umieszczę je we właściwym temacie.
Morglinie - wybierz jeszcze 5 słów kluczowych lub jakąś frazę, która ma zawrzeć się w tekście (jak to przykładowo zrobił Wilczek podczas starcia z Silveresem). Proszę również określenie ilości znaków. To wszystko.

Czekam... I powodzenia, panowie!

Morglin

Morglin

23.09.2015
Post ID: 80939

Skoro jest to wymagana, oto pięć słów kluczowych: "Ziemia", "Ognista", "Ameryka", "Południowa", "Nogi". Maksymalna ilość znaków dowolna, wedle uznania.