Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "O przyszłości Imperium dysputa"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > O przyszłości Imperium dysputa
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Aerilien

Iluminatorka Aerilien

3.03.2007
Post ID: 8256

Nie wiem wprawdzie, czy powinnam się tu wypowiadać, skoro nie widziałam całego zajścia, ale...

Także chciałabym przeprosić Kumbata (wprawdzie zrobiłam to już osobiście, ale myślę, że należą mu się publiczne przeprosiny), od siebie, ale też jako przedstawicielka administracji. Uważam, że wcale nie działał na szkodę Jaskini, a na korzyść polskiej sceny Heroes, do której przecież Jaskinia także należy...

Mam nadzieję, że tego typu sytuacje już się nie powtórzą, i ze swojej strony postaram się do tego nie dopuścić...

Nie wiem, co jeszcze mogę dodać, więc podpisuję się tylko pod postami Aryenki i Ena.

Źle się dzieje z Jaskinią, skoro takie problemy powstają... :(

Infero

Infero

3.03.2007
Post ID: 8258

Przykro mi, że odchodzą ludzie z powodu różnicy zdań.
Racja nigdy całkowicie nie leży po jednej stronie. Nie ma ludzi wszystkowiedzących.

Kumbat mam nadzieje, że się rozmyślisz.

Eru

Eru

3.03.2007
Post ID: 8260

Wy tu sobie gadu-gadu, a ja nadal oficjalnie nie wiem że zostałem szefem AW, faajnie. Nawiasem, niespecjalnie się z tego cieszę i zapraszam Kumbata do powrotu.

PS. Kumbat, nie rób z moich słów o dezercji jakiejś wielkiej sprawy, ehh... poczucie humoru schodzi na psy ;)

MiB

MiB

3.03.2007
Post ID: 8266

Witam!

W piątek odwiedziłem JB około godziny 13. Skończyłem pracę o 17, potem droga do domu (~1.5h). O 21 poszedłem spać.
Dziś od 9 do 20 byłem na uczelni.
Po powrocie włączyłem komunikator - powitały mnie 3 wiadomości...
Jedna miła, druga enigmatyczna i trzecia zła.

Zaraz potem napisały do mnie 3 kolejne osoby, podając kolejne elementy układanki.
Wszedłem do Imperium i wszystko było jasne...

Nie chcę się tutaj bronić, podawać znaych mi faktów, tłumaczyć się w jakikolwiek sposób.

Chcę Was tylko przeprosić. Przeprosić, że nie zapanowałem nad sobą, że moje osobiste zdanie przysłoniło główny cel, dla którego wszyscy się wypowiadamy na tym forum, a jakim jest dobro Jaskini.

Przepraszam tak Kumbata jak i całą społeczność.

Pozdrawiam

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

3.03.2007
Post ID: 8267

Enleth

Nami, proszę... Ten post naprawdę był konieczny?

Był. Bo woda sodowa uderzyła wam do głów, a swoim zachowaniem zrażacie ludzi, którzy kiedyś coś robili i teraz mieliby chęci dalej pracować, albo się zabrali do roboty ale przez was stracili ochotę. Tak świetnie to idzie wam zarządzanie.

Hexe

Hexe

3.03.2007
Post ID: 8269

Jakaż znowu administracja? Diaboł w prywacie chlapnął ozorem, przeprosił, wycofał się. Po kiego czorta mieszać w to od razu cały zarząd?

Sytuacja nieciekawa i mam nadzieję, że Kumbat przemyśli jeszcze swoją decyzję, ale mam wrażenie, że to nieporozumienie między dwoma osobami, z których jedna niefortunnie tylko należy do grona administratorów..

No tak, ale jak jest okazja, najlepiej znów powieszać psy na zarządzie, nei?

Crazy

Crazy

3.03.2007
Post ID: 8270

Kiedy człowiek przychodzi po ciężkim dniu do domu, mówi różne głupie rzeczy, których potem żałuje.

Tak było i w tym przypadku... Zbyt mocne słowa wychodziły z moich ust, niepotrzebnie przełożyłem swoją złość z ludzi na Jaskinię, nie znając do końca wszystkich faktów z wiadomej sprawy. Przepraszam.

Aryene

Aryene

3.03.2007
Post ID: 8272

Dziękuję, Hexe.

Ze swojej strony mam nadzieję, że ta cała afera nie pójdzie na marne, jako kolejna awantura zrażająca ludzi do siebie... Tylko coś wyjaśni.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

3.03.2007
Post ID: 8273

I w tym momencie powinniśmy wrócić do meritum, czyli dysputy o przyszłości...

