Gorące Dysputy

(Pod)Stolik - "Jak monsuny wpływają na życie pandy?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > (Pod)Stolik > Jak monsuny wpływają na życie pandy?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Mateusz

Mateusz

22.09.2015
Post ID: 80931

Zastanawiasz się czy warto inwestować w rynek kasztanów? Jakie jest pokrewieństwo między strusiem a czaplą? Te pytania pewnie nie raz przemknęły Ci przez głowę. Właśnie dlatego założyłem ten wątek. Będziemy tu mogli poruszyć wiele ważnych tematów i odpowiedzieć na pytania, które wcześniej bałeś się zadać.

Na zachętę wrzucam zdjęcie niedźwiedzia:

http://www.chovzvirat.cz/images/zvirata/gepard_fzg76cw.jpg

Zapraszam do dyskusji! :)

Konquer

Konquer

22.09.2015
Post ID: 80932

Czy przestrzeń jest przedsionkiem niebytu? Czy przedsionek jest przedsionkiem zasionka? Gdzie leży równik skoro nigdzie nie jest równo?

Proces poszukiwania odpowiedzi na pytanie nie oznacza a priori chęci znalezienia odpowiedzi na to pytanie. Pierwotne założenie jest jedynie rdzeniem - krążąc wokół niego możemy czynić rozmaite wycieczki dalej, lub bliżej i tak samo dalej lub bliżej powracać do wcześniej obranego pionu. Na tym polega swoboda interpretacji, swoboda myśli, która może zarówno drążyć temat niczym krople spadające ze sklepienia jaskini (nomen omen!) skałę bądź też - zostać wystrzelona w przestrzeń i nie drążyć tematu, lecz skruszyć go niczym spadający z nieba AGM Maverick.

"Jeżeli masz zieloną butelkę to ona nigdy nie stanie się niebieska jeżeli nie podejmiesz działania TU I TERAZ" - Mateusz Grzesiak, coach, trener rozwoju osobistego, wróżka

"Zadaniem państwa nie jest żadne konkretne działanie. Zadaniem państwa jest trwanie, podobnie jak nowotwór nie posiada żadnej funkcji poza trwaniem" - Piotr Szumlewicz, socjolog, publicysta, ekspert OPZZ na tajnym komplecie sabotażystów polskiej lewicy

"Poproszę jaką grę planszową, np. Talizman" - homo habilis w sklepie z planszówkami

"Myśl nie tylko może być zbrodnią, myśl, podobnie jak pióro, może być też bronią, z tą różnicą, że myśl, w przeciwieństwie do pióra, nie jest potężniejsza od miecza" - Borys Jelcyn

"Poproszę kebaba wołowego na cienkim cieście z sosem ostrym" - Bronisław Komorowski, gdzieś kiedyś

Laxx

Laxx

23.09.2015
Post ID: 80934

Skąd osoba, która stworzyła zegar wiedziała jaka jest godzina? :|

Mateusz

Mateusz

23.09.2015
Post ID: 80940

Bełkot.

Nie rozumiesz działania monsunów. Nie wziąłeś pod uwagę wielu zmiennych co daje mi do zrozumienia, że geografia nie jest Twoją mocną stroną.

Ze swoją opinią wstrzymam się do czasu, aż jakiś ekspert (Tarnoob?) wyłoży konkretne dane.

Konquer

Konquer

24.09.2015
Post ID: 80941

"Zamknij mordę"

Karol Wojtyła do Mateusza Jarzębskiego podczas III Soboru Watykańskiego, Świebodzin 2011

Mateusz

Mateusz

24.09.2015
Post ID: 80942

Konquer, zdajesz sobie sprawę, że właśnie naraziłeś się wszystkim buddystom? Nie rozumiem czemu wykorzystujesz ten temat do obrażania ich wielkiego Imama. Następnym razem zastanów się co robisz, ok?

Ja wciąż czekam na konkretne dane (może być Eurostat) dotyczące pand oraz siły monsunów w latach 1488-2005.

Konquer

Konquer

24.09.2015
Post ID: 80943

JAK CHORYM CZŁOWIEKIEM TRZEBA BYĆ ŻEBY COŚ TAKIEGO NAPISAĆ POLSKA JEST KRAJEM KATOLICKIM A NIE BUDDYJSKIM PROSZĘ PRZESTAĆ BLUŹNIĆ USUŃ TO

Kammer

Kammer

24.09.2015
Post ID: 80944

Mateusz, nie znasz się, nie wypowiadaj.

Mateusz

Mateusz

24.09.2015
Post ID: 80947

Kammer: Nie insynuuj mi takich rzeczy, okey?

Trochę pogrzebałem w internecie i odnalazłem nieco informacji na temat populacji Pandy Wielkiej. Okazuje się, że występuje tu ścisła korelacja, nie tyle z monsunami, co pasatami. Jest to o tyle zaskakujące, że pasaty występują jedynie w rejonie Rzeszowa i Przemyśla.

Jak się na to zapatrujecie?

http://d.polskatimes.pl/k/r/2/66/25/4e52102b491a1_p.jpg?1353382701

___

Na zdjęciu powyżej rosnąca liczba pand (tak, kiedy są małe nie mają jeszcze charakterystycznego czarno-białego owłosienia).

Kvothe

Kvothe

25.09.2015
Post ID: 80963
http://i.imgur.com/dUoEvZB.jpg
Konquer

Konquer

25.09.2015
Post ID: 80964

PANDA TRZY HEHE XD

Laxx

Laxx

25.09.2015
Post ID: 80965

Jeden z wykładowców na uczelni, gdzie robiłam licencjat stwierdził, że murzyni w Afryce rodzą się biali ale wraz z wiekiem i pod wpływem słońca ciemnieją. (proszę tego nie odbierać za rasizm, tak było autentycznie. Niestety :P)

A Wy jak się na to zapatrujecie?

Mateusz

Mateusz

26.09.2015
Post ID: 80979

Ja natomiast słyszałem, że Polacy rodzą się czarni, a z wiekiem bledną. Stąd pojęcie Murzynów Europy.

Tabris

Tabris

26.09.2015
Post ID: 80982

Polacy nie rodzą się czarni, a ciemni. Choć niektórzy winą za ciemnotę obwiniają czarnych tzn. czarną mafię. Czarny chleb i czarna kawa jako dieta też robią swoje.

Laxx

Laxx

26.09.2015
Post ID: 80983

<przyznaje rację Mędrcom Z Cebulowego Wschodu>