Imperium

W co gramy?

Chciałbym, aby w tym miejscu mieszkańcy napisali w jaki gry grają, wraz z krótkim uzasadnieniem, oczywiście poza hirkami ich nie bierzemy pod uwagę. Dokładniej chodzi mi o tytuły, które przetrwały próbę czasu, tytuły w które mimo upływu grywamy namiętnie, lub też regularnie do nich wracamy. Na zachętę zacznę od siebie.

1- Europa Universalis 2 - genialna muzyka i to poczucie bycia władcą od którego naprawdę wszystko
zależy
2 - Starcraft - któż jej nie zna genialna, idealny balans, a grafika do dziś nie kłuje w oczy no i klimat
3 - Warcraft 1 - sentyment, pierwsze zarywanie nocek przy kompie, chociaż kampanie znam na pamięć do
dziś mnie nie nudzi
4 - Colonization Sida Mayersa - mimo archaicznej grafiki, strasznie grywalna no i kongres kontynentalny
5 - Coś nowszego Painkiller - bezmyślna siekanina, którą włączam na odstresowanie, uwielbiam te chore klimaty, szczególnie sierociniec i smutne miasteczko z dodatku

No i na koniec ten wielki, największy i najlepszy Shogun Total War, za klimat, klimat i jeszcze raz klimat no i za filmiki, generalnie całokształt.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 1.12.2014, Ostatnio modyfikował: Silveres


Zeit für Pessimist

1. Heroes 3 + AB + SoD + WoG
2. Disciples 2 + GR + RotE
3. Star Craft + BW

Czy ja naprawdę muszę argumentować dlaczego akurat te, a nie inne gry? ;)

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

1. Heroes III (mimo przerw różnej długości i tak w to gram)
2. The Settlers II (ostatnio było wydanie lubileuszowe na 10-latkę, serdecznie polecam jak ktoś zakochał się w tej grze jak był mały)
3. Warcraft III (wiele, wiele godzin spędzonych przy niej, szczególnie online co było o wiele ciekawsze niż granie przeciwko komputerowi)
4. Diablo II (bezmyślne powybijanie potworków też się czasami przydaje ;))
5. Kozacy II (miło panować nad Europą)


Sin does not exist

Ekhm...

Takeda

oczywiście poza hirkami ich nie bierzemy pod uwagę

A więc niekoniecznie po kolei:
- seria Might and Magic (szczególnie część 6 i7)
- Disciples
- Master of Orion 2, SW: Rebellion (EaW jest zbyt prosta), GalCiv 2, od czasu do czasu Master of Magic (strasznie zżerają czas - bardziej niż HoMM) lub Cywilizacja (ale tylko 1 lub 2)
- UFO: EU, TftD, Apocalypse - jakoś tych trzech nowszych części nie lubię, za to UFO: ET "zapowiada się" świetnie (Polska jak zwykle za resztą świata)
- gdyby joystick jeszcze "żył", to TIE Fighter lub X-Wing: Alliance
- nieśmiertelny Transport Tycoon


"When someone desires information, they come to me." - 8t88

Pipiru piru piru pipiru pi!

Ja to mam dość wąskie zainteresowania grami(kolejność przypadkowa):
1. Warcraft 3 THT na bnku ostatnio choć za dobry to nie jestem - po prostu ponadczasowa. Pozdro for you Nami;)
2. Seria Gothic(szkoda że na tym forum mało jest fanów tej wspaniałej gry(patrz temat w Kresach)) - głównie klimat i sposób gry - od zera do bohatera
3. Swego czasu Diablo 2 ale niestety już do niego nie wrócę (ta gra mnie nudzi)


H3 - świetne, WoG - boski, H5 - tandeta, szmelc i wszystko co najgorsze...

"W co gramy?" - dodałbym tu jeszcze - "i z kim", ponieważ osobiście w zupełnie inne gry gram z kompem a inne multiplayer. Jeśli chodzi o samotne rozgrywki, to praktycznie - poza grą, której imienia w tym temacie wymieniać nie wolno ;) - prawie w nic, a jeśli już jakakolwiek gra mnie wciągnie, to zazwyczaj starcza mi zapału tylko na jednokrotne przejście, na powroty już nie. Sporadyczny wyjątek - seria Cywilizacja, właśnie wróciłem do IV. Multi grywam o wiele chętniej i mam dwójkę faworytów - Starcrafta i zwykłego Counter-Strike'a. Obie te gry nie są już pierwszej młodości, ale świetnie się przy nich zarywa nocki na paruosobowych rozgrywkach. Nic wydanego później mnie już tak nie wciągnęło w multi - nie wiem czy to już starość (nie radość) czy miernota nowszych gier.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 4.09.2007, Ostatnio modyfikował: Codhringher


The truth is out there

Aktualnie:
Zeus Pan Olimpu ;P takie szybkie rozgrywki między pracą
Poza tym to czasami Soldat, wkrótce powrót do Half-Life :P


--
When I die the first thing I'll see in heaven is a high-score list

Zacznę od numeru drugiego ;P

THIEF 1,2,3 - NIESAMOWITA gra(!) - polecam każdemu. Super ciekawa fabuła, milion opcji przejścia każdej misji, klimat fantasy... No i świetna identyfikacja z głównym bohaterem "MASTER THIEF"!
Zacznijcie od 2 części - najlepsza.

