Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "O przyszłości Imperium dysputa"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > O przyszłości Imperium dysputa
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Bubeusz

Bubeusz

14.01.2007
Post ID: 7223

Wybaczcie, że uciekam od tematu, ale tak tylko napomknę półgębkiem i już się zamykam :)

Tak sobie właśnie pomyślałem, że Jaskini brakuje luzu. Wiem, że to dosyć rozległe słowo, ale chyba nie trzeba definiować, co przez nie rozumiem. Nie ma takich tematów, w którym można coś chlapnąć bez zastanowienia. Jak wchodzę do karczmy i chcę coś napisać, szukam po tematach, to wszędzie jakieś poważne, ambitne, patetyczne idee, a nic takiego przyziemnego, wesołego, ot, do wystukania energii w palcach.

Wiem, że takie tematy do niczego się nie przydają, ale jedno jest pewne: rozładowują napięcie i przyciągają nowych. Budują klimat i fundament. A mam wrażenie, że chcecie stawiać od razu wielką Jaskinię niczym tą sprzed awarii, a brakuje nam właśnie tych podstaw, tego, przez co każde forum przejść musiało, zanim stało się wielkie. Jakże mi brak Oberży... :)

Ludzie myślą, że: a tu nie piszę, bo nie mam za wiele do powiedzenia, a tam nie piszę, bo wszyscy takie kobyły wielkie strzelają, to jakżeby moje dwa zdanka przy tym wyglądały.. A tu też nie piszę, bo nic na ten temat nie wiem.. Tutaj również nie napiszę, bo sami weterani się wypowiadają, więc co tam moje marne zdanie będzie znaczyć. To może nowy temat założę? Eee, jeszcze mnie zbluzgają i go szybko zablokują..."

A przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Wiem, nic nowego nie odkryłem, 500 osób przede mną to stwierdziło, ale może jednak warto zaryzykować jakimś działem dla pospólstwa? :> W końcu lepiej mieć lekki chaosik, ale w ruchu, niż uporządkowaną stagnację.

Eru

Eru

14.01.2007
Post ID: 7235

A tutaj byłeś? ;)

Denadareth

Denadareth

14.01.2007
Post ID: 7236

Hmm tu punkt dla Eru - (Pod)stolik jest w rzeczy samej uosobieniem luzu - i to mu się chwali.
Sądzę jednak - a mam powody tak sądzić, gdyż na ten temat z Bubeuszem rozmawiałem i zgadzam się z nim - że Bubeuszowi chodziło o takie działy Oberży jak Leniwe Pogawędki Ilnessa i Zakątek Sulii (miejsce szczególnie ciepło przeze mnie wspominane). Innymi słowy miejsca nie aż tak wyluzowane (tak, trudno nam dogodzić :P) jak (Pod)stolik. W obu tematach Oberży tworzyło się często całkiem ciekawe historie, rozwijając wątki dotyczące postaci jaką osoba tworzyła podczas rejestracji. Coś jak (za starej Osady) stolik, przy którym dostojny Sandro opowiadał historię sprzed stania się liczem.

Ot, taka skromna uwaga.

Pozdrawiam
Denadareth

MiB

MiB

15.01.2007
Post ID: 7239

@Bubi, @Den: a tu już musicie porozmawiać z Sulią i Ilnessem. Z innej beczki - czy samodzielne myślenie i działanie naprawdę jest takie trudne? Bo przecież nie jest zakazane, a wręcz mile widziane. Chcecie miejsce na luźne dyskusje? Jest Karczma, stwórzcie w niej odpowiednie tematy i wypowiadajcie się :)

@Eru: nie wszyscy mogą się w (Pod)Stolik`u wypowiadać - jedynie Osadnicy. Punkt dla Bubeusza.

Pozdrawiam

Sandro

Sandro

15.01.2007
Post ID: 7242

Ja jeno lakonicznie w trzech kwestiach, tytułem niejako przypomnienia:

1. Padł dość już dawno pomysł umieszczenie odnośnika do Ogniska na stronie głównej i na Forum. Usilnie postuluję realizację tego pomysłu, jako że dobry i nieszczególnie, jak na mój laicki oczodół, pracochłonny.