PS. Dobrze, że mi wypadła szczęka i nic nie napisałem... ;)

Eru

Eru

3.03.2007
Post ID: 8276

A mnie tak teraz na myśl przyszło.

Jak była możliwość pomstowania na kogoś, to natychmiast poleciało conieco. Natomiast żeby owe osoby wypowiadałyś się w miejscach społecznościowych(oprócz Okna na świat, ogniska i nieśmiertelnych toastów) to tak jakby jakoś nie widzę... Ale to tak na marginiesie tej sprawy.

Kumbat

Kumbat

4.03.2007
Post ID: 9792

Przeprosiny przyjęte, po namowie wielu osób (nie spodziewałem się tak dużej ilości :D ) postanowiłem zostać w jaskini, ale nie podejmuje się żadnego odpowiedzialnego stanowiska.
Mi osobiście nie zdarzyła się w lidze sytuacja, że podejmowałem decyzje pod wpływem złego nastroju, co więcej jak mam max zły humor / wypiłem i ktoś mi coś pisze w sprawach ligowych odpisuje "sorry nie dzisiaj", bo wiem że moge coś źle zrobić i później nie ma że boli.
Za słowa i czyny bierze się odpowiedzialność, a podejmowanie decyzji pod wpływem emocji/chwilowego nastroju jest chyba nieodpowiednie dla osób na wysokich stanowiskach.
Ciekaw jestem tylko kiedy wyjdziemy w jaskini z schematu "jeśli to zrobiłeś to możesz tym rządzić", bo że ktoś coś stworzył nie oznacza, że będzie odpowiednią osobą do sprawowania władzy nad tym.
To tyle na ten temat..

Moandor

Strażnik słów Moandor

10.04.2007
Post ID: 10412

Często spędzając czas przy ognisku spotykam ludzi, często niedawno przybyłych do naszego Imperium, którzy pytają, gdzie/z kim mogliby pograć online w Heroes. Pytają o III, IV, nawet V.

Czy my mamy takie miejsce, jakąś listę chętnych do gry online?

[scalenie: Pt Apr 13, 2007 2:25 pm]

Hubi

Osada...

no właśnie, to nasza nadzieja. Przede wszystkim myślę że dobrym posunięciem jest uruchomienie znowu rankingów i punktacji, to powinno zachęcić więcej osób do wypowiadania się. Różnorodne stoliki, podstolik, opowiadania, rysunki, wszystko w klimacie fantasy, to nasza wizytówka i unikatowość które powinniśmy wykorzystać.

Hubi

Miło by było znowu popatrzeć na ognisko tętniące życiem, ale na siłę sie tego nie osiągnie, żyjące ognisko będzie znakiem powodzenia reform jaskinowych.

Hubi

-Moderatorzy, szczególnie Starszy nad moderatorami, chyba śpią ;p jak przejrzałem pobieżnie forum, w wielu działach są niepotrzebne tematy, poziom sporej ilości postów również pozostawia wiele do życzenia (co tez wynika z wolnej pracy Pretorii), trzeba zintensyfikować moderatorskie prace, by kierować sprawnie dyskusjami, naprowadzać mozę wiecej, tworzyć ciekawe, skłaniające do dyskusji tematy, tu dobry przykład dają np UT i Tristan w dziale H5.

Moderatorzy w teorii nie są tylko od kasowania postów przekraczających normy dobrego wychowania. Odpowiadają także za treść dyskusji, za jej kierunek. Bierne przyglądanie się i skasowanie paru postów niewiele ma z moderowaniem wspólnego.

Hubi

Z elitarności nie robiłbym zarzutu, to że jesteśmy miejscem szczególnym, czy nawet elitarnym, to chyba dobrze, bronimy się przed zalewem tandety i prostactwa i tak musi zostać.

W praktyce okazuje się to szkodliwe. Elitarność odeszła z momentem, gdy Jaskiniowcom, zwłaszcza tym z dłuższym stażem, zabrakło entuzjazmu i chęci do wypowiadania się na forum. W tym kontekście już chyba tylko Okno na świat pozostało elitarne.
Nie można oczekiwać, że człowiek, który rejestruje się dopiero co będzie budował atmosferę za nas. To my, starzy wyjadacze powinniśmy dać przykład, pokazać że Jaskinia jest wyjątkowa, przyjazna, że warto tu pozostać.

Gren

Osobiście jestem przerażony tym co się dzieje. Na palcach jednej ręki (no może dwóch) można chyba policzyć tych co reaktywację Osady zauważyli. Dyskusji co kot napłakał, dyskutantów równie wielu.

