Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Co aktualnie czytacie?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Co aktualnie czytacie?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Ingham

Chorąży Ingham

5.04.2008
Post ID: 26315

Świeżo po przeczytaniu Nocarza i Renegata Magdy Kozak - akcja wartka, zwroty fabuły, dużo "męskiej" prozy. Inna teoria wampiryzmu. Klimaty komandoskie. Świetne!

Teraz męczę Sługę Bożego Piekary. Jakoś mi nie podchodzi.

W tle mam Fausta Goethego... dość kiepskie tłumaczenie... trzeba mieć dużo czasu, żeby się wgryźć w tę książkę. Chyba jej nie przebrnę.

Dinah

Dinah

6.04.2008
Post ID: 26357

*przytakuje Mnichowi z uśmiechem* Tak, Nocarz to dobra lektura- polecam :) Mimo, że troszkę przewidywalna, czyta się z prawdziwą przyjemnością! Ja w tej chwili czytam "Krucjatę" Eugeniusza Dębskiego i niestety, z przykrością muszę powiedzieć, że nie bardzo mi się podoba... Niby temat ciekawy, postaci też, lecz czegoś wyraźnie brakuje...

Moandor

Strażnik słów Moandor

12.04.2008
Post ID: 26639

Inne pieści Jacka Dukaja równolegle z Zagładą Hyperiona Dana Simmonsa. Obie książki, tak jak i część pierwszą Zagłady.. Hyperion szczerze polecam. :)

jOjO

Hetman jOjO

12.04.2008
Post ID: 26645

No właśnie czekam na Upadek Jareda Diamonda
i zaraz zacznę czytać, gdy qrier dostarczy...

bo wcześniejsze jego książki dały mi wiele do myślenia

Asmodeusz

Asmodeusz

13.04.2008
Post ID: 26651

Ja niedawno wziąłem do ręki po raz drugi Diunę F. Herberta. Polecać, ani pisać co to za książka, nikomu chyba nie trzeba ;)

jOjO

Hetman jOjO

13.04.2008
Post ID: 26674

Wit Szostak Wichry Smoczogór
nie tylko, że ostatnio czytałem
ale także, że jest to przykład książki poznanej jedną z metod opisanych w innym wątku Słowa pisanego
O tym autorze i tej książce pisał - życzliwie - J.Dukaj
Zachęcony - zanabyłem.

I zachwyciłem się (a także ma Żona!)
Piękna opowieść, o rytmie niespotykanym w innych książkach.
Snuje się, czasem pędzi jak chmury po niebie.
Tak bliska, a tak niedostępna...
Polecam!

Ciekawostką jest, że akurat przez okres lektury wichry wiały że aż strach...

a uzupełniając zachęcam do lektury recenzji
Wichry Smoczogór
Ględźby Ropucha
Poszarpane granie

ja właśnie lecę kupić pozycje 2. i 3.

Fergard

Fergard

17.04.2008
Post ID: 26796

Aktualnie czytam książkę Davida Gemmella "Nocny Sokół". Jeśli jednak chce się głębiej wszystko zrozumieć, radzę przeczytać "Miecz w Burzy", również napisany przez Gemmella.

jOjO

Hetman jOjO

18.04.2008
Post ID: 26816

zapraszam tutaj

przeniesione do nowego wątq

Moandor

Strażnik słów Moandor

18.04.2008
Post ID: 26818

Ja swego czasu też czytałem ten zbiór Hetmanie. Wszystkich opowiadań już nie pamiętam. Tytułowy zapach szkła jakoś mi nie podszedł, ale podobały mi się szczególnie dwa opowiadanka: Authobahn nach Poznań i Bomba Heisenberga. Jeśli Hetmanie pragniesz nieco porozmawiać o Ziemiańskim, załóż stosowny temat. Choć musiałbym sobie Zapach Szkła odświeżyć to jednak dwa słowa zawsze wtrącę. :)

A ja nadal Inne Pieśni.

Infero

Infero

18.04.2008
Post ID: 26828

Wałkuje od pewnego czasu (po troszku- z braku czasu) miedzy innymi „Dzieje kanibalizmu” Daniela Diehl i Marka P. Donnelly. Ciężko było przebrnąć przez pierwszą cześć (kanibalizm kulturowy), ale druga jest naprawdę wciągająca mimo częstych dreszczy na plecach.

