Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Niezwykłe, dziwne, tajemnicze, przerażające... czyli (pseudo)naukowe zagadki."

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Niezwykłe, dziwne, tajemnicze, przerażające... czyli (pseudo)naukowe zagadki.
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Erick

Erick

26.11.2008
Post ID: 37365

Chciałbym, aby tematem wątku były zjawiska, wydarzenia, które wzbudzają w nas strach, przerażenie - udowodnione lub nieudowodnione naukowo. Jeżeli ktoś zna przykłady takich zdarzeń - zachęcam do pisania. Resztę proszę o wypowiedzenie swojego zdania.
Uproszczę sprawę:

Dużo mówi się ostatnio o 21 grudnia 2012 roku. Według kalendarza Majów jest to data końca świata. Jednak naukowcy podejrzewają, że w tym dniu pola magnetyczne zamienią się miejscami i Ziemia zacznie obracać się w innym kierunku. Co o tym sądzicie?

Miron

Miron

27.11.2008
Post ID: 37374

Cóż, podobno właśnie o 21.12.2012 kończy się kalendarz Majów. Raczej nie będzie to typowa zagłada v. Św. Jana.
To podobno wtedy ma nastąpić Hiper aktywność Słońca. Przepowiadana była ona przez Egipcjan, Majów, Sumerów...

Zgadzam się z Erickiem że nastąpi zmiana pola magnetycznego. Ziemia zacznie krążyć w drugą stronę, co wywoła sporo katastrof. Spowodować ma to niezwykły układ planet podczas hiper aktywności Słonecznej. Ma to zadziałać jak po dotknięciu tzn. Pastucha. Jeżeli się trzymają, to najbardziej obrywa osoba na końcu.... W tym wypadku to Ziemia i Pluton są na końcu.
Proszę mnie nie pytać skąd wiem. Człowiek czytał ciągle i czytał to się dowiedział...

Hiro

Hiro

27.11.2008
Post ID: 37376

Ta zmiana pola magnetycznego to są raczej bzdury. Bo jak niby starożytni ludzie mogli określić rok, miesiąc a nawet dzień zdarzenia? Bajki i tyle.

Jak chcecie zobatrzyć duchy to w googlach wpiszcie "duchy i zjawy". No i co wyskoczy? Zwykłe fotomontaże... Przecież duchów nie udałoby się sfotografować.

Nebirios

Nebirios

27.11.2008
Post ID: 37382

Hiro

Ta zmiana pola magnetycznego to są raczej bzdury. Bo jak niby starożytni ludzie mogli określić rok, miesiąc a nawet dzień zdarzenia? Bajki i tyle.

Jak chcecie zobatrzyć duchy to w googlach wpiszcie "duchy i zjawy". No i co wyskoczy? Zwykłe fotomontaże... Przecież duchów nie udałoby się sfotografować.

Oj Hiro nikt nie wie co się stanie.

Hiro

Hiro

27.11.2008
Post ID: 37387

Ok nikt nie wie... ale czemu akurat w ten dzień a nie inny ? może jeszcze podadzą godzinę, minutę i sekundę?

Erick

Erick

27.11.2008
Post ID: 37405

To wszystko jest jakieś dziwne. Każdy zadaje sobie pytanie : " Skąd oni niby wiedzą ? ", ale te wszystkie fakty : kalendarz Majów, zapowiedzi św. Jana itp. mogą nie być zbiegiem okoliczności. Prawdy dowiemy się po 21.12.2012 roku.

Jeżeli ktoś zna jeszcze jakieś historie proszę napisać.

Vinrael

Vinrael

27.11.2008
Post ID: 37407

Skoro wszystkie tu posty łączą się z zagładą ziemii, to jeden dopisze. Za około 50 lat lodowce roztopią się i zatopią Bangladesz ( 141 milionów mieszkańców ). Jeśli tego nie zmienimy wkrótce w Polsce zacznie występować roślinność Śródziemnomorska, co doprowadzi to degradacji lasów. temperatura na ziemii ciągle wzrasta i prędzej umrzemy przez temperaturę spowodowaną przez nas, a nie przez ciągle powiększające się słońce. Czy to prawda?