Przejrzałem cały ten temat i zacytowałem kilka fragmentów wypowiedzi, które bardziej rzuciły mi się w oczy. To ciekawe doświadczenie, przeczytać ten topic od początku, przypomnieć sobie co zostało powiedziane, i, co ciekawsze, ile z pomysłów na lepsze wprowadzono w życie.

Tristan

Tristan

13.04.2007
Post ID: 10468

Moandor

Często spędzając czas przy ognisku spotykam ludzi, często niedawno przybyłych do naszego Imperium, którzy pytają, gdzie/z kim mogliby pograć online w Heroes. Pytają o III, IV, nawet V.

Czy my mamy takie miejsce, jakąś listę chętnych do gry online?

Kiedyś takie miejsce istniałow Heroeslandzie. Było dobrze zorganizowane i praktyczne, ale dotyczyło o ile się nie mylę tylk H3(mogę się mylić aczkolwiek). Być może dałoby się Heroesland reaktywować?A jeżeli nie cały Heroesland to tylko ten kawałek związany z graniem online.

Moandor

Strażnik słów Moandor

13.04.2007
Post ID: 10471

Widziałem, że na fofum H3 jest temat z ofertami gry on-line. Widziałem, też, że dziś Zdzicho (on mnie pytał o możliwość gry online w HIV) założył taki temat na forum H4.

Teraz gra w sieci jest dość popularna, często na ognisku o to pytają.

MiB

MiB

14.04.2007
Post ID: 10483

Tristan

Było dobrze zorganizowane i praktyczne, ale dotyczyło o ile się nie mylę tylk H3(mogę się mylić aczkolwiek).

I w istocie się mylisz ;)
Dotyczyło H3, na pewno Disciples (jestem pewien, bo sam podawałem Ra-V`owi informacje o wszystkich moliwych kombinacjach dodatków ;) ), chyba również dotyczyło H4 i Warcraft`a, ale tego już pewien nie jestem.

Tristan

Być może dałoby się Heroesland reaktywować?A jeżeli nie cały Heroesland to tylko ten kawałek związany z graniem online.

Nami pytała o Zagadki, Arvilla o Linkownię, tutaj prosicie o Pojedynki (bo tak ta lokacja się zwała), a ja jedyne co mogę zrobić to zaświecić oczami...

Wierzcie mi lub nie, ale gdybym tylko miał czas, z chęcią bym się tym zajął od razu.
Niestety - aktualnie rozgrzebuję panel Pretorian, potem w kolejce stoją mieszkańcy/grupy/poczta, gdzieś po drodze widziałem oczekujące AW, serwis H5 domaga się chwili tylko dla siebie, że o Imperium nie wspomnę.
Poza tym ja sam mam wiele pomysłów dotyczących usprawnień w JB.

Tylko... moja doba ma również 24h, z czego przynajmniej 18 zajęte przez sen, pracę i tak mało istotne zajęcia jak jedzenie, czy mycie.
W chwili obecnej obiecać mogę tylko, że jak tylko znajdę czas, zajmę się HL.

Pozdrawiam

Krewal

Krewal

11.05.2007
Post ID: 15610

Wiem że to już po fakcie ale chciałem powiedzieć coś na temat sprawy z Kumbatem

Chyba mój głos będzie w tej sprawie ważny bo jestem osobą całkowicie postronną, która h3 zaczęła od forum grandy. Naprawdę w serwisie zacząłem się udzielać dopiero po pewnym czasie(licząc od wejścia do świata h3 online). Od razu zraziło mnie wiele rzeczy;/. Częste rozmowy o "niczym", posty na stronę a4, serio nudne i milion razy powtarzane argumenty, brak gg u wielu osób(to jest szczególnie wkurzające. Nie wiem czemu to służy, chyba wiele osób czuje się tak bardzo ważnie że ich gg stało się darem dla naj. W ten sposób sztucznie podnoszą swoją rangę co prowadzi do dezorganizacji. Liga h3 funkcjonuje tak dobrze bo każdy, nawet młodziutki gracz może sobie pozwolić na kontakt z Kumbatem czy Uzza) i strach u nowych użytkowników(Bubeusz o tym pisał). Ale jak zobaczyłem do jakiej paranoi doszliście z tymi hasełkami że to nie działa na dobro jaskini to myślałem że pójdę po biurko ze śmiechu.