2. Reforma tytularna została przeprowadzona, ale połowicznie, a śladów dalszych prac nie widać. Postuluję doprowadzenie jej do końca, tj. ujednolicenie pisowni tytułów i rozplanowanie tego w jakiś estetyczny sposób. Pamiętasz też, MiBie, moją małą ideę o specjalnym, podlinkowanym znaczku dla Osadników?

3

Kumbat

Co do osady - trzeba wybrać nowego strażnika ognia, który potrafi rozmawiać z nowymi, wszystko objaśniać itp.
[...]
Może też dobrym pomysłem byłoby zrobienie czegoś takiego jak "rozmowa tygodnia" czyli np. w każdy piątek o godzinie 21:00 zostaje przeprowadzona rozmowa na ciekawe tematy o literaturze/hirkach/osadzie np. "Fantasy - brutalne czy bajkowe?" i już robi się ciekawie na ognisku.

Dwa świetne pomysły, postaram się je zaimplementować.

MiB

MiB

15.01.2007
Post ID: 7244

A pamiętasz Sandro, że miałem dostać "ikonkę" do oznaczania Osadników? No - jak dostanę, to zajmę się i poprawieniem tej sieczki "tytularnej", którą aktualnie mamy, i linkami do Ogniska na głównej oraz na forum :)

Pozdrawiam

p.s. tak, wiem - kiepska wymówka na lenistwo :P

Sandro

Sandro

15.01.2007
Post ID: 7252

Pomijając wszystko inne, to niedopracowania typu pisownia tytułów raz z wielkiej, raz z małej litery to zwykłe niedbalstwo. Całość może też świetnie funkcjonować bez owego znaczka, który zaproponowałem jedynie w charakterze dodatku, jako ekstra nobilitacja dla mieszkańców Osady. Dlatego też w zupełności się z Tobą zgadzam, że wymówka bardzo marna :).

Tym marniejsza, że znaczek nie ma nic do rzeczy z linkami do ogniska, które to linki mogłoby zdziałać dużo dobrego dla ożywienia osadowego chatu, a przez to samej Osady. Nie widzę tu technicznej natury powodów do zwłoki.

Znaczek dostaniesz.

MiB

MiB

15.01.2007
Post ID: 7254

Tytuły poprawione:
- "Osadnicy" zniknęli - czekam na ikonkę
- "Weteran/Jaskiniowiec/Mieszkanie/Rezydent" - z dużej i pod nickiem
- tytuły osobiste - równo z nickiem i podlinkowane ("Gromowładny Ra-V", "Grododzierżca Sandro", etc. - kolon rozwiązania z podpisów nowin na głównej).

Na głównej i forum wlepiłem link do Ogniska. A zanim ktoś zapyta "po kiego ten napis '(CHAT!)'", to wyjaśniem, że nie każdemu słowo "Ognisko" kojarzy się tak jednoznacznie, jak Nam.

Pozdrawiam

Sulia

Sulia

15.01.2007
Post ID: 7262

Co do Oberży i Zakątka chciałam powiedzieć, że Sandro wspomniał o umieszczeniu tcyh lokacji w Osadzie (czy też nad samym Zakątkiem rozprawialiśmy.. ;) W każdym razie, za tydzień będę mieć wolne, więc ustalę z liszem wszystko dokładnie (jeśli go złapię :).

Denadareth

Denadareth

15.01.2007
Post ID: 7263

Również w Osadzie bym widział Zakątek (z czasem i Leniwe Pogawędki można tam umieścić). Jak pisałem MiBowi, Karczma bardziej kojarzy mi się z tematami dotyczącymi rzeczywistego świata zaś Oberża była bliżej tego Jaskiniowego. Sądzę, że w Osadzie pasowałoby to świetnie.