Miron

Miron

27.11.2008
Post ID: 37408

Hiro, a kto mówił o prorokach? Mniej zwięźle mówiąc jakieś 4000 lat temu, jeśli mi się data nie pochlastała, nastąpiła ta hiper aktywność. Im się tylko udało obliczyć kiedy nastąpi kolejna! Podobno wielki potop z Biblii jest właśnie jednym z skutków zmiany pola magnetycznego. A poza tym Sumerowie byli wynalazcami pisma, to była wspaniała cywilizacja!
Czy uważasz to nadal za głupotę? Egipcjanie budowali ogromne świątynie i piramidy, mieli własny kalendarz!
A o Majach już nie wspominam bo do dziś nie wiadomo jak budowali swoje świątynie! Majowie zajmowali się astronomią jeszcze kiedy nasi przodkowie polowali z dzidami i ubierali się w skóry. Kalendarz Majów przez wiele lat był wzorcem dla wielu kalendarzy! To oni obliczyli zmienne 365 dni roku! Do XVII wieku astronomia, nauka, chemia, były uważane przez Europejczyków za tzn. herezję. Przebijesz to?

Erick

Erick

27.11.2008
Post ID: 37410

Vinrael - to o czym mówimy ma "podobno" nastąpić za 4 lata, więc jeżeli to prawda ( ja myślę, że nie ) to lodowców i tak nie będzie, ponieważ zmiana kierunku Ziemi spowoduje ogromne trzęsienia, a następnie tsunami. Lądy zostaną zalane przez oceany.
Jednak efekt cieplarniany to poważny kłopot dla ludzi. Jeżeli nie zmienimy swojego postępowania to prędzej czy później ludzkość pomrze.

Ghulk

Ghulk

27.11.2008
Post ID: 37412

Tako rzecze lisz!
1. Zmiany pola magnetycznego co prawda następują, ale dzieje się to powoli.
2. Hiperaktywność Słońca? Powinniśmy wchodzić w fazę zmniejszonej aktywności Słońca.
3. Nawet jeśli pole magnetyczne się zmieni, to w jaki sposób mogłoby to spowodować potop? Pewnie nie czytałeś Biblii, ale deszcz padał przez (chyba) czterdzieści dni.
4. Wiele cywilizacji wynalazło pismo. Jeszcze więcej cywilizacji miało przepowiednie o końcu świata.
5. Mimo obliczenia daty hiperaktywności Słońca, co do dnia, to jakoś nie wynaleźli koło, ci Majowie.
6. 21.12.2012 kończy się kalendarz Majów. Zerknij na swój kalendarz ścienny. Kończy się 31.12! Czy to znaczy, że wtedy będzie koniec świata?

Vokial

Vokial

27.11.2008
Post ID: 37413

Zgadzam się z Ghulkiem. Już tyle było przepowiedni końca świata ze trudno je policzyć. A jak się tylko okazało że kalendarz się kończy 21.12.2012 to ci jasnowidze wszyscy razem, odrazu zaczęli mówić że wiedzieli to od dawna. Ale (nie)przeżyjemy, zobaczymy.

Irydus

Irydus

27.11.2008
Post ID: 37414

Spadnie nam słońce na głowę, czy nie, żadna różnica jak zacznie spadać i tak będzie za późno

Erick wiesz skąd się wzięło świętowanie w Sylwestra, nie to se w necie poczytaj :) Ciekawi mnie jakie święto będziemy 21.12 obchodzić :P

Allo

Allo

27.11.2008
Post ID: 37415

Vinrael

Skoro wszystkie tu posty łączą się z zagładą ziemii, to jeden dopisze. Za około 50 lat lodowce roztopią się i zatopią Bangladesz ( 400 milionów mieszkańców ).

Sprawdź sobie ile ma a nie pisz głupot!!

Ptakuba

Ptakuba

27.11.2008
Post ID: 37416

Powim wam tak - chyba na serio nie macie o czym pisać. Są lepsze rzeczy do roboty niż zastanawianie się kiedy wszyscy zginiemy. Tekst "a według mnie to będzie za trzy miesiące" komuś coś da? Powiedzcie mi...
Przyszłości nie przewidzicie, sorry ;)

Erick

Erick

28.11.2008
Post ID: 37454

Ptakuba, w pierwszym poście napisałem, że tematem rozmów są zjawiska sprawiające nam zakłopotanie. Wcale nie chodzi tylko o zagładę Ziemi. Ale zgodzę się z tobą - przyszłości nie przepowiemy.

Miron

Miron

28.11.2008
Post ID: 37455

Racja, przyszłość to wielka niewiadoma, plama na mapach itd.

Kordan

Kordan

28.11.2008
Post ID: 37463

Miron... Ty w takie głupoty wierzysz? Te wszystkie przepowiednie, manuskrypty i proroctwa to brednie.
Nie wiem co za osioł rzucił tekst że jak kalendarz majów się skończy to powymieramy ale smutne jest to że wielu ludzi w to wierzy.
Poza tym w roku 1999 tez miał być koniec świata... Jak widać jakoś sobie radzimy.
Natomiast wydaje mi się że prędzej ludzie sami się wyzabijają, nie musi tego robić natura. Patrz Bombaj...

