Gorące Dysputy

Olimpia - sport i sprawność fizyczna - "Mistrzostwa Świata w RPA 2010"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Olimpia - sport i sprawność fizyczna > Mistrzostwa Świata w RPA 2010
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Ryllland

Ryllland

11.06.2010
Post ID: 55917

Dzisiaj rozpoczyna sie najwieksza impreza pilkarska na Świecie.Dla mnie osobiscie to bedzie miesieczne swieto.Co sadzicie o przyznaniu mundialu takiemu kraju jak RPAPodobno jest tam bardzo niebezpiecznie i lepiej nie zapuszczac sie w zbyt daleko od hotelu,czytalem na WP ze ginie tam ok.50 osob dziennie(niewiem czy nie troche zawyzone dane)
Macie swoisch faworytow
i komu bedziecie kibicowac??
Moi faworyci to:
Hiszpania
Holandia(zeby tylko robben wyzdrowial)
Brazylia
Argentyna
i moze Anglia(z najepszym napastnikiem swiata,czyli rooneyem)
oczywiscie nie mozna lekcewazyc niemcow

Trang Oul

Trang Oul

11.06.2010
Post ID: 55918

Dla mnie i pewnie nie tylko to będzie miesięczna sesja :/ .
P.S. Znajdź sobie porządne źródło, a nie szmatławca.

Mr. Rabbit

Mr. Rabbit

11.06.2010
Post ID: 55923

Wybacz Ryllland, ale 2 post w IJB i MŚ? To raczej jest serwis o fantastyce...

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

12.06.2010
Post ID: 55936

Rooney najlepszym napastnikiem świata?... Może w przyszłym sezonie. W tym, przypominam, Drogba strzelił więcej od niego w lidze.

Moim faworytem tego mundialu jest drużyna Hiszpanii, która w wielkim finale spotka się prawdopodobnie z Brazylią, Włochami albo Niemcami. Na Argentynę czy Holandię nie stawiam, ponieważ ich siły ofensywne i defensywne są z różnych względów niezbalansowane. Francuzi są słabi - co udowodnili w meczu z Urugwajem. Anglicy nie zawojują świata z tych samych powodów, przez które nie udaje im się to od 44 lat. Oczywiście, każdą niespodziankę przyjąłbym z zadowoleniem - w końcu wielkie firmy nie powinny mieć monopolu na wygrywanie...

McGregor

McGregor

12.06.2010
Post ID: 55960

Niespodzianka byłaby miła, ale wolałbym nie w typie Grecji z ME. Już wolałbym jakąś Koreę, albo afrykański kraj niż rzemieślników.
Faworyt dla mnie jeden - Hiszpania.
Tradycyjnie nie można lekceważyć Włochów i Niemców, oni rozkręcą się w fazie pucharowej.

Czy ktoś może wyłączyć wuwuzele?

Pekuuz

Pekuuz

13.06.2010
Post ID: 55975

Myślę, że w finale zmierzy się reprezentacja Włoch i Niemiec, a zwycięży ta pierwsza. Ludzka natura jest taka, że kibicuje się słabszemu lub temu, kto w subiektywnej ocenie mniej zasługuje na zwycięstwo. Ja tam urazu do żadnej nacji nie żywię, więc kibicuję za każdym razem temu, któremu gra idzie gorzej :). Hiszpania wprawdzie ma słabiutką grupę, ale pewnie zaraz po wyjściu powinie jej się noga w walce z Brazylią/Portugalią.

Ryllland

Ryllland

13.06.2010
Post ID: 55976

Mr. Rabbit

Wybacz Ryllland, ale 2 post w IJB i MŚ? To raczej jest serwis o fantastyce...

skoro to jest forum tylko o fanstastyce,to dlaczego tu znajduja sie tematy jak ulubione gatunki muzyczne czy 0 ocenach.
jestem uczestnikiem forumj metalowym.gdzie nie gadamy tylko o muzyce,ale o wszystkim co nas otacza,dzieki temu forum tetni zyciem,a na tym forum zbyt wile sie nie dzieje(wiem co mowie,moj brat zalogowany jest tu juz od roku).
Moim zdaniem powinniscie zalozyc wiecej offtopowych tematow
Nie offtopujac,jak myslicie kto zostanie krolem strzelcowalbo nowa gwiazda futbolu

Mateusz

Mateusz

13.06.2010
Post ID: 55988

Ja przed mistrzostwami rzekłem: Ghana mistrzem!