Ghulk

Ghulk

19.04.2008
Post ID: 26836

Chciałem napisać, że czytam Straż Nocną T. Pratchetta, bo miałem ją w planach. No cóż: spóźniłem się do biblioteki, a książkę wypożyczono 15 minut wcześniej. Czytam teraz Trzy Wiedźmy T. Pratchetta i Księgę zagadek ze świata dysku Terry'ego Pratchetta: teksty Niewidocznego Uniwersytetu Davida Langforda (ale jest przedmowa Terry'ego Pratchetta).

jOjO

Hetman jOjO

22.04.2008
Post ID: 26982

Apokalipsa według Pana Jana Roberta J. Szmidta np: tutaj

kiedyś mię opowiadanie zaintrygowało wielce
potem jakoś dutków na książkę brakło
teraz, po latach, czytam...

Lobo

Lobo

23.04.2008
Post ID: 27027

Zbiór opowiadań "Niech żyje Polska Hura!". Grzędowicz, Baryłka, Studniarek, Komuda, Drewnowski, Żółtowska, Kres, Sędzikowska, Atmański i Kołodziejczak.

Pierwsze opowiadanie ciekawe, zobaczymy co będzie dalej.

jOjO

Hetman jOjO

23.04.2008
Post ID: 27053

Apokalipsa według Pana Jana Roberta J. Szmidta

wizja świata po wojnie nuklearnej

pomysł Autora, jak zawsze gdy kce się trzepać kasiorę, polega na stworzeniu wizji w której Polska (Polacy, swojacy...) mają szanse na odtworzenie cywilizacji.

Niestety całość wypada słabo.
Nie sądzę, bym do tej książki wrócił. Owszem są fajne scenki, zapewne broniłaby się ta historia w wersji plastycznej - komixowej, być może jako kilka opowiadań byłaby strawna.
Nagromadzenie w jednej historii tak wielu "dobrych zbiegów" okoliczności psuje całą atmosferę. Nie ma tu żadnego zaskoczenia prócz może jednego... czy tym razem Autor coś się postara, czy zaś zapuści deusa ex machinę ;)
Niestety nie stara się...

Osoby lubiące wizje q pokrzepienie serc tudzież postnuklearne klimaty znajdą w tej lekturze kilka interesujących, wartych zapamiętania konceptów.

Jednak ja w tej kategorii wolę cieplejsze Sotnie Łysego Iwanki Romana Danaka. To poleciłbym ze spokojnym sercem.

Pana Jana tylko dla fanów tego podgatunku...

Nabu

Nabu

25.04.2008
Post ID: 27088

Od paru dni czytam Ulissesa Jamesa Joyce'a. Spotkałem się z różnymi negatywnymi opiniami na temat tej książki - że "cegła", że nudna, że mało zrozumiała. Teraz mam okazję, by się przekonać, jak jest naprawdę ;)

Moandor

Strażnik słów Moandor

28.04.2008
Post ID: 27175

Zbiór opowiadań "Niech żyje Polska Hura!"

Pierwszy tom mam, ale szczerze powiedziawszy nie zachwycił mnie szczególnie.

Lt.Templar

Lt.Templar

28.04.2008
Post ID: 27209

Jestem zajęty w tym momencie wertowaniem Ostrza Elfów Nik-a Pierumov-a i Nocnej Straży Terre'go Pratchet'a

Vokial

Vokial

7.05.2008
Post ID: 27576

Ja czytam Harr'ego Pottera wszystkie części 7 raz :). I Szatana z siódmej klasy.

MiB

MiB

7.05.2008
Post ID: 27577

"Pierwszy Krok" Adama Przechrzty
"Harry Potter and Deathly Hallows" J. K. Rowling - czytam od zeszłego Konwentu i skończyć nie mogę ;P

Pozdrawiam

Ghulk

Ghulk

7.05.2008
Post ID: 27579

//Niedokończone opowieści Tolkiena, tom pierwszy i drugi. I jednak udało mi się dorwać Straż nocną// Pratchetta.