Village

Behemoth`s Lair

Nabór do działu literackiego CI

Permalink

Moi drodzy.

Szkoda byłoby zmarnować ogromny potencjał jaki swoi przed Czasem Imperium po tym jak Tullusion, z kolejnymi miesiącami napracował się nad dzisiejszym wyglądem aperiodyku. Jest to ogromny atut i zaleta CI. Jednak największy problem mamy z tą najważniejszą rzeczą - z zapełnieniem przestrzeni między okładkami.
Z tego powodu CI nie wychodzi tak często jak byśmy wszyscy chcieli. Myślę, że nikt nie miałby nic na przeciw, jeśli wychodziłby, powiedzmy raz w miesiącu. :)

Z tego powodu chciałbym troszkę zorganizować pracę redakcji i stworzyć pewną zwartą strukturę, którą roboczo zwać moglibyśmy 'działem literackim' CI.

Poszukujemy osób, które pośród zabiegania w życiu codziennych mają czas i chęci aby pisać do Czasu Imperium regularnie. Dla których artykuł nie będzie przykrą koniecznością, ale czymś, co się robi z przyjemnością.

Wymagania nie są wygórowane:

- chęć i możliwości w miarę regularnego pisania do CI,
- zainteresowanie literaturą i/lub tematyka ogólnoliteracką,

i to wszystko. :)

Po cóż w ogóle taki pomysł się w mojej głowie pojawił?
Ano, miło by było, gdyby czytelnik mógł się spodziewać pewnej stałości w CI. Skoro na przestrzeni lat z CI (pamiętacie pierwsze numery?) wykluło się takie cudo, warto rozwijać to dalej i nie czekać aż Tullusionowi, Naczelnemu Redaktorowi, skończy się zapał i upadnie jedna z ostatnich pozytywnych inicjatyw kulturalnych w Jaskini.

Jeżeli są osoby chętnie, które chciałyby wraz ze mną współtworzyć kawałek zawartości Czasu Imperium z fantastyką związany, proponuję aby dały znać w tym temacie lub bezpośrednio dla mnie poprzez prywatną wiadomość.


Permalink

Jestem chętny, myślę, że spełniam wymagania :)

w najbliższym czasie nie będę mógł pisać zbyt często, ale kiedy wydamy pierwszą wersje beta naszego modu będę miał więcej czasu.

Zgłaszam się do recenzji gier i filmów.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.03.2010, Ostatnio modyfikował: Hiro

Permalink

Mam chęci i możliwości regularnego pisania do CI, ale gorzej u mnie ze znajomością literatury. Co prawda czytam książki ale nie wiem czy w ilościach wystarczających do pisania o tym w jakimkolwiek piśmie. Za to bardzo chętnie zostałbym "redaktorem" muzycznym regularnie recenzującym płyty do CI.


Permalink

Podobnie jak Konquer, gdyby ktoś potrzebował recenzenta płyt, to z chęcią coś napiszę.


Permalink

Fuchę w CI macie. A recenzje możecie pisać dodatkowo także do Starożytnej Biblioteki. Dotychczasowe teksty muzyczne także niedługo tam przeniosę.


Permalink

Panowie, nie narzucam Wam tematyki, prosiłbym o jakieś propozycje z Waszej strony.


Permalink

No więc, zajmę się recenzjami przede wszystkim gier z szeroko pojętą fantastyką, nie będą to najnowsze tytuły, po prostu godne uznania gry... od czasu do czasu wrzucę także reckę filmu.

Permalink

Cóż. To zależy kiedy ma wyjść najnowszy numer. Jak w maju to po prostu nie ma ludzkiej siły tylko napiszę recenzję najnowszej płyty Lacrimosy, która się wtedy ukaże. Poza tym jeszcze myślę o:
- Nigel Kennedy & Kroke band - East meets East
- Ścieżka dźwiękowa z filmu "Królowa Margot"

Do czasu wydania nowego "Czasu" pewnie coś fajnego się jeszcze ukaże, więc lista jest cały czas do edycji ;)


Permalink

Moje typy na recenzję (pewniaki):

* Alice in Chains - Black give way to Blue
* Nevermore - The Obsidian Conspiracy (jeżeli wyjdzie do tej pory)
* High on Fire - Snakes for the Divine
* Down - Down IV (jeżeli się do tej pory ukaże, w przeciwnym wypadku Down - Over the Under).
* Mastodon - Crack the Skye

Myślę, że to muzyka nie należąca do mainstreamowego mainstreamu ale jest jednocześnie w miarę popularna.