Pozdrawiam
Denadareth

Kumbat

Kumbat

3.03.2007
Post ID: 8242

Kilka dni temu porzuciłem stanowiska szefa AW po czym od osób z którymi wcześniej współpracowałem otrzymałem miłe teskty typu "poleciałeś w kulki", "zdezertowałeś", "ostatnia wizyta na ognisku też była bardzo ciekawa "działasz na szkode jaskini" (Ci co byli przy tej rozmowie to zresztą widzieli tą walke słowną Kumbat vs reszta świata :D).
Więc o co tu tak naprawde się rozchodzi? już wyjaśniam..
Więc pewnego dnia (mniej więcej początek lutego) Uzza (wykonawca polskiej ligi heroes III, człowiek bardzo zasłużony dla polskiej sceny heroes) przedstawił propozycje stworzenia polskiej ligi heroes V.
Na forum ligi odzew był zadowalający i duża część graczy zapowiedziała swój udział w tej lidze, więc Uzza po prostu wziął się do roboty i już za kilka dni ujrzycie skutki (jeśli tylko pojawi się nius na jaskini o tym że powstała liga H5, bo o to chyba będzie ciężko po ostatnich wydarzeniach).
Jako, że spodobała mi się ta inicjatywa postanowiłem pomóc Uzzie w ogólnopojętej organizacji i reklamie tego projektu i po kilku dniach miałem rozmowe z "jednym z ważniejszych w JB" w której rozmówca mówił, że to źle że pomagam w organizacji czegoś nie-jaskiniowego na co odpowiedziałem, że działam na rzecz całej sceny heroes, a nie tylko jaskini.
Odpowiedz była dla mnie dość szokująca "to chyba powinieneś zrezygnować z stanowiska już wcześniej" (pewności nie mam czy tak powiedziane było dosłownie ale sens taki był), tego dnia napisałem swoją rezygnacje.
I tutaj zaczeła się ta cała nagonka na moją osobe, te wszystkie oskarżenia, obrzucanie się błotem itp.
Dwa moje niusy zostały usunięte z głównej strony (o rozpoczęciu i wynikach 1 rundy pucharu ciemności), co śmieszne nius o rozpoczęciu PC był napisany jak dobrze pamiętam 3 lutego więc chyba żadna argumentacja nie może być tutaj dobra bo jak dla mnie usuwanie niusa, który leży na samym dole głownej strony to już czysta złośliwość bo komu mogł ten nius przeszkadzać? :]
Ostani mój nius (o zakończeniu 2 sezonu ligi H3) został skrócony, a dokładnie zdanie w którym pisałem, że niedługo wystartuje 3 sezon ligia H3 i 1 sezon ligi H5.
Napisałem w tej sprawie do MiBa, po dłuższej rozmowie w końcu napisał to co naprawde myśli (większość rozmowy to była zabawa w kotka i myszke i udawanie że to było potrzebne):

MiB 19:40:26
Kumbat - nie potrafisz, czy nie chcesz zrozumieć dlaczego te newsy przeszły cenzurę? Cały czas mieliśmy nadzieję, że te wszystkie newsy o obcych turniejach mają przyciągnąć uwagę graczy, aby w odpowiednim momencie poinformować ich o starcie NASZEGO turnieju.
Nadal nie rozumiesz? To jedziemy dalej:
Poleciałeś w kulki zostawiając AW i angażując się tylko w turniej Uzzy. I nie tłumacz mi swoich motywów, bo mnie nie interesują (albo inaczej: już je poznałem). Więc teraz nie oczekuj, że zostawię na głównej reklamę konkurencyjnego turnieju. Jeszcze jakieś pytania?

Szkoda tylko, że po dość dłuższej działalności w jaskini, wskrzeszeniu turnieju PAH (ciekawostka - sam Uzza reklamował ten "konkurencyjny" dla niego turniej na forum ligi) i poprowadzeniu turnieju konwentowego jest się tak potraktowanym.
Niedługo miałbym 5 lat w jaskini, 2 konwenty i 3 zloty zaliczone - ale niestety żegnam się z jaskinią na dobre, bo zachowanie niektórych osób mnie przerasta, jaskinia straciła to coś..może kiedyś wróce jak to wszystko "znormalnieje".
Prawie zapomniałem - radze wam wszystkim nie reklamować kwasowej groty gdy mówicie o H3, ani gram.pl gdy mówi się o H5 bo jeszcze was oskarżą o działanie na szkode jaskini.
Jak to powiedział jeden z adminów "działam na szkode jaskini" więc odchodze i nie będe już wam szkodził.