3. Stronghold bez dodatku za klimat - w dodatek świetnie jest grać na multi
4. WarCraft 3 - Bardzo często gram w to na multi i w sumie tylko dla tego.
5. Need for Speed III - ojej moja pierwsza giera na blaszaka i do tej pory czuje do niej sentyment
6. Diablo 2 - już baaardzooo dawno nie grałem ale kieyś non-stop (znudziło mi się już) ale ciągle trzymam savy.

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 5.09.2007, Ostatnio modyfikował: Dagon


It's only after we've lost everything that we're free to do anything.

Hirki wszelakie
Disciples 2
Might & Magic
FAllout2
Icewind 2 (haha, przeszedłem samym mnichem :])
Baldur, jak tylko kupię złotą edycję bo moich płyt można już jako papieru ściernego używać


WE ARE THE BORG.
YOU WILL BE ASSIMILATED.
RESISTANCE IS FUTILE.

Gram we wszystkie części Herosów (H I - Co raz częściej; H II - Jak mam chęć; H III - Nigdy sie nie znudzi :D ; H IV - Teraz tylko scenariusze; H V - Dość często), oprócz Herosów, lubię pogrywać w :
-Worms World Party
-Worms 3D (jak mi sie chce, to jeszcze dwie następne części)
- (jeśli dobrze pamiętam) Knighst and Meerchants - chociaż ostatnio zapominam o nim
- King' s Bounty (Tyle radości :) :) :) )
Jak coś mnie się jeszcze przypomni, napiszę...

Kiedyś grałam sporo, obecnie bardzo rzadko, a były to:
1. Heroes ;) (oczywiste)
2. Age of Empires
3. Disciples
Kolejność nie jest przypadkowa.


"Przylądek się nagle w morzu zbudził
I spojrzało zza wzgórz słońca oko-
A stamtąd pobiegł złoty ślad tak wysoko
Jak moja droga do świata ludzi"
R. Browning

Ostatnio stale i wciąż Hearts of Iron 2 Doomsday Armageddon z nakładką Total Realism Project. Na swoją kolejkę czeka francuski mod do tej gry, na swoją kolej czeka mod C.O.R.E.
Czasem popykam w Close Combat V.
Na swoją kolej czeka cała seria strategii ze stajni Matrix Games :)
Tylko skąd brać czas... ;)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 29.11.2007, Ostatnio modyfikował: Grenadier


Oto widzę ojca swego...
Oto widzę matkę swoją, moje siostry i braci...
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną...
To ich zew by zasiąść wśród nich w Valhalli...
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie!

- No standardowo Heroes
- Bomberman (w 4 osoby na jednej klawiaturze :P)
- GTA2 (sieciowo, od tak aby się odstresować)


Kto nie z nami, ten przeciw nam

Skoro nie bierzemy heroes'ów pod lupę, to gram jeszcze w:
Kozacy - Europejskie Boje (2 jest beznadziejna imo)
wszelakie Worms'y w 2D (najchętniej World Party)
FIFA 07 jak mnie chętka zbierze
Jeszcze Battle Realms, świetna strategia
A także CS 1.6 (non steam), lubię sobie zagrać.

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 21.03.2008, Ostatnio modyfikował: Robal


Nie pytaj co JB może zrobić dla Ciebie. Pytaj co ty możesz zrobić dla JB.

- Diablo 2 - wymieniam na pierwszym miejscu, dlatego ze dzieki tej grze zaczelo mnie ciagnac do komputera. Gralem w to dosc dlugo na battle-net'cie dopoki nie wpadla mi w tece pewna strategia.

- Heroes 3 - Wciaz gram. Musze tez zaznaczyc ze jest to nadal jedyna czesc tej gry ktora poznalem. Mam wprawdzie 1 i 2 na polce, ale nie mam ich nawet kiedy zainstalowac.

- Commandos - Gralem w dwojke i trojke. Bardzo mnie wciagaly te misje, to byly pierwsze nieprzespane noce.

- Colin McRae 2 - Jedyna gra wyscigowa ktora naprawde mi sie spodobala. Mialem swego czasu niezly obcyk Corolla. Teraz wracam do niej gdy mam chwilke wolnego czasu, tak na jedna badz dwie przejazdzki.

- Medal of Honor - Pamietam jakie wrazenie wywarla na mnie ta gra za pierwszym razem. Od razu mnie wciagnelo. Mam zamiar pograc w najnowsza czesc, bo za tydzien zaczynam jednomiesieczny wypoczynek i bede mial wiecej czasu.

Wymienilem chyba wszystkie gry jakim poswiecalem czas. Innych praktycznie nie tykalem, badz traktowalem je pobierznie, a jak nie wciagaly to odinstalowywalem.