Hiro

Hiro

29.11.2008
Post ID: 37468

Miron

A o Majach już nie wspominam bo do dziś nie wiadomo jak budowali swoje świątynie! Majowie zajmowali się astronomią jeszcze kiedy nasi przodkowie polowali z dzidami i ubierali się w skóry. Kalendarz Majów przez wiele lat był wzorcem dla wielu kalendarzy! To oni obliczyli zmienne 365 dni roku! Do XVII wieku astronomia, nauka, chemia, były uważane przez Europejczyków za tzn. herezję. Przebijesz to?

Przecież nie mówie że to są bzdury. Wiem, że to może się stać. Sorry za pomyłke.

Jaskier

Jaskier

29.11.2008
Post ID: 37472

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza

Całkiem ciekawa sprawa, jeśli się komuś chce czytać. :) Osobiście nie wierze w te wszystkie proroctwa, choć zawsze to co dziwne jakoś niezwykle mnie pociąga. Jeśli będzie koniec świata, to będzie i już.

Eru

Eru

29.11.2008
Post ID: 37480

bzdura na bzdurze i bzdurą pogania - już nie mam sił wyjaśniać, ale że tutaj jeszcze tego nie robiłem, to coś napiszę:

Erick

Jednak naukowcy podejrzewają, że w tym dniu pola magnetyczne zamienią się miejscami

pole magnetycznie słabnie od dawna, i w niektórych miejscach już wykazuję przeciwną orientację - jest to więc proces, a nie jednostkowe wydarzenie

Ziemia zacznie obracać się w innym kierunku

zasada zachowania momentu pędu -> nie da rady

MIron

Hiper aktywność Słońca

że co? jakby to miało wyglądać? bzdury pleciesz

Ma to zadziałać jak po dotknięciu tzn. Pastucha. Jeżeli się trzymają, to najbardziej obrywa osoba na końcu....

najbardziej obrywa osoba bezpośrednio dotykająca pastucha

W tym wypadku to Ziemia i Pluton są na końcu

po pierwsze - najbliżej Słońca jest Merkury, a po drugie za Plutonem krąży co najmniej kilka ciał większych od niego

Nebirios

Oj Hiro nikt nie wie co się stanie.

NIC się nie stanie

Erick

zapowiedzi św. Jana

W Apokalipsie nie ma nic na temat daty, w treści nie ma też żadnego podobieństwa do bzdur które plota niektórzy

Vinrael

Za około 50 lat lodowce roztopią się i zatopią Bangladesz ( 400 milionów mieszkańców )

Jeżeli lodowce się roztopią, to zatopią dużo więcej miejsc niż tylko Bangladesz. Ale jak to z klimatem i pogodą - nic nie da się przewidzieć

temperatura na ziemii ciągle wzrasta i prędzej umrzemy przez temperaturę spowodowaną przez nas, a nie przez ciągle powiększające się słońce

w X w. w Polsce regularnie uprawiano winorośle, a w Jurze (i okolicach) na całej Ziemi panowały dużo większe temperatury niż obecnie. A Słońce nie powiększa się ciągle - co najwyżej fluktuuje, na serio zacznie powiększać sie za ~4mld lat

znowu Miron

Podobno wielki potop z Biblii jest właśnie jednym z skutków zmiany pola magnetycznego.

Ostatnie przebiegunowanie nastąpiło jakieś 750tys lat temu

Majowie zajmowali się astronomią jeszcze kiedy nasi przodkowie polowali z dzidami i ubierali się w skóry.

taak, Rzymianie nie mieli żelaznych mieczy, nie budowali miast i w ogóle ich nie było

Do XVII wieku astronomia, nauka, chemia, były uważane przez Europejczyków za tzn. herezję

nie przez europejczyków, tylko przez Kościół Katolicki, i to tylko te fragmenty które nie zgadzały się z Biblią

Erick

Jednak efekt cieplarniany to poważny kłopot dla ludzi. Jeżeli nie zmienimy swojego postępowania to prędzej czy później ludzkość pomrze

bardziej prawdopodobna jest zagłada ludzkości w wyniku III Wojny Światowej, niż globalnego ocieplenia.

Ghulk

Powinniśmy wchodzić w fazę zmniejszonej aktywności Słońca.

Dla uściślenia: jedynym cyklem jaki dobrze znamy jest cykl 11-letni. Obecnie kończy się minimum aktywności słonecznej w tymże cyklu.

Dla osób chcących pośmiać się z UFO i ufologii, polecam stronę dr Jana Pająka(www.totalizm.pl), także bardzo przyjemnie (:D) czyta się to co wyszło spod ręki i imaginacji niejakiego Ericha von Danikena i jemu podobnych