PS mam nadzieje że post ten nie zostanie usuniety/zeedytowany/schowany/przesunięty/cokolwiek :]

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

3.03.2007
Post ID: 8245

Zdolną mamy administrację. Gratuluję państwu talentu, naprawdę potraficie działać dla dobra Jaskini i Q jej chwale.

Gwynbleidd

Gwynbleidd

3.03.2007
Post ID: 8246

Mam nadziejé, ze jednak Kumbat nie zniknie na dobre z Jaskini.
Gdybym znalazl sié w takiej sytuacji jak On, tez bym zrezygnowal.
Pobudki administracji takze rozumiem, jestem w koncu dorosly, znam brutalná prawdé o tym swiecie. Jednak jestem troché rozczarowany.

Kumbatowi zyczé powodzenia i sukcesów w tworzeniu ligi.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

3.03.2007
Post ID: 8247

Właściwie, to nie ma co tu komentować a jedynie szukać pod stołem własnej szczęki...

Moandor

Strażnik słów Moandor

3.03.2007
Post ID: 8249

Byłem przy rozmowie na gg, o której wspominał Kumbat i uważam, mimo wszystko, że został potraktowany niesprawiedliwie. Abstrahując już od tego, kto ma racje (a najpewniej racja leży gdzieś po środku) sprawy powinno się załatwiać pokojowo. Kumbatowi większość osób postawiła zarzuty nie zważając na to, co dobrego zrobił dla Jaskinii. A przecież wiele zrobił.

Jeżeli nie mamy takiej mocy sprawczej, by zorganizować duży turniej u siebie, czy błędem jest wspierać organizację turnieju, który przecież służyć ma dla wszystkich graczy serii H? Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy pracowali także nad własnym turniejem i uruchomili go w swoim czasie. Czy współpraca z inną społecznością jest niedopuszczalna, a wszystko co nie z IJB jest złe?

Kumbat: Nie rezygnuj, z powodu jednej różnicy zdań szkoda porzucać IJB, z którym, jak sam mówisz, jesteś związany już od prawie 5 lat. Z pewnością jest możliwość kompromisu.

Lukbastion

Lukbastion

3.03.2007
Post ID: 8250

Normalnie ludzkie pojęcie przechodzi ... ostatnio mało pisze na forum w Jaskini bo i czasu nie mam dużo ale za to sporo gram w H III zarówno w Polskiej Lidze jak i w Jaskiniowym turnieju ... co prawda w turnieju Jaskiniowym ukończyłem tylko jedną mapke no ale już po sesji to można sie brać za następne ... do turnieju namówił mnie Kumbat i pewnie nie tylko mnie ...
Jako mieszkaniec Jaskini myślałem że grając w lidze czy gdziekolwiek indziej chociażby w Klanie w którym jestem z Kumbatem dalej jestem mieszkańcem Jaskini a teraz mam wątpliwośći ... a przecież żadnej zdrady sie nie dopuszcałem :) gdzie tu logika ... cięzkie czasy dla Jaskini nastały ... powiem tak jeżeli tak ta sprawa sie skończy .... Jaskiniowca ktory przepracował w Jaskini tyle czasu potraktuje sie w taki sposób to ja dłużej nie chce być mieszkańcem ... bo chociaż nie często jestem na Jaskiniowym forum to myśłałem że wieści, że mieszkańcy Jaskini walczą na różnych frontach ku chwale Imperium ucieszą wszystkich i będą śledzić ich losy a tymczasem mówi się że Kumbat działa na szkode Jaskini ... dla mnie bzdura ... i jeżeli tak ta sprawa pozostanie to sie też wypisze ... ciekawe dlaczego Jaskinia nie może np. wesprzeć ligi robionej przez Uzze i mieć w tym udział tylko żuca kłody pod nogi tym którzy chcą coś zrobić

Ghost

Ghost

3.03.2007
Post ID: 8251

Zdolną mamy administrację. Gratuluję państwu talentu, naprawdę potraficie działać dla dobra Jaskini i Q jej chwale.

A to dopiero teraz ktoś się zorientował?