Na razie wygrali swój mecz:) Oby tak dalej

Szkielet

Szkielet

13.06.2010
Post ID: 55990

Niemcy!
ewentualnie:
-Włochy
-Hiszpania
Reszta uważam że nie ma szans. Chyba że niespodzianka się zdarzy

Volkolak

Volkolak

14.06.2010
Post ID: 56008

Zgadzam się z Pekuuzem co do tego kibicowania. Też tak mam że jestem za słabszymi, bo denerwuje mnie ciągłe zwycięstwo "topowych" drużyn. Za kim jestem? Hmm....chciałbym żeby wygrała Serbia, czyli południowi Słowianie albo Hellada, czyli Grecja. :D

Grenadier

Kanclerz Grenadier

22.06.2010
Post ID: 56137

Hasło na dziś: 'adieleble" :D

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

22.06.2010
Post ID: 56143

No cóż, po tym mundialu wiele tzw. "topowych" drużyn wypadnie z najwyższej półki... dzisiaj już wiemy, że jeśli chodzi o kibicowanie słabszym, to wiele opieki będzie wymagała jedenastka Francji. A dołączyć do niej mogą inne: Niemcy, Anglia, Włochy, nawet Hiszpania... Dziwy.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

22.06.2010
Post ID: 56146

Po czynach ich poznacie - Francja chyba właśnie trafiła do grupy tych, tak zwanych, słabszych. Ostatnie miejsce w grupie, 1 punkt, bramki 1-4... Gdyby to byli nasi to bym się nie zdziwił...
aaa - ktoś wspomniał o południowych Słowianach - ja kibicuję Słoweńcom z wiadomych względów - jutro mają okazję wyeliminować do spółki z USA Anglię, czego im życzę. A jak jeszcze Ghana i Serbia pogonią kosmopolityczną drużynę tak zwanych Niemców - to będzie najlepszy Mundial od stworzenia świata ;)

Pekuuz

Pekuuz

23.06.2010
Post ID: 56151

Skoro temat jest wciąż żywy, to na króla strzelców typuję Cristiano Ronaldo. Już teraz ma jednego gola (strzelonego z pozycji spalonej, ale to nieważne), a trzeba przyznać, że miał naprawdę dużego pecha jak dotychczas - poprzeczka, słupek i w ogóle. Myślę, że Portugalia będzie trzecia, Serbia czwarta, a reszta - tak, jak mówiłem. Oczywiście istnieją imponderabilia jak: pogoda/sędziowanie (z naciskiem na to drugie), ale to też starałem się uwzględnić, bowiem z tego, co wiem, to Włosi są mocni we władzach FIFA. Na pewno będą faworyzowani w gronie arbitrów. No i są mistrzami w zaczepkach i symulacjach.

Moim zdaniem Niemcy nie dołączą do grona słabiaków, nic na to nie wskazuje. Przeciwko Serbii grali w dziesiątkę i to bynajmniej nie z własnej winy. Sędzia żółtych kartek rozdał wyjątkowo dużo, zresztą sędziowanie, jak co cztery lata, stoi na żenująco niskim poziomie. Wątpię, by drugi raz im się coś takiego przytrafiło. Włosi stracili jedną bramkę z jakimś słabym przeciwnikiem przez błąd Cannavaro, który jest obrońcą bardzo doświadczonym, i prawdopodobnie więcej się to nie powtórzy. Podobny wypadek zresztą miał miejsce w meczu Brazylii z Koreą Północną.

Mathias

Mathias

23.06.2010
Post ID: 56160

W pierwszych 2 kolejkach faworyci załamywali. Jedynie dwie drużyny od samego początku prezentowały swój poziom - Argentyna i Holandia. I właśnie te dwie reprezentacje typuję na FINAŁ. A tegoroczny MUNDIAL moim zdaniem wygra... Argentyna :-). Trzecie miejsce ofc. zajmie Brazylia, która co prawda w I kolejce tak jakby nieco zaspała (2:1 z Koreą DPR), jednak w meczu z WKS pokazała, że nadal jest światową potęgą w piłce nożnej.