P.S. Gra ktos jeszcze w Prehistoryk'a? :)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.12.2007, Ostatnio modyfikował: Gwynbleidd


"Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej"

Ja obecnie po za Hirkami I-III gram w :
PES6 - Dlaczego ? Bo kocham piłkę nożną :)
Painkiller - Tak na rozluźnienie.
No i tyle :) I tak z resztą mało gram bo wiecie... NAUKA :/

1. Heroes III
2. MM6, MM7, MM8 – Wszystkie gry NWC są niezwykle grywalne
3. Lemingi: Rewolucja – grywalność, poziom trudności
4. NWN - teraz gram.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 7.02.2008, Ostatnio modyfikował: Ghulk


"Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć
By się z własną pieśnią zmierzyć."

Aha no i jeszcze zamierzam kupić Antologię Might and Magic :) Słyszałem, że to świetne gry. Ale z resztą to nie muszę nikogo słuchać, bo to w końcu gry NWC :) Mam 6-letni komputer i raczej w nowe gry nie pogram, więc trzeba wziąść się za klasykę :) No i to mi się całkiem opłaca. Kupuję co jakiś czas gry za 15-20zł i mam zagwarantowane, że to nie jest tzw. "shit" :D A po za tym to moją Sagę Heroes I-III nieszczęsny zostawiłem u babci :( A miałem się brać za kampanię...

Jak będziesz kupował antologię Cenegi, to sprawdź w sklepie, czy gry mają muzykę (niech zainstalują grę, a co). Z tego co sie orientuję, są dwa rodzaje antologii - jedna z naniesionymi poprawkami (m.in. jest muzyka).


"When someone desires information, they come to me." - 8t88

Pipiru piru piru pipiru pi!

Są dwie wersje. Ta druga na dodatek jest załatana patchem Moka.

Acidcave.com


Altair 2007-11-14 17:10:05

Exec z mojej wersji ma datę modyfikacji z 24 października 2006 czyli to raczej jest nowsza wersja.

Alamar mnie plik jest z 21 sierpnia 2006 roku. Czyli jednak są dwie wersje Antologii.
Czas wysłać maila do Cenegi. [color=white]To jest ramka moderatora[/color]


Podsumowując teoretycznie wystarczyłoby podmienić pliki ze starej wersji Cenegi na nowe (MM7.exe, event.lod). Muzykę można samemu przekonwertować z formatu .mp3 do .ogg. Następnie utworzyć folder Music i nazwać kolejno utwory Track 01.ogg, Track 02.ogg itd.. Jednakże głowy za to nie daję.

Ginden
edytuj - usuń 2007-11-14 17:06:55

Kiedy włączyłem Antologię pod XP okazało się, że działają i dźwięki, muzyka i odgłosy. Filmiki sprawdzę. Ja też mam folder Music z plikami .ogg. Plik .exe waży 1, 03 MB.

Alamar 2007-11-14 16:40:05

Czyżby wyglądało na to, że Cenega wypuściła jednak poprawioną wersję Antologii?
Folder Sound ma u mnie tylko jeden plik - audio.snd 39, 1 MB. Żadnego Music nie ma.

Altair 2007-11-14 16:23:55

U mnie zarówno muzyka jak i autosave jest w MM7 (oraz MM8 w innych sprawdzę) zainstalowanym z Antologii. Od wersji CDprojektu różnią się rozmiarem pliku exe i folderem Music z muzyką w formacie .ogg.

Alamar 2007-11-14 16:13:10

Z filmikami nie miałem problemów, za to z dźwiękiem postaci ciągle jest, mimo odznaczenia trybu zgodności (który w MM7 ciągle samoczynnie ustawia się na Win 98).
A przy okazji - MM7 z antologii nie ma w sobie patcha Moka - co widać choćby po księdze zadań czy po braku autosejwa w menu.
No i muzyki w antologii nie uświadczyłem (nie wiem jak w MM9).

Altair 2007-11-14 15:35:57

Alamar:
A tak na marginesie - wersja MM6-8 z CDP (a tym samym i z antologii Cenegi) jest jakaś dziwna - dźwięk sie tnie, Arcomage czasem ledwo chodzi - chyba w Mirage i IM Group mieli lepszych programistów niż w CDP - w wersjach płytkowych MM7-8 tej firmy problemy z dźwiękiem też są, ale nie uprzykrzają one rozgrywki, a i akceleracji w DX nie trzeba przesuwać.


Niedawno zakupiłem Antologię Cenegi i miałem problem właśnie z tnącym się dźwiękiem (w MM8) i muzyką intra (MM7). Próbowałem zmieniać ustawienia akceleracji DX. Niewiele to pomogło. Zacząłem więc sprawdzać tryby zgodności. Okazało się, że przy pierwszym uruchomieniu MM (także przy każdym uruchomieniu z MM7setup.exe) tryb zgodności ustawiał się na Win 98 i to było przyczyną problemów. Po odznaczeniu tego dźwięk jak i muzyka są odtwarzane poprawnie. :)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 10.12.2007, Ostatnio modyfikował: Ghulk


"Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć
By się z własną pieśnią zmierzyć."