Po dłuższym czasie nie chcę uogólniać, ale jakoś dziwnym trafem stale od ludzi, którzy chcą coś zrobić, pojawiają się narzekania odnośnie realizacji i traktowania - coś w tym musi jednak być...

Darkena

Darkena

3.03.2007
Post ID: 8252

Żałosne...

Nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać.

Tyle, co Kumbat zrobił dla Jaskini, zrobił mało kto, wliczając nawet kilka osób z tych najwyższych szczebli. A władza zachowuje się, jakby miłośnicy Heroes mieli prawo należeć tylko do Jaskini. Jaka konkurencja? Jaka rywalizacja? Co na tym zyskamy, że nie będzie njusów na głównej o innych stronach? W takim wypadku istnienie nawet takiej Linkowni staje się niepotrzebne, a wzmianka o Celestial Heavens to niemal bluźnierstwo przeciwko naszej zbiorowości. Nie wiem, czy pamiętacie dla mnie dość gorzkie wydarzenie...nagonkę na jedno z nowych forów, na którym twórca (zapewne młody jeszcze i niedoświadczony) nieopatrznie napisał posta, w którym zawarł zdanie: jesteśmy chyba teraz jedyną stroną o Heroes w Polsce. I od tego zdania się zaczęło: na forum naszym powstał specjalny topic do mieszania twórców tamtej strony z błotem, natomiast część Jaskiniowców rejestrowali się na tamtym forum tylko po to, by zbluzgać i nawyśmiewać się z grupy zapaleńców, która chciała rozwijać ten nowopowstały zakątek. Efekt? Po miesiącu kłótni, walk i wywyższania się Jaskiniowców tamto forum przestało istnieć.

A dziś mamy powtórkę z głupoty.

I zgadzam się z Ghostem.

Erin

Arcymag Erin

3.03.2007
Post ID: 8253

Kumbat: nie będę cię namawiał do zmiany decyzji, nie mogę powiedzieć że się jej dziwię - chciałbym jednak przeprosić za to, co do niej doprowadziło, szczególnie te zarzuty o "konkurencyjne turnieje" i usunięcie newsów. Niestety, będę musiał z kimś, ahem, zamienić słówko lub dwa i wrócić do bliższego przyglądania się przepływowi informacji i decyzji - zostawienie części spraw samym sobie było zdecydowanie moim błędem, postaram się nie dopuścić więcej do takiej sytuacji.

Co do samych turniejów, to nie jest odpowiednie miejsce na dyskutowanie o nich, ale wrócę jeszcze do tego tematu.

Nami, proszę... Ten post naprawdę był konieczny?

Dark, śmiać się już chyba nie ma z czego... A "władza"... Cóż... Poważnie sobie porozmawia w swoim gronie, obiecuję...

Aryene

Aryene

3.03.2007
Post ID: 8255

A ja właśnie Ciebie, Kumbat, chciałabym przekonać do zostania tutaj. Mało ostatnio przebywam w internecie i Jaskini i wiem, że to moja wina, że nie orientuję się we wszystkim na bieżąco. Mam nadzieję, że nie jest jeszcze za późno, byś zmienił zdanie. Co się stało się nie odstanie, ale jak En powiedział - admini postarają się żeby na przyszłość się to już nie powtórzyło.

Ze swojej strony nie mam nic przeciwko turniejom organizowanych przez innych, polska scena Heroes wciąż pozostaje jednością, a nie wrogimi obozami, a graczy i czasu wystarczy na wszystkie turnieje.

Czuję, że też powinnam przeprosić i Ciebie Kumbat, i wszystkich, których to wkurzyło za całe zajście. Każdy ma prawo angażować się w inne projekty niezależnie od funkcji jaką pełni w Jaskini. To jest internet i rozrywka, nie wojna, gdzie przejście do innego obozu jest zdradą. Robimy co chcemy, bo to jedno z niewielu miejsc, gdzie mamy swobodę i nikt nie ma prawa nas do niczego zmuszać. A więc: przepraszam, jako jeden z adminów.

PS. Wybaczcie mi te obozy i wojny, ale jestem w trakcie czytania fascynującej powieści i trochę mi się przekłada na gadanie ;P