Komu kibicuję? Słabym zespołom, które od razu skreślono, a potrafiły zmierzyć się na równym poziomie z "faworytami" mistrzostw: Nowa Zelandia - drużyna niemal amatorska, która osiągnęła remis ze Słowacją, a nawet z broniącymi tytuł Włochami. I to 1:1, a nie bezbramkowo, co oznacza, że kto się postara, ten POTRAFI strzelić gola nawet z pozoru niedostępnemu przeciwnikowi. Został im ostatni mecz - z Paragwajem. Wątpię, żeby "kiwi" przeszli dalej, ale jakby zdobyli 3. remis, to bardzo bym się cieszył :). A poza tym popierałem RPA (już odpadli, no ale wielkich szans nigdy nie mieli) - gospodarze zdobyli 1 zwycięstwo, i to z danym w-ce mistrzem - Francją (ale się zeszmacili... Ale tak to już z nimi jest: w 1998 zdobyli mistrzostwo, w 2002r. nawet nie wyszli z grupy, w 2006r. też mogliby wygrać, gdyby nie Zidane... A teraz znowu nie przechodzą dalej, więc za 4 lata znowu mogą namieszać), należało się im to. Poza tym popieram drużyny azjatyckie - obydwie Koree i Japonię (2 z 3 prawdopodobnie pójdą do 1/8, Korea Pd. ma już awans pewny i zagra z Urugwajem, Japonia musi jeszcze pokonać Duńczyków, no a Korea Pn. - trafiła na największe potęgi, a sama baardzo odbiega umiejętnościami od Brazylii, Portugalii czy WKS).
Natomiast co się tyczy silnych zespołów, to liczę na Hiszpanię. Wierzę, iż porażka ze Szwajcarią była przypadkiem, z Hondurasem już wygrali, liczę, że pójdą za ciosem :]. Mistrzowie Europy 2008 mogą dużo namieszać, jednak w 1/8 już czeka na nich nie lada wyzwanie - mecz z Portugalią lub Brazylią. Jeżeli mu podołają, wówczas pokażą, że nie zdobyli tytułu królów Starego Kontynentu nieprzypadkowo...

Niespodzianki? Klęska Francuzów, porażki afrykańskich drużyn, trudna sytuacja Anglii i Niemców... Dzisiejsze mecze zadecydują o sytuacji w grupie C i D. Kibicować będę, aby z gr. C wyszły Słowenia i USA, a z gr. D - Serbia + Ghana.

I zapraszam wszystkich do oglądania MUNDIALU 2010!!! Wszyscy odchodzimy od komputera i przenosimy się na TV :) :) :).

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

23.06.2010
Post ID: 56169

Ave Oranje! :)

Moje hasło mistrzostw brzmi: SIPHIWE TSHABALALA! :P

Mateusz

Mateusz

23.06.2010
Post ID: 56174

Moje dobre serce od początku pozwalało mi na kibicowanie słabszym. Toteż od początku byłem za niespodzianką i się tego trzymam. Za punkt oparcia wybrałem sobie Ghanę i jej kibicuję. A do tego Ghana wyszła z grupy:)

Mathias

Mathias

24.06.2010
Post ID: 56177

Wczorajsze mecze mnie załamały. Wszystko na odwrót, niż chciałem :(. No ale to są uroki tego sportu. Dzisiaj grupy E i F. Może tu będzie lepiej. Liczę na awans Holandii i Japonii (E), a w F na dobry wynik reprezentacji Nowej Zelandii. Bo raczej na awans mają małe szanse, niech by chociaż wrócili na Antypody z trzema remisami :). Z tej grupy najprawdopodobniej wyjdą Paragwaj i Włochy.

Pekuuz

Pekuuz

24.06.2010
Post ID: 56210

Grupa F nam wyleniała. Wychodzi Paragwaj i Słowacja.

Volkolak

Volkolak

24.06.2010
Post ID: 56213

Hahahahahaha, Włochy przegrały i nie wyszły z grupy.XD Nie no, dawno takich mistrzostw nie było. :D