Planuję pisać dwie recenzje na numer. Mam też ochotę napisać recenzję nowych przygód Jakuba Wędrowycza, ale tu już nic nie obiecuję. :)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.03.2010, Ostatnio modyfikował: Konquer

Permalink

Hiro

No więc, zajmę się recenzjami przede wszystkim gier z szeroko pojętą fantastyką, nie będą to najnowsze tytuły, po prostu godne uznania gry

Literatura jak w mordę strzelił, do tego nienaganna polszczyzna ("naszego modu", "no więc")...

Z muzyką już lepiej, ale to wciąż tematyka dość daleka od literatury.

Pozdrawiam


Permalink

Ale Moandor chciał zebrać po prostu jeden, stały skład redakcji, ludzi niekoniecznie piszących tylko o literaturze. Na Ognisku zostało wszystko obgadane. :)


Permalink

MiB

Literatura jak w mordę strzelił, do tego nienaganna polszczyzna ("naszego modu", "no więc")...

Nie czepiajmy się szczegółów. Chętnie widzimy w CI wszelkie deklaracje stałej współpracy.

Jednocześnie nadal czekam na kogoś, kto chciałby opowiadać czytelnikom Czasu na tematy związane z szeroko pojętą fantastyką. Powiem Wam w sekrecie, że pisanie do CI to fajna sprawa jest. :)


Permalink

Ja jakby co mogę się zająć korektą tekstów twórców 'z mniejszym doświadczeniem piśmienniczym'. Bo, że tak powiem deklarować się nie muszę, bo od lat stale dokładam swoją cegiełkę co CI ;)


Permalink

Odciążenie korektorskie przyda się zawsze, bo dotąd całą robotę odwalałem ja. I w tym miejscu uprzedzam, że teksty Neba są jedynymi, których w ogóle nie ruszam - z powodów, które słusznie wysnuł Arcymag.


Permalink

No dobra, kto jeszcze by chciał napisać do Czasu coś o książkach? :) Pytam na poważnie.


Permalink

W sumie to może nie jest odpowiednia materia, ale jestem "znawcą" twórczości Paulo Coelho. Jest to jeden z najpoczytniejszych pisarzy świata, mający tyle samo zwolenników, co wrogów. Jego najsłynniejsze dzieło: Alchemik, jest nawet u nas lekturą szkolną :D Każdy jego tytuł wydany w Polsce czytałem co najmniej dwa razy, więc jeżeli by wam to odpowiadało, mogę coś napisać.


Permalink

Taro

W sumie to może nie jest odpowiednia materia, ale jestem "znawcą" twórczości Paulo Coelho. Jest to jeden z najpoczytniejszych pisarzy świata, mający tyle samo zwolenników, co wrogów. Jego najsłynniejsze dzieło: Alchemik, jest nawet u nas lekturą szkolną :D Każdy jego tytuł wydany w Polsce czytałem co najmniej dwa razy, więc jeżeli by wam to odpowiadało, mogę coś napisać.

Czy masz już konkretniejsze pomysły co do tematyki? Z ambitniejszych zamiarów mogę Ci podsunąć sporządzenie czegoś w rodzaju analizy przekrojowej twórczości Coelho - w jaki sposób ewoluował jego styl, jak zmieniały się poglądy pisarza, na co kładł akcenty w kolejnych powieściach. A jeżeli wolisz krótsze formy, to recenzje w miarę świeżych jego powieści także będą mile widziane.


Permalink

Jak o książkach to się na to piszę. Ja koncentruję się głównie na twórczości Mario Puzo - "Ojciec Chrzestny", "Ostatni Don" etc. Jak coś, mogę napisać recenzję jakąś, chyba że już jakaś jest, lecz tego nie zauważyłam. Szkoda, by jednak tego autora kojarzono tylko i wyłącznie z "Ojca Chrzestnego". Jeśli by wam to pasowało, to mogę napisać.

Permalink

Leryn

Jak o książkach to się na to piszę. Ja koncentruję się głównie na twórczości Mario Puzo - "Ojciec Chrzestny", "Ostatni Don" etc. Jak coś, mogę napisać recenzję jakąś, chyba że już jakaś jest, lecz tego nie zauważyłam. Szkoda, by jednak tego autora kojarzono tylko i wyłącznie z "Ojca Chrzestnego". Jeśli by wam to pasowało, to mogę napisać.

Pisz, pisz śmiało. Proponuję Ci ten sam temat, który usłyszał Taro - coś rodzaju rzucenia pomostu ponad twórczością Puzo. Ale CI przyjmie każdy rodzaj artykułów.


Permalink

Hmmm. W sumie to chciałbym zacząć od tego, kim Coelho jest. Bez znajomości jego historii, ciężko jest zrozumieć jego książki, które są względem siebie pełne sprzeczności. Sporządziłbym opis jego młodości i kariery, natomiast tytuły opisałbym chronologicznie. W przypadku tego pisarza ciężko mówić o typowej ewolucji, ale byłoby to coś na kształt pomysłu nr 1.