Z cały szacunkiem ale ja nie lubię się bawić: ZWARIOWALIŚCIE? Scena h3 odnowiła się w znacznym stopniu dzięki lidze. A Wy zamiast na tym korzystać, współpracować to się gryziecie?
Niech JB wreszcie zrozumie że nie jest już jedynym serwisem! Zapewniam was, iż jeśli bardzo szybko nie wprowadzicie znaczących zmian w organizacji i działaniu serwisu, zmiażdżą was młode tygrysy.
Zresztą jak można doprowadzić do zmian jak się tępi osobę która broniła sensu wielu tematów(pamiętny mag vs wojownik), próbuj zrobić wszystko żeby zbliżyć jaskinie i ligę, a poza tym jest waszym długoletnim członkiem. Przykro mi ale jak się parzy na to z zewnątrz to wychodzicie naprawdę mizernie.
To jak z Polską, dopóki się nie pogodzą politycy i nie wezmą sobie jednego celu wspólnie to w unii naprawdę będziemy kiepsko traktowani.
Weście sobie te słowa do serca i zobaczcie jak was widzą...(co prawda to moja opinia ale na pewno zgodzi się z nią wiele osób).

Podsumowując wasze zachowanie wobec Kumbata było bardzo złe, i mimo że takie akcje zdarzają się też w lidze to na pewno nikt nawet nie myśli o tym żeby odchodzić. Widać bardzo zależy im na tym co robią. Kumbatowi pewnie też, tyle że trudno robić coś co jest utrudniane

Nie kasujcie, nie edytujcie, nie odwracajcie-bo to kolejny punkt denerwujący. Dajcie napisać co człowiek myśli, a nie że jak coś się nie podoba to od razu = Kasujemy.

Crux

Crux

11.05.2007
Post ID: 15614

Nie no, skasować prawa nie mają, bo mamy wolność słowa :P Ja niedawno na forum BattleKnight (gry internetowej zrobionej przez Niemców), objechałem ich firmę równo, to bana dostałem za "nienawiść do narodu niemieckiego" :D Na nic wykłucanie się itd. Nie rozumieją, że mogę mieć swoje zdanie o firmie, która z bezpłatnej gry chce zrobić maszynkę do zarabiania mamony. Możliwe, iż forma była ciut przesadzona, nie było niczego uwłaczającego Niemcom (żadnych piosenek w stylu "zabić tego naziola!"), no ale to nieważne.

MiB

MiB

12.05.2007
Post ID: 15630

Witam!

@Krewal, Crux: wolność słowa wolnością słowa, ale obrażanie kogokolwiek na tym forum nie jest mile widziane i takie posty będą kasowane - czy to się komuś podoba, czy nie.

I o w sumie tyle co mam do powiedzenia w tym momencie.

Pozdrawiam

Crux

Crux

12.05.2007
Post ID: 15636

Ja chyba nikogo nie obrażam, nie? ;) Ja tylko odpowiedziałem Krewalowi, że jeśli jego post nie łamie regulaminu, to nawet nasi bracia nie mogą go usunąć, bo nie mają prawa :P

DruidKot

DruidKot

12.05.2007
Post ID: 15637

Witam,

Prawa Jaskini póki co są niespisane, zwyczajowe. Moderator usuwa lub cenzuruje tylko taki post, który łamie netykietę (jest obraźliwy, wulgarny, promuje zachowania nieetyczne etc.) lub jest nie na temat. Osobiście nie spotkałem się chyba z sytuacją, żeby ktoś w Imperium usunął posta tylko dla tego, że nie zgadzał się z jego zdaniem. Tak więc, proszę, nie podnoście wrzawy, że ktoś tu kogoś bezpodstawnie cenzuruje, skoro tak się nie dzieje. Od razu uprzedzam - sprawa Kumbata to co innego - administracyjna pomyłka, sprawę już wyjaśniono.

Co do tego, czy ktokolwiek ma prawo usuwać posty, cóż... Czy się Wam to podoba, czy nie, prawo to administracja. Tu, w wirtualnym świecie jedynym co ich ogranicza to kwestie techniczne. NIE OZNACZA to jednak, że w Jaskini mamy rządy tyranów czy dyktaturę - nikt do niczego nikogo nie zmusza, a Enleth jest wybranym przez jOjO Namiestnikiem.
A to, że Jaskinia jest w zdrowych granicach liberalna i demokratyczna, że jest tu wolność słowa i inne wolności, to zasługa tego, że administracja dobrowolnie "zrzekła się" części swoich "praw" - nie cenzurują niewygodnych wypowiedzi, nie blokują kont nieklimatycznym użytkownikom, pozwalają mieszkańcom odwoływać się od ich decyzji i w uzasadnionych przypadkach są skłonni je zmienić.

Pozdrawiam,
DruidKot