Gorące Dysputy

Tropiciele rzeczywistości - polityka i społeczeństwo - "Wybory parlamentarne 2015"

Aktualnie w Osadzie: Ognisko jest zgaszone.
Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Tropiciele rzeczywistości - polityka i społeczeństwo > Wybory parlamentarne 2015
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Mecku

Mecku

29.10.2015
Post ID: 81242

http://www.bankier.pl/forum/temat_afera-kaczynskich-w-telegrafie-nierozliczona,6080952.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pineiro-dyrektor-FOZZ-aresztowany-za-finansowanie-Kaczynskich,wid,1253937,wiadomosc.html

Jest nawet książka:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/32510/po-drugiej-stronie-lustracji

Dagon

Dagon

14.11.2015
Post ID: 81318

No i po wyborach, ale jakoś nie miałem okazji się wypowiedzieć wcześniej.

Paradoksalnie jestem zadowolony. Cieszę się, że PiS ma pełnię władzy, chociaż daleko mi do programu tej partii. Może to dlatego, że nigdy nie byłem zwolennikiem kompromisów, a nowy większościowy rząd ma teraz pełne pole do popisu i nawet złe decyzje przezeń podjęte będę uważał za lepsze niż brak jakiejkolwiek decyzji.

Cieszę się, z braku lewicy. Po prostu. Ich plany jakoś nigdy do mnie nie trafiały...

Zaskoczył mnie tak dobry wynik Kukiza, myślałem, że szum wokół jego osoby zmalał znacznie bardziej niż to pokazały wyniki.

Jestem bardzo zadowolony z wyniku .Nowoczesnej, na którą oddałem swój głos. Mam nadzieję, że nie zawiodą mnie wdawaniem się w durnowate przepychanki PO-PiS, i będą konstruktywną opozycją jak to zapowiadali w kampanii.

PSL, to moim zdaniem najsłabszy punkt obecnego sejmu. Nie podoba mi się, że są obecni, bo najzwyczajniej w świecie nie lubię rozdrabniania się na drobne.

Cieszę się również, że PO przerżnęło - na własne życzenie moim zdaniem, ale jednak. Uważam, że to dobrze dla demokracji jako takiej. Partia, która rządziłaby i 100lat, musi wiedzieć, że aby utrzymać się u władzy nie wystarczy przyzwyczajenie wyborców do niej, a to zmusza do działania.

Laxx

Laxx

14.11.2015
Post ID: 81319

Popieram zdanie Dagona. Dużo prawdy w tym, co piszesz.
Poza tym, PiS ma teraz szanse na udowodnienie wszystkim (uważam tak, mimo że nie popieram tej partii) i pokazanie, na co go naprawdę stać - mam nadzieję, że wyciągnęli wnioski ze swojej ostatniej kadencji jako rząd i zrobią w końcu coś dobrego i porządnego dla ludzi.